Sicario: Day of the Soldado (2018) reż. Stefano Sollima
#21
6/10 & 7/10
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#22
A przychodzi Wam do głowy ktoś podobny/lepszy z reżyserów którzy się wybili w ostatnich latach? Nic dziwnego, że jest popularny, skoro jest bryndza raczej w temacie. Chyba że za świetnego reżysera uważa się Justina Lina :)

Odpowiedz
#23
Na bezrybiu i rak ryba. Villeneuve to swietny technicznie, ale turbo pretensjonalny artysta z zaciagami do kina gatunkowego. Gdy trafi mu sie dobry scenariusz to jeszcze da sie kolesia ogladac z przyjemnoscia, gorzej, ze najczesciej zabiera sie za scenariuszowe sredniaki.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#24
Sicario to jego największe dzieło (mocne 8/10). Reszta to takie 6-7/10.

Widziałem wszystko oprócz BR2049 od niego :)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#25
(18-10-2017, 12:14)Snuffer napisał(a): A przychodzi Wam do głowy ktoś podobny/lepszy z reżyserów którzy się wybili w ostatnich latach? Nic dziwnego, że jest popularny, skoro jest bryndza raczej w temacie. Chyba że za świetnego reżysera uważa się Justina Lina :)

Chazelle też się wybil. Gorszy (znacznie heh), ale i tak można mówić o dużym odkryciu ostatnich lat

Odpowiedz
#26
Chazelle to na razie zrobił dwa filmy, nie przesadzajmy.

Villeneuve ma na koncie Pogorzelisko, Labirynt, Sicario, Arrivals, Wroga, Blade Runner 2049 i parę innych filmów.

Mi się już nie chce gadać o jakości jego filmów, ale nie ma na tę chwilę żadnego nowego reżysera który trzymałby tak wysoki poziom. Czy komuś się ono podoba czy nie to inna kwestia - jest masa ludzi, którzy nie trawią Bergmana, Obywatela Kane'a, Felliniego, Woody'ego Allena i tak dalej... ale co z tego? Nawet jak komuś typ kina Villeneuve nie podchodzi to raczej się musi zgodzić, że to filmy z wyższej półki, naprawdę solidnie wykonane. A praktycznie każdy z jego filmów ma spore grono fanów, nawet na tym forum.

W czasach gdzie z jednej strony jest utalentowany grafoman - Nolan, który jakby nie patrzeć robi kino z wyraźnie niższej półki, z drugiej zalew taśmowych Marveli/DC i tym podobnych, chyba nie powinny dziwić reakcje na Villeneuve który przebija się do mainstreamu a robi kino gatunkowe (większość wysoko ocenianych filmów w każdym roku to skromne dramaty poruszające ważne tematy) i wysokiej jakości.

Odpowiedz
#27
Chazelle zrobił dwa filmy z których na razie każdy ocierał się o arcydzieło. Fakt, Villeneuva cenię bardziej. Generalnie gościa doceniam przede wszystkim za to, ze kręci filmy po swojemu, nikomu nie pozwala się wtryniać, jest inteligentny, nie ma przesadnej pewności o swojej zajebistości a z każdego materiału wyciąga maksimum, plus jego produkcji to wizualnie-realizacyjne cudeńka. Z filmów jakie widziałem na razie tylko "Sicario" miało faktycznie kiepski scenariusz, nawet bardzo a Denis wyciągnął tą produkcje do poziomu oglądalnego filmu który przy okazji rewelacyjnie buduje napięcie i wygląda. O BR i Arrival powtarzać się nie będę bo nachwaliłem się dość.

Odpowiedz
#28
Ale to nadal dwa filmy muzyczne i to nadal tylko dwa filmy. Ciekaw jestem jak sobie będzie radził dalej i czy poszerzy repertuar. No i "La La Land" jak dla mnie to tylko bardzo ładny i smaczny cukierek, ale do arcydzieła daleko.

Odpowiedz
#29
Nie śpimy! Ląduje pierwszy zwiastun i wygląda bardzo dobrze. 




Odpowiedz
#30
Mam tylko jedno życzenie: niech Del Toro powtórzy swoją bad ass rolę z "Sicario".
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#31
Sicario było zajebista (wszak to najlepszy film Denisa - ale nie widziałem BR49), ale to w tym zwiastunie wygląda jeszcze lepiej :o Solima po genialnej Suburrze ma u mnie taki kredyt zaufania, że poszedłbym w ciemno na to do kina, tak czy srak. Teraz jak obejrzałem trailer to Soldado spokojnie wskakuje do mojego topka najbardziej oczekiwanych produkcji przyszłego roku.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#32
Co Benicio robi w 1:01? Po świętach idę na strzelnicę, biorę Berettę i robię to samo :)

Odpowiedz
#33
(19-12-2017, 18:35)Mental napisał(a): Co Benicio robi w 1:01? Po świętach idę na strzelnicę, biorę Berettę i robię to samo :)
Można sobie wynająć jakiegoś grubasa w którego można władować cały magazynek? No szacun :D

Trailer wygląda bardzo dobrze, tak jak powinien. Zachęca ale nie streszcza połowy filmu.
Miejmy nadzieję, ze i scenariusz będzie dobry bo to była zdecydowanie najsłabsza część "Sicario".
Tak czy siak przekonam się na pewno w kinie.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#34
Jaram sie w kurcze pieczone!

Odpowiedz
#35
Cytat: ale co z tego? Nawet jak komuś typ kina Villeneuve nie podchodzi to raczej się musi zgodzić, że to filmy z wyższej półki,

Raczej nie musi. Sicario bym tak nie nazwał.

Odpowiedz
#36
Raczej musi. Nadal widziałeś tylko "Sicario"?(no i BR oczywiscie). Które pod względem realizacyjnym na pewno jest filmem z wyższej półki.

A sam trailer? WOW! Solima chyba faktycznie daje rade! Wygląda naprawdę porządnie i klimatycznie. Nadal martwi mnie kiepski scenariusz, ale Sheridan ostatnio pod tym względem trzyma poziom więc...czekam!

Odpowiedz
#37
No to film z wyższej półki czy denny scenariuszowo film "realizacyjnie z wyższej półki"?

Odpowiedz
#38
Sicario... film o tym, że 30 minut jadą na akcję...
To wygląda znacznie lepiej od tamtego męczydła.

A najlepszy film Villeneuve'a to "Prisoners"
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#39
I to 30 minut jazdy (o ile mówimy o tym samym) to najlepsza scena filmu.

@Gieferg mówimy o filmACH Denisa. A te tak, są z wyższej półki jeśli traktować je jako całość. "Sicario" pod względem realizacji i reżyserii też zasługuje na uznanie bo robi wielkie wrażenie, gorzej właśnie z wspominanym scenariuszem.

Odpowiedz
#40
Czepiać się reżysera, że dostał kijowy scenariusz... Dla mnie Villeneuve to mistrz, zwłaszcza za takie filmy jak Sicario gdzie z gównianego scenariusza wycisnął na maksa epę i film dzięki niemu nie jest gówniany.

Nie byłem przekonany do sequela Sicario ale po tym jak obejrzałem Suburrę i ten zwiastun jestem spokojny, że poziom zostanie utrzymany.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Equalizer (2014-2018) Snappik 100 22,248 02-11-2023, 06:29
Ostatni post: Predator895
  Ocean's 11 / 12 / 13 / 8 (2001-2018) Mefisto 33 8,177 20-05-2022, 14:20
Ostatni post: Kryst_007
  Pacific Rim (2013-2018) Danus 2,197 285,922 04-12-2021, 18:20
Ostatni post: yacajackowski
  Seria The Purge (2013 - 2018) Mierzwiak 69 21,216 28-11-2021, 10:03
Ostatni post: Snappik
  Fifty Shades of Grey (2015-2018) simek 468 91,297 15-12-2019, 01:36
Ostatni post: Mierzwiak



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości