The Terminator (1984) / Terminator 2: Judgment Day (1991) reż. James Cameron

Cudo Uśmiech
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
[Obrazek: aMKv12G_460swp.webp]
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Corridor Crew odtwarza na 2 sposoby ujęcie z T2 z okazji 30-lecia filmu.

2 ciekawe wnioski:
- efekty z T2, mimo że uchodzą dzisiaj za "przestarzałe" to są ponadczasowe i są użyte w doskonałych scenach. Każda z nich jest jakościowa dla fabuły i dla akcji. 
- VFX z przechodzeniem przez kraty powstał z użyciem softu napisanego na zamówienie tylko dla tej sceny (!)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
(15-06-2021, 18:54)Snappik napisał(a): - VFX z przechodzeniem przez kraty powstał z użyciem softu napisanego na zamówienie tylko dla tej sceny (!)

To akurat dość oczywiste przy pionierskich efektach.
Dla takiego Battleship opracowali soft do symulacji wody, cząsteczek wody itd, dzięki czemu teraz co chwila powstaje jakiś film z akcją na "morzu" - king kong vs godzilla np.

Co do samych efektów to nie wiem czy z tego filmiku wynika, że robili to w jeden wieczór, i jakby robili dłużej to poszłoby lepiej, ale to co zrobili nie ma startu do T2.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(16-06-2021, 11:25)Negatywny napisał(a):
(15-06-2021, 18:54)Snappik napisał(a): - VFX z przechodzeniem przez kraty powstał z użyciem softu napisanego na zamówienie tylko dla tej sceny (!)

To akurat dość oczywiste przy pionierskich efektach.
Dla takiego Battleship opracowali soft do symulacji wody, cząsteczek wody itd, dzięki czemu teraz co chwila powstaje jakiś film z akcją na "morzu" - king kong vs godzilla np.

Tyle że Battleship powstał +20 lat później, gdzie software house'y w dolinie krzemowej są na każdej ulicy. W 1990 roku znalezienie kogoś kto ogarnie temat było raczej trudne Uśmiech
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
ale to był 91szy rok, 14 lat po star wars, więc też nie jest tak, że niczego nie było.

Dwa lata wcześniej powstało the abyss camerona z jego "wodną macką" - więc w sensie, nie było też tak, że niczego nie było.

I nie chodzi mi o to, że jest to mniej imponujące, ale praktycznie każdy film o którym pamiętasz po x latach wymagał specjalnego opracowania jakichś unikatowych tricków, czy to CGI czy praktycznych.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Na yt wyskoczyła mi w polecankach ta scena:

Kurde, zapomniałem jaki to jest zajebisty film. Muzyka, scenografia, choreografia sceny miażdży. BTW ktoś w komentarzach zauważył, że około 1:09 Kyle Reese wślizguje się do klubu wykorzystując zamieszanie gdy T800 wchodzi bez biletu i łamie palce bramkarzowi. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi - świetny motyw.

Odpowiedz
Cytat:około 1:09 Kyle Reese wślizguje się do klubu wykorzystując zamieszanie gdy T800 wchodzi bez biletu i łamie palce bramkarzowi. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi - świetny motyw

Bzdura do kwadratu. Ktoś się bawi w słabego Sherlocka i doszukuje się szmaczków których nie ma. To nie jest Kyle (nie zgadza się ubiór), tylko jakiś nieogarnięty statysta. Po drugie kilka minut minut później sam Kyle przyznaje, że musiał czekać na T-800 aż się ujawni. W kontekście tego "detalu" byłoby to nonsensowne.

Odpowiedz
Od 1:20 do 1:30 mamy za to przykład magii kina.

W sumie jak cały film właściwie.

Odpowiedz
Mnie zawsze zachwyca jak kapitalnym castingiem był tutaj Schwarzenegger. Jak Cameron "chwyta" tą twarz, tą posturę. No po prostu monstrum którego nie można powstrzymać Uśmiech W sumie żałuję że Arnold nie grał częściej bad guów :p

Oczywiście można się zastanowić jak taki austriacki kulturysta miał się podszywać pod kogoś z zabiedzonej, niedożywionej ludzkości z przyszłości... Ale kij z tym Uśmiech

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon