Zamachy 9/11
Świetny artykuł Marcina Napiórkowskiego (semiotyka, badacza współczesnych mitów) dla Tygodnika Powszechnego (za blokadą, ale konto jest darmowe i pozwala na przeczytanie 6 tekstów). Omawia on to, jak spiskowe myślenie może być sprytnie wykorzystywane przez terrorystów. Spiskowscy podważają wszystko - aktualny ład, rzetelność rządów i ich instytucji oraz służb; jednocześnie spekulują baklazany na niezagojone rany społeczeństwa. To podsyca konflikty społeczne, tworzy chaos, a na tym terroryści mocno zyskują.
https://www.tygodnikpowszechny.pl/wladcy-chaosu-168920

Cytat:"Byłem zaskoczony, że strona septemberclues.info („wrześniowe poszlaki”) nadal istnieje. I to w niemal niezmienionej wersji! (..) Autor strony twierdzi, że zamachy były w rzeczywistości kontrolowanym wyburzeniem, w którym nikt nie ucierpiał, a 3000 ofiar to wygenerowane komputerowo fałszywe postacie. (...) Aby to udowodnić, pieczołowicie analizuje wszelkie dostępne fotografie ofiar (głównie ze stron poświęconych ich pamięci). Jeżeli udaje mu się znaleźć dwa bardzo podobne zdjęcia – jest to dowód, że dana osoba została wygenerowana komputerowo. Przecież nikt nie wygląda dokładnie tak samo na dwóch różnych fotografiach! Jeżeli dwa zdjęcia danej osoby bardzo się różnią, autor strony ogłasza, że są to w oczywisty sposób dwie całkiem inne twarze. (..) Septemberclues.info to wprawdzie radykałowie nawet w świecie tropicieli spisków (teoria o zasymulowaniu całych zamachów i braku ofiar jest wyszydzana nawet przez zwolenników innych wersji), ale już możliwość, że rząd uprzednio wiedział o zamachach albo nawet uczestniczył w ich przeprowadzeniu, wydaje się wielu Amerykanom prawdopodobna.
W badaniu przeprowadzonym w 2019 r. aż 23 proc. Amerykanów deklarowało wiarę, że zamachy z 11 września to „wewnętrzna robota” (ang. inside job). Co ważniejsze, tylko 45 proc. respondentów jednoznacznie odrzucało taką tezę, co zostawia sporą „szarą strefę” ludzi mniej lub bardziej poważnie rozważających wiarygodność spiskowych scenariuszy."


Enviado desde mi Redmi Note 8 Pro mediante Tapatalk


Enviado desde mi Redmi Note 8 Pro mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Koszerni coś wiedzieli? @Bucho

https://web.archive.org/web/20130606091550/http://www.naszawitryna.pl/przewodnia_sila_19.html

Enviado desde mi Redmi Note 8 Pro mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Premier natanichaju powiedział przecież, że 9/11 było bardzo dobre dla israrel, bardzo dobre ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości