The End of the F***ing World (Channel 4/Netflix, 2017)

Brytyjskie serial, który na początku roku trafia na Netfliksa. I takie premiery to ja rozumiem!

Całość ma osiem odcinków, które trwają 20 minut, więc spokojnie można zaliczyć w jeden wieczór. Jak już wsiąkniecie w te przygodę to będziecie chcieli zobaczyć jej zakończenie jak najszybciej.
To jest jak połącznie Bonnie i Clyde z Kochankami z Księzyca. Cudownie się to ogląda i patrzy na to, jak bohaterowie ewoluują z kazdym odcinkiem.

The End of the F***ing World jest pozytywnie poprane, a bohaterowie są... dziwni. Chłopak uważa siebie za psychopatę i chce kogoś zabić. Ona to walcząca z samą sobą, mająca problemy emocjonalne dziewczyna, która "don't wanna live on this planet anymore" :)

Historia jest prosta, ale własnie dzięki relacjom i dziwaczności wszystko jest takie świeże, nie ma tu mowy o sztampie, chociaż jest to historia miłosna. Jest wulgarnie, jest też miejsce na krew i mocniejsze sceny, no i nie brakuje czarnego, brytyjskiego humoru. A duet aktorski jest doskonały. Podobnie, jak ścieżka dźwiękowa.

Z racji nie najdłuższego metrażu na pewno będę chciał sobie powtórzyć ;) Mocne 8

Odpowiedz
Sympatyczne, ale generalnie na raz. Plus jednak niby tylko 8 odcinków po 20 minut, ale nie zlatuje to jakoś super idealnie. No i koniec taki lekko po chuju. There, I said it.
7/10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wow! Co za cudowny serial Tylko Brytyjczycy mogli wymyślić coś tak zwariowanego, dziwacznego i nietuzinowego odjechanego a jednocześnie całkowicie angazujacego, oryginalnego i niezaprzeczalnie świeżego. Tylko Brytyjczycy potrafia w taki niekonwencjonalny i nieszablonowy sposob opowiadac o milosci oraz nastolatkach. Gorąco polecam!!!!!

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Muszę szczerze przyznać, że jest to solidny serial! :D Ogólna ocena ode mnie to tak 6+/10.

Odpowiedz
Początek trochę przehipsteryzowany (patrzcie jacy oni inni i dziwni!), ale na szczęście później jest lepiej. Niezłe tempo, ciekawe pomysły, można się też pośmiać. Soundtrack faktycznie zacny. Warto łyknąć.

Odpowiedz
Jestem w trakcie pierwszego odcinka i już dawno nie widział tak przekalkulowanego, pretensjonslnego gówna które w każdej sekundzie walczy o bycie quirky kultową produkcją. Rzyg.

Odpowiedz
Widziałem fragmenty jak ktoś inny oglądał i wygląda to dokładnie tak jak pisze Mierzwiak. Na pewno te sceny jakie widziałem nie zachęcały do seansu (wbrew trailerowi), raczej kolejna przehypowana produkcja :/

Odpowiedz
Obejrzałem w jeden dzień i szału nie było. Chłopak z Black Mirror gra siebie samego, dziewczyna chyba trochę lepsza. Dobra muzyka ale całość mnie lekko przynudzała.
Nie wiem po co taka końcówka. Drugi ewentualny sezon obejrzę pewnie tylko z nudów.

6/10

Odpowiedz
Ej no, nie jest to aż taka średniawka. Jest coś takiego z serialami Netfilixa, zwłaszcza te o nastolatkach (Stranger Things, 13 powodów..), że zaskakująco wchaniają się od razu z lekkością, mimo, że to raczej nie nasza bajka. I jakimkolwiek trwadzielem nie jesteś łatwo się tutaj rozczulić i wyjechać w tą podróż razem z bohaterami. Nie jest to dzieło wybitne, też nie jest dojrzałe, leci po schematach, ale robi to z taką swobodą i urokiem, że ogląda się to naprawdę z ogromną przyjemnością. Jeśli chcesz więc porwać i popłynąć się w naiwną, dziecięcą podróż to polecam i to od razu! To serial, który łatwo przemija, ale miło się wspomina (jak bycie nastolatkiem) - w ogóle trochę zatęskniłem za SKINSAMI po tym serialu

Odpowiedz
Dobry serial. Nie wybitny, ale w zasadzie od pierwszych scen przykuwa uwagę i wciąga. Myśę, że 8 odcinków po 20 minut to dla takiej historii optimum.

Fajni aktorzy, zwłaszcza dziewczyna, dobra muzyka i ładne zdjęcia, a dzięki kilku znanym, aczkolwiek ciekawym zabiegom nawet klisze nie rażą.

Drugi sezon zbędny.

7/10

Odpowiedz
Bez sensu. Jestem fanem pierwszej serii, świetnie się bawiłem oglądając ją i uważam, że sezon skończył się w idealnym momencie i nie potrzeba dopowiadać niczego więcej.

No, ale cóż. Popularność itd - będzie drugi sezon :/

Odpowiedz

Ok, jestem w stanie coś takiego zaakceptować, tym bardziej, że tworcy już zapowiedzieli, że nie będzie 3.serii, a więc...

Odpowiedz
@pelivaron - Sezon 2 wylądował. Obejrzałem jak na razie 2 odcinki, klimat jest w starym stylu.
Nie będę Ci spoilerował ale cześciowo się myliłeś :)

Odpowiedz
Wiem, wiem :)

W tym tygodniu mam zamiar nadrobić ;)

Odpowiedz
Obejrzane. Muszę powiedzieć, że drugi sezon jest dużo lepszy niż się spodziewałem, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż kontynuowanie historii Alyssy i Jamesa było umotywowane wyłącznie względami ekonomicznymi.
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Mnie to już znudziło.
Serial ma w dalszym ciągu świetną muzykę, ale chyba już nie mam ochoty oglądać ciągle tej samej gry aktorskiej (z kijem w dupie), dziwnych postaci i ich integracji z otoczeniem, oraz wątku który nie kończy się niczym praktycznie.

Trzeci sezon pewnie będzie po tym hollywoodzkim happy endzie, ale ja sobie już odpuszczę.

Dwa lata temu było to świeże, teraz mnie już przynudzało.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon