![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- patyczak - 09-05-2010 Ja teraz gram w Batman Arkham Asylum i jestem strasznie podjarany:D Jedna z najlepszych gier, w jakie grałem:) Początkowo myślałem, że to będzie prosta nawalanka, bardzo komiksowa i przerysowana. I pomyliłem się:) Jest bardzo mroczno, poważnie i realistycznie. A ten realizm objawia się między innymi przepięknie w takich smaczkach, jak np. Joker komentujący walki swoich podwładnych i znikanie kolejnych członków gangu. Albo przez cały czas skaczemy sobie po gargulcach i robimy rozpierduchę i nagle Joker postanawia je wysadzić. Niby prosty ciąg przyczynowo skutkowy, ale ile radości daje:) Wszystkie postacie są świetnie skonstruowane. Joker może konkurować z Jackiem Nicholsonem:) A inni wiele mu nie ustępują. A niektóre wywiady są genialne. Jeżeli chodzi o design Arkham Asylum, to Batmana oceniam równo z Bioshockiem. Czyli graficznie (chodzi mi o konstrukcję, a nie fotorealizm) to najlepsza gra jaką widziałem. Walka. Prosta w obsłudze, ale jakże emocjonująca i widowiskowa. Jestem już na końcu gry, ale walka dalej się nie nudzi, mimo że cały czas robi się w sumie to samo. Te wszystkie dodatki, życiorysy, wywiady i zagadki. Zawsze wkurzało mnie coś takiego, ale w Batmanie zbieram wszystko. Wywiady wspaniale uzupełniają portrety psychologiczne adwersarzy Batmana. Życiorysy są wspaniałym źródłem wiedzy - Batmana znam jedynie z filmów, więc fajnie dowiedzieć się o innych psycholach z Gotham City. A zagadki po prostu fajnie się rozwiązuje:) Ale najlepsze jest to, że człowiek czuje się jak Batman:D Co do czucia ciała w MW2. Jedna akcja ze skokiem nad przepaścią i podaniem ręki, druga z płynięciem pod wodą z pomocą butli z gazem i muszę przyznać, że w żadnej innej grze nie czułem się tak "związany" z ciałem bohatera:) - Wawrzyniec - 10-05-2010 Arkham Asylum to zdecydowanie moje top 5 gier TPP w jakie grałem. Wspomniana już walka to całkowite odwrócenie dotychczasowych przyzwyczajeń, jeśli chodzi o chodzone bijatyki. Szczególnie to zauważyłem, gdy zaraz po skończeniu AA na hardzie (jedyny słuszny tryb) przerzuciłem się na X-men Origins: Wolverine (też przednia, choć później troszkę wtórna gra). Jeśli o walkę chodzi, to gra z Loganem polega ogólnie na odblokowywaniu coraz to nowych kombinacji klawiszy, których wklepanie zapewnia jakieś dewastujące efekty. W AA zastosowano całkowicie inny myk - atak i kontratak. Wszystko. No dobra, dochodzi jeszcze ciśnięcie batarangiem, dwa ciosy specjalne i ogłuszenie. W dalszym ciągu to jednak prostota niespotykana obecnie w beat'em upach. I efekt jest taki, że nawet za drugim podejściem pod sam koniec gry czułem dreszczyk emocji, gdy miało dojść do położenia przeciwników przy pomocy samych pięści. Po prostu gracz czuje się jak totalny wymiatacz, a to wszystko osiągnięto tylko przy pomocy dwóch klawiszy. Ja chcę tak wszędzie! - Luis Cyfer - 10-05-2010 mnie nowy SC specjalnie nie powalil. Takie sobie misje, glupi przeciwnicy, mozna bez strachu wszystkich wybic bronia palna i nie ma zadnej konsekwencji tegoż. Chyba wolalem stara dobra skradanke. na plus finishery. Obecnie grywam w Mass Effect 2. MEGA gra - patyczak - 14-05-2010 Teraz można za darmo ściągnąć Portala ze steama:) Właśnie przeszedłem - świetna gra. - Tyler Durden - 14-05-2010 Też właśnie przeszedłem i również polecam :) - Rodia - 14-05-2010 Portal jest 10/10, to jedna z najgenialniejszych i najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem - tylko szkoda, że taka krótka :) W ogóle cały Orange Box to jeden wielki orgazm i najlepsza inwestycja w rynek gier jaką kiedykolwiek zrobiłem - zresztą jak wszystkie produkcje Valve. Już jest zapowiedziana dwójeczka, która ma być pełnoprawną, o wiele dłuższą produkcją :) Mega mega mega, choć ja wciąż czekam na jakieś info o HL3... - Snappik - 18-05-2010 http://www.gametrailers.com/video/review-red-dead/100285 Zajebiste. Musi wyjść na PC. Zakochałem się w tych widoczkach i rozwalaniu wrogów. No i można tu robić takie rzeczy http://www.liveleak.com/view?i=468_1274045745 Czad. - Wawrzyniec - 18-05-2010 Aye, te widoki mnie na początku kupiły. Jeśli wszystko pójdzie bez zgrzytów, to na moim zadupiu premiera już w ten piątek. Tego dnia będzie mi zdecydowanie ciężko wysiedzieć w robocie. - Mierzwiak - 18-05-2010 Decyzja podjęta: to będzie pierwsza gra jaką w lipcu kupię na PS3 :mrgreen: Snappik napisał(a):No i można tu robić takie rzeczy http://www.liveleak.com/view?i=468_1274045745Co na to Benedykt?! - military - 19-05-2010 GTA4 i Crazy Taxi to dwie gry, które od razu przychodzą mi na myśl, kiedy myślę o spieprzonych konwersjach. Chyba do dziś nie powstał komputer, który płynnie pociągnąłby CT.:) W każdym razie, zmierzam do tego, że odkryłem konsolowego odpowiednika tych gier. Quake, kur*a, cztery. Sama giera jest w pytkę - fajnie się strzela, jest brudny klimat dwójki (czyli najlepszej części serii), graficznie do dziś da się na to patrzeć. Bo grafika to toczka w toczkę Doom 3, tylko bardziej brązowy. Z Doomem 3 pierwszy Xbox radził sobie bez problemu - gra śmigała. Xbox 360 ledwie ciągnie ten sam silnik graficzny. Osobę odpowiedzialną za konwersję Q4 na konsole po prostu udusiłbym, potem zwolnił z pracy i dał wilczy bilet. Jeśli na ekranie jest coś więcej niż ściana, framerate zwalnia do ok. 20 klatek - czyli da się grać, jest stabilnie, ale płynnie to juz nie bardzo. W ostrzejszych chwilach jest jednak gorzej. I to jest po prostu nieakceptowalne na konsoli, która ciągnie Gearsy 2 czy Alana Wake'a. No ale generalnie framerate to problem gier z tego okresu na 360. Mimo wszystko przez większość czasu jest stabilny, więc da się grać, a gra jest na tyle fajna, że jakoś przełknę tę zniewagę. Szkoda, że spieprzyli też audio - dialogi są za ciche w stosunku do efektów i nie da się tego naprawić. No cóz. Giera na 8/10, konwersja na 2/10. Całość ratuje pięknie skonwertowana full wersja Quake 2, dołączona do zestawu.:) - Luis Cyfer - 19-05-2010 a ja sobie pogralem troche w Red Deada na iksie rzecz jasna. Bardzo dobra gra:) Mozna konie lapac na lasso:) - Mental - 19-05-2010 recka Najlepszej Gry w Historii: MUSZE W TO ZAGRAĆ - CHOĆBYM MIAŁ KUPIĆ KONSOLE - ZAGRAM W TO! przysięgam na oczy mojej starej, że zagram. - Snuffer - 19-05-2010 Poczekaj z rok jak na GTA IV i na PCta też wyjdzie : ) - Mierzwiak - 19-05-2010 I będzie się ledwo dało grać nawet na minimalnych ustawieniach? Nie, dzięki : ) Trzy najważniejsze powody dla których kupuję PS3: 1) Blu-ray 2) GTA - dostępne i kolejne 3) Red Dead Redemption 4) God of War III 5) Uncharted 1&2 6) Heavenly Sword Aaaaaj trochę się zapędziłem :mrgreen: Oczywiście na forach już wrze, bo są różnice w grafice RDR między obiema konsolami: - na PS3 jest większy blur - dla mnie plus, wolę to niż ostre, ale poszarpane krawędzie na X360 - na PS3 jest gorsza trawa :lol: - Rodia - 20-05-2010 Trzy najważniejsze powody, dla których w najbliższym czasie nie będę miał PS3 mimo, że bardzo chcę: 1) Nie mam pieniędzy 2) Nie mam pieniędzy 3) Nie mam pieniędzy... ... 20) Nie mam telewizora HD (na którego... nie mam pieniędzy...) A co do RDR to też się napaliłem, ale spokojnie sobie poczekam na wersję PC-tową. Mam tylko nadzieję, że się bardziej postarają z konwersją i nie będzie trzeba ściągać miliona patchy... - Hitch - 20-05-2010 Rodia napisał(a):20) Nie mam telewizora HD (na którego... nie mam pieniędzy...)Ja gram na zwykłym monitorze komputerowym kineskopowym podłączonym do konsoli przez VGA Box i grafika daje czadu. - Rodia - 20-05-2010 Niby jest to też pewne rozwiązanie, ale jednak na wielkim telewizorze jest inne wrażenie... - simek - 23-05-2010 http://www.aeropause.com/2010/04/fox-to-show-half-hour-red-dead-redemption-special-on-may-29/ Może być dobra rzecz, od czasów GTA3 myślałem o tym, że fajnie by było jakby ktoś zrobił jakiś film na silniku gry, ciekawy jestem jak to wyjdzie, reżysera zatrudnili odpowiedniego, może być dobrze. - mroziek - 23-05-2010 Mierzwiak napisał(a):Trzy najważniejsze powody dla których kupuję PS3: Ja kupiłem dla punktu nr 1. Mając konsolę mówiłem cały czas że i tak będę grał na PC bo co to granie na konsoli. Potem dorwałem uncharted 1 i przekonałem się do kolejnych punktów które wymieniłeś :lol: Uncharted sprawdził że zakochałem się padzie, konsoli i praktycznie całkowicie odkochałem się w graniu na PC :oops: . Obecnie gram głównie na konsoli, bardzo sporadycznie na PC :wink: Teraz pykam w Uncharted 2 i jestem ponownie oczarowany całością <ok> - simek - 23-05-2010 OMG, wszystkie recenzje niezwykle pozytywne, no i najważniejsze dla mnie źródło informacji - kumpel z X360, który był negatywnie nastawiony do RDR, mówi, że jest cudnie, ogrom możliwości, znacznie lepiej dopracowane niż GTA IV. Nie mogę się doczekać aż położę łapki na padzie i odpalę tą gierkę, a potem czekać na premierę na PC. Cytat:Mając konsolę mówiłem cały czas że i tak będę grał na PCA to dziwne, ja jakbym miał zamiar kupić konsolę to bym z miejsca podziękował za granie na takiej kłopotliwej platformie jak PC. Mówicie, że argumentem do zakupu jest Blu, ale w takim wypadku nadal sporo taniej wychodzi mi kupno samego odtwarzacza za 500zł i granie na obecnym kompie niż inwestowanie 1500 w PS3. |