Tylko nie mów nikomu (reż Tomasz Sekielski)
#41
Wojtek nieźle odleciał:
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,24782179,tylko-nie-mow-nikomu-wojciech-smarzowski-mam-nadzieje-ze.html#s=BoxOpCzol5


Odpowiedz
#42
Jesli nie będzie w tym roku żadnego polskiego *naprawdę* dobrego dokumentu, to czemu nie?
A nuż krytyka Koscioła chwyci na Oscarach.

Odpowiedz
#43
no, w przypadku spotlight to pomogło, więc czemu nie :D
tak że o.

Odpowiedz
#44
Ale dokumentów przecież nie zgłaszają kraje, nie?


Odpowiedz
#45
No właśnie. Smarzowski coś miesza
.

Odpowiedz
#46
Haha, a nie mówiłem? :)

Odpowiedz
#47
Cytat: Całkiem zgrabnie podsumował to Chołownia (w jakim stopniu chory psychicznie panie psychiatro?)

Nie wiem, nie znam go. Jeśli wierzy w czary to w jakimś stopniu na pewno. Poza tym nie mówię o chorobie psychicznej tylko upośledzeniu poznawczym mózgu. No i to jest moje przekonanie, nie fakt, który ma być wyryty w kamieniu. Pojmujesz tę subtelną różnicę? No i czy mogę sam decydować na jakich podstawach obdarzam ludzi zaufaniem, czy będziesz mi narzucał swoje wzorce? Nie wierzę ludziom, którzy w XXI wieku uznają magię i nie chce być w żadnym stopniu zależny od nich. OK?

Cytat:Dlaczego wyłączasz te dwie grupy z kręgu dotkniętych chorobą? Niemający dostępu do "sensownej wiedzy" nie zapadają na choroby psychiczne?

Bo to nie jest choroba, raczej patologiczna ignorancja, częstokroć samonarzucana. Czy jest to definicja naukowa? Nie. Powtórzę się dla tych z końca sali - to moja opinia i chuuj komukolwiek do tego. A wyłączam starszych ludzi, bo kiedyś religia była wtłaczana pod większym i bardziej restrykcyjnym przymusem. Do tego różne ludowe gusła jako zamiennik naukowych badań, będących daleko poza zasięgiem prostego ludu. Ludzie z jakichś zacofanych odbytów cywilizacji to samo. To nie ich wina, że nie mają książek, które mogliby czytać, gdyby ktoś ich tego nauczył.

Cytat:- słowo potwierdzone przez oskarżanego w podeszłym wieku, który boi się osądu przez Boga (my możemy w ten osąd nie wierzyć, ale wygląda na to, że on autentycznie wierzy i się boi)
- słowo potwierdzone prawomocnym wyrokiem sądu
- słowo bezpośrednio potwierdzone przez oskarżanego (który co prawda inaczej interpretuje całość co ty uznajesz za romans a specjalizujący się w temacie psychologowie mają inne zdanie)
- pozostałe przypadki pośrednio potwierdzone utajnianymi działaniami/wyrokami kościoła

- już pisałem, że nie przekonuje mnie potwierdzenie ze słów dziada, który jest prawie obiema nogami w grobie i zdaje się regularnie nie przebywać we własnej głowie. Mi się tak zdaje, tobie nie musi
- tak, pokazali jeden wyrok sądu, w dodatku w związku z zupełnie innym księdzem
- który też przy okazji poruszył kwestię tego, że zapikselowany kolo sam prosił o pieszczotki
- no, dobrze. Kościół jest zły. JA TO WIEM. Oni rzekomo też wiedzą, więc czemu sprawy próbują załatwiać według zasad skorumpowanej instytucji, która jest więcej niż pewne, że to zatuszuje? Gdzie starotestamentowa zemsta? Gdzie choćby zwyzywanie starego gwałciciela? Taką babie krzywdę zrobił, że ta się do niego per pan zwraca ciągle. Oczywiście piszę to z perspektywy osoby, która nie wybacza, nie zapomina i agresorów wszelkiej maści nie uważa za ludzi. Kto niesprowokowany podnosi rękę (albo fiuta) na drugą osobę jest niegodny nawet grama powietrza, które marnuje się w jego płucach, a co dopiero zwrotu per pan...

Cytat:Słuszna krytyka pozostaje słuszna, nawet jesli ma ukryte cele polityczne.

Tak, ale nie zmienia to faktu, że to taktyka do zwoływania motłochu z widłami i pochodniami. Historia pokazuje, że lepiej nie być częścią tego typu tłuszczy.

Cytat:Nie musi być pozbawiony nacechowania emocjonalnego - może mieć charakter czysto informacyjny, albo i nie, w zależnosci od stopnia zaangażowania autora.

Musi, bo jeśli ma być podstawą do skazania kogoś na śmierć (ja bym pedofilów zabijał chętnie) to ma być bezstronną relacją nastawioną na podsumowanie faktów. Jak ktoś próbuje mnie dodatkowo nakręcać emocjami względem rzeczy, które przecież bezsprzecznie oraz uniwersalnie są złe i nie wymagają tłumaczeń dodatkowych to zaczynam się robić podejrzliwy wobec realnych intencji autora.

Cytat:Akurat w tym wypadku strona emocjonalna ma znaczenie, bo pokazując co przeżywa ofiara i jakie to na niej wywiera piętno, uwydatniamy ciężar problemu

Tylko, że tego nie ma w filmie. Owszem mówią dużo jakie to koszmarne piętno odcisnęło na ich życiach, ale w zasadzie nie mówią jakie to piętno konkretnie. W jaki dokładnie sposób ich to uniepełnosprawnia społecznie. I bazuję na tym, co przekazuje film. Poseansowe domniemywania osób trzecich to żaden argument.

Cytat:14 latek nie musi się tłumaczyć z powodów

Sorry, ale to już wiek, w którym kutas przejmuje często rolę mózgu. Zamiast uciekać, jechał z nim maluszkiem na plebanię. Więcej niż 10 razy (jego własne słowa!). To jak przeżyć atak seryjnego mordercy i po paru latach dać mu nóż i położyć się przed nim na podłodze.

Cytat:Jakąs granicę trzeba prawnie ustalić, a to dorosły powinien mieć tyle rozumu, by się jej trzymać

Mental wrzucał kiedyś zdjęcie 14-letniej Kim Kardashian. Nie znam nikogo osobiście, co by miał tyle rozumu. A jeśli któraś z tych osób zaprzeczy to kłamie albo jest pedałem :)

Cytat:Twoje podejscie jest moim zdaniem jednym z głównych problemów - jak to zawsze w temacie gwałtu: stygmatyzacja ofiar

Ale ty nie rozumiesz mojego podejścia najzwyczajniej, bo ja tylko mówię, że na podstawie informacji zawartych w filmie i po odrzuceniu brandzlowania się emocjami można wysnuć jedynie taki wniosek, że tam nie ma żadnych faktów popartych fizycznymi dowodami. A co za tym idzie, równie dobrze to może być intryga uknuta przez drugą stronę. Może, nie musi i pewnie nie jest. Nie stygatyzuję ofiar, ale na podstawie tego dokumentu nie mogę też tego zrobić względem pokazanych tam księży. Żadna ze stron moim zdaniem nie wychodzi obronną ręką w filmie.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#48
(14-05-2019, 13:15)Hitch napisał(a):
Cytat:14 latek nie musi się tłumaczyć z powodów

Sorry, ale to już wiek, w którym kutas przejmuje często rolę mózgu. Zamiast uciekać, jechał z nim maluszkiem na plebanię. Więcej niż 10 razy (jego własne słowa!).
Dlatego prawo wymaga jednak rozwagi i odmowy od drugiej strony. W tym przypadku dorosłego księdza. To co tu przytaczasz jest nie do obrony. Jak cię jakaś dziewczynka zacznie prosić o pieszczoty to wzruszysz ramionami i ruszysz w tango, bo przecież prosiła?
 
Cytat:To jak przeżyć atak seryjnego mordercy i po paru latach dać mu nóż i położyć się przed nim na podłodze.
To ma zmazywać winę z napastnika?

Cytat:Mental wrzucał kiedyś zdjęcie 14-letniej Kim Kardashian. Nie znam nikogo osobiście, co by miał tyle rozumu. A jeśli któraś z tych osób zaprzeczy to kłamie albo jest pedałem :)

Czy ty właśnie porównałeś Kim Kardashian do "grubego luja z zezem rozbieżnym"? :P

Odpowiedz
#49
Cytat:Mental wrzucał kiedyś zdjęcie 14-letniej Kim Kardashian. Nie znam nikogo osobiście, co by miał tyle rozumu. A jeśli któraś z tych osób zaprzeczy to kłamie albo jest pedałem :)
:)

Ale jesteś dziś obrzydliwy, człowieku.

Odpowiedz
#50
Cytat:Jak cię jakaś dziewczynka zacznie prosić o pieszczoty to wzruszysz ramionami i ruszysz w tango, bo przecież prosiła?

Oczywiście, że nie. Ale nie wolno zapominać, że nie zawsze relacja napastnik-ofiara jest czarno-biała.

Cytat:To ma zmazywać winę z napastnika?

Nie, raczej zasugerować, że być może mamy do czynienia z popierdoleńcami po obu stronach.

Cytat:Czy ty właśnie porównałeś Kim Kardashian do "grubego luja z zezem rozbieżnym"? :P

Podobno na bezrybiu i rak ryba, a każda potwora znajdzie swojego amatora. Kto wie, może dla tego księdza gruby luj z zezem rozbieżnym to pedziowy odpowiednik takiej Kimki? :)

Cytat:Ale jesteś dziś obrzydliwy, człowieku.

[Obrazek: giphy.gif]
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#51
(14-05-2019, 13:15)Hitch napisał(a):
Cytat:Całkiem zgrabnie podsumował to Chołownia (w jakim stopniu chory psychicznie panie psychiatro?)
Nie wiem, nie znam go. Jeśli wierzy w czary to w jakimś stopniu na pewno. Poza tym nie mówię o chorobie psychicznej tylko upośledzeniu poznawczym mózgu. No i to jest moje przekonanie, nie fakt, który ma być wyryty w kamieniu. Pojmujesz tę subtelną różnicę? No i czy mogę sam decydować na jakich podstawach obdarzam ludzi zaufaniem, czy będziesz mi narzucał swoje wzorce? Nie wierzę ludziom, którzy w XXI wieku uznają magię i nie chce być w żadnym stopniu zależny od nich. OK?
Rzeczywiście nie pisałeś o chorobie psychicznej. Nie wiem co prawda co to zmienia i jaką niby subtelną różnicę miałbym pojmować. Nikt ci też nie broni być przekonanym o czymkolwiek przecież. A już kompletnie nie wiem, z jakiego mojego tekstu wysnułeś teorię o tym, że ja ci chcę narzucać komu możesz ufać. Jakie "narzucał swoje wzorce"?! :D :D :D

Po prostu za chujowe uważam opisywanie ludzi w sposób jaki to robisz i tylko tego dotyczyło moje "serio?!". 

Cytat: - już pisałem, że nie przekonuje mnie potwierdzenie ze słów dziada, który jest prawie obiema nogami w grobie i zdaje się regularnie nie przebywać we własnej głowie. 
Całe szczęście, że nie przebywa we własnej głowie, nie? Bo tam problem zdiagnozowany przez ciebie wyżej. :D

Gość na nagraniu może nie za bardzo czai, ale jak pisałem wyżej - mówi najsensowniej z wszystkich księży. Nie widzę powodu, żeby podważać wiarygodność jego reakcji, która go obciąża przecież a nie broni.

Cytat:-tak, pokazali jeden wyrok sądu, w dodatku w związku z zupełnie innym księdzem 
Jakim innym księdzem? Cytowali wyrok tego, którego nagrali podczas rekolekcji i który zamknął się w pokoju. Potem jest też mowa o skazanym z Bydgoszczy. Czyli 2 historie trwające łącznie pewnie przynajmniej pół godziny. 

Cytat:Gdzie choćby zwyzywanie starego gwałciciela? Taką babie krzywdę zrobił, że ta się do niego per pan zwraca ciągle. Oczywiście piszę to z perspektywy osoby, która nie wybacza, nie zapomina i agresorów wszelkiej maści nie uważa za ludzi. Kto niesprowokowany podnosi rękę (albo fiuta) na drugą osobę jest niegodny nawet grama powietrza, które marnuje się w jego płucach, a co dopiero zwrotu per pan... 
Czyli fakt, że ofiary zwracają się do nich "per pan" oraz nie "zwyzywały" ich podczas konfrontacji sprawia, że ich wersje stają się niewiarygodne? 


Odpowiedz
#52
Myślę, że słowa Rydzyka uspokoją burzę, którą wywołał ten dokument:

https://wiadomosci.wp.pl/film-tomasza-sekielskiego-fundacja-orydzyka-broni-kleru-plaga-pedofilii-nie-istnieje-6380869001599105a

Odpowiedz
#53
Cebulowo-buraczany odór w temacie został przewietrzony (choć nie do końca, posty Hitcha z wczoraj zostały), następnym razem po prostu go zamknę a kolega Wyatt dostanie bana o którego się prosi.

Odpowiedz
#54


A wrzucę tutaj, bo zapewne to miała być jakaś tam odpowiedź na film Sekielskiego. Ten bit i dźwięk przeładowywanej broni, lol.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#55
białystok <3

zresztą to już było:

tak że o.

Odpowiedz
#56
Ja to ciekawy jestem następnego filmu Sekielskiego. Tego o SKOK-ach.
Bo tutaj to, no właśnie, staruszki pokrzyczą, biskupi pogadają a Ziomek Chrystusa zapoda mocny, chrześcijański bit :D

A przy SKOK-ach, jak się podejdzie do tematu solidnie (a tak umoczony jest nie tylko Bierecki i PiS) to już można skończyć na dnie jeziora.
Zobaczymy.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#57
@Dr Strangelove

O tym samym pomyślałem, jak przeczytałem info, że biorą się za SKOKi. Ksiądz nie odda ani nawet nie pogrozi*. Mafia zajebie, pokroi i zakopie . Niekoniecznie w takiej kolejności :)

* W niedawnym AMA na youtube Sekielski przyznał, że nie miał żadnych problemów z kręceniem filmu, nikt im nie groził ani nie rzucał belek pod nogi.

Odpowiedz
#58
O tak, film o SKOKach obejrzałbym z wielką przyjemnością - wydaje mi się, że ogólny mechanizm przekrętu rozumiem (jest genialny w swojej prostocie, ale oczywiście wymagał wielu przychylnych decyzji na szczytach władzy), ale chętnie poznałbym go w szczegółach.
Gwałty i pedofilia w KK to temat znany i przemielony przez lata, więc na dobrą sprawę dziwię się popularności tego filmu, który po prostu pokazuje kilka kolejnych przykładów, a temat SKOKów to może być prawdziwa bomba - tam nie chodzi o kilkunastu skrzywdzonych ludzi, tylko o grube miliardy wyprowadzone z systemu bankowego (bo o ile dobrze rozumiem, to poszkodowanym nie jest Skarb Państwa, tylko Bankowy Fundusz Gwarancyjny na który obowiązkowo zrzucają się wszystkie banki w Polsce).

Odpowiedz
#59
Cytat:można skończyć na dnie jeziora.
Dokładnie pierwsza myśl. Cóż, najwyżej znowu potwierdzi się teoria o "państwie teoretycznym", jeno chłopa będzie szkoda.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
#60
"To bezprecedensowy wyrok. Sędzia uznała, że w tym przypadku nie obowiązuje przedawnienie. To otwiera drogę do zadośćuczynień dla innych, dorosłych już ofiar pedofilów w sutannach" - napisał współautor filmu Tomasz Sekielski.
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25285980,kosciol-zaplaci-400-tys-zl-markowi-mielewczykowi-bohaterowi.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza&fbclid=IwAR0qR9vmP7xIedWj021lyxFTzIdWvl4tz4lzDX4ZzKdblMY4UhInFUQvrC0&disableRedirects=true

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości