WandaVision (2020, Disney+)
#61
Pierwsze odcinki faktycznie mi się niezbyt podobały, były może z dwa ciekawe momenty w nich, ale im dalej i im bardziej rozpada się ten sielankowy obraz sitcomów tym lepiej. Coraz bardziej nabieram pewności, że "It's all Wanda" to jednak nie do końca prawda i jest tutaj jeszcze jakiś byt (wielu fanów podejrzewa Mephisto), który manipuluje Wandą. Bardzo jestem ciekawa, co oznaczały słowa, że "Dottie is the key to everything in this town" i czekam aż znowu się jej postać pojawi. Poza tym zagadkowa jest też rola Agnes; mam dziwne wrażenie, że ona jedyna jest w świecie Wandy z własnej woli. Gdy Vision zepsuł scenę z uspokajaniem dzieci tak spokojnie wyszła z charakteru i nawet Wanda była skonfundowana tym, co zaszło. Zresztą ogólnie Wanda czasami wydaje się bardzo szczerze zmieszana i to mnie też utwierdza, że ona nie panuje nad sobą, a ktoś to wykorzystuje i spełnia swoje plany przy okazji pozwalania jej na tworzenie tych fałszywych obrazów.

Odpowiedz
#62
Cytat:It's all Wanda
IT REALLY IS. Chyba, że to jawne kłamstwo i oszczerstwo i w ogóle, bo najnowszy odcinek pokazał, jak bardzo Wanda jest szurnięta i do czego jest zdolna. CUDOWNA scena rozmowy, gdy mówi o tym uczuciu pustki i nicości, co w sumie pasuje do tego co pisałem na poprzedniej stronie (i ona, i Vision, jako jedyni z Avengers są na tak zwanym uboczu, mają tylko siebie, i tak dalej i tak dalej). A czołówka w stylu Malcom in the Middle sympatyczna, czerwona tiara bardzo pasuje Olsence, aktorka grająca Agnes naprawdę świetna i chcę jej więcej w MCU.

Odpowiedz
#63
Wciąż tego nie czuje, bo humor w tym serialu mi kompletnie nie leży, a Darcy jest irytująca.

Jednakże podoba mi się atmosfera gdy robi sie poważnie i uwielbiam Quicksilvera Petersa i cieszy mnie jego udział i mam nadzieje, że zagości na dłużej.
Dithipline ith doing what you hate to do but doing it like you love ith - Mike Tyson

Odpowiedz
#64
Cytat:podoba mi się atmosfera gdy robi sie poważnie
No, detale jak stojący nieruchomo ludzie na granicy miasteczka, czy zawieszona w czynności para albo nawet i sama Agnes w samochodzie: taki klimat mógłby być od samego początku, zamiast zabawy sitcomami i takim humorem.

Odpowiedz
#65
Ten sitcom i głupkowaty humor (którego nie cierpię tak poza tym) jest tu idealnie dopasowany i ładnie wymierzony. Dzięki temu mamy cudowny kontrast - na przykład szok i desperacja Agnes, a zaraz potem wymuszona swoboda i lekkość. Momentami to się miesza, czasem zaś serial funduje nam brutalne, ostre przejścia z jednego w drugie. To tylko podkręca uczucie terroru, co teraz bardzo mi się podoba i uważam, że dużo dodaje do serialu. Gdyby cały był od początku wyłącznie w poważnym klimacie grozy to również wzbudzałby zainteresowanie, ale to jest moim zdaniem ciekawsza koncepcja pozwalająca wyzwolić silniejsze uczucia wobec tego, co widzimy na ekranie.
Nie wiem, gdzie w tym odcinku Wanda pokazała jaka jest "szurnięta", bo jedyne co zrobiła to
Świetnie wypadają właśnie Vision, dzieciaki, Quicksilver, szkoda, że osoby ze SWORD są takie bez wyrazu i nie umiem im ani trochę kibicować. Sceny z nimi ani mnie ziębią ani grzeją. 
Marzę o tym, żeby Scarlet Witch już zawsze występowała w tym cudnym kostiumie i czerwonej szmince. 

Odpowiedz
#66
Cytat:Nie wiem, gdzie w tym odcinku Wanda pokazała jaka jest "szurnięta"
Jej reakcja na żart Quicksilvera o Visionie.

Odpowiedz
#67
Odcinek 6 spoko, mnie nawet nie przeszkadza serial w serialu, czyli Agents of Sword, bo lubię Rambo i resztę.
Ciekawe, że ominęli lata 90 w sitcomach (pewnie fani Friends nie mogą tego przeżyć) i przeskoczyli do lat 2000, nawiązań do Zwariowanego świata Malcolma z Cranstonem (jedyny sitcom, który w całości obejrzałem).

Odpowiedz
#68
myślę, że dobierali pod kątem tego, że bliźniaki rosną i ciekawe jaki teraz serial wezmą na tapetę

Odpowiedz
#69
Podobno teraz ma być The Office
Najlepszy film 2021: Titane
Najlepszy film 2020: Pewnego razu w Hollywood
Najlepszy film 2019: Parasite
Najlepszy film 2018: Suspiria






Odpowiedz
#70
Dla mnie serial idzie chyba w bardzo zlym kierunku. Nie wiem po co dalej ciagna ten serialowy feel, to juz nie dziala. No moze jednak dziala, ale na nerwy.
Z serialu bije coraz wieksza bieda realizacyjna, pobicie karkow sword przez nasza trojke w bazie skwitowalem smiechem. Co za żenada.
Do 5 odcinka jakos to jeszcze wygladalo, ten odcinek calkowicie juz obnizyl oczekiwania co do tego dokad zmierza MCU. Moim zdaniem poki co donikad.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#71
Dla mnie te momenty serialowe, sitcomowe są najlepszą rzeczą w WV, oprócz aktorstwa Olsen i Bettany'ego. Świetnie działa połączenie momentów niby zabawnych z momentami, gdy świat sitcomu się rozsypuje, to jak aktorzy w jednej scenie przechodzą od momentów luźnych do momentów grozy. Dobrze pisze Kaczka Dziwaczka, że jakby całość była w poważnym tonie, to byłoby może i ciekawie, ale nie tak jak jest.

Danus, z Twoich opinii wynika, że po prostu serial nie jest dla Ciebie, tylko męczysz się co tydzień. Pewnie cieszysz się, że odcinki trwają około 30 minut, bo jakby każdy trwał 60 minut to byś nie wysiedział. To musi być ciężka przeprawa, tak się zmuszać co tydzień oglądać, a potem narzekać. Ja bym już dawno odpuścił, cierpliwość by mi się skończyła, bo po co się męczyć jak nie podchodzi?:)

Odpowiedz
#72
Cytat:Z serialu bije coraz wieksza bieda realizacyjna,
A nieprawda, dzisiejszy odcinek akurat temu przeczy i nie dlatego, że Wanda jest w rozsypce i traci kontrolę nad światem :)

Odpowiedz
#73
Jest Magneto?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#74
Nie, nie ma go.

Odpowiedz
#75
Siódmy odcinek z ciekawym plot twistem i szczerze bardzo mnie cieszy, że
Widać, że wszystko się już mocno sypie, a Wanda ma coraz mniej kontroli nie tylko nad Westview, ale i samą sobą. A teraz gdy to, co jej najdroższe, zostało odebrane, spodziewam się eksplozji emocji. I nie mogę się doczekać, aż w końcu wprost uwolni cały swój ból, strach, rozpacz, smutek, wściekłość. Go Wanda, go girl. Mam silne wrażenie, że dodają nowe postacie z supermocami, żeby na koniec ktokolwiek miał szansę stanąć w walce przeciwko naszej głównej bohaterce. Pozostałe wątki w serialu są nadal nudne, za to Vision zyskuje dużo mojej sympatii.

Odpowiedz
#76
nie no rewelacja Vision dopiero na światłach się zjarzył, że można polecieć niż jechać autem i stać na czerwonym

Odpowiedz
#77
...na tym polegał żart. Suchy, ale żart :)

Odpowiedz
#78
Brakowało mi srebrnego w tym odcinku.

Odpowiedz
#79
(19-02-2021, 20:45)marsgrey21 napisał(a): Brakowało mi srebrnego w tym odcinku.

po napisach go masz przez 2 sekundy więc jak na niego dość szybko

Odpowiedz
#80
No wiem, ale to za mało.

Oby tylko został na stałe Quicksilverem Marvela.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Loki (Disney+) Capt. Nascimento 136 14,871 11-11-2023, 00:00
Ostatni post: Rozgdz
  She-Hulk: Attorney at Law (2022 - , Disney+) marsgrey21 236 16,725 13-11-2022, 18:21
Ostatni post: Rozgdz
  Black Widow (2020) Kuba 200 25,346 06-11-2022, 11:49
Ostatni post: deymos
  The Falcon and the Winter Soldier (2020) serial Disney+ Mickey 264 28,857 25-07-2022, 17:23
Ostatni post: Grievous
  The Eternals (2020) Kuba 352 32,817 09-05-2022, 01:23
Ostatni post: Bucho



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości