The Boys (Amazon, 2019 -)
Jak zdechną to się nie przejmę.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Cytat:Jensen nie potrafi grać :P

dobrze zagrał, a dopiero się rozkręca jako Soldier Boy.

Odpowiedz
Soldier Boy jest spoko, trochę taki powiew świeżości wśród obsady, fajnie jakby trochę "Boysów" wzięlina drugi plan, a skupili się na blondynie i Stevie Rogersie.

ps. Soldier Boy - Rupture to wciąż najlepszy moment tego sezonu dla mnie.

Odpowiedz
(18-06-2022, 11:45)marsgrey21 napisał(a): Odcinek taki se...

Kimiko jest fajna, ale ten musical sequence to był żenujący w opór, po prostu klikałem strzałką w bok i pyk +5 sekund, bo nie dało się tego oglądać, dziwne, że twórca tego serialu w ogóle wpadł na taki pomysł.

A mnie dziwi, że Eric Kripke zrobił coś takiego dopiero w 3 serii, bo poprzedni serial Kripke, czyli Supernatural jest znane z wielu eksperymentów. Jestem rozczarowany odcinkiem, nie tylko dlatego, że był średni, ale też dlatego, bo oczekiwałem musicalu przez godzinę, a nie parę minut. Liczę na odjechany cały musicalowy odcinek w kolejnych sezonach, bo The Boys to produkcja, w której można zrobić wszystko. Mogliby twórcy poszaleć z formą, a jakoś tego nie robią. Choć to też nie musi być musical, chętnie obejrzałbym np. czarnobiały kryminał w świecie Boys. Liczę na to, że czym dłużej serial będzie trwał to twórcy będą coraz bardziej kreatywni, nie tylko w przemocy i chamówach, ale zabawy formą i treścią, że będą więcej eksperymentować, tak jak było w Supernatural.

Odpowiedz
Cytat:A mnie dziwi, że Eric Kripke zrobił coś takiego dopiero w 3 serii, bo poprzedni serial Kripke, czyli Supernatural jest znane z wielu eksperymentów.
Ale Supernatural to kilkanaście sezonów i bodajże ze dwadzieścia odcinków na sezon, pośród których były klasyczne Monster of the Week, czyli polowanie na potwory, odcinki mitologiczne, czyli głównego wątki na sezon/serię i właśnie te eksperymentalne, dziwaczne (jak musical, wbicie do naszego, rzeczywistego świata, alternatywna rzeczywistość, przyszłość, przeszłość...). The Boys to jasno określona fabuła, może i ma fillery i inne zapychacze (jak ten musical właśnie), ale całość trzyma się raczej ściśle jednej, konkretnej linii, fabuły. Zresztą, dostaliśmy mały flashback w postaci Kolumbii czy innej Wenezueli, z młodziutką panią CIA.

Odpowiedz
Yup. O ile ogólnie lubię takie eksperymenty i musicale, to w Boys nie ma na to czasu i miejsca. To nie community z formułą eksperymentowania i milionem odcinków w sezonie. Tu masz osiem godzinnych odcinków.

Odpowiedz
Wpadłem przypadkiem na jakieś materiały o tym serialu i na trailer - mam pytanie, czy to kolejny twór dedykowany dla dorosłych dzieci kręcących makowca do współczesnego kina superbohaterskiego, czy jest to może coś lepszego/głębszego, bardziej może chociażby w stylu Super z 2010, gdzie jest brutalnie, ironicznie i groteskowo?
чики-брики и в дамки

Odpowiedz
Masz cały temat w których piszemy o tym, ale whatever...

[Obrazek: confused-mark-wahlberg-mark-wahlberg.gif]

Odpowiedz
(22-06-2022, 13:15)marsgrey21 napisał(a): Masz cały temat w których piszemy o tym, ale whatever...

[Obrazek: confused-mark-wahlberg-mark-wahlberg.gif]

Czytałem temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
чики-брики и в дамки

Odpowiedz
Ok, nieważne, krótko i na temat, jest jak Super, to dobre porównanie mniej więcej i nie trzeba rozprawiać się nad tym czy dokładnie taki czy nie, ale podobny.

Odpowiedz
To może nawet sprawdzę, dzięki.
чики-брики и в дамки

Odpowiedz
To jest inna rzecz niż Super. Super to film o kukoldzie poświęcającym swoje życie i bezpieczeństwo dla kobiety która go odrzuciła i wybrała innego faceta oraz nałóg, by na koniec jego krwawej i niebezpiecznej krucjaty i tak zostawiła go dla kolejnego faceta. Gunn ewidentnie lubi oglądać żonę w zabawie z innym gościem. Żeby to jeszcze ograniczało się do fetyszu. Niesamowicie szkodliwa społecznie fabuła. Gdyby takie filmy były hitami box office, mogliby równie dobrze kastrować już facetów z jakiejkolwiek godności.

A The Boys to po prostu serial akcji z satyrą polityczną.

Odpowiedz
Wiedziałem, że ktoś będzie wchodził w szczegóły, specjalnie napisałem "podobny" xD

Odpowiedz
Ten film grupy feministyczne będą kiedyś puszczać w szkołach, jako obraz ideału męskości. Oczywiście akurat z takimi produktami wybebeszenia facetów nie będą sypiać, więc po czasie same masowo popadną w depresję, że nie ma już prawdziwych mężczyzn. Ale chętnych do nadstawiania karku za darmo, by nieodpowiedzialne dziewczyny nie ponosiły odpowiedzialności za swoje decyzję, będzie więcej.

Szkoda że protagonista nie skończył na koniec w więzieniu za wszystkie zabójstwa, te zdjęcia z finału jego ukochanej z nowym mężem zamiast w swojej piwnicy, oglądając z celi więziennej :) tak postrzegam właśnie skrajnych męskich feministów. Nie jako feministów, tylko takich psycho kukoldów. Bardzo lubię Gunna i wciąż się łudze że to była świadoma satyra, ale wiem że nie.

Odpowiedz
(22-06-2022, 13:12)Derelict Machine napisał(a): Wpadłem przypadkiem na jakieś materiały o tym serialu i na trailer - mam pytanie, czy to kolejny twór dedykowany dla dorosłych dzieci kręcących makowca do współczesnego kina superbohaterskiego, czy jest to może coś lepszego/głębszego, bardziej może chociażby w stylu Super z 2010, gdzie jest brutalnie, ironicznie i groteskowo?

Jakbym miał do czegoś przyrównywać to byłby to Verhoeven ze swoim RoboCopem. Podobna satyra na kult superbohaterów, kino komiksowe i korporacjonizm, który wymknął się spod kontroli jakieś dwadzieścia absurdów temu. Ale tylko w pierwszym sezonie. Drugi z odcinka na odcinek jest coraz gorszy, aż do finału, po którym zaserwowałem Tyriona na podłogę. Amazon za bardzo pewnie poczuł się po pierwszej serii i wjechał na pełnej z woke'izmem i beta hipsterstwem.

Trzeci sezon to niby tonuje i nawet nieśmiało próbuje wrócić z powrotem na właściwy, satyryczny tor, ale moim zdaniem odkryli już swoje karty w zeszłym roku i im nie ufam.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Aż tak źle z drugim sezonem? Obejrzałem tylko pierwszy i bardzo mi się podobał, szczególnie to, że dość swobodnie podszedł do komiksowego pierwowzoru nie gubiąc jednocześnie ducha oryginału (no nie, disneyowskie patałachy).
No i była to pewna odtrutka na te gromkopierdno-wysokobudżetowe ekranizacje komiksów MCU i DC, których wielkim fanem nigdy nie zostałem. Przeczytałem kiedyś większość zeszytów "The Boys" (tak na marginesie, ten komiks ma fatalne zakończenie) i po prostu lubię Gartha Ennisa za Kaznodzieję i Chronicles of Wormwood.

Odpowiedz
Hoooly shieeet.
to scena roku. Czuję, że teraz już dostaniemy Homelandera spuszczonego ze smyczy na pełnej kurwie. Za to nudziarzy Starlight, MM, francuza i Kimiko powinni wywalić albo ograniczyć do minimum. Ehh teraz czekać kolejny tydzień...
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Orgia taka se, wątek Niny, Francuza i Kimiko też, ale już wiadoma akcja bardzo mocna. No i A-Train mi zaimponował. Chyba pierwszy raz mówił coś szczerze, a potem jak na wkurwie ruszył do działania... no, jest dobrze!

Odpowiedz
Srogi odcinek. Rzeczy tak tu eskalują, że boję się tylko jak ma wyglądać finał, skoro to nie jest ostatni sezon. Mam nadzieję, że nie będzie jakiejś sztucznej de-eskalacji, zamiatania pod dywan...

Co do Kimiko
Co do Homelandera

Odpowiedz
Te wątki są zależne od scenariusza, w zeszłym tygodniu Starglight i Hughie mnie wkurwiali, w tym odcinku oglądało się ich lepiej, tak jak za czasów pierwszego sezonu, to samo Butcher, w poprzednim wkurwiał, w tym już był bardziej zbalansowany.

Kimiko i Frenchie w tym odcinku byli nudni, ten serial nie może iść w sentymentalność aż do przesady, bo staje się tym z czego się naśmiewa, bo normalnie ta para jest zajebista, nie powinni rozdzielać chłopców i prowadzić osobnych wątków, bo to tylko im szkodzi.

Zdecydowanie lepszy odcinek niż ostatnio, Homelander z alter ego które przejmuje stery gdy ten okazuje słabość, Soldier Boy jest zajebisty, A-Train to Africa xD

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon