The Terminator (1984) / Terminator 2: Judgment Day (1991) reż. James Cameron
#1
Terminator to trylogia, która powstawała przez długi okres. Pierwsza cześć powstała w 1984 roku, cześć druga w 1991. Trzecia cześć została nakręcona w 2003 roku. Więc widzimy duży okres czasu między powstawaniem każdego odcinka. Moim zdaniem najlepsza była cześć 2, natomiast 1 i 3 sa równie dobre.
Mnie np. Terminator zapadl w pamieci, jest to znakomite arcydzielo, chociaz 3 czesc ma zbyt wiele efektow specjalnych i Arnold byl zbyt rozgadany. natomiast czesc 2 to znakomita odslona, ktorej sie nie zapomina, zdecydowanie najlepsza czesc, pierwsza jest tez dobra chociaz momentami nudnawa, ale ogolnie dobrze sie oglada.
A jakie są wasze refleksje jeżeli chodzi o ten film?

Odpowiedz
#2
Pierwsza część napewno zmieniła nieco obraz s-f. Z kolorowych pierdółek mamy mroczne i brutalne kino akcji z przesłaniem. Część druga to kamień milowy w dziedzinie efektów specjalnych, jednak film nie opierał się o nie za co bardzo go chwale. Znowu jest brutalnie, troche mniej mrocznie i znowu jest przesłanie. Ogólnie Terminator 2 to najlepsza część cyklu i jeden z najlepszych filmów jakie powstały. Wszystko napięte na ostatni guzik. I czy to wersja reżyserska czy normalna wszystko to jedna spójna całość.
Część trzecia wbita jakby trochę na siłę. Pryska czar poprzedniego filmu i wszystko to jakieś naciągane. Jonatan Mostow chyba nie miał pojecia o zakończeniu T2 z wersji reżyserskiej. Terminator za dużo gestykuluje twarzą. Robi miny i wogóle. W poprzednich częściach to była zimna kamienna twarz. Reżyser puszcza oko do widza ale nie robi tego nachalnie i wszystko jest w granicach dobrego smaku. Efekty specjalne wspaniałe ale jest ich za dużo i film po prostu jest robiony pod kolejne sceny z efektami specjalnymi. Ze starej ekipy pozostał tylko Arnie i dr. Silberman. Zabrakło Furlonga, który może by sie dzieki temu filmowi wybił z kina klasy Z. Nick Stahl jest kompletnie nijaki, bezpłuciowy i wogóle fagas taki.
Całą trylogię sobie bardzo cenię. Na T2 sie praktycznie wychowałem. T1 też mi się bardzo podoba a T3 mimo iż robiony na siłę to też kawał dobrego kina akcji ale jednak odstaje od swoich wielkich poprzedników.

Odpowiedz
#3
Wkońcu zmiana reżysera daje tu mocno o sobie znać. Ciekawe co nam pokaza w 4, az sie boje.

Odpowiedz
#4
Od kobiety Terminatora to straszniejsze może już być chyba tylko małe dziecko :wink:

Odpowiedz
#5
Mogą być jeszcze cyberpsy, cybermuchy, cyberkoty itd.

Odpowiedz
#6
Terminator - klasyka sama w sobie, film który zmienił oblicze s-f
Terminator 2 - najlepszy. Po prostu lepiej zrobiony od części pierwszej, chociaż może bardziej na luzie. Polecam jednak wersję reżyserską.
Terminator 3 - imho straszna pomyłka. Film jest dobry jako taki, ale z serią nie powinien mieć nic wspólnego. Nick Stahl jest straszny, Claire Danes nijaka, Arnold stary, a panna Loken piękna i nic ponadto. Oby czwórka nie powstała.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#7
KubaG napisał(a):Moim zdaniem najlepsza była cześć 2, natomiast 1 i 3 sa równie dobre.

Z tego wynika, że dla ciebie wszystkie 3 części są tak samo dobre. :wink:

Dla mnie 2 bije poprzednika i następcę.
The Truth Is Out There

Odpowiedz
#8
Elektronicni Mordulec 1

Choć nie lubię tego określenia, to pierwszy film, który przychodzi mi na myśl, gdy widzę / słyszę słowo "kultowy". Arnold Chwarzenegger dzięki niemu w dużej mierze stał się ikona popkultury, Linda Hamilton na rótką chwilę wybiła się zaś z kiczowatych melodramatów. Wzystko konserkwentne, nieliczne wpadki nie psujące wrażenia całości, wspaniała muzyka Brada Fiedela i klimat, klimat, po trzykroć KLIMAT

Elektronicni Mordulec 2 Ostateczna Rozgrywka

Jeden z nielicznych przypadków, gdzie IMHO sequel jest lepszy od pierwowzoru. Wspaniały debiut Edwarda Furlonga, który niestety zaprzpaścił (jedyny dobry film po T2 w jakim się pojawił to "Animal Factory" ale tam też niestety nie pokazał klasy). Cudowny Robert Patrick, choć jako Terminator popełnił parę karygodnych błędów, których nie winna była popełnić tak inteligentna maszyna. Kilkusekundowy epizod Michaela Edwardsa w oparciu o który Mostow winien był stworzyć postać Connor`a. Co do zakończenia to wolę to z wersji podstawowej, bardziej pasuje do całości, niż cukierkowa wizja bezpiecznego świata. Do tego piękne zdanie kończące film wypowiadane przez Sarę "jeżeli amszyna była w stanie docenić wartośc ludzkiego życia, może i nam się to uda" którego niestety zabrakło w wersji alternatywnej. Ten film potęgą jest i basta.

Elektronicni Mordulec 3 Rejs Machin Uśmiech

Pierwsze pytanie, jakie rzuciło mi się na usta po obejrzeniu tego "dzieła" brzmiało: po cholerę? Odpowiedź jest oczywista: cash, baby... Rzuca się w oczy brak wyrazistego wprowadzenia, Connor beznadziejny i nie trafiają do mnie głosy, że "ukazali go jako człowieka" bo to nie był zwykły człowiek. Kyle Reese mówił "oddałbym zycie za Johna Connor`a", Edwards w T2 miał zimne, stalowe wręcz spojrzenie. Albo mina Johna, gdy w T2 rozwija taśmę klejącą? Nic z tego nie ma w Stahlu, zero "jaj". Drugi zawód filmu: Terminator, który jest paradokslanie najbardziej rozgadaną postacią nie tylko w odniesieniu do poprzednich modeli, ale w ogóle do postaci wszystkich filmów (łącznie z ludźmi). Do tego widać, że to już staaary model Uśmiech co ciekawe, sama fabuła jest dośc logiczna i całośc ogląda się przyjemnie, jako proste kino akcji, ale mając w pamięci pozostałe Terinatory to se ne vrati. Zapomniałbym o Kristannie Loken, najgłupszym i najgorzej wypsoażonym Terminatorem w historii (po co jej miotacz ognia, jako broń zastępcza, skoro na T850 nie robiła ona najmniejszego wrażenia).

Odpowiedz
#9
crowley napisał(a):Wspaniały debiut Edwarda Furlonga, który niestety zaprzpaścił (jedyny dobry film po T2 w jakim się pojawił to "Animal Factory" ale tam też niestety nie pokazał klasy).
Nooo jeszcze "American History X". Oczko

Odpowiedz
#10
Pierwsza i druga częć były super. Świetny i wyrazisty klimat. Dobra fabuła i efekty specjalne (pierwsza częć może trochę gorsze, ale film ma już swoje latka). Aktorzy gralki dobrze, przekonujący Szwarceneger w roli robota.
Natomiast trzecia część została zrobiona bez pomysły z głupią fabułą. Odnisłem wrażenie, że scenarzyści podzielili film na równe części tam gdzie się napieprzają i tam gdzie wyjaśniają dlaczego się napieprzali Szczęśliwy Także dla tej trylogii lepiej by było gdyby to nie była trylogia.

Odpowiedz
#11
Azgaroth napisał(a):Także dla tej trylogii lepiej by było gdyby to nie była trylogia.

I nie będzie, wkrótce na ekrany kin trafi "Terminator 4".
The Truth Is Out There

Odpowiedz
#12
1. Dobre
2. Bardzo dobre
3. Chó*owe!

Odpowiedz
#13
Brawa za rozwiniecie! :roll:

Odpowiedz
#14
Niedlugo 4 czesc i z trylogi zrobi sie tetralogia, tak samo jak ze Szklanej Pułapki, Rambo i Indiana Johnsa.

Odpowiedz
#15
KubaG napisał(a):Niedlugo 4 czesc i z trylogi zrobi sie tetralogia, tak samo jak ze Szklanej Pułapki, Rambo

Jestem przeciwnikiem powstawania czwartej części. Już trójka pokazała, że trudno jest stworzyć film równający się z dwoma poprzednimi. Dwie pierwsze odsłony Terminatora bardzo wysoko podniosły poprzeczkę. Za wysoko.

KubaG napisał(a):Indiana Johnsa.

Indiany Jonesa. Myląc nazwisko najsłynniejszego filmowego archeologa popełniłeś straszny błąd. Można odnieść wrażenie, że ta postać jest Ci zupełnie obca.
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
#16
co do T3 to musz przyznać że podobalo mi się zakończenie :twisted: tzn. wojna jednak wybucha, zaskoczyło mnie to trochę i to bardzo pozytywnie.
Poza tym podoba mi się muzyka Beltramiego (i oceniłbym ją na 4 gwiazdki) fakt, że sie rózni od tego co skomponował Fiedel ale jest dobra.
Co do T4 - chyba jednak tak szybko go nie zobaczymy (tzn spodziewałem się go dośc szybko po trójce ale się przeliczyłem - minęły dwa lata a za wiele o nim nie słychać), pewnei znowu zaczekamy jakieś 10 latek :mrgreen:

Odpowiedz
#17
ja mam nadzieje ze wogóle nie powstanie . Juz wystarczajaco sam temat i leganda została wyśmiana w T3

Odpowiedz
#18
A co niby miałoby być treścią czwórki ? Walka z robotami po zagładzie atomowej? No bo powtażanie schematu że maszyny znowu wysyłają mordulca w przeszlość to już ogroooomna przesada.
Dla mnie te trzy częśći tworzą zamkniętą całość, mimo że trójka ustępuje poprzednim częściom chyba ze dwa razy. Kolejne Seqele powinno się kręcic albo szybko albo wcale, zanim poprzednie części staną się legendą, do której trudno, albo w ogóle się nie da zbliżyć. Sam pomysł na trójkę nie był jakiś strasznie zły, ale jakoś nie ma ona swojego charakteru, wyszedł dość fajny film akcji, ale nic więcej. A największą pomyłką jest dla mnie postać lalki-zabójcy. Bardziej by się jako partnerka dla laleczki Chucky nadawała. I nie chodzi tylko o wizerunek, ale sam pomysł na robota, jak dla mnie jest on poprostu gorszy od T1000, jeśli jegą przewagą miała być wbudowana broń, z której i tak większego pożytku nie było i jeszcze się do tego się psuła to ja dziękuje, no i jeszcze czasem było widać że blondynka.

Odpowiedz
#19
dla mnie największą pomyłką jest Stahl w roli Connora, który mógłby być wszystkim prócz przywódcy ludzi - jego John to masakra
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#20
dlaczego mam wrażenie że w T1 został popełniony błąd logiczny? moim zdaniem nie jest możliwe aby Connor wysłał swojego ojca w przeszłość ponieważ aby to zrobić to najpierw sam musiał się narodzić. jedyne wytłumaczenie tej syruacji jest takie że Kyle Reese nie jest ojcem Johna Connora :roll: może niech ktoś mi to logicznie wytlumaczy że jest inaczej bo dla mnie to największy przkręt w historii kina Uśmiech

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Terminator Salvation (2009) reż. McG Oconnel 1,898 136,596 26-05-2023, 22:31
Ostatni post: shamar
  Terminator: Dark Fate (2019) reż. Tim Miller Pelivaron 1,582 164,680 30-12-2022, 12:22
Ostatni post: Bucho
  Terminator 3: Rise of the Machines (2003) reż. Jonathan Mostow Mental 257 48,628 07-01-2020, 02:24
Ostatni post: shamar
  Plebiscyt - najlepszy Terminator Juby 48 7,896 18-11-2019, 14:41
Ostatni post: Gieferg
  Terminator Genisys (2015) reż. Alan Taylor Juby 1,668 264,706 15-11-2019, 14:08
Ostatni post: Juby



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości