WandaVision (2020, Disney+)
(05-03-2021, 12:33)raven.second napisał(a): Można na spokojnie z tego serialu zmontować jakiś pełen metraż, nie wiem, dwie albo dwie i pół godziny i wyładować akcją i będzie spoko :)
Na wielki minus:


Odpowiedz
Muszę przyznać - utrzymali niesamowicie równy poziom od pierwszego do ostatniego odcinka. Czyli meh as fuck :) Ale jako że hype u mnie był zerowy i nie zawracałem sobie co tydzień głowy fanowskimi dyrdymałami (teraz nadrabiam - Mefisto? Reed Richards? Wut? lol), to ciężko też mówić o rozczarowaniu.

Ogólnie to całość operuje na tak oczywistych zwrotach akcji, że prawie sam siebie przekonałem, że to jakaś wielka zmyłka przed petardą w finale. Ale nie, to jest po prostu tak nieciekawe. Największym zaskoczeniem chyba jest to, że zdołali rozciągnąć tę historyjkę na 9 odcinków. A szkoda bo myślę, że to mógł być całkiem dobry film o mniejszej skali niż dotychczasowe CGI napierdalanki od MCU. Zwłaszcza że sama Olsenka jest tutaj świetna i wybija się ponad średniacki poziom zapychaczowej reszty. Darcy? Monica? Woo? SWORD? Zapchajdziura która istnieje tylko dlatego aby usprawiedliwić formę serialu zamiast filmu.

Historyjka to takie 5/10. Rola Olsenki to 8/10, ale za halloweenowy kostium podbijam jednak do 10/10 ;) W ogólnym rozrachunku to takie obejrzeć i zapomnieć.

Odpowiedz
Miała być serialowa bomba. Po pierwszych odcinkach: no może chociaż petarda..

A tutaj nawet nie wiem, czy to był kapiszon.

Jeżeli to miała być ta nowa jakość w serialach MCU, to meh... Finału jeszcze nie widziałem, ale poczytałem sobie o nim i raczej trzyma to taki srednio-niezly poziom poprzednich odcinków. Czyli do przewidzenia. Pomysł na serial był niezły, wykonanie mocno przeciętne. Dla mnie od początku jedynie Olsen i Bettany ciągnęli ten wózek do przodu. Wydaje mi się że pierwszy sezon Netflixowego Daredevila był bardziej treściwy i przemyślany.

Swoją drogą obstawiam, że cameo Doktorka było kiedyś w planach. W sensie pewnie byśmy dostali wycinek ze "Strange 2" w scenie po napisach (tak jak teasowano Civil War), gdyby nie fakt, że premiera filmu została przełożona na przyszły rok. O ile dobrze pamiętam Strange miał pierwotnie wylądować już w maju 2021.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
podbijam opinię wyżej, że lepiej by się to sprawdziło jako film 2 godzinny z małym hakiem tak 10 minut

Olsenka murowana kandydatka aby ciągnąć uniwersum przez kolejne lata

Odpowiedz
A mi się serial podobał, jako całość, wliczając w to finał. Znowu mamy sytuację, gdzie fani i internetowi detektywi nakręcili się snując teorie, domysły, marząc o gościnnych występach, X-menach, diabołach i co tam jeszcze (chociaż twórcy, którzy na koniec trochę się gdzieś wypowiadali, że fani mogą się rozczarować finałem, sami sobie zawinili, wrzucając tyle smaczków i red herringów) a to jest z mojej perspektywy fajna opowieść o postaciach, którym należała się podbudowa, bo o ich relacjach i emocjach do tej pory mówiono nam, że są ale nigdy nie pokazano dobrze, jak do nich doszło i co przeżywają. Podobały mi się pierwsze odcinki, hołdujące serialom, gdzie lekcje od strony technicznej odrobiono doskonale, dodatkowo wplatając w to niuanse, które doceni wiele osób, które znają kontekst powstawania tych produkcji i czasów, w jakich były tworzone. A reszta - bardzo słodko-gorzkie, z finałem na jaki liczyłem. A nawet jestem zaskoczony, że zrobiono to lepiej - myślałem, że finałowa kwestia dzieci i Visiona zostanie rozstrzygnięta w inny - choć też przejmujący sposób - a tutaj mnie zaskoczyli i całość bardzo pięknie dopełnia dotychczasowy character arc Wandy. W tej chwili to najlepsza postać w MCU.
https://the-twilight-area.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"
http://www.strefamrokupodcast.pl/ - podcast o "Strefie Mroku"
https://readersinitiative.podbean.com/ - podcast o literaturze wszech treści

Odpowiedz
(05-03-2021, 18:02)Spoilerowo napisał(a): Olsenka murowana kandydatka aby ciągnąć uniwersum przez kolejne lata

No ja widzę przyszłość MCU w czarnych barwach, ale Olsenka i Cumberbatch plus ekipa z GOTG dają jakąś tam nadzieję, że może jeszcze ta 4 faza przynajmniej częściowo ujdzie. Niestety mam przeczucie, że Hemsworth zostanie sprowadzony do roli Jar Jara we własnym filmie.

Odpowiedz
Olaboga.
Po finale czuje gleboki smutek i zażenowanie. Po 23 filmach gdzie kazdy z nich sprawial, ze czulo sie niesamowitą frajde w ogladaniu tego jak rozwija sie to uniwersum, po IW i Endgame ktore byly kulminacja emocjonalnej bomby dostajemy ten Netflixowy wysryw.
Serio, Feige i reszta naprawde nie potrafili zrobic czegos lepszego? Na tyle ich stac? Po Endgame calkowicie wyprztykali sie z amunicji? Ja juz tego uwiersum nie widze na czarno, ja juz w ogole tego nie widzę. Nie mialem konkretnych oczekiwan, ale to jak to wyglada i w jaki sposob poprowadzono historie tych postaci to jak dostac kopa w ryj.
Cos co wyglada jak randomowy serial od Netflixa nie ma prawa byc czescia MCU. Pierdole, za 15 min zapominam od tym gownie, bo nie warto nawet w najmniejszym stopniu laczyc tego z Infinity Saga.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Czyli na chwilę obecną z rozmieniania MCU na drobne nic ciekawego nie wynika.

Odpowiedz
(05-03-2021, 12:33)raven.second napisał(a): Na plus:

Dla mnie Wanda w tym momencie to jedna z najciekawszych postaci w MCU, dzięki podbudowie jaką dostała w serialu. Nie mogę się doczekać na kolejne filmy i seriale z Wandą, zwłaszcza że podobno ma być jedną z ważniejszych postaci w MCU (choć nie wiem czy to potwierdzone info czy pobożne życzenie fanów, jak wiele rzeczy, których chcieli w WV, bo im twórcy niby obiecali i nie dostali).


Ogólnie to zgadzam się ze wszystkim z Albatrosem, więc nie będę powtarzał tego co już napisał. Serial dobry od początku do końca, ma jakieś wady np. Hayward, który okazał się ostatecznie kim się okazał, ale fajna rozrywka.

Odpowiedz
Ja też jestem bardzo kontent co do cameo w finale podzielam zdanie michaxa. Podoba mi się też że jeden z konfliktów nie został rozwiązany napierdalaniem się w stylu DC.

Also

Odpowiedz
Cytat: Podoba mi się też że jeden z konfliktów nie został rozwiązany napierdalaniem się w stylu DC.
Ale chmury i dym przesłaniające ekran oraz miotanie magicznych pocisków były :) przez chwilę tylko, ale były :D
Przy okazji, poniższy materiał warto obejrzeć dla samej końcówki.


Odpowiedz
W ostatnim wywiadzie reżyser serialu powiedział o usuniętej scenie w której Pietro i Monica ratują bliźnięta i walczą z jakimś potworem w piwnicy domu Agathy.

To by się zgadzało z wyciekami które wspominały o tym, oraz

Wszystko wskazuje na to, że tak miało być i dopiero na samym końcu produkcji ktoś podjął decyzję by się z tego wycofać i stąd to pokraczne zakończenie.

Pozostaje pytanie, czy całkowicie z tego zrezygnowali czy tylko oddalili w czasie jego ujawnienie?

Gdybym się nad tym zastanowić to

Odpowiedz

Odpowiedz
Z tego co zrozumiałem, to nawet sama Wanda uważała, że nie miała nic wspólnego z pojawieniem się Pietro i ta piosenka też raczej wskazuje na to, że cokolwiek związane z Pietro się wydarzyło, była za to odpowiedzialna Agatha.


Odpowiedz

Odpowiedz
Ale sie meczycie, ten serial nie ma za grosz sensu:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Słyszałem, że finał wyglądał jak wyglądał, np ograniczenie roli Moniki i reszty ekipy do minimum, sceny walk przez kręcenie w czasie epidemii, która mocno pokrzyżowała to co chcieli pokazać w finale, więc sporo zmieniono i wycięto. Podobno efekty specjalne zrobili 2 tygodnie przed premierą serialu (początkowo miały lecieć 3 odcinki a nie dwa, od czwartego po jednym) i dlatego wiele scen z efektami specjalnymi nie znalazła się w finale,bo nie zdążyli ich zrobić, jak właśnie scena z tym potworem,

Odpowiedz
Jak dla mnie denne wyjaśnienie. Brzmi jakby ktoś ich tam gonił z batem, żeby akurat wypuścili to w styczniu tego roku, a nie np. w czerwcu. Nie no, trudno uwierzyć , że takie coś miało miejsce.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Moim zdaniem ma to sens, jeśli chcieli mieć coś do puszczenia zaraz po Mando.

Edit.



Pan reżyser się przyznał, że ten żart był celowy. Tak, żeby podwkurwić fanów, przepraszam, żeby subert expectations.

Odpowiedz
Akurat za celowe wkurwianie fanbojów, to chłopa doceniam :P Dlatego IM3 to dalej jeden z najlepszych filmów MCU.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Loki (Disney+) Capt. Nascimento 136 14,872 11-11-2023, 00:00
Ostatni post: Rozgdz
  She-Hulk: Attorney at Law (2022 - , Disney+) marsgrey21 236 16,730 13-11-2022, 18:21
Ostatni post: Rozgdz
  Black Widow (2020) Kuba 200 25,349 06-11-2022, 11:49
Ostatni post: deymos
  The Falcon and the Winter Soldier (2020) serial Disney+ Mickey 264 28,885 25-07-2022, 17:23
Ostatni post: Grievous
  The Eternals (2020) Kuba 352 32,824 09-05-2022, 01:23
Ostatni post: Bucho



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości