Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- military - 08-04-2010

Rodia napisał(a):Bo przecież to właśnie szalejące piractwo jest winne odejściu producentów od komputerów i skupieniu na konsolach.

Bzdura. Na DS piractwo jest jeszcze większe, a nikt od platformy nie odchodzi. Od PC odchodzą producenci, bo odchodzą od niego ludzie, którzy wolą grać na konsolach. I tyle.


- Snappik - 08-04-2010

Tyler Durden napisał(a):Jakby ktoś był zainteresowany, to informuję, że ruszył darmowy weekend Modern Warfare 2:
http://store.steampowered.com/news/3674/

Zanim ściągniesz, to się weekend skończy :D


- Wawrzyniec - 08-04-2010

Dlatego informują wcześniej.


- Rodia - 08-04-2010

military napisał(a):Bzdura. Na DS piractwo jest jeszcze większe, a nikt od platformy nie odchodzi. Od PC odchodzą producenci, bo odchodzą od niego ludzie, którzy wolą grać na konsolach. I tyle.
Wtf? DS stanowią zbyt mały segment rynku, żeby się nim przejmować i dokonywać jakichś większych zmian. Na to przecież wychodzą prawie wyłącznie jakieś układanki albo platformówki. A producenci sami wielokrotnie powtarzają w wywiadach, że na PCty nie chcą wydawać bo jeśli ktoś gra na kompie to automatycznie jest też na tyle obeznany, żeby gry ściągać z neta ;]
Swoją drogą, pytam bo nie wiem - skoro na DS się piraci to na PSP też? Bo jakoś o tym nie słyszałem, a to chyba podobna technologia. Nie wliczam oczywiście PSP Go, na które gry ściąga się z Playstation Network.


- Negrin - 08-04-2010

military napisał(a):Bzdura. Na DS piractwo jest jeszcze większe, a nikt od platformy nie odchodzi.
Takiś pewien? Tylko że wszyscy mówią coś mniej więcej przeciwnego. Also, masz jakieś źródło stwierdzenia, że piractwo na DS jest większe niż PC? Przypominam: porównujesz rynek w sporej części składający się z dziecięco-casualowej publiki z rynkiem w sporej części składającym się z entuzjastów; plus: rynek, w którym należy się zaopatrzyć w odpowiedni hardware, z takim, gdzie "można być piratem w pięć minut".


- Tyler Durden - 08-04-2010

Rodia napisał(a):Swoją drogą, pytam bo nie wiem - skoro na DS się piraci to na PSP też? Bo jakoś o tym nie słyszałem, a to chyba podobna tec
Pewnie że tak, co więcej, ja jeszcze na oczy nie widziałem PSP na którym nie byłoby pirackich gier... :)


- Negrin - 08-04-2010

Rodia napisał(a):Wtf? DS stanowią zbyt mały segment rynku, żeby się nim przejmować i dokonywać jakichś większych zmian
Misiek, ty wiesz w ogóle, o czym mówisz? DS to dominująca konsola na rynku (129 mln sprzedanych egzemplarzy w porównaniu z 70 Wii, 57 PSP, 39 X360 i 34 PS3).

I owszem, jednym z głównych powodów braku wielu "poważnych" produkcji na DS jest nie tylko "niepoważna" publika korzystająca z tej konsoli (bo wśród graczy na DS jest spora populacja dorosłych geeków), ale właśnie piractwo: gry casualowe nie są zagrożone przez piractwo, bo masy nie wiedzą nawet, jak to robić i co trzeba w tym celu kupić, natomiast wspomniana populacja dorosłych geeków, czyli target gier z kategorii M, wie.


- military - 08-04-2010

"Ubisoft have just announced that their DS sales for the year are down 67% and blamed that in large part on DS ROM piracy".

"A late 2007 report in U.K.'s The Times said around 35 million R4 units are circulating, a number that has assuredly grown sharply since then."

Co do piractwa na PSP - jest jeszcze gorzej, ale firmy wycofują się z produkowania gier na PSP głównie przez brak wsparcia Sony, którego zlało tę platformę po premierze PS3 i dopiero od jakiegoś roku zaczęło poświęcać jej więcej czasu/pieniędzy.


- Don Vito - 08-04-2010

Rodia napisał(a):A propos antypirackich zabezpieczeń Ubisoftu - oczywiście wiecie, że ich najnowszym pomysłem jest konieczność bycia stale podłączonym do sieci, aby gra funkcjonowała. Ale najśmieszniejsze jest to, że to ponoć naprawdę działa

I przez to, że naprawdę działa, nie mogłem sobie pograć w oryginała ACII :!: Nie mogłem się połączyć z serwerem UBI, co więcej ich pomoc techniczna zbywała mnie tekstami: "pan nam to wyśle na maila", a później w mailu pisali jakieś bzdury, które nie miały pokrycia z rzeczywistością.

Co do piractwa: Sorry, ale czy piracenie na xBoxie czy PS3 to problem? O ile wiem wystarczy przerobić xBoxa (zabieg za około 100zł) i po sprawie.


- Don Vito - 08-04-2010

No to co to za pieprzenie o piractwie na PC, skoro jest dostępne na każdej innej platformie?


- Negrin - 08-04-2010

Powiesz mi, że naprawdę nie kumasz różnicy między ściągnięciem sobie na kompa działającej od ręki pirackiej gry a procederem wymagającym 1) zachodu, 2) wydatku, 3) utraty gwarancji, 4) reperkusji ze strony producenta (ban na Live itp)?


- Don Vito - 08-04-2010

Tak czy inaczej, na kilka dostępnych na rynku platform wychodzi na to, że tylko jedna jedna jest piratoodporna. Więc dlaczego wydawcy nie przestaną wydawać gier na xBoxa 360? Przecież tracą kasę przez piratów.


- Negrin - 08-04-2010

Negrin napisał(a):Tak czy inaczej, na kilka dostępnych na rynku platform wychodzi na to, że tylko jedna jedna jest piratoodporna. Więc dlaczego wydawcy nie przestaną wydawać gier na xBoxa 360? Przecież tracą kasę przez piratów.
Aha, czyli nie kumasz.


- mroziek - 08-04-2010

Ja za to przeważnie spotykam się z takim twierdzeniem że x-boxa kupuje się po to żeby pograć tanio we wszystkie gierki (piraty) bo do kompa trzeba cały czas coś dokładać, rosną wymagania itd...


- Don Vito - 08-04-2010

Niewielu moich znajomych ma konsole. Ale Ci co mają konsole, mają na nich po kilka gier, bo potrafią kosztować ponad 200zł. Znajomi PC - towcy mają więcej gier (i mowa tu o oryginałach), bo są tańsze.

Negrin napisał(a):) zachodu, 2) wydatku, 3) utraty gwarancji, 4) reperkusji ze strony producenta (ban na Live itp)?

1. Zależy. Dla mieszkańca Warszawy to żaden problem.
2. W ogólnym rozrachunku wychodzi dużo taniej
3. Faktyczny problem, ale jeśli jesteś hardkorowym graczem, to i tak w ogólnym rozrachunku naprawa może wyjść taniej niż nieprzerabianie.
4. A czy przypadkiem xBox Live nie jest w Polsce dostępne? Tak coś gdzieś czytałem ;)


- mroziek - 08-04-2010

Ceny gierek na konsole faktycznie są troszkę wyższe, ale kto kupuje wszystkie nowości w dniu premiery? Ja za żadną gierkę na PS3 nie dałem więcej jak 100zł, a to i tak dużo, wystarczy trochę posiedzieć na allegro i poszukać. Przecież i tak nie mamy, przyjemniej większość z nas czasu żeby non stop ciupać w gierki.

Co do zabezpieczeń to PS3 jeszcze długo, a może i nigdy nie zostanie złamane. Nie wyobrażam sobie zresztą nawet grania na lewych kopiach na tak zajebistej konsoli.

Jest sporo prawdy i mądrości w tym że PS3 zarabia na grach, a traci na samej konsoli - w x-box jest odwrotnie. Na ps3 wychodzą zajebiste gierki bo ludzie się do nich przykładają, starają i potem zbijają na nich prawdziwe kokosy, a x-box jest, był i będzie awaryjny, bo jest tak tani w produkcji że nie ma bata żeby na dłuższa metę się to kupy trzymało :grin: .

Co do piractwa na PC to nie wyobrażam sobie sytuacji żebym po ściągnięciu pirackiej wersji Assassin's Creed II musiał czekać na jakiegoś niedopracowanego cracka... :neutral:


- Negrin - 08-04-2010

Don Vito napisał(a):1. Zależy. Dla mieszkańca Warszawy to żaden problem.
Muszę wyjść z domu. To różnica jak niebo i ziemia.

Don Vito napisał(a):4. A czy przypadkiem xBox Live nie jest w Polsce dostępne? Tak coś gdzieś czytałem
Cóż, za podpięcie się pod zagranicę bana nie dostanie. Różnica jak niebo i ziemia :)

Anyway, nie chodzi o to, że przerabianie konsoli to WIELKI problem, ale jest kategorycznie inna sprawa niż piractwo pecetowe. To jak porównanie znalezienia forsy na ulicy do zarobienia jej niezbyt ciężką robotą. I dlatego różnice w piractwie pecetowym i konsolowym są takie jak niebo i ziemia.


- Don Vito - 08-04-2010

Dobra, to inaczej. xBox 360 jest na rynku od jakiś 4 lat, o ile dobrze pamiętam. Ile zaoszczędził ktoś, kto w 2006 przerobił konsolę i gra na niej do dziś w dajmy na to dwie gry w miesiącu? Warto wyjść z domu? Moim zdaniem tak.

mroziek napisał(a):Ceny gierek na konsole faktycznie są troszkę wyższe, ale kto kupuje wszystkie nowości w dniu premiery?

Ja. Za Mass Effect 2 dałem 120 zł, tyle samo za ACII. ME2 kosztuje koło 200zł, a minęło kilka miesięcy od premiery. Od premiery ACII na konsole minął jakiś rok i gra dalej kosztuje koło 200zł.

Poza tym, przeszukiwanie allegro to inna sprawa. Bo jeśli znajdziesz np. AC2 na xBoxa na allegro za 130zł, to na PC znajdziesz za 90.


- simek - 08-04-2010

Cytat:Od premiery ACII na konsole minął jakiś rok

Światowa data premiery na konsole to 17 listopada 2009.


- Negrin - 08-04-2010

Don Vito napisał(a):Warto wyjść z domu? Moim zdaniem tak.
Może i warto, ale co to ma do rzeczy? Mówimy o skali faktycznego piractwa na PC i Xboxie - a ta jest nieporównywalna.

Don Vito napisał(a):Od premiery ACII na konsole minął jakiś rok i gra dalej kosztuje koło 200zł.
Rofl... Minęły niecałe 4 miesiące, zią.

A co do polityki cenowej gier na konsole w Polsce, to jest to polski absurd niestety. Pamiętam, że gdy w zeszłym roku kupowałem Fifę 09, leżąca obok Fifa 08 kosztowała... 10 złotych taniej. A jeszcze dalej obok leżała wciąż Fifa 07, która - o ile się nie mylę - kosztowała więcej niż 09. Ale to już jest nasza rodzima paranoja - biorąca się zresztą z małego rynku, więc dystrybutorzy rekompensują sobie wygórowanymi cenami oraz ich nieobniżaniem.