The Terminal List aka Lista śmierci [Amazon]
#1


Nie ukrywam, że dużo sobie obiecuję po tym tytule. Premiera 1 lipca, 8 odcinków, wszystkie wpadają do sieci naraz. Autor książki, Jack Carr, mówi, że uczestniczył w produkcji serialu na każdym etapie. Streszczenie z okładki vhsa: 

Główny bohater, James Reece, to dowódca grupy komandosów Navy SEALs. Podczas ściśle tajnej misji Reece i jego pluton wpadają w zasadzkę wroga. Reece przeżywa i wraca do domu, do kochającej żony, mając nadzieję, że tamta wstrząsająca historia należy już do jego przeszłości. Gdy wspomnienia zaczynają wypływać na powierzchnię, Reece staje przed szeregiem pytań. Nie tylko nie może już ufać własnym myślom, ale zaczyna się też zastanawiać nad złowrogim tłem samej misji, ujawniając kolejne warstwy tajemnic, które stawiają jego samego i jego najbliższych na celowniku.

Tutaj z kolei Carr wyjaśnia, czemu do głównej roli wybrał akurat Pratta:



A tu obiecuje, że serial będzie wierny oryginałowi, jeśli chodzi o brutalność, surowość i treść:


Odpowiedz
#2
Taylor Kitsch i Chris Pratt?

I'm in!

Sent from my RMX3363 by Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
#3
Zajawki dają duże nadzieję na coś fajnego, poważnego i sensownego. Mam nadzieję, że tego nie spierdolą.

Odpowiedz
#4
Takie maczomen to nie dla mnie.

Odpowiedz
#5
Musisz zmężnieć.

Chris Pratt rwie się do ekranizowania kolejnych książek. Z kolei Carr to legitny prawak, o czym świadczy jego reakcja po masakrze w Uvalde. Tym bardziej nie mogę się doczekać TL. Ja mu tam wierzę, że miał pełną kreatywną kontrolę nad projektem.


Odpowiedz
#6
Mały cycacik z książki, który dobrze oddaje ducha twórczości Carra:
Jack Carr napisał(a):The system will protect the Hartleys, and they’ll keep getting richer and more powerful. She’ll be in the White House, and you’ll still be trying to get people to believe your crazy conspiracy theory. No, Reece, if you’re looking for someone to tell you you’re doing something sinful, you’ve come to the wrong place. You hunt down every one of these fuckers and do justice for your family and all of those warriors’ families.” She paused. “Kill them, Reece. Kill them all.”

Odpowiedz
#7
Paszczak, czytałeś którąś z jego książek? Dobra proza (bardziej chodzi mi o treść niż styl czy formę)?

Odpowiedz
#8
Czytałem właśnie Terminal List. Treściowo - solidna, prostoduszna literatura zemsty. Jako niezobowiązująca rozrywka bardzo ok. Choć słyszę zewsząd, że najlepszy w cyklu jest tom trzeci, Savage Son - Syberia, ruska mafia, polowania na ludzi, te klimaty.

Odpowiedz
#9
Cytat:solidna, prostoduszna literatura zemsty

Czyli idealny materiał na znacznie lepszy film.

Odpowiedz
#10
Już niedługo, już niebawem, już wkrótce:


Odpowiedz
#11
Pierwsze opinie: ponoć scenarzyści nafaszerowali serial anemicznym fillerem i zbędnymi wątkami pobocznymi.
I ponoć wyleciała najsłynniejsza scena książki, w której Reece
Fuckin' Bezos.

Odpowiedz
#12
Scena ze spojlera może jest dobra w książce i fajnie się ją czyta, ale nie widzę jej w filmie/serialu. Wyszłaby z tego jakaś groteska z elementami gore i rozjebała całe decorum poważnego kina zemsty.

Odpowiedz
#13
Amazon przy okazji Boscha pokazuje, że umie w poważne seriale więc mam nadzieję, że nie spierdolą tego jakimiś blurbami z dupy wyjętymi. Liczę na serial, w którym dobry Pratt zabija złych gości z listy i heja.

Odpowiedz
#14
Łoo, zajebiście bo wleciało od razu 8 odcinków. Byłem przekonany, że będą męczyli bułę z odcinkiem co tydzień.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#15
No, wleciało od razu. Wspominałem o tym na samym początku :)

Premiera 1 lipca, 8 odcinków, wszystkie wpadają do sieci naraz.

Odpowiedz
#16
A faktycznie. Tak czy srak dzisiaj ze dwa odcinki wieczorem wlatują :)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#17
Ja oglądam całość w weekend. 4 w sobote i 4 w niedzielę po kościele. Jak ktoś będzie dzwonił, to mnie nie ma w chacie.

Odpowiedz
#18
Jak pierwsze wrażenia? Ja obejrzałem 2 odcinki, na razie trochę paranoi bohatera, walki z silami które chcą bohatera udupic, za dużo trochę flashbacków.
Bez rewelacji, ale i bez żenady.

Odpowiedz
#19
Pierwszy odcinek skończyłem. Solidna robota, większość to właśnie taka paranoja, ptsd i inne schizy, dopiero w finale zaczyna się coś dziać. Jestem na tak, będę oglądać dalej :)

Odpowiedz
#20
Obejrzałem wczoraj 3 odcinki. Całkiem gładko wchodzi. Żadne arcydzieło ale spokojnie można obejrzeć

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reacher (Amazon Prime) yacajackowski 69 8,125 11-04-2024, 11:29
Ostatni post: Pitero
  The Boys (Amazon, 2019 -) Mierzwiak 221 33,568 15-02-2024, 23:07
Ostatni post: srebrnik
  The Lord of the Rings: The Rings of Power (Amazon, 2022 - ) yacajackowski 1,116 125,264 27-12-2023, 16:32
Ostatni post: Paszczak
  The Expanse (Syfy / Amazon, 2015-) Louis Cyphre 83 16,323 21-12-2023, 18:42
Ostatni post: Scheckley
  Bosch (Amazon) vast 50 13,346 19-10-2023, 23:57
Ostatni post: slepy51
  Good Omens (2019, Amazon) Pelivaron 18 3,313 07-06-2023, 16:09
Ostatni post: Trailery Srailery
  Carnival Row (Amazon, 2019-) Craven 9 3,744 09-01-2023, 19:12
Ostatni post: Trailery Srailery
  The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon, 2019-) Pelivaron 20 3,708 07-02-2022, 20:56
Ostatni post: Pixie
  The Man in the High Castle (Amazon, 2015-2019) Lawrence 15 5,456 25-11-2020, 18:25
Ostatni post: Scheckley
  Homecoming (Amazon) michax 16 4,492 13-11-2020, 01:14
Ostatni post: Mental



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości