![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- military - 08-04-2010 Rodia napisał(a):Bo przecież to właśnie szalejące piractwo jest winne odejściu producentów od komputerów i skupieniu na konsolach. Bzdura. Na DS piractwo jest jeszcze większe, a nikt od platformy nie odchodzi. Od PC odchodzą producenci, bo odchodzą od niego ludzie, którzy wolą grać na konsolach. I tyle. - Snappik - 08-04-2010 Tyler Durden napisał(a):Jakby ktoś był zainteresowany, to informuję, że ruszył darmowy weekend Modern Warfare 2: Zanim ściągniesz, to się weekend skończy :D - Wawrzyniec - 08-04-2010 Dlatego informują wcześniej. - Rodia - 08-04-2010 military napisał(a):Bzdura. Na DS piractwo jest jeszcze większe, a nikt od platformy nie odchodzi. Od PC odchodzą producenci, bo odchodzą od niego ludzie, którzy wolą grać na konsolach. I tyle.Wtf? DS stanowią zbyt mały segment rynku, żeby się nim przejmować i dokonywać jakichś większych zmian. Na to przecież wychodzą prawie wyłącznie jakieś układanki albo platformówki. A producenci sami wielokrotnie powtarzają w wywiadach, że na PCty nie chcą wydawać bo jeśli ktoś gra na kompie to automatycznie jest też na tyle obeznany, żeby gry ściągać z neta ;] Swoją drogą, pytam bo nie wiem - skoro na DS się piraci to na PSP też? Bo jakoś o tym nie słyszałem, a to chyba podobna technologia. Nie wliczam oczywiście PSP Go, na które gry ściąga się z Playstation Network. - Negrin - 08-04-2010 military napisał(a):Bzdura. Na DS piractwo jest jeszcze większe, a nikt od platformy nie odchodzi.Takiś pewien? Tylko że wszyscy mówią coś mniej więcej przeciwnego. Also, masz jakieś źródło stwierdzenia, że piractwo na DS jest większe niż PC? Przypominam: porównujesz rynek w sporej części składający się z dziecięco-casualowej publiki z rynkiem w sporej części składającym się z entuzjastów; plus: rynek, w którym należy się zaopatrzyć w odpowiedni hardware, z takim, gdzie "można być piratem w pięć minut". - Tyler Durden - 08-04-2010 Rodia napisał(a):Swoją drogą, pytam bo nie wiem - skoro na DS się piraci to na PSP też? Bo jakoś o tym nie słyszałem, a to chyba podobna tecPewnie że tak, co więcej, ja jeszcze na oczy nie widziałem PSP na którym nie byłoby pirackich gier... :) - Negrin - 08-04-2010 Rodia napisał(a):Wtf? DS stanowią zbyt mały segment rynku, żeby się nim przejmować i dokonywać jakichś większych zmianMisiek, ty wiesz w ogóle, o czym mówisz? DS to dominująca konsola na rynku (129 mln sprzedanych egzemplarzy w porównaniu z 70 Wii, 57 PSP, 39 X360 i 34 PS3). I owszem, jednym z głównych powodów braku wielu "poważnych" produkcji na DS jest nie tylko "niepoważna" publika korzystająca z tej konsoli (bo wśród graczy na DS jest spora populacja dorosłych geeków), ale właśnie piractwo: gry casualowe nie są zagrożone przez piractwo, bo masy nie wiedzą nawet, jak to robić i co trzeba w tym celu kupić, natomiast wspomniana populacja dorosłych geeków, czyli target gier z kategorii M, wie. - military - 08-04-2010 "Ubisoft have just announced that their DS sales for the year are down 67% and blamed that in large part on DS ROM piracy". "A late 2007 report in U.K.'s The Times said around 35 million R4 units are circulating, a number that has assuredly grown sharply since then." Co do piractwa na PSP - jest jeszcze gorzej, ale firmy wycofują się z produkowania gier na PSP głównie przez brak wsparcia Sony, którego zlało tę platformę po premierze PS3 i dopiero od jakiegoś roku zaczęło poświęcać jej więcej czasu/pieniędzy. - Don Vito - 08-04-2010 Rodia napisał(a):A propos antypirackich zabezpieczeń Ubisoftu - oczywiście wiecie, że ich najnowszym pomysłem jest konieczność bycia stale podłączonym do sieci, aby gra funkcjonowała. Ale najśmieszniejsze jest to, że to ponoć naprawdę działa I przez to, że naprawdę działa, nie mogłem sobie pograć w oryginała ACII :!: Nie mogłem się połączyć z serwerem UBI, co więcej ich pomoc techniczna zbywała mnie tekstami: "pan nam to wyśle na maila", a później w mailu pisali jakieś bzdury, które nie miały pokrycia z rzeczywistością. Co do piractwa: Sorry, ale czy piracenie na xBoxie czy PS3 to problem? O ile wiem wystarczy przerobić xBoxa (zabieg za około 100zł) i po sprawie. - Don Vito - 08-04-2010 No to co to za pieprzenie o piractwie na PC, skoro jest dostępne na każdej innej platformie? - Negrin - 08-04-2010 Powiesz mi, że naprawdę nie kumasz różnicy między ściągnięciem sobie na kompa działającej od ręki pirackiej gry a procederem wymagającym 1) zachodu, 2) wydatku, 3) utraty gwarancji, 4) reperkusji ze strony producenta (ban na Live itp)? - Don Vito - 08-04-2010 Tak czy inaczej, na kilka dostępnych na rynku platform wychodzi na to, że tylko jedna jedna jest piratoodporna. Więc dlaczego wydawcy nie przestaną wydawać gier na xBoxa 360? Przecież tracą kasę przez piratów. - Negrin - 08-04-2010 Negrin napisał(a):Tak czy inaczej, na kilka dostępnych na rynku platform wychodzi na to, że tylko jedna jedna jest piratoodporna. Więc dlaczego wydawcy nie przestaną wydawać gier na xBoxa 360? Przecież tracą kasę przez piratów.Aha, czyli nie kumasz. - mroziek - 08-04-2010 Ja za to przeważnie spotykam się z takim twierdzeniem że x-boxa kupuje się po to żeby pograć tanio we wszystkie gierki (piraty) bo do kompa trzeba cały czas coś dokładać, rosną wymagania itd... - Don Vito - 08-04-2010 Niewielu moich znajomych ma konsole. Ale Ci co mają konsole, mają na nich po kilka gier, bo potrafią kosztować ponad 200zł. Znajomi PC - towcy mają więcej gier (i mowa tu o oryginałach), bo są tańsze. Negrin napisał(a):) zachodu, 2) wydatku, 3) utraty gwarancji, 4) reperkusji ze strony producenta (ban na Live itp)? 1. Zależy. Dla mieszkańca Warszawy to żaden problem. 2. W ogólnym rozrachunku wychodzi dużo taniej 3. Faktyczny problem, ale jeśli jesteś hardkorowym graczem, to i tak w ogólnym rozrachunku naprawa może wyjść taniej niż nieprzerabianie. 4. A czy przypadkiem xBox Live nie jest w Polsce dostępne? Tak coś gdzieś czytałem ;) - mroziek - 08-04-2010 Ceny gierek na konsole faktycznie są troszkę wyższe, ale kto kupuje wszystkie nowości w dniu premiery? Ja za żadną gierkę na PS3 nie dałem więcej jak 100zł, a to i tak dużo, wystarczy trochę posiedzieć na allegro i poszukać. Przecież i tak nie mamy, przyjemniej większość z nas czasu żeby non stop ciupać w gierki. Co do zabezpieczeń to PS3 jeszcze długo, a może i nigdy nie zostanie złamane. Nie wyobrażam sobie zresztą nawet grania na lewych kopiach na tak zajebistej konsoli. Jest sporo prawdy i mądrości w tym że PS3 zarabia na grach, a traci na samej konsoli - w x-box jest odwrotnie. Na ps3 wychodzą zajebiste gierki bo ludzie się do nich przykładają, starają i potem zbijają na nich prawdziwe kokosy, a x-box jest, był i będzie awaryjny, bo jest tak tani w produkcji że nie ma bata żeby na dłuższa metę się to kupy trzymało :grin: . Co do piractwa na PC to nie wyobrażam sobie sytuacji żebym po ściągnięciu pirackiej wersji Assassin's Creed II musiał czekać na jakiegoś niedopracowanego cracka... :neutral: - Negrin - 08-04-2010 Don Vito napisał(a):1. Zależy. Dla mieszkańca Warszawy to żaden problem.Muszę wyjść z domu. To różnica jak niebo i ziemia. Don Vito napisał(a):4. A czy przypadkiem xBox Live nie jest w Polsce dostępne? Tak coś gdzieś czytałemCóż, za podpięcie się pod zagranicę bana nie dostanie. Różnica jak niebo i ziemia :) Anyway, nie chodzi o to, że przerabianie konsoli to WIELKI problem, ale jest kategorycznie inna sprawa niż piractwo pecetowe. To jak porównanie znalezienia forsy na ulicy do zarobienia jej niezbyt ciężką robotą. I dlatego różnice w piractwie pecetowym i konsolowym są takie jak niebo i ziemia. - Don Vito - 08-04-2010 Dobra, to inaczej. xBox 360 jest na rynku od jakiś 4 lat, o ile dobrze pamiętam. Ile zaoszczędził ktoś, kto w 2006 przerobił konsolę i gra na niej do dziś w dajmy na to dwie gry w miesiącu? Warto wyjść z domu? Moim zdaniem tak. mroziek napisał(a):Ceny gierek na konsole faktycznie są troszkę wyższe, ale kto kupuje wszystkie nowości w dniu premiery? Ja. Za Mass Effect 2 dałem 120 zł, tyle samo za ACII. ME2 kosztuje koło 200zł, a minęło kilka miesięcy od premiery. Od premiery ACII na konsole minął jakiś rok i gra dalej kosztuje koło 200zł. Poza tym, przeszukiwanie allegro to inna sprawa. Bo jeśli znajdziesz np. AC2 na xBoxa na allegro za 130zł, to na PC znajdziesz za 90. - simek - 08-04-2010 Cytat:Od premiery ACII na konsole minął jakiś rok Światowa data premiery na konsole to 17 listopada 2009. - Negrin - 08-04-2010 Don Vito napisał(a):Warto wyjść z domu? Moim zdaniem tak.Może i warto, ale co to ma do rzeczy? Mówimy o skali faktycznego piractwa na PC i Xboxie - a ta jest nieporównywalna. Don Vito napisał(a):Od premiery ACII na konsole minął jakiś rok i gra dalej kosztuje koło 200zł.Rofl... Minęły niecałe 4 miesiące, zią. A co do polityki cenowej gier na konsole w Polsce, to jest to polski absurd niestety. Pamiętam, że gdy w zeszłym roku kupowałem Fifę 09, leżąca obok Fifa 08 kosztowała... 10 złotych taniej. A jeszcze dalej obok leżała wciąż Fifa 07, która - o ile się nie mylę - kosztowała więcej niż 09. Ale to już jest nasza rodzima paranoja - biorąca się zresztą z małego rynku, więc dystrybutorzy rekompensują sobie wygórowanymi cenami oraz ich nieobniżaniem. |