Ankieta: Jak oceniasz Suicide Squad?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Suicide Squad (2016)
Jako dopisek do poprzedniego wywodu - jest jedna rzecz która się "przebiła". Gdzieś poszło że Enchantress kojarzy się z Ghostbusters.
Jest to film z 1984 r :p I... tak, Enchantress to faktycznie .. Gozer :p I finał filmu to Ghostbusters :p
A Incubus jest odpowiednikiem Piankowego Marynarzyka :p





Info z dzisiaj - czemu Damaged ?

https://naekranie.pl/aktualnosci/suicide-squad-joket-tak-mial-wyglad-tatuaz-1692261376


O ile Harley udaje o tyle Joker najwyraźniej.. nie. On jest faktycznie "inny". wygląda na to że wzięło się to z kąpiółki w chemikaliach. Harley była tam bardzo krótko bo Joker ją wyciągnął. Ona ma te "światełka" tylko czasami. Natomiast Joker.. Te chemikalia wpłynęły na jego mózg już bardziej.  Mam wrażenie że ludziom wydaje się że ten Joker pozuje, udaje, coś w tym stylu. Tymczasem tak jak jest pokazane w filmie to on.. właśnie taki jest, jest zupełnie "szczery". Nawet nie jest chory psychicznie, on jest faktycznie "uszkodzony".

Odpowiedz
Kilka detali z filmu na które jakoś nikt nigdy nie zwraca uwagi - albo jakoś mało.



Harley jest bardzo wygimnastykowana ale jednak po skoku jest oszołomiona/traci przytomność. Tymczasem Joker pod wpływem impulsu robi ten "skok śmierci" jakby skakał po bułki :p

Włosy Harley zabarwiają się na końcach na niebiesko i czerwono (wygląda na różowo). Bierze się to z kolorów które spłynęły z ubrań, koszul Harleen i Jokera - niebieskiej i czerwonej. Więc zielone włosy Jokera sugerują że kiedy on zażywał kąpieli, w chemikaliach było sporo zielonych ciuchów.

Na początku filmu dostajemy sugestię że Harley była zamieszana w śmierć Robina. Śmierć Robina jest prawdopodobnie symbolizowana przez jeden z tatuaży Jokera który.. ten posiada gdy zabiera się za elektrowstrząsy. Jeśli to nie filmowy błąd, to sugeruje że Harleen znała Jokera zanim stała się Harley i zanim on trafił do Arkham - i tu może być ten sekret jej zagadkowej Wielkiej Miłości do niego. Oraz czemu tak bardzo nie chciano w tym filmie za dużo o nich powiedzieć jako parze.

Dostaliśmy sugestię w BvS że Joker był zamieszany w śmierć Robina, teraz w SS Harley też a jednak gdy natykają się na Batflecka.. ten chce ich schwytać  a nie zabić a gdy samochód wpada do wody - natychmiast rzuca się na ratunek.



Oczywiście cały czas nie mamy w sumie pojęcia jak relacja Joker/Harley/Batfleck wygląda. Po prostu jesteśmy na chwilę w nią "wrzuceni".


Dodatkowo Joker znowu okazuje się sprawniejszy od Harley i wydostaje się z auta jak Houdini. Później w filmie ma kolejną taką akcję gdy poza kadrem udaje mu się wydostać bez szwanku ze spadającego śmigłowca. No, w sumie Harley w tym filmie też się rozbiła śmigłowcem ale.. hmmm...

Odpowiedz
Trzeci post pod rząd, stary xd
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Za to są duże i na różne tematy :p

A poza tym jak już coś tam ciekawego (mam nadzieję) napisałem to niech to ktoś chociaż przeczyta..

Odpowiedz
Najgorszy film w kinie jaki widziałem, będę go przeklinał do końca życia, żadne nadinterpretacje tego nie zmienią.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Bo ja wiem... :)

Odbiór filmu często wiąże się z oczekiwaniami widza a czasem z pewną "falą opinii". Przy SS poszła fama (i trwa w sumie do dzisiaj) że to g..... i wszyscy się dopatrywali rozbieżności po przeróbkach itd. a.. nie zwracali uwagi na inne rzeczy. Innym przykładem czegoś takiego jest np "Venom"" gdzie też były dziwne historie z ocenami.

Gdy mija trochę czasu, emocje opadają, a i może się rozumie pewne rzeczy trochę inaczej - można spojrzeć na film pod innym kątem.

Dla wielu osób SS to po prostu przypadkowa składanka scen udająca film. Dla mnie od początku to film z określoną fabułą, konceptem i widocznymi inspiracjami.

Rożnie to bywa :p

Odpowiedz
Czekałem na ten film dwa lata, każdym zwiastunem jarałem się jak nie wiem co, angaż każdego aktora a szczególnie Leto mnie jarał. Do kina poszedłem znając już opinie ale nadal liczyłem na dobry film. Sorry ale to nie film, to gówno, które udaje film. Nienawidzę go, to nie film, to śmieć
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Ja włąśnie miałem zupełnie inne podejście. Postacie DC to dla mnie był Batman, Superman i - powiedzmy -w porywach Flash, Green Lantern i Wonder Woman.

To zresztą chyba jest problem DC ze te postacie niby są znane ale za bardzo poza fanami nikogo nie obchodzą, a nawet te znane (jak Superman) nie są zbyt interesujące.

Poszedłem bo szum i hype. Podszedłem więc do filmu całkowicie "na czysto".. i bardzo mi się od razu spodobał. Poczułem się jakbym się cofnął do lat 90ych i znowu oglądał w moim dzielnicowym (już nieistniejącym) kinie taki film jak "Con Air". Więc chyba od razu złapałem ten vibe najtisów i ejtisów :p

Ale tez potem jak już się wciągnąłem w filmy DCEU spędziłem sporo czasu rozkładając sobie ten film na czynniki pierwsze aby odpowiednio o nim dyskutować. Zresztą inne też, zwłaszcza BvS.
Miałem wtedy zapał :p

Pewne rzeczy jednak od początku były dla mnie oczywiste jak nawiązania do "The Killing Joke" albo.. to że istotną kwestią może być tożsamość Jokera - zanim stał się Jokerem. Albo że celowo się nam wielu rzeczy tu nie mówi i zostawia się to "na potem". Zresztą w BvS to też było dla mnie od początku jasne.

Odpowiedz
Końcówka SS to Sneakers z 1992






Gdzie Viola Davis robi za Jamesa Earl Jonesa.

Z kolei wygląd Harley Quinn i kreacja Margot Robbie jest wzorowana na kreacji Lori Petty z "Tank Girl" - 1995.






Ależ to podłe studio które tak zmasakrowało oryginalny film Ayera :p

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) Huntersky 3,822 560,687 21-07-2023, 21:20
Ostatni post: Rozgdz
  The Suicide Squad (2021) Pelivaron 281 34,508 30-10-2022, 19:54
Ostatni post: Rozgdz



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości