Westworld (HBO, 2016-)
Meh.
Duże rozczarowanie i najgorszy z finałów, pierwszy który nie pozostawia mnie z potrzebą obejrzenia natychmiast ciągu dalszego.

Pierwszy raz rozczarowuje też realizacja. O ile Djawadi jeszcze znów spisał się świetnie tak reżyseria była przeciętna, podobnie zdjęcia a inscenizacja, delikatnie mówiąc, nie powalała. Nawet sceny zamieszek są bliższe poziomowi standardowej telewizji niż tego do czego Westworld zdążyło wszystkich przyzwyczaić.

Cały sezon to takie mocno naciągane 7, przez wzgląd na odcinki 1-4 i kilka niezłych koncepcji w ostatnich

Odpowiedz
No strasznie słabiutki ten finał.
9/10 za chęci autorów dla całego sezonu.
Finał cholernie odstaje od reszty tym "twistem" czy jak to ująć oraz mieszanką ambicji i zachowawczości.

Tak jak na początku fabuła parła do przodu a potem zaczęło to trzeszczeć i wyhamowało, to w finaly niby pokończyli część wątków ale jedne są rozczarowujące inne w sumie zwracaja status quo a inne są z dupy.

Odpowiedz
O kurde, ale bieda. Dla mnie Westworld tymi ostatnimi odcinkami (gdzieś tak od 5?) spadł na poziom zwykłego telewizyjnego tasiemca. Wczesniej mozna bylo się ludzic, ale im dalej w las tym wyrazniejsze jest to, że tutaj nie będzie nic wielkiego.

Może wróce jak bedzie czwarty sezon, ale będę to pewnie ogladal przewijajac.

Odpowiedz
Miałem w sumie racje, że Nolan nie ogarnie potencjału ujawnienia profili ludzi :P poszedł po najniższej linii oporu wyrzucając hołotę na ulice.
Może to kwestia tego, że Joy jednocześnie robiła swój, duży film i chłop został sam, jednocześnie podpisując mnóstwo kontraktów na kolejne projekty. Od połowy sezonu nastąpiły też przetasowania w ekipie reżyserskiej - nowe osoby, wrzucone na głęboką wodę które niezbyt wyczuły klimat.

Wątki Williama i Bernarda można było spokojnie wyrzucić z tego sezonu. Ograniczyć to do sceny z Bernardem który
. Żadna strata a więcej miejsca na Caleba, Seraca i resztę. Potem za to więcej przestrzeni do zabawy tamtą dwójką w s04. Nie dziwie się irytacji Harrisa.

Jeszcze co do ostatniej sceny

Odpowiedz
W ogole wejście MiB do Delos... WTF. To jest poziom najgorszych momentów Gry o Tron.

Odpowiedz
Ten ochroniarz XDD nie wiem co było śmieszniejsze - on, recepcjonistka, tekst Williama do tych kobiet przed wejściem czy ogólne oderwanie tej placówki od wydarzeń na swiecie.

Odpowiedz
Poszło to w straszny kicz i melodramę. Już nie mówiąc o tym, że jakoś nie widzę logiki w całym tym bałaganie. Jestem na nie.

Odpowiedz
Beznadziejny finał beznadziejnego sezonu. Niestety ten serial to jeden wielki pierdolnik z coraz bardziej męczącymi twistami wymyślanymi na poczekaniu.
Obejrzałem jakiś czas temu "Westworld" i "Futureworld" i mimo swojej naiwności, tandety miewał w sobie więcej uroku niz ta przesadzona i wykrecona historia, która nie ma końca.
A to jak zmarnowali Harrisa... Cóż, miał rację w wywiadzie kiedy mówił, że nie podoba mu się co zrobili z jego postacią
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ogólnie to wyszło, że postać Williama w sumie nie miała większego sensu. Ale przynajmniej był twist!

Odpowiedz
Straszny kasztan. Szkoda, bo potencjał był a początek sezonu naprawdę odbudował część zaufania, które stracili w drugim. Reżyseria leży, tempo leży, realizacyjnie też chyba najgorszy odcinek. Zero emocji, przeciągane bez końca sceny i najtańsze z najtańszych zagrania. Ta scena jak Serac zamiast zabić Caleba przekazuje go przydupasom, a ci się z nim szarpią jak dwie pijane laski na dyskotece czekając aż Maeve się w końcu zdecyduje ich zabić. Matko. To wyglądało jak z żywcem wyciągnięte z jakiegoś pastiszu z Nielsenem.

No i Stubbsa szkoda, jedyna postać która jeszcze budzi moją sympatię. Mam nadzieję że go nie wykończą off screen.

Odpowiedz
zdzichon napisał(a):najtańsze z najtańszych zagrania

Potwierdzam. Włączyłem sobie wyrywkowo 5 odcinek i obejrzałem sekwencję strzelaniny. Żal, taniocha i kompletny brak pomysłu na ciekawe zainscenizowanie akcji. Sięgnęli po najbardziej debilne, ograne hollywoodzkie motywy w stylu jeden koleś grzeje karabinkiem przez okno pędzącego samochodu, a drugi wystawia się na odstrzał przez szyberdach i ten pierwszy oczywiście nie trafia, choć w trybie ognia ciągłego wywala setki sztuk amunicji. A potem wszyscy wysiadają ze swoich futurystycznych taksówek, gromadzą się przy nich zamiast się rozproszyć i znowu naparzają do siebie bez opamiętania jak banda dzieciaków. Japierdole.

Odpowiedz
Faktycznie biedny ten finał. W sumie szkoda, bo pierwsza część sezonu była całkiem niezła. Najgorsze, że koncept na tę serię wcale nie był taki zły, ale totalnie zawiodło wykonanie. Zwłaszcza w dwóch ostatnich odcinkach wszystko wydawało się pośpieszne, zrobione na odpierdol, tak jakby goniły ich terminy, albo konczyła sie kasa z budżetu. Ale to też w pelni nie tlumaczy wszystkich kretynizmów i dziwnych wolt fabularnych. Scena po napisach nie zapowiada nic ciekawego. Jedyne, co mnie w tej chwili jako tako interesuje:
Obejrze czwarty sezon, bo mimo wszystkich bolączek wciaz lubię ten serial, chociaż zaprzepaścił większosć swojego potencjału i wydaje sie, ze już do konca bedzie tylko niczym wiecej niz cyberpunkowym guilty pleasure.

Odpowiedz
Co do Dolores i Wood to Nolan mówi, że
Za to ja uważam, w sprawie Dolores, że

Odpowiedz
(08-05-2020, 12:22)nawrocki napisał(a): wszystko wydawało się pośpieszne, zrobione na odpierdol, tak jakby goniły ich terminy, albo konczyła sie kasa

Poprzednie miały po 10 odcinków a ten 8
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Sezon 4 na HBO Max od 26 czerwca.


Odpowiedz
Już zapomniałem, że to jeszcze kręcą. I w sumie nie pamiętam co było w poprzednim. I to poszło w zdecydowanie złą stronę
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Cytat:I to poszło w zdecydowanie złą stronę
Też tak myślę. Pewnie będzie wyglądało doskonale, zostanie perfekcyjnie zagrane, efekty też dadzą czadu, ale fabularnie... to chyba nikogo już nie obchodzi :) pierwszy sezon to dla mnie 10/10 i ścisła czołówka HBO, sezon, który można (trzeba?) traktować jako miniserię, zamkniętą całość. Potem była już zbyt wielka zabawa motywami, parkami, tematyką i cholera wie czym jeszcze...

Odpowiedz
Drugi jeszcze cały był o parkach jeśli pamiętam. Był już słabszy ale.. przynajmniej były parki. Ten 3ci to chyba całe było SF przyszłości.
I czy ja dobrze pamiętam, Ed Harris "w czerni" nie
na końcu?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Odpowiedz
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to sezon wystartował, obejrzałem pierwszy odcinek i nie wiem, co się dzieje, o co chodzi. Całe zamieszki, wojna, zmiany i ewolucje z poprzedniego sezonu to przeszłość, minęła prawie dekada, Dolores jest programistką w jakiejś firmie, Caleb ma żonę i dzieciaka i jest robolem, Maeve mieszka na zadupiu które opuszcza i szuka Caleba, a Men in Black, czyli William wyrżnął jakiś kartel

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,627 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  The Fall (BBC, 2013-2016) Perfik 48 13,747 14-01-2024, 12:57
Ostatni post: Gieferg
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 827 121,299 06-01-2024, 19:44
Ostatni post: Scheckley
  Belfer [CANAL+ Polska] 2016 PropJoe 110 23,386 07-08-2023, 14:06
Ostatni post: Doppelganger
  Atlanta (FX, 2016-) Snuffer 87 16,969 30-03-2023, 12:54
Ostatni post: Pelivaron
  The Young Pope / The New Pope (HBO, 2016-) Krismeister 132 26,771 04-05-2020, 16:15
Ostatni post: simek
  Artyści (2016) TVP Bradesinarus 2 1,404 13-09-2017, 11:49
Ostatni post: Snuffer
  Wolf Creek (2016) slepy51 4 2,237 04-12-2016, 16:39
Ostatni post: nawrocki
  Horace and Pete (2016, web show od Louisa C.K.) Norton 0 1,811 06-08-2016, 04:42
Ostatni post: Norton



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości