Wymarzone filmowe crossovery
#1
Pomyślałem, że skoro są tematy w stylu "wymarzona adaptacja książki", "wymarzony film" etc. to można założyć temat o wymarzonych crossoverach (albo po prostu crossoverach, które byście chcieli zobaczyć).

Tak więc, zacznę od kilku crossoverów, które ja bardzo chętnie bym zobaczył:

-Indiana Jones/James Bond. Myśle, że to by mogło wypalić, byłby to ciekawy smaczek, biorąc pod uwagę, że JB poniekąd zainspirował postać IJ, a Sean zagrał jego ojca (btw Daniel Craig pojawia się w "Bohaterach pustyni"). Akcja tego cross-overu mogłaby mieć miejsce podczas II WŚ. Jak wiadomo, książkowy Bond (i prawdopodobnie ten ze starych filmów) walczył w II Wojnie. IJ wprawdzie to raczej filmy przygodowe, ale przecież z połowa filmów z serii 'Przygody Młodego Indiana Jonesa' dzieje się podczas I WŚ, później Indiana nawet zostaje szpiegiem francuskiego wywiadu. W takim cross-overze Indy (który jak wiemy brał udział w II WŚ) mógłby być swego rodzaju 'mentorem' Jamesa :) Film oczywiście musiałby być utrzymany w lżejszym klimacie, coś jak filmy IJ z lat 80. albo Bondy z Connerym/Moorem.

-Indiana Jones x Harry Steele - dwie podobne postacie (ten drugi był mocną inspiracją dla IJ), żyli w tych samych czasach, ciekawe co by wyszło z ich współpracy :)

-Indiana Jones x bohaterzy Mumii - w sumie podobne klimaty, archeolodzy, lata 30., nadprzyrodzone artefakty. Indy by się odnalazł w uniwersum "Mumii" z Fraserem. 

-Indiana Jones x PotC -> tutaj mam na myśli delikatny crossover tj. film, w którym Indy by szukał (albo znalazłby po prostu w prologu filmu) kompas Jacka Sparrowa czy też inny artefakt z serii PotC. Pomysł nie jest tak abstrakcyjny jakby się wydawało, biorąc pod uwagę, że obie serie należą do Disneya :)

-Święci z Bostonu x Daredevil lub Punisher (albo oboje) - to to już jest wogle mój "wet dream". To byłby najlepszy vigilante team ever. 

-Daredevil x Kapitan Ameryka, Winter Soldier - ten jest zdecydowanie dużo bardziej prawdopodobny skoro obie postacie są częścią MCU. Dlaczego? Bo to by były zajebiste sceny walk :D

-Spider-Man x Defenders x Punisher - 1) nadal nie rozumiem dlaczego Punisher nie stanowi części teamu Defenders, zwłaszcza, że pojawiał się w DD i dostał swój serial od Netflixa. Uważam, że ciekawie by kontrastował z teamem. 2) Dlaczego Spider-Man? Bo też mieszka w NY, wiec powinien również bronić miasta przed armią ninja. 

-Punisher x Czarna Wdowa (+ może DD albo Elektra?) -> w animacji wyszło to spoko, więć chętnie bym zobaczył to w live-action. W sumie Elektra vs Wdowa - to by było ciekawe :)

No i chętnie bym zobaczył jak DD albo Punisher kasują Hawkeye'a :)

Wychodzi na to, że widziałbym chętnie dużo crossoverów z Daredevilem i IJ ;O Swoją drogą, Indy spotkał Pancho Villę, Mae Hari, Lawrence'a z Arabii, Hitlera, DRAKULE (!), Wyatta Earpa i całą masę innych znanych zawodników, więc czemu miałby nie poznać Bonda albo szukać kompasu J. Sparrowa ? :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
#2
Batman Vs Predator. Nic lepszego nie wymyślisz.

Ale Fast & Jurassic bym chętnie zobaczył.

Odpowiedz
#3
Fast and Furious X Transformers -> to by było epickie :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
#4
Mam już nazwę - Clusterfuck: The Movie

Odpowiedz
#5
Ostatnio sobie myślałem, że fajnie jakby zrobili crossover Klątwy i Ringu. A tu się okazuje, że takie coś już powstało.

http://www.filmweb.pl/film/Sadako+vs+Kayako-2016-766123
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#6
Moim idealnym crossoverem byłoby coś w stylu Avengers, ale z Daredevilem, Punisherem i Wolverinem na pokładzie i Batmanem w roli przywódcy. Wiem, że to niemożliwe ze względu na copyrighty i pewnie przy takim stężeniu epy całość mogłaby się zmienić we własną parodię, ale kurde, na samą myśl micha mi się cieszy:)

Odpowiedz
#7
Wiem że niezupełnie na temat ale cokolwiek z Bruce Campbellem i Nathanm Fillionem ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filmowe marzenia simek 248 50,309 16-02-2023, 04:35
Ostatni post: Pixie
  Filmowe guilty pleasure Maćko 17 3,908 27-12-2018, 21:37
Ostatni post: szopman
  AMATORSKIE SCENARIUSZE FILMOWE Mental 114 36,506 24-12-2012, 23:33
Ostatni post: Gal Anonim
  WARSZTATY FILMOWE REŻYSERIA W REKLAMIE Z XAWERYM ŻUŁAWSKIM Akademia Multi Art 0 1,382 01-07-2012, 14:56
Ostatni post: Akademia Multi Art
  Przemijające filmowe tradycje, trendy itp. military 5 3,010 13-06-2012, 00:27
Ostatni post: Mental
  Starocie filmowe, czyli trochę klasyki Eorath 44 15,244 20-12-2010, 19:03
Ostatni post: szopman
  Imprezy filmowe Bart 1 1,658 19-06-2009, 17:10
Ostatni post: Bart
  Filmowe tabu Bart 61 16,200 16-06-2009, 16:08
Ostatni post: Karaluch



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości