The Matrix (1999-2022)
Wydaje mi się, że będzie albo:
- alternatywny system,
- Neo jako kolejna anomalia raz jeszcze,
- cała 3 to było oszustwo maszyn i symulacja w symulacji

Odpowiedz
Ja to się zastanawiam czy ta czwarta część nie będzie przypadkiem kontynuacją w dużej mierze oryginału, a poprzednie sequele traktować bardziej jako "miejskie legendy", na zasadzie możesz je obejrzeć i czwarta część będzie mieć względem nich sens, albo pominąć i obejrzeć tylko oryginał, lub też po prostu je zignorują co w dzisiejszych tego typu powrotach jest dosyć popularne.

Odpowiedz
Nah. Wachowska jest w to zaangażowana więc spodziewam się pełnoprawnego sequela.

Odpowiedz
Tak sobie "przekartkowałem" temat i hmmm...

Jedynka to dla mnie kapitalny film z wielu względów (moja ocena 10/10 z serduchem :) natomiast dwójka i trójka to solidne kontynuacje (moja ocena obydwu - 8/10).

Tak mi się wydaje że nikt tutaj nie napisał o kilku sprawach...

Więc po pierwsze cała Trylogia bawi się motywem Wybrańca, Mesjasza, superbohatera - aby go konfrontować ze "zwykłym człowiekiem". I oczywiście jest to ubrane w motywy religijne bo przecież widać kim jest Architekt ^^

Tak jest np w pierwszej części gdzie Morfeusz poświęca się za Wybrańca a Neo wiedząc już że żadnym Wybrańcem nie jest - rusza mu na ratunek. Albo na końcu gdy Neo rozgniata Smitha i agentów a w realu może za chwilkę zginąć - i właśnie omal nie ginie.

Potem w kolejnej części niby tym wybrańcem jest ale problemy w realu są zbyt duże aby dało się je załatwić kozaczeniem w Matrixie a w końcu okazuje się że z tym Wybrańcem to ściema i część reguł. I w sumie nic nie znaczy. I radź tu sobie, Neo :)

I mamy trzecią cześć gdzie na początku jest scena z Kolejarzem (czy jak on się tam nazywał) który rozgniata niby-potężnego Neo bo - jak się dowiadujemy - jeśli ktoś stworzył program ( czyli dany "świat") jest tam bogiem i nie da się go pobić "zwykłą siłą".

Tymczasem Smith "przejmuje" Wyrocznię - twórczynię Matrixa. To oznacza że ta jedna konkretna wersja Smitha w Matrixie jest o wiele potężniejsza od Neo (pomimo tej mocy) i nie da się jej pokonać siłą. W walce - dzięki tej konkretnej wersji - Smith musi zwyciężyć. Nie muszę chyba dodawać że to właśnie ta wersja walczy z Neo, co jest potem pokazane ;)

Dlatego Neo pozwala wniknąć Smithowi w siebie i sam siebie niszczy niszcząc też Smitha. Wybiera Poświęcenie co faktycznie czyni go tym Jezusem-Wybrańcem - ale to jest tylko jego wybór a nie coś co "płynie z góry".

O to chodzi w całej Trylogii - z jednej strony cały ten motyw Wybrańca z legendami, wiarą i mocami . A z drugiej gdy przychodzi co do czego - Neo jest zawsze zwykłym człowiekiem który nie ma stworzonego Przeznaczenia, musi podejmować decyzje jako człowiek i właśnie te decyzje i wybory czynią go kimś niezwykłym.

I to jest cała właściwa "filozofia Matrixa" wg Wachowskich tworzona przez wszystkie trzy części, reszta to tak naprawdę dodatki ;)

Odpowiedz
Christina Ricci dołącza do obsady "czwórki".

https://www.comicbookmovie.com/sci-fi/matrix/the-matrix-4-full-cast-revealed-adds-sleepy-hollow-star-christina-ricci-in-a-top-secret-role-a185393#gs.75a2.36lt20

Odpowiedz
Premiera za kilka miesięcy a oni jeszcze to kręcą?
Chyba że chodzi o jakąś 5 minutową scenę
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dzizas, Shamar urodziłeś się wczoraj? Pierwszy to raz ogłaszają, że ktoś zagra w filmie, kilkanaście miesięcy po jego nakręceniu?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Miej pretensje wyżej. Napisał "dołącza".
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(06-06-2021, 12:33)shamar napisał(a): Napisał "dołącza".

I co w związku z tym? A jak miałem napisać? :D

Odpowiedz
Że też zagrała w tym filmie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Tytuł czwartej części to "The Matrix Resurrections". Spoilery z pokazów testowych też już w są w sieci.

Planuję ich nie czytać, ale do grudnia jeszcze pół roku, więc marnie widzę swoje szanse.

Odpowiedz
Równie dobrze mogli młotkiem przez łeb je***ąć z takim podtytułem. Niechaj ktoś przeczyta spoilery i napisze czy ujowe.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Przecież wiadomo, że to będzie światopoglądowa agitka.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Trinity zawsze wyglądała jak trans więc tu mnie nie zdziwi. Ale że Neo niebinarny?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Pewnie w tej wersji nawiążą do transeksualizmu, w matriksie ktoś będzie kobietą, poza nim mężczyzną, takie rzeczy. Oscar będzie.

Odpowiedz
Przypominam, że chciano wrzucić ten patent już w pierwszej części z postacią Switch, ale producenci przyblokowali ten pomysł.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
To już nie przyblokują ;)

Odpowiedz
Akurat w przypadku Matrixa to jest motyw z którego można zrobić coś ciekawego.

Odpowiedz
(18-06-2021, 14:05)Gieferg napisał(a): Akurat w przypadku Matrixa to jest motyw z którego można zrobić coś ciekawego.

Dokładnie. Jakieś post apo, maszyny cyfryzacja,pół człowiek pół robot. Aż się prosi o jakieś zupełnie odjechane kombinacje niebinarne.
A czy zamiast tego pójdą na łatwiznę łzawej agitki to inna sprawa.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Jeśli zrobią to tak jak pierwotnie planowali ze switch no to spoczko, ale jak cały matrix okaże się heteronormatywnym systemem opresji to ja podziękuję.
95%, że kręcą to tylko z tego drugiego powodu.

Chyba każdy ostatnio nakręcony sequel był zrobiony tylko po to, żeby wstawić do znanej historyjki odpowiednie wątki o łajt priwilidż i jakimś tłamszonym minority.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mission: Impossible (1996-2022) military 950 128,585 21-01-2024, 15:45
Ostatni post: Corn
  Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron Juby 1,224 98,324 10-01-2024, 13:22
Ostatni post: simek
  Trylogia The Mummy (1999-2008) Danus 136 27,745 18-02-2023, 13:02
Ostatni post: marsgrey21



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości