Ankieta: Jak oceniasz film?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





The Northman (2022) reż. Robert Eggers
#1
[Obrazek: northman913.jpg]

Trzeci film Roberta Eggersa, tym razem odchodzący od horroru na rzecz historii o księciu Wikingów (Alexander Skarsgaard), mszczącym się za śmierć ojca. Całość będzie rozgrywać się w X wieku na Islandii. W obsadzie oprócz Skarsgaarda zobaczymy również Nicole Kidman, Willema Dafoe, Anyę Taylor-Joy i Billa Skarsgaarda.

Nad scenariuszem wraz z Eggersem pracował islandzki poeta Sjón (najbardziej znany ze współpracy z Björk). Premiera prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku, zdjęcia ruszają w marcu w Belfaście. Chociaż nie będę zdziwiony, jeśli się okaże, że zadebiutuje w Cannes w 2021.

"The Witch" i "The Lighthouse" bardzo wysoko postawiły poprzeczkę, jednocześnie Eggers udowodnił tym drugim, że jest w stanie sprostać oczekiwaniom i wierzę, że i tym razem da radę to zrobić. Facet mocno pracuje na miano jednego z najlepszch współczesnych reżyserów.

Odpowiedz
#2
Pan Dracula jeszcze dołączył do obsady...
https://theplaylist.net/claes-bang-northman-robert-eggers-20191218/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Odpowiedz
#3
Jeszcze dzisiaj miałem plany założenia tematu ;)

Hype czuję ogrmony. Ciekawych filmów o świecie Wikingów jak na lekarstwo, a wierzę, że Eggers zrobi z tej tematyki coś fascynującego. Obsada też zanosi się całkiem fajnie, choć nie mam zbytniej pewności co do Kidman w roli matki Skarsgarda.

Wątpię czy dostaniemy ten film w 2020. Zatem obok projektów Scorsese, PTA, Millera i Chazelle'a najmocniej oczekiwana przeze mnie rzecz, której powinniśmy się spodziewać na 2021.

Odpowiedz
#4
Kidman gra matkę postaci Skarsgarda? Dobre (Big Little Lies, nudge nudge). Może tym razem to ona spuści mu manto w ramach solidnego, "wikingowego" wychowania.

Zapamiętuję tytuł i czekam. Jeśli Eggers sprawi się w innym od gatunku niż horror, to potwierdzi jeszcze dobitniej (przynajmniej w moich oczach) status jednego z najlepszych reżyserów ostatnich lat.

Odpowiedz
#5
Co powiecie na to by film Eggersa o wikingach był wyjątkowo mrocznym i niezwykle brutalnym? :) Ciekawa wypowiedź operatora Jarina Blaschke o projekcie.

https://www.flickeringmyth.com/2020/02/robert-eggers-new-film-the-northman-will-be-dark-and-unusually-violent-according-to-cinematographer-jarin-blaschke/

Odpowiedz
#6
Chyba wolałbym tego "Nosferatu" od Eggersa prędzej zobaczyć.
Najlepszy film 2021: Titane
Najlepszy film 2020: Pewnego razu w Hollywood
Najlepszy film 2019: Parasite
Najlepszy film 2018: Suspiria






Odpowiedz
#7
A ja wręcz przeciwnie - cieszę się, że Eggers kręci teraz coś, co na pierwszy rzut oka mocno się różni tematyką od jego poprzednich dokonań. Poza tym, c'mon, wikingowie to samograj dla kogoś z talentem.

Odpowiedz
#8
Mnie też bardzo zadowala, że Eggers chce przedwcześnie pokazać, że sprawdza się w innym gatunku jak kino grozy. Przede wszystkim to jednak współczesny mistrz tworzenia gęstego klimatu, a Skandynawia X w. takim okiem to coś, co po prostu bierze się w ciemno ;) Osobiście też mam jednak pełnię nadziei, że ten "Nosferatu" nie jest jeszcze martwy.

Odpowiedz
#9
https://www.google.com/amp/s/collider.com/claes-bang-interview-the-burnt-orange-heresy-dracula-season-2/%3famp

Jakiś czas temu Bang udzielił wywiadu w którym zarzucił kilka informacji dotyczących fabuły.

Odpowiedz
#10
https://collider.com/robert-eggers-new-movie-the-northman/

Eggers opowiada o skali projektu. Najwidoczniej jednak nie dostaniemy kameralnego, artystycznego filmu o zemście jak niektórzy wróżyli :P

Odpowiedz
#11
Ja tam liczę, że ten film będzie taką "Zjawą" - olśniewającym wizualnie kinem zemsty, tyle że w tym przypadku przynajmniej z lepszym scenariuszem.

Odpowiedz
#12
Mel Gibson płacze, czytając ten wątek.

Odpowiedz
#13
Ze szczęścia jak zajebisty film się szykuje.

Odpowiedz
#14
Ciekawi mnie, jaki to może mieć budżet. Na pewno o wiele wiekszy, niż poprzednie filmy Eggersa, to oczywiste, ale też trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś wyłożył na to naprawdę dużą kasę. IMO 50-70 baniek to maks, ale pewnie mniej. Taki "Outlaw King" kosztował niby 120, a z tego co opowiada Eggers wynika, że skala projektu dość podobna.

Odpowiedz
#15
Jestem zaintrygowany, ale trochę się boję, aby nie wyszedł z tego przerost formy nad treścią. Znaczy, że film będzie wyglądał świetnie, ale sama historia już mniej.
A co do filmu Mela Gibsona o Wikingach, to wierzę w jego powstanie, tak samo jak w Schwarzeneggera i Verhoevena film o krzyżowcach i trylogię Star Wars Riana Johnsona. 

I raczej Eggers nie da tutaj tak uroczej i pozytywnej sceny jak ta ;)

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#16
(17-04-2020, 17:04)nawrocki napisał(a): Ciekawi mnie, jaki to może mieć budżet. Na pewno o wiele wiekszy, niż poprzednie filmy Eggersa, to oczywiste, ale też trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś wyłożył na to naprawdę dużą kasę. IMO 50-70 baniek to maks, ale pewnie mniej. Taki "Outlaw King" kosztował niby 120, a z tego co opowiada Eggers wynika, że skala projektu dość podobna.

A wiadomo ile z budżetu Outlaw Kinga to była promocja? Czy to suma na produkcje tylko?

Mam nadzieje, że mu sypnęli te 70mln, w końcu poprzednie filmy były sukcesami finansowymi a tu tematyka sprawia wrażenie bardziej przystępnej. Nie wątpie jednak, że Eggers da radę z nawet znacznie mniejszym budżetem. Ekipe techniczna składa się z ludzi zdolnych i doświadczonych to też fuszery myśle nie będzie.

Odpowiedz
#17
Mnie tam ciekawi czy z powodu tego przesunięcia zdjęć przez koronawirusa, ktoś z obsady będzie musiał opuścić ten okręt wikingów.

Dafoe ma do dokończenia w sumie jeszcze "Nightmare Alley" i film Schradera - z tym, że u Del Toro gra ponoć jakąś mniejszą rolę, a jeśli chodzi o ten drugi film, to zostało jedynie 5 dni zdjęciowych. Duża więc szansa, że w jego grafiku poważniejszych kolizji nie będzie.

Trochę się za to szepcze, że Kidman najprawdopodobniej będzie musiała się wycofać z tego przedsięwzięcia.

Odpowiedz
#18
W sumie z całej ekipy Kidman byłoby mi najmniej szkoda. Byleby cała reszta sie utrzymała.

Odpowiedz
#19
Generalnie Mel miał kręcić film o Wikingach, pełen epy i krwawego rozpierdolu, a wychodzi na to, że cały świat go w tej kwestii prześcignął. Ubisoft wypuścił właśnie trailer nowego "Assassin Creeda", gdzie głównymi bohaterami są Wikingowie:


Odpowiedz
#20
Mental, jest temat i był tam wrzucony trailer:
https://forumkmf.pl/Thread-Assassin-s-Creed--2604?pid=629506#pid629506

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Man called Otto z 2022 roku, w reżyserii Marca Fostera Debryk 2 175 12-02-2024, 15:20
Ostatni post: Debryk
  Ambulance (2022) reż. Michael Bay Snappik 54 7,453 03-02-2024, 14:39
Ostatni post: Spawne
  Babylon (2022) - reż. Damien Chazelle Kryst_007 185 18,999 28-12-2023, 13:22
Ostatni post: Norton
  Triangle of Sadness (2022) reż. Ruben Östlund nawrocki 3 209 18-12-2023, 12:11
Ostatni post: simek
  Elvis (2022) reż. Baz Luhrmann Kryst_007 30 4,026 23-09-2023, 09:33
Ostatni post: srebrnik
  Three Thousand Years of Longing (2022) reż. George Miller Kuba 49 7,180 29-08-2023, 21:34
Ostatni post: simek
  The Long Goodbye (1973) reż. Robert Altman Glut 3 1,882 26-06-2023, 14:02
Ostatni post: simek
  TÁR (2022) - reż. Todd Field Kryst_007 5 1,008 10-06-2023, 01:41
Ostatni post: Krismeister
  Amsterdam (2022) reż. David O. Russell Spoilerowo 47 4,863 06-05-2023, 10:53
Ostatni post: Kryst_007
  Na zachodzie bez zmian (2022) - reż. Edward Berger Debryk 39 4,098 21-04-2023, 09:19
Ostatni post: Scheckley



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości