Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
PLAKATY! - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: PLAKATY! (/Thread-PLAKATY--263)



- Hannibal - 17-01-2010

Chyba na jutubie:)


- LPC - 17-01-2010

Cass napisał(a):Heh, czekam na polską komedię, w której głównymi bohaterkami będą dziwki w burdelu. Tagline będzie pewnie brzmiał: "Wykurwista komedia". ;)
sequel galerianek

Galerianki Xlat poozniej
Z pamiętnika galerianki
Galerianki 2 Koszmar na ulicy czerwonych latarni


- tomashec - 19-01-2010

Plakat do nowego filmu Polańskiego:
http://www.impawards.com/2010/ghost_writer.html

Wygląda na to, że Brosnan to taki Guliwer, który czai się na McGregora w bramie :lol: i zaraz go ZJE!


- Dexter - 21-01-2010

[Obrazek: 6314.$.jpg]


Świetny polski teaserowy plakat, o wiele lepszy od francuskiego.
No i polski tytuł sensowny (zaproponowany przez samego Polańskiego).


- piter87 - 21-01-2010

rzeczywiście plakat ciekawszy od oryginalnego zdecydowanie. tylko ta czcionka jakaś taka "polska"... ;)


- Snappik - 21-01-2010

Czcionka do wymiany, motyw ciekawy, intrygujący.


- Mefisto - 21-01-2010

jak dla mnie wszystko do wymiany poza obrazkiem - a tytuł, jakkolwiek trafny by nie był - przypomina mi Statek Widmo, więc lipa :P


- Corn - 21-01-2010

Tytuł słaby. Lepszy by był "Pisarz murzyn"


- Dexter - 21-01-2010

piter87 napisał(a):rzeczywiście plakat ciekawszy od oryginalnego zdecydowanie. tylko ta czcionka jakaś taka "polska"... ;)


Mi tam czcionka nie przeszkadza, chociaż faktycznie mogłaby być lepsza.


Mefisto napisał(a):a tytuł, jakkolwiek trafny by nie był - przypomina mi Statek Widmo, więc lipa :P

Ludzie... ale wy narzekacie :P


- Mefisto - 21-01-2010

Darman napisał(a):Ludzie... ale wy narzekacie :P

sam się zastanów, czy: "poproszę bilet na Autora Widmo" brzmi poważnie, czy nie :D


- Corn - 21-01-2010

Autor Widmo sugeruje jakiś film o duchach raczej :].

Ja bym zaproponował tytuł "Współautor"


- Mefisto - 21-01-2010

ja bym tego w ogóle nie ruszał, tym bardziej, że nie ma w języku polskim odpowiednika ghost writera, a sam termin jest wykorzystywany i u nas przeca


- Dexter - 21-01-2010

Mefisto napisał(a):sam się zastanów, czy: "poproszę bilet na Autora Widmo" brzmi poważnie, czy nie :D


No w sumie... nie brzmi :P
Ale i tak mi się podoba.


Cytat:ja bym tego w ogóle nie ruszał, tym bardziej, że nie ma w języku polskim odpowiednika ghost writera, a sam termin jest wykorzystywany i u nas przeca

Mogłoby być, jednak lepsze chyba Autor Widmo, niż ustalone przez producenta coś w stylu: 'Ghost Writer: prawdziwy twórca pozostający w ukryciu', nie?





Corn napisał(a):Autor Widmo sugeruje jakiś film o duchach raczej :].


Tak samo jak np. Pokuta film religijny lub Milk film o mleku :)


- Mefisto - 21-01-2010

Darman napisał(a):Mogłoby być, jednak lepsze chyba Autor Widmo, niż ustalone przez producenta coś w stylu: 'Ghost Writer: prawdziwy twórca pozostający w ukryciu', nie?

Ghost writer: krew na papierze ;)


- Jakuzzi - 21-01-2010

Darman napisał(a):Świetny polski teaserowy plakat, o wiele lepszy od francuskiego.

Czyzby? Dla mnie to wyglada jak okladka jakiejs powiesci sensacyjnej z lat osiemdziesiatych.


- Snuffer - 21-01-2010

Dla mnie to pozytyw.


- Dexter - 22-01-2010

Jakuzzi napisał(a):Czyzby? Dla mnie to wyglada jak okladka jakiejs powiesci sensacyjnej z lat osiemdziesiatych.

To fajne musiały mieć okładki te sensacyjne powieści z lat 80-tych w takim razie ;)

Poza tym, co byś o tym plakacie nie myślał, to chyba nie zaprzeczysz, że lepszy jest i ciekawszy od oryginalnego (?)


- Jakuzzi - 22-01-2010

Jest lepszy, ale z drugiej strony jest kompletnie ogolnikowy, nic nie mowiacy o filmie - taka okladka pasowalaby do 80% wszelakiej masci thrillerow/sensacji/kryminalow.


- Dexter - 22-01-2010

Jakuzzi napisał(a):Jest lepszy, ale z drugiej strony jest kompletnie ogolnikowy, nic nie mowiacy o filmie - taka okladka pasowalaby do 80% wszelakiej masci thrillerow/sensacji/kryminalow.


Ale dla mnie zawsze ideą teaserów było, żeby zaciekawić mówiąc przy tym jak najmniej o produkcie. Dość znany jest teaser-plakat do czwartej ekranizacji Harry'ego Pottera - i też za wiele to on o filmie nie mówi, a mimo to przykuwa uwagę. Krótko mówiąc: jest ciekawy. Wolę takie dzieła, niż np. powklejane 50 twarzy aktorów w formie piramidy czy czegoś innego (mistrzostwo osiągnęły w tym plakaty do polskich komedii romantycznych), które bardzo często stają się oficjalnymi.


- Mierzwiak - 22-01-2010

Nie przypominam sobie innego plakatu, który byłby tak - mówiąc wprost - spierdolony przez typografię. Całkiem fajna grafika ginie tutaj całkowicie pod natłokiem amatorskich napisów. Tragedia.