Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Hitch - 28-02-2010

Tak, bo twórcy pokazują, że idąc na taką łatwiznę najzwyczajniej w świecie olali scenariusz, na którym przecież ta super innowacyjna gra ma się opierać. Wyobraź sobie, że w "Seven" nagle Brad Pitt wyciąga 3D VR gogle i bada nimi miejsce zbrodni. A Freemana informator żyje w okolicy Alfa Centauri :)


- Danus - 28-02-2010

Hitch to tylko głupie okularki które oprócz badania miejsca zbrodni, najprawdopodobniej nie będą mieć najmniejszego wpływu na fabułę.
Pytam jeszcze raz czy grałeś w demko?


- Gal Anonim - 28-02-2010

Hitch napisał(a):Tak, bo twórcy pokazują, że idąc na taką łatwiznę najzwyczajniej w świecie olali scenariusz
Jeżeli coś twórcy pokazują to to, że bardziej stawiają na klimat oraz opowiedzenie historii niż zmuszanie graczy do autentycznej zabawy w CSI.


- Hitch - 28-02-2010

Danny, ale te gogle mają wpływ na fabułę! One są narzędziem, które popycha akcję z punktu A do B. To istotny detal, na którym opiera się śledztwo w grze i co tu dużo mówić, został dokumentnie spieprzony. Doskonałe porównanie dostałeś w poprzednim moim poście. Widziałem filmik, gdzie przy urywkach z gry, Cage spuszczał się nad swoim pomysłem okularów. Sram na demo HR :)

Crov, a może ja w grze będącej interaktywnym thrillerem chciałbym się pobawić w CSI? Może chciałbym przeprowadzić tak samo żmudne i męczące śledztwo jak w "Seven" albo "Zodiaku"? Ale nie mogę, bo głupi grafoman stwierdził, że to czego brakuje w poważnym filmie kryminalno-psychologicznym to właśnie VR gogle. Fuck this shit.


- Danus - 28-02-2010

Hitch, pierdolić te gogle. Gra ma niesamowity klimat, przepiękną grafikę i niesamowity klimat. Co tu dużo gadać, dwie lokacje i zakochałem się w grze. Nawet te głupie okularki nie przysłoniły ani na moment zajebistości tej gry. Bo bez wątpienia będzie zajebista.


- Mierzwiak - 28-02-2010

Danus napisał(a):Czekam z niecierpliwością.
Na co? Gra już jest w sklepach ;)

W najnowszym PSXE jest recka Heavy Rain. Ciekawy tytuł, szkoda że nie ma na PC, ale z recenzji wynika że są tam MONSTRUALNE dziury w scenariuszu.


- Danus - 28-02-2010

Mierzwiak napisał(a):a co? Gra już jest w sklepach
Na pieniądze:) jakby nie patrzeć oryginalne tytuły na PS3 zaraz po premierze do tanich nie należą:)


- Mierzwiak - 28-02-2010

No tak, zapomniałem ile Konsolowcy muszą bulić za nowości :)

PS. Episodes from Liberty City zamówione, lepiej żeby było to zoptymalizowane przynajmniej w takim stopniu jak IV po patchach.


- Khet - 28-02-2010

Cytat:No tak, zapomniałem ile Konsolowcy muszą bulić za nowości

Za kilka ostatnich nowości dałem tyle, ile kosztuję premierówki na PC - wystarczy się porządnie rozejrzeć :) Pomijam fakt, że jedna z tych nowości jeszcze nie miała pecetowej premiery, ale to inna bajka.

Co do Heavy Rain - dziury pewnie są, bo jeszcze przed premierą zdecydowano, że niektóre epizody zostaną udostępnione jako dlc. Cóż, całe szczęście, że HR mi wisi i powiewa.


- Mierzwiak - 28-02-2010

military napisał(a):Między "jest zachwycony" a "lubi" znajduje się sporo miejsca.
To lubi czy jest zachwycony? Bo pisałeś że jesteś :P

Danus napisał(a):Cud, miód, zaczynam zbierać na pełną wersję bo to będzie gra roku:P
Gra roku wyszła 29 stycznia :cool:

Khet napisał(a):dziury pewnie są, bo jeszcze przed premierą zdecydowano, że niektóre epizody zostaną udostępnione jako dlc
W takim razie twórcom należy się środkowy palec za wydanie wybrakowanego produktu. DLC powinny być niezobowiązującymi dodatkami, a nie łatami które mają za zadanie wypełnić scenariuszowe dziury i błędy logiczne.

---

Bioshock 2 - wrażenia po ok. pierwszej godzinie. Trzyma poziom jedynki (przynajmniej na razie), ale brakuje "efektu wow" który towarzyszył mi przy odkrywaniu Rapture po raz pierwszy. Gra bardziej sprawia wrażenie dodatku niż nowej gry, ale klimat (odrobinę inny, bardziej mroczny?) wciąż rządzi.


- Gal Anonim - 28-02-2010

Mierzwiak napisał(a):W najnowszym PSXE jest recka Heavy Rain. Ciekawy tytuł, szkoda że nie ma na PC, ale z recenzji wynika że są tam MONSTRUALNE dziury w scenariuszu.
Z recenzji na, bodajże, GameTrailers wynika, że ma jedną dziurę w scenariuszu.


- Wawrzyniec - 28-02-2010

Z tego co czytałem w Heavy Rain kuleją przede wszystkim nielogiczne reakcje postaci na wcześniejsze wydarzenia, o ile wybrało się drogę inną niż przewidzieli twórcy. Kilkukrotne przejście gry powinno do pewnego stopnia zrekompensować dziury z racji tego, że po obraniu innej drogi wiadomo jak doszło do sytuacji, która przy pierwszym przechodzeniu nie miała sensu.

HR kupiłbym tylko po to, żeby pokazać rodzince jak może wyglądać gra dla dorosłego odbiorcy. Sam chyba sobie obejrzę filmiki na youtube (podobnie jak zrobiłem z MGS4), bo jeszcze długo PS3 będzie poza moim zasięgiem.


- military - 28-02-2010

Mierzwiak napisał(a):military napisał/a:
Między "jest zachwycony" a "lubi" znajduje się sporo miejsca.
To lubi czy jest zachwycony? Bo pisałeś że jesteś :P

To się odnosi do AVPR. Grą AVP jest zachwycony.:)


- Khet - 28-02-2010

Cytat:Trzyma poziom jedynki (przynajmniej na razie), ale brakuje "efektu wow" który towarzyszył mi przy odkrywaniu Rapture po raz pierwszy.

No bo takiego efektu nie będzie :) Zresztą nie wiem co musiałoby się stać, jedynka i tak już wystarczająco pozamiatała w tej materii. Dwójka skupia się raczej na rozwijaniu idei jedynki, zamiast dodawać niepotrzebne pierdoły.


- Rodia - 28-02-2010

Wawrzyniec napisał(a):Sam chyba sobie obejrzę filmiki na youtube (podobnie jak zrobiłem z MGS4).

Jej, to jednak nie byłem jedyny który tak zrobił :D

A co do HR to muszę powiedzieć, że od czasu Uncharted 2 jeszcze nigdy tak nie żałowałem, że nie mam PS3...


- Snappik - 02-03-2010

Battlefield: Bad Company 2 - to dopiero rozgrzewka przed BF3, więc należy traktować z przymrużeniem oka. Gra najeżona dowcipem, że hej. Teksty są mocne (patrz obrazek), dubbing polski naprawdę świetny (Pazura i Baka przechodzą samych siebie, widać, że bawili się konwencją). Single podobny do MW2 - szybka akcja, efektowne patenty i filmowość (ale jest miejscami trudno). Z tym, że chodzimy drużyną i tą drużynę poznajemy, więc wczuć się jest łatwiej. Nie ma rzucania bohaterem z miejsca na miejsce. Liczne cutscenki tłumaczą przebieg fabuły (a ta żywcem wyjęta z C-klasowej produkcji z Michaelem Dudikofem). Gra się bardzo przyjemnie, środowisko można niszczyć, grafika bardzo ładna. A na dokładkę multiplayer (a może to danie główne jest?) - rozbudowany, dużo perków i broni do odblokowania, świetne mapy itd. Generalnie gra zmiata MW2 z powierzchni jak chce i kiedy chce. Są też minusy - lagi, duży ping, drobne bugi w kampanii. Na osłodę:

[Obrazek: 1jmamg.jpg]

9/10

I fajna reklama TV

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aeJ1G-JFp6A[/youtube]


- Snuffer - 02-03-2010

Jestem dopiero przy lokacji z kłodami, ale jak na razie - hej! ale to grywalne!
Zaczynam żałować że nie posiadam wersji z polskim dubbingiem - ale kupując grę nie wiedziałem o udziale tych gwiazd. W każdym razie jest bardzo przyjemnie, filmowo, intensywnie ale gra unika skryptowania w stylu MW2. Jest ok.


- Don Vito - 03-03-2010

Grał ktoś w Assassin's Creed 2? Za dwa dni PCtowa premiera i zastanawiam się, czy kupić, ale nie wiem czy warto.


- wujo444 - 03-03-2010

Wersję konsolową można brać w ciemno, ale czy nie walną jakich bugów na PC, to się okaże...


- Don Vito - 04-03-2010

I kupiłem AC2 na PC. Po instalacji gra próbuje się połączyć z serwerem UbiSoftu, ale nie może i wywala mi błąd. Żeby było śmieszniej, chwilę wcześniej pobrała sama jakiegoś Patcha. Nawet wyłączyłem firewalla i nic to nie dało. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?