Vinci
#1
Mnie sie bardzo podobał. W końcu Polski film (po długiej przerwie) ze wszystkim na przyzowitym poziomie. Duet Szyc/Więckiewicz ciekawy i nie nudzi choć oklepany zdawałoby się do bólu. I nawet zapadniecie sie karetki jest niejako usprawiedliwione ("No, w jednym filmie..."). Humor w porządku, bez bluzgów ale i brakuje paru *textów*...

Odpowiedz
#2
po obejrzeniu drugi raz mam o wiele gorsze odczucie niż za pierwszym razem; takie jakies letnie i sztuczne ..

Odpowiedz
#3
Sztuczne? Obejrzyj jakis serial polski nowy i obejrzyj jeszcze raz Vinci.

Odpowiedz
#4
Napisze to co napisalem na starym forum:

Jeden z nielicznych polskich filmow komercyjnych, zdatnych do ogladania
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
#5
Fajny film, jeden z tych polskich produkcji, które można oglądać bez poczucia zażenowania. Fabuła jest spoko, świetnych tekstów nie brakuje (milion STARYCH złotych?), aktorzy spisali się świetnie. Na wieczór z kolegami idealne.

"Trzeba było ich z 10 zrobić, wszystkie by poszły"
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz
#6
salad_finger napisał(a):po obejrzeniu drugi raz mam o wiele gorsze odczucie niż za pierwszym razem; takie jakies letnie i sztuczne ..

Musze sie tu zgodzic z salad_finger. Jednak zaraz po wyjsciu z kina i do momentu ponownego obejrzenia filmu, mialem o nim calkiem dobre zdanie - sprawnie zrobiony film z ciekawa fabula, ktory moze smialo zobaczyc w niedzielne popoludnie. Na tle owczesnych (polskich) produkcji film byl naprawde niezly.
Ale za drugim razem juz cos jest nie tak, moze dlatego, ze znamy intryge ... choc jesli chodzi o wczesnieszych filmach J. Machulskiego, to "Vabank" i "Vabank 2" (mimo, ze intryge za drugim i nastepnym razem juz znam) moge je ogladac "na okraglo".
I have a plan. Heh.
Mein Fuhrer, I can walk!!!

Odpowiedz
#7
Film mi się podobał, ale łyknąłem go bez jakiegoś superentuzjazmu.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost in time, like tears...in rain. Time to die.

Odpowiedz
#8
Dla mnie to po prostu dobry polski film. Można mieć kilka uwag do szczegółów, ale ogółem bardzo ok i jak najbardziej do obejrzenia.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#9
Obejrzałem właśnie i tylko jedno słowo: WOW! A żeby rozwinąć: dobry, polski, komercyjny film (myślałem że zestawienie tych słów to oksymoron). Okazuje się, że można taki nakręcić, bardzo dobrze go zmontować i udźwiękowić. Ewenement! Nie ma tu żadnych bzdur o tym, jak życie jest ciężkie! Szok! Nikt nie umiera na jakąś chorobę (no, prawie;) ) - totalne zaskoczenie!

Ciekawe jest to, że Vinci na początku wygląda dość nieporadnie, aktorzy grają sztucznie, ale rozkręcają się w miarę rozwoju akcji. W drugiej połowie film jest już wzorowym przedstawicielem kina sensacyjnego (choć pomysł na zdobycie obrazu jest I-DIO-TY-CZNY). Dobrze się bawiłem - i już.:)

Odpowiedz
#10
Nie wiem czemu ale byłem do tego filmu ciutke... Może nie tyle negatywnie nastawiony a "mniej niż pozytywnie".

Ale w końcu pan Machulski to jedyny Polski reżyser poza Bareją o którym mogę powiedzieć że go szanuje [Wajda już mi podpadł] "Seksmisja" to jak dla mnie najlepsza Polska komedia i oba "Killery" nawet lubie. "Superprodukcja" to film w którym niestety czuć spory spadek jakości [za równo jeśli o humor jak i ciekawość fabuły i postaci chodzi] oraz film bezsensu bo ma przesłanie by robić filmy o ludziach a nie komercyjne gnioty a tym czasem sam jednym jest...

No, ale mniejsza o mieszanie z błotem Machulskiego gdyż ten film udał mu się całkiem, całkiem.
Ciekawa fabuła i itnryga, od czasu do czasu jest z czego się pośmiać i ogólnie bardzo udany film.
Warto zobaczyć.

Odpowiedz
#11
Całkiem spoko heist movie. Ne jest to jakieś wybitne kino czy jakieś szczytowe dzieło Machulskiego, ale jest to solidny, dobrze skrojony film. Nawet z ciekawością oglądało jak przebiega kradzież Damy z łasiczką. Dobry Szyc, zanim jego gęba się nie obrzydła i staranniej dobierał role i wraz z Więckiewicz stworzył OK duet. 7-8/10

Odpowiedz
#12
Nie wiem, czy było wcześniej w zapowiedziach, ale i tak daję:
https://film.wp.pl/jedna-z-najlepszych-polskich-komedii-powraca-co-wiemy-o-vinci-2-7169726722505600a

Odpowiedz
#13
A gdzie laska w czapce niewidce z jedynki?
que sera sera
Leżę i robię pod siebie
Oozy nine millameedah.

Odpowiedz
#14
Film ma premierę za miesiąc i nie ma nawet trailera?

[Obrazek: giphy.gif]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
#15
Za to ma słaby plakat!
[Obrazek: ZjZlMzRkdQs7DjtJfRB4HnhWbxM7SXZIL053WH0I...lYKR8zW3gX]

Odpowiedz
#16
Morda wienckiewicza też mi zbrzydła.
que sera sera
Leżę i robię pod siebie
Oozy nine millameedah.

Odpowiedz
#17
Ale to będzie złe.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#18
(23-06-2025, 22:04)Snappik napisał(a): Film ma premierę za miesiąc i nie ma nawet trailera?

[Obrazek: giphy.gif]

Już ma:

Odpowiedz
#19
Jestem po seansie. Film jak Rosja, ani tak słaby ani tak mocny jak się spodziewamy. Scenariusz ponoć pisany i przez Więckiewicza i Machulskiego i widać lekkie zwyżkowanie formy bo, jak wiadomo, od czasu ostatniego Vinci, sam Machulski niczego dobrego nie narkręcił. 

Vinci 2 to wszystko czego można się spodziewać i czego zabrakło w "jedynce" czyli rozmach, pocztówkowy kraków i ... w sumie tyle. Bardzo ładnie to wszystko wygląda, choć kolory jak to we wszystkich polskich filmach ostatnio przesycone. Z drugiej strony pretekstowa fabuła, niepotrzebne sceny, dziwaczne tempo, drętwe dialogi i 

Powracające postaci karykaturalne - kto zobaczy, bedzie wiedział o co chodzi. 


Podsumowując - niezła sentymentalna podróź, kilka zabawnych scen i to wszystko. Można obejrzeć, ale zachwytów nie będzie, do oryginału nadal sporo brakuje. 
Captain Obvious

Odpowiedz
#20
Na Netflixie od 8go października.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości