Supernatural (WB / CW, 2005-2019)
Cytat:Co najlepsze, większość spraw jest rozwiązana w duchu kultu broni palnej. Serial mógłby spokojnie robić za jej reklamę :)

Hitch, napisz coś więcej proszę ;) Serio "Supernatural" jest pro gunowy ?

Odpowiedz
Przecież oglądałeś parę odcinków :)

Od samego początku bracia stawiają na pełne uzbrojenie na każdą okazję. A większość owego uzbrojenia stanowi broń palna. Głównie strzelby, ale też zawsze przy sobie noszą krótką. Okazyjnie koszą ze snajperek i ładunków wybuchowych. Dodatkowo, jednym z czadowszych motywów był specjalny rewolwer stworzony przez Samuela Colta do odjebywania wszystkiego, zarówno ludzi, jak i potworów. W pierwszych seriach był to fajny McGuffin i w sumie szkoda, że w ostatnich tego nie ma.

Ogólnie Winchesterowie i ich sojusznicy są bardzo pro gunowi. Sam serial też, bo wielokrotnie bywa tak, że bez klamki za pazuchą by wszystko poszło się certolić. I jest to podkreślane przez postacie.

Dlatego tak bardzo lubię ten serial. Jest nie tylko wolnościowy, ale i krzewi zasady epy. Czasem lepiej, czasem gorzej - ale zawsze :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(18-08-2014, 22:49)Hitch napisał(a): Dlatego tak bardzo lubię ten serial. Jest nie tylko wolnościowy
Masakrują lewackie demony? :D

Odpowiedz
A żebyś wiedział. Często bywa tak, że ktoś lub coś chce lub już ogranicza wolną wolę (np. za pomocą pięknych iluzji, jednocześnie wysysając życie z ofiary) i serialowi bracia muszą go posłać do piachu by żyło się lepiej :)
--
Laozi

Odpowiedz
No i w jednym odcinku piekło jest przedstawione jako niekończąca się kolejka do jakiegoś urzędu.

Odpowiedz

Dwusetny odcinek to zabawa z widzami i fanami (albo raczej fankami, które do bólu szipują każdego z każdym, tj. Deana i Sama, Sama i Castiela, Deana i Castiela...) z cudowną niespodzianką na samym końcu - słowem metaodcinek. Lubię to. Bardzo.

Odpowiedz

Nowy sezon oczywiście oglądam. Wszystko jest spoko, choć jak na ostatnią serię trochę za wolno się rozkręca i za dużo bracia jęczą o swoich standardowych problemach.

--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:trochę za wolno się rozkręca
Boli mnie tylko tak szybkie rozwiązanie wiadomego wątku z finału poprzedniego sezonu, ale może to jeszcze powróci...

Odpowiedz
--
Laozi

Odpowiedz
Odcinek jubileuszowy jest tak zajebisty, że obejrzałem dzisiaj znowu. Na początku trochę mi przeszkadzało osadzenie akcji w jakiejś szkółce dla dziewczynek, ale dzisiaj zrozumiałem, że to po prostu beka ze stereotypowego targetu "Supernatural" :)

Masa scen perełek. Najlepsze z tych humorystycznych były wszelkie początkowe reakcje braci na próby musicalu, z deanowym "Shut your face!" na czele.

Zaś piękną klamerką na koniec był cover "Carry On". Power odczuwalny tyko dla stałych widzów i fanów ;)

--
Laozi

Odpowiedz
Cytat: beka ze stereotypowego targetu "Supernatural" :)
Subtext oraz BM scene! Genialne jest też wrzucenie Adama, o którym chyba wszyscy zapomnieli, na czele z braćmi :D

Odpowiedz
Kurcze, ten jubileuszowy epizod to naprawdę fajny odcinek! Bardzo fajnie wypadła "reżyserka", dziewczyna mogła być postacią mega-irytującą, ale aktorka fajnie to pociągnęła i tak zapałałem do niej sympatią, że ucieszyłbym się, gdyby powróciła w którymś z późniejszych epizodów (jak wcześniej chociażby "mega-fanka", czy Felicia Day).

Zastanawia mnie czy powrót Chucka pod koniec sygnalizował coś więcej, czy to tylko taki smaczek. Wiemy kim podejrzewano, że ów jest i jego powrót mógłby sporo (i fajnie) namieszać w fabule.

Ogólnie troszkę się łezka w oku zakręciła przy coverze "Carry on...". To już tyle lat a w sumie serialowi udało się nie spać do żenującego poziomu (choć ma swoje wady).
https://the-twilight-area.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"
http://www.strefamrokupodcast.pl/ - podcast o "Strefie Mroku"
https://readersinitiative.podbean.com/ - podcast o literaturze wszech treści

Odpowiedz

Odpowiedz
Ostatni odcinek fajny był. Już się bałem, że będą ciągnąć kolejny wątek, z którego ostatecznie nic nie wyniknie (jak Hanny lub Cole'a), ale klawo wybrnęli, nie zagłębiając się zbytnio w niedokończony arc (rozerwanego na poziomie sub-atomowym :) :)) Jimmy'ego Novaka.

Ciekawe tylko co dalej z jego córką. Mam nadzieję, że nie dołączy do ekipy, bo wkurzająca z niej smarkula.
--
Laozi

Odpowiedz
No i dziesiąty (!) sezon dobiegł końca. Szkoda, że poszli znowu w standardowy cliffhanger (bracia kłócą się i tłuką o to, że jeden chce umrzeć, żeby przerwać pasmo nieszczęść, a drugi na to nie pozwala, godzą się, olewają przeznaczenie, przez co uwalniają następnego, jeszcze silniejszego wroga). Zapowiedź kolejnej serii sprawiła jednak, że zechciałem powrócić do korzeni i odpaliłem sobie pierwszy sezon. Łyknąłem go jak pelikan i nagle jestem w drugim :)

Co mi się rzuciło w oczy to to, że pierwsze serie w porównaniu z ostatnimi wypadają mega... czadowo. Większy budżet, zróżnicowane miejscówki (dużo plenerów i lokacji), super charakteryzacja, klawe efekty praktyczne, niezgorsze CGI, ciągle jakiś nowy ciekawy potwór. Do tej pory myślałem, że production value popularnych seriali rośnie z sezonu na sezon. A tu widać, że od pewnego momentu (prawdopodobnie od końca "ery Kripke" i przenosin do innej stacji) dzieje się rzecz odwrotna. O ile rośnie ciągle skala wydarzeń, tak ich przedstawienie biednieje. Dalej fajowo się to ogląda, głównie dzięki świetnym postaciom i dialogom, ale dziwnie wypada fakt, że losy wszechświata rozstrzygane są w jakiejś skromnej, ciasnej, studyjnej dekoracji :)

Uleciał gdzieś też duch załatwiania spraw bronią palną. Nazbierało się artefaktów i innych niepalnych broni, a wszystko zaczynało się od strzelby na sól kamienną :)
Choć pod koniec Dean przypomniał sobie o swoim wiernym Colcie i klawo załatwił nim jednego z bad guyów bardzo w stylu Indiany Jonesa ("możesz mieć dodatkowe mięśnie, ale mózg masz jeden" BAM, headshot :))

Ciekawi mnie, co wysmażą w jedenastym sezonie. Mam nadzieję, że w końcu odnajdą Chucka, który pstryknie palcami i zakończy serial, albo przynajmniej sprawi, że zamiast na pradawne niszczycielskie siły, bracia zapolują na zwykłego ducha, strzygę, wendigo czy licho.

A tymczasem będę napawać się kolejną (więcej razy powtarzałem chyba tylko "The Wire") powtórką całości, która sprawia mi masę radochy (miny i teksty Jensena Acklesa rozjebują system).
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:A tu widać, że od pewnego momentu (prawdopodobnie od końca "ery Kripke" i przenosin do innej stacji) dzieje się rzecz odwrotna. O ile rośnie ciągle skala wydarzeń, tak ich przedstawienie biednieje
Bo Supernatural można podzielić na dwie części - pierwsze pięć sezonów to zamknięta, naprawdę świetna całość, dopracowana i klimatyczna, sensowna, z genialną mitologią i drugie pięć. Na początku są duchy, wampiry, wendigo, upiory i dżiny, a jak pojawia się demon to jest szok i dopiero coś. Potem demon i anioł to chleb powszedni, a zwykły duch jest nudną, niespecjalną wstawką, ba, przeciwnikami są lewiatany, a teraz sam MROK, starszy niż Bóg i Śmierć.

Ale i tak oglądam i czekam. Lubię to po prostu, ale nie będę robił powtórki :D

Odpowiedz
Powtórka jest jak najbardziej wskazana. Największy szoker miałem, jak zobaczyłem 10 lat młodszych głównych bohaterów :)

Super też wyglądają pierwsze starcia z przeciwnikami, których potem kasują hurtowo. Np. odcinek z pierwszym demonem podobał mi się znacznie bardziej niż podczas dziewiczego seansu. Kombinowanie, z czym mają do czynienia, podchody i finałowa walka będąca egzorcyzmem na pokładzie lecącego samolotu. No i uspokajanie opętanego waleniem w mordę ciągle :)
--
Laozi

Odpowiedz

Dobra beka. Dystans do swoich wizerunków i ogólna atmosfera na planie - ZAJEBISTE :)
--
Laozi

Odpowiedz
Jedenasty sezon zbliża się do końca i...

Odpowiedz
Na razie zobaczyłem tylko 7 odcinków 12 sezonu, i jak narazie zapowiada się że to będzie znośna seria. Poprzednia była najlepszą od lat. Zapewne dlatego że przez kilka serii "Nie z tego świata" znacząco obniżyło loty. Z 12 serii możemy dowiedzieć się między innymi tego, że Adolf Hitler był lubującym się w przytulasach klaunem. Więcej nie powiem, bo mogłoby zostać to uznane za spoiler. Nie wiem też co jeszcze myśleć o postaci Mary Winchester. Póki co odnajduje samą siebie, błąką się po świecie i zachowuje trochę samolubnie względem dzieci, które dopiero co ją odzyskały. Dobrze natomiast jest z Lucyferem - można było pomyśleć, że chwilowy rozejm z Bogiem i szczera rozmowa zmieni jego nastawienie, jednak ból i uczuciebeznadziejności tylko się pogłębiło. Tylko czy Lucyfer kolejny raz jako główne zagrożenie to dobry pomysł? cała nadzieja jeszcza w Ludziach Pisma, którzy mogą wprowadzić do serialu trochę świeżości. A na koniec, jeszcze spoiler co wspomnianego Hitlera:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon