Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- patyczak - 09-05-2010

Ja teraz gram w Batman Arkham Asylum i jestem strasznie podjarany:D Jedna z najlepszych gier, w jakie grałem:)

Początkowo myślałem, że to będzie prosta nawalanka, bardzo komiksowa i przerysowana. I pomyliłem się:) Jest bardzo mroczno, poważnie i realistycznie. A ten realizm objawia się między innymi przepięknie w takich smaczkach, jak np. Joker komentujący walki swoich podwładnych i znikanie kolejnych członków gangu. Albo przez cały czas skaczemy sobie po gargulcach i robimy rozpierduchę i nagle Joker postanawia je wysadzić. Niby prosty ciąg przyczynowo skutkowy, ale ile radości daje:)

Wszystkie postacie są świetnie skonstruowane. Joker może konkurować z Jackiem Nicholsonem:) A inni wiele mu nie ustępują. A niektóre wywiady są genialne.

Jeżeli chodzi o design Arkham Asylum, to Batmana oceniam równo z Bioshockiem. Czyli graficznie (chodzi mi o konstrukcję, a nie fotorealizm) to najlepsza gra jaką widziałem.

Walka. Prosta w obsłudze, ale jakże emocjonująca i widowiskowa. Jestem już na końcu gry, ale walka dalej się nie nudzi, mimo że cały czas robi się w sumie to samo.

Te wszystkie dodatki, życiorysy, wywiady i zagadki. Zawsze wkurzało mnie coś takiego, ale w Batmanie zbieram wszystko. Wywiady wspaniale uzupełniają portrety psychologiczne adwersarzy Batmana. Życiorysy są wspaniałym źródłem wiedzy - Batmana znam jedynie z filmów, więc fajnie dowiedzieć się o innych psycholach z Gotham City. A zagadki po prostu fajnie się rozwiązuje:)

Ale najlepsze jest to, że człowiek czuje się jak Batman:D

Co do czucia ciała w MW2. Jedna akcja ze skokiem nad przepaścią i podaniem ręki, druga z płynięciem pod wodą z pomocą butli z gazem i muszę przyznać, że w żadnej innej grze nie czułem się tak "związany" z ciałem bohatera:)


- Wawrzyniec - 10-05-2010

Arkham Asylum to zdecydowanie moje top 5 gier TPP w jakie grałem. Wspomniana już walka to całkowite odwrócenie dotychczasowych przyzwyczajeń, jeśli chodzi o chodzone bijatyki. Szczególnie to zauważyłem, gdy zaraz po skończeniu AA na hardzie (jedyny słuszny tryb) przerzuciłem się na X-men Origins: Wolverine (też przednia, choć później troszkę wtórna gra). Jeśli o walkę chodzi, to gra z Loganem polega ogólnie na odblokowywaniu coraz to nowych kombinacji klawiszy, których wklepanie zapewnia jakieś dewastujące efekty. W AA zastosowano całkowicie inny myk - atak i kontratak. Wszystko. No dobra, dochodzi jeszcze ciśnięcie batarangiem, dwa ciosy specjalne i ogłuszenie. W dalszym ciągu to jednak prostota niespotykana obecnie w beat'em upach. I efekt jest taki, że nawet za drugim podejściem pod sam koniec gry czułem dreszczyk emocji, gdy miało dojść do położenia przeciwników przy pomocy samych pięści. Po prostu gracz czuje się jak totalny wymiatacz, a to wszystko osiągnięto tylko przy pomocy dwóch klawiszy. Ja chcę tak wszędzie!


- Luis Cyfer - 10-05-2010

mnie nowy SC specjalnie nie powalil. Takie sobie misje, glupi przeciwnicy, mozna bez strachu wszystkich wybic bronia palna i nie ma zadnej konsekwencji tegoż. Chyba wolalem stara dobra skradanke. na plus finishery.

Obecnie grywam w Mass Effect 2. MEGA gra


- patyczak - 14-05-2010

Teraz można za darmo ściągnąć Portala ze steama:) Właśnie przeszedłem - świetna gra.


- Tyler Durden - 14-05-2010

Też właśnie przeszedłem i również polecam :)


- Rodia - 14-05-2010

Portal jest 10/10, to jedna z najgenialniejszych i najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem - tylko szkoda, że taka krótka :) W ogóle cały Orange Box to jeden wielki orgazm i najlepsza inwestycja w rynek gier jaką kiedykolwiek zrobiłem - zresztą jak wszystkie produkcje Valve.
Już jest zapowiedziana dwójeczka, która ma być pełnoprawną, o wiele dłuższą produkcją :) Mega mega mega, choć ja wciąż czekam na jakieś info o HL3...


- Snappik - 18-05-2010

http://www.gametrailers.com/video/review-red-dead/100285

Zajebiste. Musi wyjść na PC. Zakochałem się w tych widoczkach i rozwalaniu wrogów.

No i można tu robić takie rzeczy http://www.liveleak.com/view?i=468_1274045745

Czad.


- Wawrzyniec - 18-05-2010

Aye, te widoki mnie na początku kupiły. Jeśli wszystko pójdzie bez zgrzytów, to na moim zadupiu premiera już w ten piątek. Tego dnia będzie mi zdecydowanie ciężko wysiedzieć w robocie.


- Mierzwiak - 18-05-2010

Decyzja podjęta: to będzie pierwsza gra jaką w lipcu kupię na PS3 :mrgreen:

Snappik napisał(a):No i można tu robić takie rzeczy http://www.liveleak.com/view?i=468_1274045745
Co na to Benedykt?!


- military - 19-05-2010

GTA4 i Crazy Taxi to dwie gry, które od razu przychodzą mi na myśl, kiedy myślę o spieprzonych konwersjach. Chyba do dziś nie powstał komputer, który płynnie pociągnąłby CT.:) W każdym razie, zmierzam do tego, że odkryłem konsolowego odpowiednika tych gier. Quake, kur*a, cztery.

Sama giera jest w pytkę - fajnie się strzela, jest brudny klimat dwójki (czyli najlepszej części serii), graficznie do dziś da się na to patrzeć. Bo grafika to toczka w toczkę Doom 3, tylko bardziej brązowy. Z Doomem 3 pierwszy Xbox radził sobie bez problemu - gra śmigała. Xbox 360 ledwie ciągnie ten sam silnik graficzny.

Osobę odpowiedzialną za konwersję Q4 na konsole po prostu udusiłbym, potem zwolnił z pracy i dał wilczy bilet. Jeśli na ekranie jest coś więcej niż ściana, framerate zwalnia do ok. 20 klatek - czyli da się grać, jest stabilnie, ale płynnie to juz nie bardzo. W ostrzejszych chwilach jest jednak gorzej. I to jest po prostu nieakceptowalne na konsoli, która ciągnie Gearsy 2 czy Alana Wake'a.

No ale generalnie framerate to problem gier z tego okresu na 360. Mimo wszystko przez większość czasu jest stabilny, więc da się grać, a gra jest na tyle fajna, że jakoś przełknę tę zniewagę. Szkoda, że spieprzyli też audio - dialogi są za ciche w stosunku do efektów i nie da się tego naprawić.

No cóz. Giera na 8/10, konwersja na 2/10. Całość ratuje pięknie skonwertowana full wersja Quake 2, dołączona do zestawu.:)


- Luis Cyfer - 19-05-2010

a ja sobie pogralem troche w Red Deada na iksie rzecz jasna. Bardzo dobra gra:) Mozna konie lapac na lasso:)


- Mental - 19-05-2010

recka Najlepszej Gry w Historii:



MUSZE W TO ZAGRAĆ - CHOĆBYM MIAŁ KUPIĆ KONSOLE - ZAGRAM W TO! przysięgam na oczy mojej starej, że zagram.


- Snuffer - 19-05-2010

Poczekaj z rok jak na GTA IV i na PCta też wyjdzie : )


- Mierzwiak - 19-05-2010

I będzie się ledwo dało grać nawet na minimalnych ustawieniach? Nie, dzięki : )

Trzy najważniejsze powody dla których kupuję PS3:
1) Blu-ray
2) GTA - dostępne i kolejne
3) Red Dead Redemption
4) God of War III
5) Uncharted 1&2
6) Heavenly Sword

Aaaaaj trochę się zapędziłem :mrgreen:


Oczywiście na forach już wrze, bo są różnice w grafice RDR między obiema konsolami:
- na PS3 jest większy blur - dla mnie plus, wolę to niż ostre, ale poszarpane krawędzie na X360
- na PS3 jest gorsza trawa :lol:


- Rodia - 20-05-2010

Trzy najważniejsze powody, dla których w najbliższym czasie nie będę miał PS3 mimo, że bardzo chcę:

1) Nie mam pieniędzy
2) Nie mam pieniędzy
3) Nie mam pieniędzy...
...
20) Nie mam telewizora HD (na którego... nie mam pieniędzy...)

A co do RDR to też się napaliłem, ale spokojnie sobie poczekam na wersję PC-tową. Mam tylko nadzieję, że się bardziej postarają z konwersją i nie będzie trzeba ściągać miliona patchy...


- Hitch - 20-05-2010

Rodia napisał(a):20) Nie mam telewizora HD (na którego... nie mam pieniędzy...)
Ja gram na zwykłym monitorze komputerowym kineskopowym podłączonym do konsoli przez VGA Box i grafika daje czadu.


- Rodia - 20-05-2010

Niby jest to też pewne rozwiązanie, ale jednak na wielkim telewizorze jest inne wrażenie...


- simek - 23-05-2010

http://www.aeropause.com/2010/04/fox-to-show-half-hour-red-dead-redemption-special-on-may-29/

Może być dobra rzecz, od czasów GTA3 myślałem o tym, że fajnie by było jakby ktoś zrobił jakiś film na silniku gry, ciekawy jestem jak to wyjdzie, reżysera zatrudnili odpowiedniego, może być dobrze.


- mroziek - 23-05-2010

Mierzwiak napisał(a):Trzy najważniejsze powody dla których kupuję PS3:
1) Blu-ray
2) GTA - dostępne i kolejne
3) Red Dead Redemption
4) God of War III
5) Uncharted 1&2
6) Heavenly Sword

Ja kupiłem dla punktu nr 1. Mając konsolę mówiłem cały czas że i tak będę grał na PC bo co to granie na konsoli. Potem dorwałem uncharted 1 i przekonałem się do kolejnych punktów które wymieniłeś :lol: Uncharted sprawdził że zakochałem się padzie, konsoli i praktycznie całkowicie odkochałem się w graniu na PC :oops: . Obecnie gram głównie na konsoli, bardzo sporadycznie na PC :wink:

Teraz pykam w Uncharted 2 i jestem ponownie oczarowany całością <ok>


- simek - 23-05-2010

OMG, wszystkie recenzje niezwykle pozytywne, no i najważniejsze dla mnie źródło informacji - kumpel z X360, który był negatywnie nastawiony do RDR, mówi, że jest cudnie, ogrom możliwości, znacznie lepiej dopracowane niż GTA IV. Nie mogę się doczekać aż położę łapki na padzie i odpalę tą gierkę, a potem czekać na premierę na PC.

Cytat:Mając konsolę mówiłem cały czas że i tak będę grał na PC
A to dziwne, ja jakbym miał zamiar kupić konsolę to bym z miejsca podziękował za granie na takiej kłopotliwej platformie jak PC. Mówicie, że argumentem do zakupu jest Blu, ale w takim wypadku nadal sporo taniej wychodzi mi kupno samego odtwarzacza za 500zł i granie na obecnym kompie niż inwestowanie 1500 w PS3.