The Expanse (Syfy / Amazon, 2015-)
Niestety to było do przewidzenia, Amazon ma w swojej bibliotece bodajże 5 sezonów oraz nadchodzący 6, a to już i tak dużo jak na serial oferowany w streamingu. Sprawa Anvara to pewnie pretekst, by usprawiedliwić ten ruch przez widzami. Szkoda, a nawet bardzo szkoda, bo jednak serial ma w sobie duży potencjał i po prostu miło obejrzeć jakieś dobre sf z całkiem dobrą historią.
No nic, Bezos pewnie liczy kasę na nowe produkcje, które przyciągną do jego platformy nowych widzów (albo zbiera na LOTR-a ;) ).

Odpowiedz
Jeśli się nie mylę to od 4 serii jeden sezon równa się adaptacja jednej książki (wcześniej różnie bywało), więc skończą na tomie szóstym, a nie zekranizują tomów 7, 8 i 9, który ma wyjść w przyszłym roku i będzie ostatnią odsłoną sagi.

Nie wierzę w to, że w dwa ostatnie sezony zmieszczą tomy 5-9. Dwie powieści zdarzało im się adaptować w jednym sezonie i wyszło dobrze, ale więcej to nie wcisną bez szkody dla jakości. Choć podobno po szóstym tomie jest duży przeskok w czasie w fabule.

Wiem od lepiej zorientowanego ode mnie fana serialu, że zakończenie serialu ma związek głównie z Anvarem. Cytuję - Podobno to nie Amazon zdecydował zakończyć na 6 sezonie, ale Alcon - główny producent serialu, który w jakimś sensie posiada prawa do ekranizacji powieści (nie znam szczegółów). Ten sam producent rozpoczął dochodzenie przeciwko Anvarowi i teraz zdecydował, że aktora nie będzie w finałowym sezonie.

Odpowiedz
Cytat:podobno po szóstym tomie jest duży przeskok w czasie w fabule
Potwierdzam. Zszokowało mnie to i przez kilka rozdziałów nie mogłem się przekonać i ogarnąć, o co chodzi, ale potem machnąłem ręką i popłynąłem dalej. No i książkowa seria Expanse to trzy trylogie, tak na dobrą sprawę: poniżej harde spojlery książkowe.

Odpowiedz
W sumie więc wychodzi na to, że otrzymamy ekranizację 2/3 serii jako zamkniętą całość. Nie jest tak źle, chociaż te wieści, że to ruch ze strony Alcona, nieco mnie zaskoczył. Co takiego ten Anvar nawywijał, że aż tak porobili po rajtuzach?

Odpowiedz
Cytat:Co takiego ten Anvar nawywijał, że aż tak porobili po rajtuzach?
To wystarczyło:
Cytat:numerous sexual misconduct allegations this summer
Nie kojarzę jednak jakiś super-ważnych wątków związanych z jego postacią w książkach. Był zawsze w tle, na drugim planie, a ja wolałem Bobbie, serialową Drummer i serialowego Ashforda, a nade wszystko Amosa. Cieszę się, że Chatham nie ma takich problemów. Nie wyobrażam sobie innego aktora grającego tę postać.

Odpowiedz
Kurczę serial bez Amosa straciłby sens, to kultowa wśród fanów postać. No i zabrakłoby takich scen

Odpowiedz
Nowy sezon wystartował - obstawiam niestety, że cały wątek Naomi będzie równie czerstwy i bolesny, jak w książce. Reszta jest jest bardzo fajna, a krótki monolog Amosa leżącego na pryczy, jak to musiał wytrzymać parę minut na bezdechu w stresie bo inaczej zginie, przepiękny. No i technicznie jak zwykle, wysoki i wspaniały poziom, wszelkie kosmiczne ujęcia powodują opad szczęki, zwłaszcza
oraz panoramy naszego księżyca.

Odpowiedz
No to po trzech sennych odcinkach to co się odjebało dzisiaj robi wrażenie.
Smuteczek.

Odpowiedz
Kurczę jestem na 4 odcinku i póki co jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Nieco zmian (na lepsze!) w stosunku do książki. Jedyny mankament to wątek Naomi, męczący i bułowaty. W ogolę Pasiarze (poza Drummer) to jakieś antypatyczne postacie w tym sezonie. Aż mi się ten mem przypomniał:

[Obrazek: comment_1610480178EfTKI7oxsquR6NiXfloq1W.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon