The Last of Ass - seria
#61
Tomb Raider dostarczył mi więcej funu (swoją drogą dziwne, że na forum ta gra przeszła praktycznie bez echa). TLOU wymaga bowiem od gracza dużo więcej cierpliwości, głównie przez położenie nacisku na elementy skradankowe. Ale to TLOU nie daje o sobie zapomnieć nawet przez spory czas po wyłączeniu konsoli. Pod względem fabularnym i emocjonalnym ta gra to majstersztyk i to mimo tego, że złożona jest z doskonale znanych elementów, podpatrzonych czy to w Ludzkich Dzieciach, Drodze, czy komiksach Kirkmana. Cóż, jak czerpać, to od najlepszych, ważne że twórcy wiedzą co z tym zrobić i jak przekuć te elementy w świeżą i maksymalnie angażującą emocjonalnie opowieść - już od samego prologu. GOTY, indeed.

Odpowiedz
#62
(07-07-2013, 20:35)Proteus napisał(a): A co do braku wszelakich AK-47, czy innych karabinów szturmowych znalezionych wśród trupów kolesi, których załatwiamy poza murami miast. Cóż, minęło 20 lat. Oprócz wojska mało kto ma sprzęt i wiedzę by produkować świeżą amunicję do tego typu broni. Wszelka broń szturmowa pewnie była rozdysponowana na początku katastrofy i z czasem dla większości stała się bezużyteczna, ustępując liczniejszym gnatom 9mm i wszelakiej broni "samoróbkowej". Oczywiście nie wierzę, że nikt tam w dziczy good old US and A, nie ma wciąż własnego, funkcjonalnego kałacha czy m4, ale z drugiej strony taka broń jest pewnie na tyle rzadka i pożądana, że jak dla mnie Joel i Ellie spokojnie mogli na nią po prostu nie trafić. W końcu spisu powszechnego w swojej podróży nie robili, a ludzi woleli unikać. Tłumaczenie może trochę na siłę, ale ja jestem w pełni zadowolony z rodzaju broni jakich używamy w grze.

I dzięki Bogu! Gra miałaby u mnie co najmniej dwa oczka niżej gdyby wokół było pełno różnych broni i amunicji. Zamiast mega klimatycznego survivala, mielibyśmy kolejną nawalankę gdzie wszystko toczyło by się na HURA! Lub Jeronimo!!! Gra nie różniłaby się wtedy od wielu innych.

Odpowiedz
#63

@Proteus

Cytat:na samym początku gry, Joel wraz z Tess chcą odzyskać kontrabandę przemyconej broni.

I to pokazuje jak realistyczna jest to historia, robiona przez ludzi, którzy mają łby na karku. Niedawno czytałem wspomnienia jednego typa, co był w Bośni w latach 92-95. Mówi, że najważniejszymi, najbardziej wartościowymi rzeczami były broń i amunicja. Ważniejsze nawet niż lekarstwa i środki higieny. Władza całą zarejestrowaną broń oczywiście zarekwirowała - to była pierwsza rzecz, jaką zrobili.

Cytat:Wszelka broń szturmowa pewnie była rozdysponowana na początku katastrofy i z czasem dla większości stała się bezużyteczna, ustępując liczniejszym gnatom 9mm i wszelakiej broni "samoróbkowej".

Sam o tym pisałem. Na 100% tak było. Kurna, zaczynam gadać i analizować tę gierkę, jakby to na faktach było :)

Odpowiedz
#64
Kupuj PS3 i sobie po sieci w nią pogramy :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#65
Mental ty grasz w te gierkę czy oglądasz ją tylko na YouTube ?

Odpowiedz
#66
Tylko oglądam. Nie mam konsoli, a w gry nie gram od ładnych 7 lat. ale chyba wrócę do tego, bo widzę, że tam jest krynica epy.

Odpowiedz
#67
Przypominam, że na PS3 pograsz też w GTA V i Red Dead Redemption. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
#68
Szkopuł w tym, że Last of Us jawi się jako gra wyjątkowa. 100% epy. Nic bym w niej nie zmienił. Ani jednego dialogu, ani jednej postaci, ani jednej sceny, ani jednej lokacji. Ta gierka jest jak "Heat" wśród filmów. Oglądałem tylko gameplaya, a wrażenia mam jak po najlepszym kinie aktorskim. Wg mnie to jest przełom. Lipiec 2013 roku przyniósł przełom w moim postrzeganiu świata :)

Odpowiedz
#69


Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
#70
Uwielbiam przedostatniego bluzga w jej wykonaniu - Texas rzuca granatem, rozpierdala na kawałki ukrywających się za blachą kolesi, a dziewczyna" "Oh fuck".

Ta gra jest tak idealna, że ciągle nie mogę uwierzyć, że powstała :)

Odpowiedz
#71
Ellie jest jak młoda Debra z Dextera na tym montażu :)

Odpowiedz
#72
Szkoda, że na Xklocka tego nie wydali :(


Odpowiedz
#73
Cytat:Oglądałem tylko gameplaya, a wrażenia mam jak po najlepszym kinie aktorskim. Wg mnie to jest przełom. Lipiec 2013 roku przyniósł przełom w moim postrzeganiu świata :)

Naughty Dog dokonało tego już trzykrotnie wcześniej za pomocą serii "Uncharted". Że o arcydziełach Rockstara w postaci "Max Payne 3", "Red Dead Redemption" czy "L.A. Noire" nie wspomnę :)


Cytat:Szkoda, że na Xklocka tego nie wydali :(

Właśnie, że bardzo dobrze. O wyższości danej konsoli nad innymi ostatecznie decydują takie ekskluzywne tytuły :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#74
Dziwna sytuacja w sumie - produkcje R-rated za 80-100 baniek zarabiają na siebie, ale jako gry :D.
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
#75
Wychodzi jednak na to, że opłaca się robić takie gry jak TLoU, produkcja NG jako pierwsza gra w tym roku czwarty tydzień z rzędu nie schodzi z pierwszego miejsca na listach sprzedaży, a przecież jest to exclusive tylko na PS3.


Odpowiedz
#76
Sony też wiedziało co robi, finansując i wydając tytuł takiego kalibru na koniec generacji - bo jeśli teraz tworzą TAKĄ grę, to co dopiero na PS4? ;)

Odpowiedz
#77
Fakt, a przecież wyjdzie jeszcze Beyond: Two Souls. Dla mnie osobiście wystarczy jakiś info, że Psy robią grę na PS4 i już lecę do sklepu wilgotny jak panna koło zlewu ....


Odpowiedz
#78
Przecież robią. Ogłosili że silnik Uncharted/TLoU przenoszą na PS4 nie dla zabawy, tylko dlatego że właśnie pracują nad jakąś grą :) Dziwię się, że nie ogłoszono jej na E3, ale pewnie już niedługo coś usłyszymy. Uncharted 4?

Odpowiedz
#79
Prawdopodobnie. Nathan Drake stał się niemal twarzą PS3 (widzieliście reklamy Subway i Toyoty z nim? :)), więc głupio byłoby nie wykorzystywać jego wizerunku (jak i ogólnego sukcesu serii) przy startowaniu z nową konsolą.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#80
Dzisiaj dali info, że TLoU jest "najszybciej sprzedającym się ekskluzywnym tytułem na konsolę PlayStation 3". W niecałe 4 tygodnie sprzedano 3,4 mln egzemplarzy na całym świecie. Coraz więcej mówi się o możliwej kontynuacji. Dla mnie z jednej strony TLoU to genialnie zamknięta historia, z jeszcze lepszym zakończeniem, tytuł który stanie się legendą, jeśli jednak ND mieliby jeszcze podnieść poprzeczkę i zrobić coś na wzór kontynuacji Uncharted to już sam nie wiem ...


Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grand Theft Auto (seria) BezcelowyAlbatros 1,347 185,946 22-01-2024, 02:36
Ostatni post: shamar
  Five Nights at Freddy's (seria) / FILM Lawrence 5 3,933 07-11-2023, 03:50
Ostatni post: shamar
  Tomb Raider (seria) peju 123 29,814 28-09-2023, 14:27
Ostatni post: Żółte Krzesło
  Resident Evil (seria) Snappik 284 54,291 04-04-2023, 17:58
Ostatni post: Hitch
  Wiedźmin / The Witcher - seria Gieferg 949 153,991 22-03-2023, 11:50
Ostatni post: yacajackowski
  Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier Mierzwiak 417 69,580 20-10-2022, 20:28
Ostatni post: shamar
  Uncharted (seria) simek 615 90,252 04-08-2022, 16:34
Ostatni post: Mefisto
  Metal Gear Solid (seria) Anielski_Pyl 150 34,510 11-05-2021, 21:50
Ostatni post: Wawrzyniec
  Prince of Persia - seria gier military 27 8,700 10-09-2020, 14:20
Ostatni post: shamar
  Seria "Souls" i Bloodborne military 69 16,580 17-12-2019, 21:29
Ostatni post: patyczak



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości