Twin Peaks - serial (ABC / Showtime, 1990-2017) i film Fire Walk With Me (1992)
https://www.empik.com/twin-peaks-lynch-david,p1208882607,film-p

Jestem zaskoczony, że w ogóle wyjdzie, a jeszcze bardziej, że z opisu wynika, że materiały dodatkowe będą. I teraz mam pytanie, bo nie pamiętam czy w materiałach dodatkowych na dvd w USA było wszystko to samo co na blu? O tym, że na blu nie będzie w Polsce to było wiadome, bo w Polsce za wiele na blu nie wychodzi, a TP w ogóle nie wyszło na tym nośniku. Choć oczywiście chciałbym mieć na blu z polskim lektorem i napisami. Ale największe zaskoczenie dla mnie to cena czyli 119, 90 zł a w promocji 110 zl. Poprzednie sezony i film na DVD wydał Imperial, który jest jednym z najgorszych polskich dystrybutorów znany między innymi z tego jak drogie ich filmy i seriale są, i dlatego zakładam że to Imperial wyda.

Pamiętam kilkanaście lat temu jak kupowałem seriale od nich mające po 20 odcinków w sezonie i jedna seria kosztowała z 200 zł jak nie więcej, a tutaj połowa tej ceny. Ciekawe skąd tak niska cena, jeśli oczywiście to Imperial wyda, ale zakładam, że tak skoro serie 1 i 2 kiedyś wydali. Może uznali, że to tak niszowy serial, że nie opłaca im się zdzierać z fanów. Kupię dla dodatków i serialu, ale głownie dla dodatków, i dlatego, że skoro mam film i serie stare to wypada mieć całość. Chociaż większość świetnych dodatków jest dostępna na youtube, a przynajmniej jakiś czas temu była, bo oglądalem gdy w USA miał serial premierę na dvd i blu.

Dopiero teraz zauważyłem, że można sprawdzić w danych szczegółowych i pisze kto jest dystrybutorem. Więc jak myślałem Imperial, ale też pisze, że płyt osiem, czyli po sprawdzeniu na zagranicznych stronach to dokładnie tyle płyt co wyszło w wydaniach dvd na świecie. Ale czy jest wszystko to samo co na blu to tego nie wiem, bo nie mogę znaleźć porównań co wyszło na blu a co na dvd.

Odpowiedz
A czemu to nie wyjdzie na Blu? Bez sensu.

Odpowiedz
Pewnie nie widzą w tym interesu.

Ciekawią mnie te dodatki, czekam az na forum ktos je zrecenzuje. Tam chyba sporo godzin miało być

Odpowiedz
Ja nie widzę interesu w kupowiadniu DVD, także sorry Imperial.

Odpowiedz
Cytat:Pamiętam kilkanaście lat temu jak kupowałem seriale od nich mające po 20 odcinków w sezonie i jedna seria kosztowała z 200 zł jak nie więcej, a tutaj połowa tej ceny. Ciekawe skąd tak niska cena
Nowości na blu kosztowały kiedyś 119-129 zł, dzisiaj - 59-89 zł. DVD też kiedyś było droższe. I płyty z CD. Tu naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać o ile nie wyszło się wczoraj z jaskini :)

Imperial wydaje to co dostaje (i nie, nie jest jednym z najgorszych dystrybutorów, ale jednym z trzech normalnych w tym kraju) a że nie przygotowano polskiej wersji na Blu-ray to jej tam nie ma, tyle, zresztą wystarczy spojrzeć jakie wersje językowe są w wydaniu BD by zobaczyć jak niewiele krajów, jeśli ktoś potrzebuje napisów w swoim języku, może się nim cieszyć: Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Italian, Japanese, Norwegian, Spanish (Castilian), Swedish.

Co do dodatków na DVD nie ma tych:
Cytat:BLU-RAY EXCLUSIVE:
A Very Lovely Dream: One Week in Twin Peaks (27:09)
Behind the Red Curtain (29:17)
I Had Bad Milk in Dehradun (28:11)
http://www.blu-ray.com/news/?id=22321

Odpowiedz
Albertino, może się mylę, ale w Polsce mało co wychodzi na Blu, że jest to mało opłacalne, a skoro 1 i 2 sezon i film nie wyszły na blu to tym bardziej 3 sezon. Nie wydali nawet tej wersji z Missing Pieces w ogóle, an dvd i na blu, wiec nie ma co liczyć na Blu. Zresztą czy w ogóle Imperial cokolwiek wydaje na Blu? Wydał jakiś serial na Blu? Mogę się mylić i mnie najwyżej lepiej zorientowani poprawią, ale wydaje mi sie, że Imperial głównie na dvd wydaje, zarówno filmy i seriale.


Mierzwiak, mój błąd. Zapomniałem dodać, że porównałem 3 sezon co ma wyjść też z ceną 10 serii XF co 2 lata temu wydał Imperial i zapłaciłem podobną cenę gdzie było 6 odcinków plus dodatki, a tutaj jest 18 odcinków i trwających godzinę, a nie 45 minut, plus dodatki i kosztuje tyle samo przy większej ilości płyt. Dlatego porównałem z Imperialem sprzed lat i zastanawiałem się czemu taka różnica w cenie. 

A tak ogólnie co do Imperial to za ery VHS uważałem Imperial za jeden z najlepszych dystrybutorów. Wprowadzał najszybciej nowości, siedziałem wtedy w temacie też dzięki Cinema Press Video, który to miesięcznik był poświecony rynkowi VHS i DVD, ale w następnych latach to się mocno zmieniło, bo większość filmów i seriali co wydawać zaczęli na DVD to nie tyle była koszmarnie droga co rozumiem, bo to początki DVD w Polsce, ale nie tłumaczyli żadnych dodatków. Na dodatek lubił Imperial bez uprzedzeniia zmieniać daty premier na kasetach i dvd, przesuwać, na niewiadomo kiedy, po kilka razy. Pamietam też, że pozbawiali płyty dodatków dvd. Może skupię się na konkretnym przypadku czyli XF na DVD, który kupowałem z Imperiala jak tylko wydawali kolejny sezon. Wcześniej w kioskach można było kupować odcinki na płytach, już nie pamiętam co ile wychodziły, a po jakimś czasie Imperial wydał to samo wydanie z tym samym tłumaczeniem i nie było płyt z dodatkami dvd, które mieli ci co kupowali systematycznie w kiosku.  Ja wolałem pocekać i zapłacić raz, by mieć jeden sezon niż kupować w kiosku co tydzień czy ile to tam wychodziło. Z tego co wiem od znajomych to nie tylko ten serial, ale też w filmach długo dodatki nie były tłumaczone, albo jak były to okrojone, pozbawiane części dodatków chyba ze względu na tym by przyoszczędzić na płytach.
Jak napisałeś wyszedłem z jaskini i masz rację, bo już w temacie rynku DVD nie siedzę aż tak jak kiedyś, ale zdaję sobie też sprawę, że jest lepiej teraz jak kilkadziesiąt lat temu, tylko że tyle razy co ja się na Imperialu spaliłem za ery VHS i jak rynek DVD ruszył w Polsce to jestem do nich nastawiony trochę negatywnie.   Podam przykład sprzed dwóch lat dwa lat gdy zawiodłem się na dziale informacji w Imperialu. Jak próbowałem sie od nich dowiedzieć kilku rzeczy gdy miała 11 seria XF wyjść  a już w sklepach były przedsprzedaże, to w samym Imperialu zależy z kim rozmawiałem to podawał błędne informacje. Jedna osoba powiedziała mi że w ogóle nie wyjdzie, inna że może wyjdzie może nie. Poinformowano mnie też, że wyjdzie bez dodatków dvd, będą obcięte, a kto inny zaś mi powiedział, że wyjdzie z dodatkami, ale nie będą tłumaczone. Mogłem sobie wybrać wersję która mi najbardziej pasuje. A jak okazało się to nie dość że wyszło z dodatkami to jeszcze były przetłumaczone i wyobraź sobie moje zaskoczenie, że Imperial przetłumaczył dodatki skoro tyle razy się na nich zawiodłem, że z mojego ulubionego dystrybutora stał się jednym z najgorszych. Więc z jednej strony wiem, że jest lepiej, ale wciąż Imperialowi do końca nie ufam przez to jak wiele razy się nimi rozczarowałem.

Ale co tam ja, mam znajomego z grupy twinpeaksowej, który chciał im podesłać tlumaczenie swoje fanowskie Missing Pieces całkowicie za darmo (bardzo dobrze znane  w fandomie Twin Peaks) i próbował się z nimi skontaktować  w sprawie wydania Missing Pieces, to go całkowicie zbyli, zero odpowiedzi. 

Ale widzę że jesteś Mierzwiak bardzo dobrze poinformowany w temacie, wiec wierzę Ci na słowo, że jest jednym z lepszych dystrybutorów obecnie, bardziej Tobie wierzę jak Imperialowi:-D

Kuba, co do dodatków DVD/Blu to w grudniu wszystkie na youtube w całości były. Pamiętam, że w grudniu dałem kilka linków tutaj, jak sprawdzisz jedną z poprzednich stron tematu to się o tym przekonasz, ale niestety są nieaktywne. Próbowałem na yotube szukać, ale nie znajduje większości tylko drobne fragmenty, czyli usunięte. Mogłem pomyśleć by z youtube sobie wtedy zassać, ale jakoś mi do głowy nie przyszło:-)

Odpowiedz
https://mobile.twitter.com/horrormuseum/status/1177654985863024640

Może nie jest to jakieś szczególne źródło, ale mają spore powiazania z ekipa TP a w zarządzie zasiada córka Lyncha.

https://www.instagram.com/p/B3DdOqFllAJ/
Plus taki pościk od jednego z aktorów.

To pewnie nic i bez sensu sie nastawiać, ale jednak Lynch nawet w tym roku już mówił, że TP go znowu "przyzywa" :P

Odpowiedz
Kyle Maclachlan też wstawił posta nawiązującego do Twin Peaks. Peter Deming, operator, niedawno był w okolicach, gdzie kręcono serial. Coś się szykuje, pytanie tylko co?

Odpowiedz
W 2020 wypada 30 rocznica premiery, może szykują coś z tej okazji?

Odpowiedz
Nie wierzę żeby nakręcili tak szybko 4 sezon, prędzej uwierzę że zrobili krótkometrażówkę na 30 rocznicę. Choć przyznam, że przeszczęśliwy byłbym gdyby w tajemnicy, tak jak twórcy Breaking Bad, zrobili pełnometrażowy film.

Odpowiedz
Może po prostu ogłosza ze będą kręcić 4 sezon. Na pewno go nie zrobili bo MacLachlan ostatnio był bardzo zajęty.

Obstawiam faktycznie dwugodzinny film.

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę to że 3 sezon dla wielu widzów jest idealnym trollingiem, i znając poczucie humoru Lyncha i Frosta z TP, to nie zdziwiłbym się jakby nakręcili 90 minut zamiatana podłogi, albo film o tym, jak ubiera się do pracy agentka Preston grana przez ostatnią muzę Lyncha:D

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę, że sam scenariusz do TP3 powstawał jakieś, lekko licząc, trzy lata, to przy ich tempie nic większego na 2020 zrobić nie zdążą, ale... pozwólmy sobie śnić :) Ogólnie ja się na Twin Peaks nie napalam, jakikolwiek nowy Lynch będzie dla mnie równie ok ;)

Odpowiedz
No dobra, ale w tym 2020 może być po prostu start zdjęć do tego czegoś. Wtedy czemu nie? Frost z Lynchem raczej nie mieli nic innego do roboty jak pisać scenariusz, zresztą biorąc pod uwage jak mistrzowsko złożoną, ale spójną i zaplanowaną historią jest TP to nie zdziwiłbym sie gdyby akurat opowieść na ewentualny sequel mieli gotową od momentu startu zdjęć do s03.

Odpowiedz
Mądrego to i posłuchać warto. Uwaga: mega spoilery dla kazdego nieobeznanego z tym uniwersum.



Dopiero teraz zdałem sobie sprawę że to Bob Iger był szefem ABC które tak naciskało na Lyncha z wyjawieniem mordercy Laury Palmer. Jednym słowem, zanim Iger zniszczył Star Wars, przyczynił się do podcinania skrzydeł Lynchowi i zepsuciu drugiego sezonu TP.

Wyobrażacie sobie jak niedoścignione byłoby to uniwersum gdyby Lynchowi pozwolono nie ujawniać mordercy?

Odpowiedz
Dodatkowe filmy wyjaśniające:



Do krytyków:




Więcej o historii ktora zainspirowała Twin Peaks: https://film.org.pl/krotkie-spiecie/hazel-drew-czyli-prawdziwa-historia-laury-palmer-112031/

Jak poinformował portal IndieWire, w 2021 roku na rynek trafi książka Blonde, Beautiful, and Dead: The Murder Mystery That Inspired Twin Peaks oraz dokument o tym wydarzeniu. Opowiedzą one nie tylko o zabiciu nastolatki, lecz także o małej społeczności, pełnej sekretów i zepsucia, którą Frost także miał w głowie kreśląc bohaterów Miasteczka Twin Peaks. Reżyserią dokumentu zajmie się Benjamin Alfonsi.

Odpowiedz
Ooo brzmi bardzo ciekawie. Czekam

Równie mocno jak na spełnienie obietnic Lyncha o nowym projekcie ;)

Odpowiedz
@Kuba - obejrzałeś ten film powyżej który podlinkowałem? Wiem, że jest długi, ale...

Odpowiedz
Jakoś odlożyłem i zapomniałem. Ale postaram się obejrzeć wkrótce ;)

Odpowiedz
Czy wiecie, że dziś obchodzimy Twin Peaks Day? Dla mnie osobiście to coś więcej niż tylko serial! To życie . Jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które zrobiło mi z mózgu kefir malinowy i na zawsze zmieniło mój sposób widzenia świata. Wykreowany przez Davida Lyncha i Marka Frosta świat z jego specyficznym na poły onirycznym klimatem, kapitalnie rozpisanymi i zagranymi postaciami, pięknymi jak marzenie kobietami (Audrey Horne ) zakręconą i totalnie nie przewidywalną fabułą, niepokojącą muzykę Angela Badalamentiego a przede wszystkim tą magiczną siłą, która intryguje, hipnotyzuje i nie pozwala oderwać wzroku od ekranu pokochałem bezgraniczną miłością od pierwszego wejrzenia. Jestem niezmiernie wdzięczny losowi, że dane mi było przeżyć tę niezwykłą przygodę. Bez takich "zwariowanych" dzieł i bez takich "szalonych" artystów jak David Lynch otaczający nas świat byłby bowiem bowiem przeraźliwie i nieznośnie smutny.

Przyznam również, że należę do grona entuzjastów trzeciego sezonu. Całkowicie spełniło się bowiem wszystko czego chciałem i czego prawdę mówiąc oczekiwałem, czyli tego, by finał całej historii nie sprowadził się do ostatecznego triumfu dobra nad złem. Przeciwnie! By David Lynch i Mark Frost nas zaskoczyli, zaszokowali, zmusili do myślenia a przede wszystkim by zwieńczenie opowiadanej przez nich historii na długo zostało nam w pamięci i wywoływało żarliwe emocje. Wszystko to tutaj dostaliśmy, dlatego też odważę się stwierdzić, że był to najlepszy finał serialu w historii telewizji i absolutnie nie dało się tego zrobić lepiej!
Tak na marginesie dodam, że z tego co zdążyłem zauważyć wynika, iż "Twin Peaks The Return" bardzo podzielił fanów! Twórcy ewidentnie bowiem nas strolowali. Zadrwili z osób próbujących zinterpretować sens ich dzieła wywracając wszystkie fanowskie teorie do góry nogami. Stworzyli coś, co jeszcze przez długi czas będzie wywoływało żarliwe polemiki i inicjowało powstawanie rozlicznych interpretacji.
Dlatego też nie można się dziwić, że wytworzyły się dwa antagonistyczne nastawione obozy. Jedni fani (i ja zdecydowanie należę do tej właśnie grupy) są zachwyceni wykreowanym nastrojem. Inni natomiast (i tych jest zdecydowana większość) narzekają, że nic się nie wyjaśniło, że postaci pojawiały się i znikały, że efekty specjalne nie były najwyższych lotów a przede wszystkim, że większość wątków nie została właściwie zamknięta. Tak jakby zapominali, że Lynch to nie Hitchcock (przykładowo) i nigdy nie interesowały go logiczne rozwiązania czy związek przyczynowo-skutkowy, gdyż jego dzieła należy przede wszystkim czuć a niekoniecznie rozumieć. W jego filmach najważniejsza jest bowiem oniryczna atmosfera, wszechobecna dziwność i niezwykłość, tajemnica a przede wszystkim to niepokojące podskórne poczucie czyhającego się zagrożenia, którego nie widać na pierwszy rzut oka.
Najlepszy film 2021: Titane
Najlepszy film 2020: Pewnego razu w Hollywood
Najlepszy film 2019: Parasite
Najlepszy film 2018: Suspiria






Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,656 340,701 19-11-2023, 20:19
Ostatni post: Ted
Gwiazdka The Curse (Showtime, 2023) Kryst_007 3 631 24-10-2023, 12:52
Ostatni post: Derelict Machine
  Babylon Berlin (2017 - ) - HBO GO Doppelganger 22 4,250 26-08-2023, 20:13
Ostatni post: Doppelganger
  Downton Abbey - serial (ITV, 2010-2015) i filmy (2019 i 2022) patyczak 125 24,636 21-07-2023, 08:53
Ostatni post: simek
  Blood Drive (SyFy, 2017) Gieferg 16 1,862 08-05-2023, 06:08
Ostatni post: Gieferg
  Godless (2017) slepy51 30 7,867 18-05-2022, 15:25
Ostatni post: nawrocki
  Ray Donovan (Showtime, 2013-) Hannibal 6 2,993 22-11-2021, 20:07
Ostatni post: Trailery Srailery
  Mindhunter (Netflix, 2017-) Kuba 89 21,512 25-10-2021, 11:54
Ostatni post: slepy51
  Penny Dreadful [Showtime] raven.second 145 39,470 06-09-2021, 10:37
Ostatni post: SonnyCrockett
  Przystanek Alaska/Northern Exposure, CBS 1990-1995, Joshua Brand i John Falsey Doppelganger 13 2,375 30-08-2021, 11:22
Ostatni post: Badus



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości