![]() |
|
Alien (1979) reż. Ridley Scott - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20) +---- Wątek: Alien (1979) reż. Ridley Scott (/Thread-Alien-1979-re%C5%BC-Ridley-Scott--233) |
RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Pelivaron - 25-05-2019 https://film.org.pl/a/ranking/ile-jest-obcego-w-obcym-ranking-filmow-o-ksenomorfie-199056/3/ WTF RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - shamar - 25-05-2019 Haha... Ta strona zamienia się w postępacki śmietnik jak hatak czy dawna Stopklatka? RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Huntersky - 25-05-2019 Toż to ten sam maturalny autor, który nie omieszkał napisać artykulu o tym, jak bardzo nie interesują go avengersi :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Snuffer - 30-05-2019 Pomyliłeś - o Avengers pisał faktycznie maturalny Jan Tracz, Odys to przecież znany polski pretensjonalny autor pelna geba - znacznie starszy! RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Doppelganger - 30-05-2019 Czy ja dobrze widze ze Aliens sa na 5 miejscu a Przymierze i Prometeusz to arcydzieło bezczelnie wyprzedzają? To jakas prowokacja? RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Danus - 30-05-2019 To musi byc prowokacja. To gowno Przymierze wyzej od Aliens. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Huntersky - 30-05-2019 (30-05-2019, 14:44)Snuffer napisał(a): Pomyliłeś - o Avengers pisał faktycznie maturalny Jan Tracz, Odys to przecież znany polski pretensjonalny autor pelna geba - znacznie starszy! O chollera, to jest ich więcej? RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Norton - 30-05-2019 Zwykle w tego typu grupie znajduje się osoba, której głównym celem jest bycie wyrazistym. Zwykle też owa wyrazistość wybrzmiewa kosztem racjonalizmu i wewnętrznej spójności. Pytanie, czy redaktor Korczyński pozuje na nonkonformistę i na siłę idzie pod prąd nie zważając na plujących na niego ze wszystkich stron, czy po prostu taki jest i na serio uznaje wyższość Prometeusza i Przymierza nad filmem Camerona. Niezależnie od odpowiedzi czytelnicy przegrywają, a o redaktorze Korczyńskim i jego artykułach się mówi (zwykle niepochlebnie). Bawi mnie natomiast, że po redaktorze Korczyńskim jadą nawet koledzy z KMF - w przypadku rankingu filmów o Obcym orki dokonuje niejaki Jacek Lubiński (to Mefisto, tak?). Bawi mnie też, że redaktor Korczyński najwyraźniej napisał powieść zatytułowaną "Klauni". :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 30-05-2019 Wydaną przez Novae Res, wydawnictwo któremu za wydanie książek płacą desperaci, których normalnie nikt wydać nie chciał. Tacy jak Military :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Huntersky - 03-11-2019 Nie wiem czy było - przyszłość w postaci listopada 2019 nadeszła, ja zrobiłem sobie maraton retrospektyw Olivera Harpera na youtubie, czytam o retrofuturyźmie i trafiłem na ten niesamowicie szczegółowy artykuł o ikonografii i fontach w pierwszym Alienie. https://typesetinthefuture.com/2014/12/01/alien/ RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 14-11-2019 Nowe wydanie nowelizacji Aliena niebawem w sprzedaży: http://filmozercy.com/wpis/alan-dean-foster-obcy-recenzja-ksiazki Jako uzupełnienie dla filmu w sam raz. Jest kilka "scen wyciętych" znanych z dodatków w wydaniach DVD/BD. ---EDIT--- Dwa seanse w ciągu ostatniego tygodnia, qrna, brak mi słów na to jak ten film jest genialny. Jutro mógłbym siąść i oglądać po raz kolejny, ale kolejne części czekają. Szkoda tylko, że w scenie ze space jockeyem nachodziły mnie wspomnienia z Promka :/ RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Doppelganger - 14-11-2019 Kompletnie nie rozumiem dlaczego Scott w wersji reżyserskiej wyciął tę scenę gdy Dallas rozmawia z Matką (zaraz po porwaniu Bretta chyba a przed wejściem w kanały), gdzie kapitan pyta o możliwości pokonania Obcego. Scena ma niesamowitą moc i kapitalnie oddaje klimat tego co się tam dzieje. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Albertino - 14-11-2019 On sam to tłumaczył zdaje się tak (poprawcie mnie jeśli źle zapamiętałem), że oczekiwano od niego żeby taką wersję sklecić przy okazji ponownego wrzucenia filmu na ekrany (25-lecie premiery? nie pamiętam już), a wersja ta musiała się jakoś różnić od kinowej. Dla niego jednak to kinowa jest tą reżyserską. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 14-11-2019 (14-11-2019, 14:16)Doppelganger napisał(a): Kompletnie nie rozumiem dlaczego Scott w wersji reżyserskiej wyciął tę scenę gdy Dallas rozmawia z Matką (zaraz po porwaniu Bretta chyba a przed wejściem w kanały), gdzie kapitan pyta o możliwości pokonania Obcego. Scena ma niesamowitą moc i kapitalnie oddaje klimat tego co się tam dzieje. Może robił tę wersję pod wcześniejszą wersję scenariusza, na której opierała się nowelizacja - tam też nie ma tej sceny, a jest np scena z kokonami. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Doppelganger - 18-11-2019 Jednak jest parę kapitalnych scen w tych które nie znalazły się w filmie. Np w laboratorium Ripley przygląda się skanowi płuc Kane'a i widzi tam jakąś dziwna plamę. Ash ją uspokaja, że to to tylko jakiś glitch na ekranie :) W książce za to rozmowa z Ashem po tym jak go już spacyfikowali jest o wiele bogatsza i po prostu lepsza. Ash mówi o wiele więcej i rzuca nieco więcej światła na Obcego. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Scheckley - 24-01-2021 W zeszłym roku ukazał się komiks będący adaptacją pierwotnego scenariusza "Obcego" W sumie nawet ok, nurtuje mnie jednak to jak zmieniono płeć i kolor skory niektórym bohaterom, tzn. czy faktycznie pierwotnie kapitan Nostromo miała być kobieta i czy "Ripley" miała być tak hmm... opalona. Ogólnie załoga w komiksie bardziej przypomina ekipę z "The Expanse" niż z "Obcego". Pamiętam jeszcze ze strony KMF kapitalny tekst analizujący FX w filmie oraz dający krótki przegląd historii (notabene jakiś czas temu zniknął ze strony) i nie było tam żadnych informacji na ten temat. Tzn. było, że Ripley nie była pisana pod konkretną płeć itp. ale nic o innych członkach załogi. Swoją drogą jak wiele pomysłów zostało później wykorzystanych w "Prometeuszu". RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - OGPUEE - 24-01-2021 (24-01-2021, 22:38)Scheckley napisał(a): Tzn. było, że Ripley nie była pisana pod konkretną płeć itp. ale nic o innych członkach załogi.Właśnie wszystkie postacie dostały neutralne płciowo nazwiska, by nie ograniczać z castingiem. I jak czytałem, Ripley miała być facetem, ale producenci uznali, żeby wyjść z schematu. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 24-01-2021 https://filmozercy.com/wpis/dan-o-bannon-alien-oryginalny-scenariusz-recenzja-komiksu Ujdzie w tłoku, lepsze to niż ta adaptacja scenariusza Alien 3 Gibsona, ale fryzurki bohaterów idiotyczne i kompletnie nie przystające do klimatu Aliena (a przynajmniej Aliena który powstał w latach, w których powstał). Na szczęście wątku lesbijskiego z udziałem paskudnej pani kapitan nie stwierdzono, :P Trafiło się bodaj jedno większe fabularne zaskoczenie (w sensie, że jest akcja znana z filmu ale kończy się nie tak jak w filmie). RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Scheckley - 24-01-2021 @Gieferg aż narobiłeś mi smaka na... "Aliens. Labirynt". Nie zdawałem sobie sprawy ile jest dostępnych po polsku komiksów z tego uniwersum, a z tego co napisałeś w recenzji to całkiem dobra historia. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 25-01-2021 Określenie "Całkiem dobra" moim zdaniem nie bardzo oddaje zajebistość "Labiryntu" ;) A wyszło tego sporo (w zeszłym roku najwięcej bo Scream chciał zdążyć wydac ile się da zanim straci licencję), ale jak już wspomniałem w recenzji "Labiryntu" - mało co jest godne uwagi. |