Sin City (temat ogólny)
#21
romeck napisał(a):SPOJLER
Czy mi się wydawało, czy na ścianie u "Froda" wisiała także głowa Nancy?
/SPOJELR
Raczej ci się zdawało, chyba że to on ułożył jej włosy w kok. Ale raczej nie mogła paść jego ofiarą, ponieważ nie było na to czasu. Nic nie wskazywało żeby między Goldie a lesbijką jeszcze kogoś załatwił.

Odpowiedz
#22
Tyler Durden napisał(a):Raczej ci się zdawało, chyba że to on ułożył jej włosy w kok. Ale raczej nie mogła paść jego ofiarą, ponieważ nie było na to czasu. Nic nie wskazywało żeby między Goldie a lesbijką jeszcze kogoś załatwił.
SPOJLER!
Zaczynam układać sobie chronologicznie... i trochę mi się mąci.
Jak Hartigan przybył na farmę do Żółtego, to "Frodo" żył jeszcze (pokazany był jak coś czytał), a co gorsza - prawdopodobnie widział Nancy. Nancy została uratowana, Żółty zabity, Hartigan se palnął. Tyle u niego.
Wracamy do początku filmu. Goldie nie żyje, Marv wraca do baru, Nancy jest - tańczy przy rurze. Marv kontynuuje swoje śledztwo i w tym czasie nie wiemy co jest z Nancy. Być może "Frodo", który jest jeszcze przy życiu wraca po nią i dopiero później zabiera się za les-kuratorkę? Czy ktoś kto ma to w DivX mógłby sprawdzić te łebki na ścianie (może jakiś zrzut?)?
/SPOJLER!

Odpowiedz
#23
Mam cieniutką kinówke ale może coś wypatrze jak znajde tą przeklentą plytke.

Odpowiedz
#24
Blade napisał(a):Mam cieniutką kinówke ale może coś wypatrze jak znajde tą przeklentą plytke.
Byłoby fajnie. A jeszcze fajniej gdybyś zrobił zrzut w najwyraźniejszym momencie. :)

Odpowiedz
#25
romeck napisał(a):SPOJLER!
Czy ktoś kto ma to w DivX mógłby sprawdzić te łebki na ścianie (może jakiś zrzut?)?
/SPOJLER!
No ja właśnie przed paromastoma minutami ściągnałem jakąś paskudną wersję tego filmu która końcu mi sie przydała tylko po to żeby zobaczyć czy sie mylisz. I według mnie to nie ona, ale pewności nie mam.
Zresztą jak wspominałem już, jak sobie pukładałem w głowie wydarzenia to raczej nie za bardzo "frodo" miał czas na kolejne mordestwo i konsumpcję :wink:

Odpowiedz
#26
Tyler Durden napisał(a):Zresztą jak wspominałem już, jak sobie pukładałem w głowie wydarzenia to raczej nie za bardzo "frodo" miał czas na kolejne mordestwo i konsumpcję :wink:
No i właśnie nie wiem po czym to wnosisz. :) Przecież nie wiemy ile czasu tak naprawdę trwało "śledztwo" Marva. A może o czymś zapomniałem?

Odpowiedz
#27
HA ! Właśnie sobie przypomniałem o jednej rzeczy która już ostatecznie potwierdza że twój pomysł jest niemożliwy. Marv po tym jak był na farmie udał się wraz z siostrą Goldie do.... Nancy :D

Odpowiedz
#28
Tyler Durden napisał(a):HA ! Właśnie sobie przypomniałem o jednej rzeczy która już ostatecznie potwierdza że twój pomysł jest niemożliwy. Marv po tym jak był na farmie udał się wraz z siostrą Goldie do.... Nancy :D
FUCKTYCZNIE! :D Zapomniałem! Oczywiście, że tak, cofam pytanie, problem zniknął. :) Przecież zaniósł Wendy do Nancy, położył na łóżku i rozmawiał z nią (z Nancy). :)

Odpowiedz
#29
No stary, na początku twoja teoria poważnie mnie zmartwiła, ponieważ Nency to by mi było bardzo szkoda i Rodriguez miałby u mnie przechlapane nie wspominając o panu Woodzie :D

Odpowiedz
#30
Tyler Durden napisał(a):Nency to by mi było bardzo szkoda
Fajniutka, zgadzam się. :) Ale na "Fantastic 4" i tak nie pójdę. :)

Ale w ogóle w "Sin City" sporo fajnych pań (tak naprawdę to tylko fajne panie, nie pamiętam, żeby jakaś była niefajna :)).

Odpowiedz
#31
absolutnie sie zgadzan z toba romeck :wink:
a z rodzaju meskiego/nijakiego fajny byl Frodo :wink:
"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul"

Odpowiedz
#32
romeck napisał(a):Ale w ogóle w "Sin City" sporo fajnych pań (tak naprawdę to tylko fajne panie, nie pamiętam, żeby jakaś była niefajna :)).
Już to dzisiaj na jednym forum pisałem. :D
Ten film w ogóle pięknymi paniami stoi, gdzie nie spojrzeć można oko zawiesić. Rodriguez wiedział co robił dobierając najgorętsze ciała w branży. A pani Alba to już w ogóle jest nieznośnie milusińska :D

Odpowiedz
#33
http://www.filmrot.com/images/sincity-comparisons/sincity.html
Zerknijcie na to porównanie (nie zapomnijcie też o innych opowiadaniach - patrz linki na tej stronie).

I niech mi ktoś teraz powie, że to nie jest najwierniejsza, najlepsza i najbardziej staranna adaptacja komiksu. ;)

Odpowiedz
#34
nie jest, ot tak sobie powiem :wink:
i co mi zrobisz jak mnie zlapiesz ? :wink:
"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul"

Odpowiedz
#35
wiking napisał(a):nie jest, ot tak sobie powiem :wink:
i co mi zrobisz jak mnie zlapiesz ? :wink:
Też mnie korciło, ale nie przeszło mi to przez klawiaturę :)

Odpowiedz
#36
Osz Wy Brutusy! :)

I jeszcze coś: zdaje mi się, że w filmie nie było ani jednej flugi czyż tak? Jeśli tak, to znów jest absolutna dbałość o zgodność z tekstami Millera (co w takich filmach wydawałoby się niewykonalne), bo on chyba nigdy nie bluźnił w swych komiksach. A piszę o tym także dlatego, że o ile mi wiadomo, polski tłumacz komiksu pozwolił sobie na co nieco, za co powinien dostać kopa. ;)

Odpowiedz
#37
romeck napisał(a):A piszę o tym także dlatego, że o ile mi wiadomo, polski tłumacz komiksu pozwolił sobie na co nieco, za co powinien dostać kopa. ;)
Tłumacz polskiej wersji Sin City jest chyba najbardziej wyklinaną przez krajowych komiksiarzy personą. Ale i tak wszelkie wpadki przy Sin city są niczym w porownaniu do tego co zrobił z komiksem "Batman:Powrót mrocznego rycerze" w którym pomijając mase karygodnych błędów spartolił tłumaczenie ostatniego zdania na tyle bardzo, że wypaczało ono cały sens oryginalnego zakończenia :?

Odpowiedz
#38
romeck napisał(a):I niech mi ktoś teraz powie, że to nie jest najwierniejsza, najlepsza i najbardziej staranna adaptacja komiksu. ;)
eh....cudowny;

OBSADA POWALA, ale nie jest to tylko kuszenie widza nazwiskami na plakatach. Najbardziej zachwyca mnie to, że tak charakterystycznych ludzi wsadzono w wąskie, z góry ustalone komiksowe ramy i dało tak kapitalny efekt.
Jeśli chodzi o klimat Miasta Grzechu, to wiadomo- jest specyficzny, określony i zawsze znajdzie sie grono, do którego nie będzie on trafiał. Dla mnie te zdjęcia, muza, narracja zdaje się być czymś na co długo czekałam (od zapowidzi filmu). Łykam taką formułę "głębokim gardłem":]
cannibalistic humanoid underground dweller

Odpowiedz
#39
Pokłony do samej magmy dla pana Rodrigueza za wynalezienie wreszcie po latach idealnej roli dla Mickeya Rourke, ktory powrocil w naprawdę wielkim stylu, godnym jego talentu ktorym niegdys blyszczal az razilo. Modly pochwalne za casting Eliasza Wooda, ktory mógł ponownie zaprezentować pełną gamę swoich aktorskich umiejętności, tyle, ze w duzo bardziej interesującym kontekscie i w koncu z rzeczywiscie dobrym efektem. Nie wiem, czy był to umyslny zabieg, ale zatrudnienie go do roli kamiennej twarzy wywindowało go na jeszcze wyższy poziom wtajemniczenia jednominizmu niz w niejakim Wladcy Pierscieni; to już nie jest drewno, to jest głaz, tyle, że w tym wypadku zastosowany z niesamowitym wyczuciem i umiejętnością.

Odpowiedz
#40
Tak Mickey Rourke doskonale skacze po dachach...z gracją słonia bez nogi.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Batman (temat ogólny) Mental 1,295 222,029 17-12-2023, 22:16
Ostatni post: Ted
  The Dark Knight Rises (2012) [temat spoilerowy] Gieferg 1,364 203,277 19-09-2023, 00:55
Ostatni post: Rozgdz
  Superman (temat ogólny) Ted 9 670 13-09-2023, 23:30
Ostatni post: Rozgdz
  Blade (temat ogólny) Juby 42 11,101 04-09-2023, 08:47
Ostatni post: marsgrey21
  Asterix (temat ogólny) Maik 86 21,819 08-08-2023, 10:58
Ostatni post: shamar
  Judge Dredd (temat ogólny) military 1,141 205,608 29-04-2023, 14:04
Ostatni post: slepy51
  Addams Family (temat ogólny) Maik 77 10,115 18-03-2023, 14:52
Ostatni post: OGPUEE
  Hellboy (temat ogólny) Danus 224 42,589 04-03-2023, 21:16
Ostatni post: SonnyCrockett
  Fantastic Four (temat ogólny) Anonymous 420 103,366 05-05-2022, 21:17
Ostatni post: Rozgdz
  300 (temat ogólny) desjudi 478 117,592 18-05-2021, 21:08
Ostatni post: Rozgdz



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości