Ankieta: Jak oceniasz 1. sezon?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





The Witcher (Netflix, 2019-)
(22-12-2021, 20:24)Dr Strangelove napisał(a): Trudno wyobrazić sobie bardziej feministyczną sagę fantasy niż Sapka. Przecież tam jest od zajebania kapitalnych, ciekawych, tajemniczych intrygujących i potężnych charakterów kobiecych. I kiedy progresywne "Holly" dostaje to do ręki, to robią z tego, to nawet trudno opisać co.

Myślisz, ze ktoś to czytał? Dajcie mi elfa murzyna i do przodu :)

(22-12-2021, 20:51)simek napisał(a): Ja po kilku odcinkach pierwszego sezonu wiedziałem, że nie, ten serial po prostu nie wyszedł i tylko gigantyczny wzrost poziomu w kolejny sezonie mógłbym sprawić, że dokończę pierwszy.

Moim zdaniem bitwa pod sodden z pierwszego sezonu powinna przejść do historii telewizyjnej chujni, i chociażby z tego powodu warto ją obejrzeć :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Cytat:Myślisz, ze ktoś to czytał?
Cavill czytał, ale jest w mniejszości. Ciri bodajże go wyśmiała z tego powodu, że czytał i jest jak jakaś biblia czy coś takiego.

Odpowiedz
(22-12-2021, 20:54)Negatywny napisał(a): Myślisz, ze ktoś to czytał? Dajcie mi elfa murzyna i do przodu :)
Wydawało mi się, że ktoś mógł z ciekawości chociaż :)
Ale wygląda, że chyba pograli trochę w grę i poszło :D
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Cała ekipa mogłaby to tam czytać razem, nawet i na planie. Panowie.. co by to dało, skoro decyzje i tak wydaje wiadoma osoba.

Nie chce mi się do tego wracać, ale wydaje mi się, że pierwszy sezon trochę ładniej wyglądał. Z całą pewnością zaburzona chronologia, którą wtedy wykorzystali, dobrze maskowała to, że scenarzyści to imbecyle. Przy historii prowadzonej od punktu A do Z już to nie przeszło.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
https://youtu.be/LoNtRrJtJuo?t=545

haha, Andrzej prawie się popłakał ręcząc swoim nazwiskiem. :)

Odpowiedz
Zginie w piekle inaczej nie ma sprawiedliwości na tym świecie...
Sprzedał dzieło swojego życia za garść srebrników jakimś debilom.

(22-12-2021, 21:04)zombie001 napisał(a): Nie chce mi się do tego wracać, ale wydaje mi się, że pierwszy sezon trochę ładniej wyglądał. Z całą pewnością zaburzona chronologia, którą wtedy wykorzystali, dobrze maskowała to, że scenarzyści to imbecyle. Przy historii prowadzonej od punktu A do Z już to nie przeszło.
Amen.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Pani Kebernik chętnie bym gdzieś pogratulował świetnej recenzji, tylko nie ma gdzie. 

Odpowiedz
Możesz jej pogratulować w komentarzu pod tekstem na stronie, albo na facebooku.

Odpowiedz
A to z recenzji Odysa:
"A ich w serialu nie brakuje, włącznie z tym, że jak zwykle sam Geralt nie jest postacią kryształową. Czasami wręcz przypominał mi Sandora Clegane’a z Gry o tron, z tym że Ogarowi nie dane było w relacji z Aryą rozwinąć się jako postaci na tyle, żeby osiągnąć ten sam poziom moralnej świadomości, który uzyskał Wiedźmin w relacji z Cirillą."

"Uniwersum Sapkowskiego to przecież męski, twardy, ograniczony kulturowo świat, a kobieta miała w nim od zarania ciężko, zwłaszcza ta, która chciała zostać wiedźminką, stać się inna, pusta w środku, bezpłodna itp. Cóż w męskim świecie warta jest walcząca o siebie, bezpłodna niewiasta?"


Ja pier.dolę, to nie może być na serio :D
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
(22-12-2021, 21:25)nawrocki napisał(a): Możesz jej pogratulować w komentarzu pod tekstem na stronie, albo na facebooku.

Faktycznie, komentarze długo się ładowały i nie zauważyłem, dzięki. 

Odpowiedz
(22-12-2021, 21:32)Dr Strangelove napisał(a): Ja pier.dolę, to nie może być na serio :D

*karetka*
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
W pierwszym sezonie ktoś nad scenarzystami stał i pilnował. Pewnie, było tam kilka potknięć, ale też starali się wsadzić sporo różnych informacji, nie zawsze w oczywisty sposób. Więc musieli tego pilnować.

W tym momencie to już nie są chyba żadne spoilery, ale jakby coś ktoś, to piszę :p

np

Renfri przepowiedziała Ciri Geraltowi sporo przed jej urodzeniem, gdy Calanthe była jeszcze młoda.

Renfri bardzo dużo znaczyła dla Geralta, prawdopodobnie jest jego pierwszą Wielką Miłością. Cały czas nosi jej broszę na mieczu (także w sezonie 2) i to z powodu Renfri podjął "sprawę strzygi"

Często przemycano informacje na temat Nilfgaardu i zmian w jego statusie w różnych "czasach".



W drugim sezonie czasem też pewne rzeczy są "przypilnowane"

np




ale bardzo dużo rzeczy wygląda tak do dupy i jest tak dziwnie zrobione .

No np relacja Yennefer/Ciri. Ta relacja ma coś istotnego zmienić. I ja tego co tutaj widzę, w tym kontekście, kompletnie nie kupuję. I to nie jest wina aktorek. To jest beznadziejnie rozpisane.

Albo np część wątku Fringilli


[Obrazek: john-jonah-jameson-lol.gif]

Odpowiedz
Jak się chcecie dowiedzieć dla kogo jest ten serial i skąd takie podejście Lauren a nie inne to polecam forum CDPR bo tam jest dobra beka. Człowiek jak ma szczęście i żyje w bańce to nie zna takich przypadków w ogóle, a tam jest mnóstwo dobrego.

Także tak, scenarzyści to debile, ale dobrzy ideologicznie debile a książki Sapkowskiego są na standardy Netflixa zdecydowanie zbyt subtelne.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
może jakieś copy paste?
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Skończyłem, szkoda tracić czas na opinię o całości. Jest jeden wielki plus.
Nie stracę na to więcej czasu nawet jak w roli Bonharta pojawi się Daniel Day Lewis :)

Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
No tak, ale



I też warto zwrócić uwagę że teraz Ciri wie jak on wygląda.

Odpowiedz
(22-12-2021, 23:44)Dr Strangelove napisał(a): A tutaj wyłożyli kawę na ławę już w 2 sezonie. [/spoiler]

No ciekawe jak byś chciał to zachować w tajemnicy dłużej.
W książce się dało, ale w filmie się nie da, chyba że chciałbyś, żeby go do ostatniego sezonu pokazywali jak Dr. Clawa.

Odpowiedz
(22-12-2021, 23:23)Negatywny napisał(a): może jakieś copy paste?

Nie mam teraz jak ale wrzucę, wrzucę. Warto.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Coś mi przyszło do głowy. Bagiński się tyle naprodukował w wywiadach, to może ktoś coś usłyszał czy oni mają ustaloną/ograniczoną ilość odcinków i długości odcinków ?

Bo to by bardzo dużo tłumaczyło. Pierwszy sezon jest wyraźnie "kompresowany" a gdyby w drugim sensownie ponaprawiać spartolone rzeczy to tak na oko musiałyby być ze dwa odcinki więcej.

Odpowiedz
Tu nie ma czego naprawiać, tu chłopaki robią piękny, merytoryczny, dwugodzinny diss na showrunnerkę Haszysz i innych patafianów z Szitfliksa, przoduje kolo w białym:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  For All Mankind (Apple, 2019) Pelivaron 82 12,059 19-04-2024, 12:16
Ostatni post: raven.second
  Game of Thrones (HBO, 2011-2019) jarod 6,370 928,981 15-04-2024, 21:56
Ostatni post: Scheckley
  Daredevil [Marvel/Netflix] Mickey 658 120,665 07-04-2024, 21:59
Ostatni post: Ted
  The Big Bang Theory (CBS, 2007-2019) Negrin 44 11,721 22-03-2024, 11:46
Ostatni post: Scheckley
  1670 (Netflix) Capt. Nascimento 118 9,405 06-03-2024, 13:55
Ostatni post: slepy51
  The Boys (Amazon, 2019 -) Mierzwiak 221 33,686 15-02-2024, 23:07
Ostatni post: srebrnik
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,742 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Fauda (Netflix) Snappik 21 4,420 09-01-2024, 12:06
Ostatni post: Snappik
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 827 121,444 06-01-2024, 19:44
Ostatni post: Scheckley
  Narcos (Netflix) Pelivaron 230 56,095 01-12-2023, 15:22
Ostatni post: first-pepe



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości