Ankieta: Jak oceniasz film?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Wesele Smarzowskiego (2021)
Do Łukasza Budnika oraz na maile kontakt i współpraca
.

Odpowiedz
Moze do kogos z redakcji?

https://film.org.pl/o-nas-redakcja
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Film dostępny w sklepiku.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Dopiero obejrzałem - po tym co przeczytałem i usłyszałem o tym filmie, uznałem że nie będę szedł do kina.
Boże, co to jest za gniot.

Statyczne brzydkie kadry, ładniejsze ujęcia nakręciłby student na telefonie. Ja akurat lubiłem zdjęcia w poprzednich filmach Smarzola (poza "Drogówką" oczywiście), biorąc na przykład taki Wołyń - mimo rwanego montażu ujęcia były żywe, dynamiczne, zdjęcia pełne barw, z jakimś przywiązaniem do świateł i cieni. W poprzednim "Weselu" kadry były pełne życia, a jeśli brzydkie - to zamierzenie brzydkie. Tutaj zaś wszystko jest szare i/albo nijakie, jakby kamerzysta stawał losowo i kręcił, bez dobierania kadrów. Sztuczne, z nieruchomą kamerą skierowaną na ludzi wprost gadających nijakie monologi. To wygląda jak teatr telewizji, widać że Smarzowski w ogóle się nie starał. Muzyki nie ma, no bo po co. Tytułowe Wesele jest NUDNE, w dodatku czy ktoś widział kiedykolwiek tak źle sfilmowane wesele? Amator z telefonem nagrałby to lepiej i zrobił ładniejsze zdjęcia.

Sama idea na film jest nawet ciekawa - dziadek z Alzheimerem, któremu miesza się rzeczywistość ze wspomnieniami dawnej przeszłości. Tylko że w praktyce dostajemy mieszankę bootlegowej bieda wersji Wołynia, z Kac Wawą. Jaką ja mam mieć przyjemność z oglądania ochydnych ludzi, bandy kiboli, gdzie pan młody jest randomowym Sebixem o charyźmie i aparycji braci Mroczek, który po ofercie podwyżki i samochodu wyrzuca do śmieci wspólne plany na życie, a w trakcie wesela idzie zdradzić swoją nową żonę. A dalej są pretensjonalne studenciaki, albo ludzie kompletnie bez charakteru, jak choćby postać Chyry. W poprzednim "Weselu" postacie były barwne, tutaj są albo płaskie jak kartka papieru albo jak wyjęte ze stereotypu.

Wątek z zakładem mięsnym jest tak nudny, nie mam zielonego pojęcia czemu scenarzysta uznał, że to będzie dla kogokolwiek ciekawe. Jeszcze bardziej idiotyczne jest mieszanie kadrów z wesela z nagraniami uboju świń i pijanych pracowników którzy się wśród tych świń "bawią".

Kwestii politycznych nawet nie chce mi się omawiać (kompletna łopatologia i przekłamania pod tezę, ze Smarzowskim przeskakującym rekina). Ten film ma nieprzemyślany, chaotyczny, nudny scenariusz o stanowczo zbyt wielu wątkach, z których żaden nie jest ciekawy. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem w jakimkolwiek filmie tak nijakie zdjęcia i montaż, nawet amatorskie filmy wyglądają lepiej, to wygląda jakby Smarzowski przyjechał skacowany na plan filmowy i chciał to jak najszybciej odwalić, byle jak byle było. Postacie z 0 charakteru, albo chodzące stereotypy, mimo gwiazdorskiej obsady wszyscy zdają się grać na autopilocie, z Więckiewiczem na czele. No, chociaż on chociaż miał cokolwiek do zagrania, w porównaniu do np. Kuleszy i Chyry. Drugi plan kompletnie do zapomnienia.

Ten film nawet w kwestiach czysto filmowych ma 0 wartości, daję mu 0+/10, plusik jest wyłącznie za rolę Ryszarda Ronczewskiego.

Odpowiedz
(07-12-2021, 01:30)slepy51 napisał(a): Film dostępny w sklepiku.
jakim? ;o

Odpowiedz
Właśnie, bo szukam i znalezc nie mogę, poza jakimiś platnymi stronkami które wyglądają jakby przeniosły sie w czasie z 2010. :)

Odpowiedz
Na polskich kolega mówił, że widział ;)

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
A potem będą pisma z policji jak przy "Drogówce" ;))
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
D
A
R
K
W
.
P
L

Tam też znajdziecie, żadne torrenty.

Odpowiedz
Nie bawcie się w premiery sklepikowe polskich produkcji. Po pierwsze - w większości są to gówniane filmy :), po drugie - za pół roku przyjdzie kilku Panów z legitymacjami i zarekwirują wam kompy.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Pobieranie tego filmu nieleganie to nie jest antysemityzm?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Oglądanie tego filmu to jest antyżycie. Można wręcz kwalifikować to jako próbę samobójczą
.

Odpowiedz
Lepiej powiedzcie, kiedy będzie "Small world" Vegi w sklepiku.

Odpowiedz
Nie widziałem jeszcze podobnego antypolskiego wysrywu.
Za tak szkodliwe gówno (bo jest jak w banku, że będzie wykorzystywane przeciwko Polakom)- kariera tego... Reżysera (jak i ludzi, którzy przyłożyli ręce do tego) powinna być skończona. Nawet ciężko wybrać najbardziej żałosną scenę.
Mnie wyjątkowo napluł w twarz fragment z Rotą.

Podejrzewam, że w analogicznym przypadku - do Izraela nie miałby wjazdu. Jak np. reżyser "Defamation".

A jako film jest to najzwyczajniej słabe.

Dałbym 2, 3 ale przez ideologiczny wyrzyg - ocena idzie w dół.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ten film mnie obraza jako Polaka. Jest robiony pod jakies polityczne dyktando albo Smarzu jest po prostu idiotą. Na dodatek, jako film jest to zwyczajnie słabe: niezwykle chaotyczne (znowu), ze źle nagranym dźwiekiem (znowu) z aktorami na autopilocie (może Więcławek i Ronczewski jakoś na plus), z nieobecnym scenariuszem.

Tutaj nie ma normalnego Polaka, no nie ma. Same chuje i szumowiny, faszyście i nienawistnicy. Taki jest obraz Polaka który pójdzie za granicę.
Wisienką na torcie jest scena jak naszprycowany Viagrą knur rucha typa w chlewni - ta scena jest po prostu tym co się powinno Smarzowi pokazywać do końca życia. Plus sceny maltretowania zwierząt.

Już sam początek pokazuje na jakim poziomie niedoróbek i amatorszczyzny ten film stoi: jest prolog z offu, gościu czyta napisy na ekranie po angielsku gdzie Wojnę Światową przetłumaczono jako... WORD WAR II.

Nie jest to oczywiście poziom Smoleńska ale takie 2/10 (ocena +1 za przeplatanie się dwóch płaszczyzn historycznych).
Smarzowski, szorujesz po dnie, teraz jesteś na poziomie Vegi albo niżej.

Odpowiedz
Im więcej czytam o tym dziele, tym coraz większą ochotę mam wystawić mu negatywa bez oglądania. Obejrzałbym to nawet z ciekawości, ale w taki sposób by Smarzowski nie dostał z tego moich pieniędzy, ale ta scena z knurem mnie zniechęca.

Odpowiedz
(16-12-2021, 19:26)Kryst_007 napisał(a): Obejrzałbym to nawet z ciekawości, ale w taki sposób by Smarzowski nie dostał z tego moich pieniędzy

Pst... załóż opaskę na oko, amputuj sobie nogę i nabaw się szkorbutu ;).

Odpowiedz
Można prościej. Poczekać na wydanie DVD i kupić je z drugiej ręki na Allegro lub OLX ;)

Odpowiedz
(16-12-2021, 19:12)Doppelganger napisał(a): Smarzowski, szorujesz po dnie, teraz jesteś na poziomie Vegi albo niżej.

Vega zrobił w tym roku lepszy film od niego :) Vega > Smarzowski.

Odpowiedz
Kiedyś nie do pomyślenia :).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Żeby nie było śladów (2021) - reż. Jan P. Matuszyński Kryst_007 32 5,021 21-03-2022, 10:18
Ostatni post: Mental
  Wesele Smarzowskiego (2004) kokacz 16 1,645 08-10-2021, 15:33
Ostatni post: Kluski



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości