Twin Peaks - serial (ABC / Showtime, 1990-2017) i film Fire Walk With Me (1992)
Biorąc pod uwagę to że 3 sezon dla wielu widzów jest idealnym trollingiem, i znając poczucie humoru Lyncha i Frosta z TP, to nie zdziwiłbym się jakby nakręcili 90 minut zamiatana podłogi, albo film o tym, jak ubiera się do pracy agentka Preston grana przez ostatnią muzę Lyncha:D

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę, że sam scenariusz do TP3 powstawał jakieś, lekko licząc, trzy lata, to przy ich tempie nic większego na 2020 zrobić nie zdążą, ale... pozwólmy sobie śnić :) Ogólnie ja się na Twin Peaks nie napalam, jakikolwiek nowy Lynch będzie dla mnie równie ok ;)

Odpowiedz
No dobra, ale w tym 2020 może być po prostu start zdjęć do tego czegoś. Wtedy czemu nie? Frost z Lynchem raczej nie mieli nic innego do roboty jak pisać scenariusz, zresztą biorąc pod uwage jak mistrzowsko złożoną, ale spójną i zaplanowaną historią jest TP to nie zdziwiłbym sie gdyby akurat opowieść na ewentualny sequel mieli gotową od momentu startu zdjęć do s03.

Odpowiedz
Mądrego to i posłuchać warto. Uwaga: mega spoilery dla kazdego nieobeznanego z tym uniwersum.

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę że to Bob Iger był szefem ABC które tak naciskało na Lyncha z wyjawieniem mordercy Laury Palmer. Jednym słowem, zanim Iger zniszczył Star Wars, przyczynił się do podcinania skrzydeł Lynchowi i zepsuciu drugiego sezonu TP.

Wyobrażacie sobie jak niedoścignione byłoby to uniwersum gdyby Lynchowi pozwolono nie ujawniać mordercy?

Odpowiedz
Dodatkowe filmy wyjaśniające:

Do krytyków:

Więcej o historii ktora zainspirowała Twin Peaks: https://film.org.pl/krotkie-spiecie/hazel-drew-czyli-prawdziwa-historia-laury-palmer-112031/

Jak poinformował portal IndieWire, w 2021 roku na rynek trafi książka Blonde, Beautiful, and Dead: The Murder Mystery That Inspired Twin Peaks oraz dokument o tym wydarzeniu. Opowiedzą one nie tylko o zabiciu nastolatki, lecz także o małej społeczności, pełnej sekretów i zepsucia, którą Frost także miał w głowie kreśląc bohaterów Miasteczka Twin Peaks. Reżyserią dokumentu zajmie się Benjamin Alfonsi.

Odpowiedz
Ooo brzmi bardzo ciekawie. Czekam

Równie mocno jak na spełnienie obietnic Lyncha o nowym projekcie ;)

Odpowiedz
@Kuba - obejrzałeś ten film powyżej który podlinkowałem? Wiem, że jest długi, ale...

Odpowiedz
Jakoś odlożyłem i zapomniałem. Ale postaram się obejrzeć wkrótce ;)

Odpowiedz
Czy wiecie, że dziś obchodzimy Twin Peaks Day? Dla mnie osobiście to coś więcej niż tylko serial! To życie . Jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które zrobiło mi z mózgu kefir malinowy i na zawsze zmieniło mój sposób widzenia świata. Wykreowany przez Davida Lyncha i Marka Frosta świat z jego specyficznym na poły onirycznym klimatem, kapitalnie rozpisanymi i zagranymi postaciami, pięknymi jak marzenie kobietami (Audrey Horne ) zakręconą i totalnie nie przewidywalną fabułą, niepokojącą muzykę Angela Badalamentiego a przede wszystkim tą magiczną siłą, która intryguje, hipnotyzuje i nie pozwala oderwać wzroku od ekranu pokochałem bezgraniczną miłością od pierwszego wejrzenia. Jestem niezmiernie wdzięczny losowi, że dane mi było przeżyć tę niezwykłą przygodę. Bez takich "zwariowanych" dzieł i bez takich "szalonych" artystów jak David Lynch otaczający nas świat byłby bowiem bowiem przeraźliwie i nieznośnie smutny.

Przyznam również, że należę do grona entuzjastów trzeciego sezonu. Całkowicie spełniło się bowiem wszystko czego chciałem i czego prawdę mówiąc oczekiwałem, czyli tego, by finał całej historii nie sprowadził się do ostatecznego triumfu dobra nad złem. Przeciwnie! By David Lynch i Mark Frost nas zaskoczyli, zaszokowali, zmusili do myślenia a przede wszystkim by zwieńczenie opowiadanej przez nich historii na długo zostało nam w pamięci i wywoływało żarliwe emocje. Wszystko to tutaj dostaliśmy, dlatego też odważę się stwierdzić, że był to najlepszy finał serialu w historii telewizji i absolutnie nie dało się tego zrobić lepiej!
Tak na marginesie dodam, że z tego co zdążyłem zauważyć wynika, iż "Twin Peaks The Return" bardzo podzielił fanów! Twórcy ewidentnie bowiem nas strolowali. Zadrwili z osób próbujących zinterpretować sens ich dzieła wywracając wszystkie fanowskie teorie do góry nogami. Stworzyli coś, co jeszcze przez długi czas będzie wywoływało żarliwe polemiki i inicjowało powstawanie rozlicznych interpretacji.
Dlatego też nie można się dziwić, że wytworzyły się dwa antagonistyczne nastawione obozy. Jedni fani (i ja zdecydowanie należę do tej właśnie grupy) są zachwyceni wykreowanym nastrojem. Inni natomiast (i tych jest zdecydowana większość) narzekają, że nic się nie wyjaśniło, że postaci pojawiały się i znikały, że efekty specjalne nie były najwyższych lotów a przede wszystkim, że większość wątków nie została właściwie zamknięta. Tak jakby zapominali, że Lynch to nie Hitchcock (przykładowo) i nigdy nie interesowały go logiczne rozwiązania czy związek przyczynowo-skutkowy, gdyż jego dzieła należy przede wszystkim czuć a niekoniecznie rozumieć. W jego filmach najważniejsza jest bowiem oniryczna atmosfera, wszechobecna dziwność i niezwykłość, tajemnica a przede wszystkim to niepokojące podskórne poczucie czyhającego się zagrożenia, którego nie widać na pierwszy rzut oka.
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Dzięki za ten wpis. Właścicie mógłbym coś napisać, ale wyczerpałeś temat.

Sezon 3 był znakomity ale dopiero wtedy jak odrzuciło się oczekiwania kontynuacji klimatu po Sezonie 2. Również uważam że nie dało się tego zrobić inaczej i lepiej. Nie po 25 latach, w innej rzeczywistości, w innym świecie.

Finał by po prostu doskonały. Lynch to jest geniusz czy komuś się podoba czy nie.

@Bradesinarus - a widziałeś te dwa długie filmy które trwają parę godzin które wkleiłem w tym temacie 2-3 strony wcześniej? Co sądzisz?

Odpowiedz
[Obrazek: comment_1582551624GubPZ9IaHhqoDIJJJvX8fk.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon