![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Khet - 23-05-2010 Cytat:granie na obecnym kompie niż inwestowanie 1500 w PS3.Ja za swoją PS3 z trzema grami, w tym Uncharted, dałem 999 :mrgreen: Zresztą w wypadku kompa napęd to nie wszystko - o ile się ma porządny sprzęt to nie ma problemu, ale jeśli ma się na wyposażeniu totalnego grata to może być gorzej z filmami w HD :] - Mierzwiak - 23-05-2010 simek napisał(a):Mówicie, że argumentem do zakupu jest Blu, ale w takim wypadku nadal sporo taniej wychodzi mi kupno samego odtwarzacza za 500zł i granie na obecnym kompie niż inwestowanie 1500 w PS3.Rzecz w tym że ja i tak chcę konsolę, więc upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu : ) Żałuję że nie kupiłem PS3 zamiast komputera w 2007 roku, ale przynajmniej teraz będę mieć tańszą i elegantszą Slimkę. Oczywiście za dużo ostatnio czytałem i myślałem, a że X360 tańszy, a że większość gier wygląda i działa lepiej a PS3 otrzymuje robione na odwal się porty, a bo Gearsy... ale nie, PS3 to ostateczny wybór i basta. - simek - 23-05-2010 Cytat:Ja za swoją PS3 z trzema grami, w tym Uncharted, dałem 999 Ja bym potrzebował jeszcze drugiego pada, który troszkę cenę podbija. Poza tym mówiłem o odtwarzaczu takim do TV, taki do kompa po pierwsze byłby niewygodny, bo drugie podobno z nimi problemy, ze skutecznymi, darmowymi programami też nie za dobrze, lepiej bezproblemowy stacjonarny z odtwarzaniem z usb, avi, mkv. - Mierzwiak - 23-05-2010 simek napisał(a):lepiej bezproblemowy stacjonarny z odtwarzaniem z usb, avi, mkvPS3 tylko tej trzeciej opcji nie posiada. Khet, kupiłeś używkę czy miałeś aż tak zajebistego farta i trafiłeś na promocję? - Rodia - 23-05-2010 Mierzwiak napisał(a):Oczywiście za dużo ostatnio czytałem i myślałem, a że X360 tańszy, a że większość gier wygląda i działa lepiej a PS3 otrzymuje robione na odwal się porty, a bo Gearsy... ale nie, PS3 to ostateczny wybór i basta.No i dobrze. Gearsy to 2 gry, PS3 ma od cholery tak świetnych exluziwów, że XBox może mu najwyżej tyłek wycierać. Już bardziej bym Halo żałował, ale co tam :) No i jest przecież ten Blu-ray... A, i podpisuję się pod ostatnim pytaniem Mierzwiaka :) - military - 23-05-2010 Rodia napisał(a):No i dobrze. Gearsy to 2 gry, PS3 ma od cholery tak świetnych exluziwów, że XBox może mu najwyżej tyłek wycierać. Nie chcę tutaj zaczynać tzw. flejmłora, bo ogólnie opinie jak powyższa to wyraz czystej ignorancji i/lub głupoty, więc nie skomentuję.:) - mroziek - 23-05-2010 simek napisał(a):ale w takim wypadku nadal sporo taniej wychodzi mi kupno samego odtwarzacza za 500złJa kupiłem 2 lata temu wiec odtwarzacza BD jeszcze wtedy za 500zł nie było. Poza tym PS3 to jeden z lepszych odtwarzaczy Blu (pierwszy zgodny z 3 odtwarzacz) oraz chyba najlepszy odtwarzacz DVD(świetny scalar do HD) Mierzwiak napisał(a):Oczywiście za dużo ostatnio czytałem i myślałem, a że X360 tańszy, a że większość gier wygląda i działa lepiej a PS3 otrzymuje robione na odwal się porty, a bo Gearsy... ale nie, PS3 to ostateczny wybór i basta.Twój ostateczny wybór to świetny wybór. PS3 zawsze będzie lepszą, mnie awaryjną, bardziej przyszłościową konsolą od X-box. X-box zarabia na konsolach (tworząc je tanim kosztem), a PS3 na grach (tracą na każdej sprzedanej konsoli, ale zarabiają krocie na świetnych grach - dzięki temu mamy mnóstwo exclusivów oraz świetnie wykonaną konsolę). - Danus - 23-05-2010 Ja też bym nie zaczynał Flejmłora, ale Rodia ma rację. Tytuły ekskluzywne na PS3 biją na łeb, na mordę te od Xka nie tylko pod względem grafiki, ale i też na przykład jakością prezentowanej historii oraz grywalnością. Jeśli chodzi o gry multiplatformowe to mit. Podobno GTA4 wyglądało lepiej na Xkie. Grałem na Xkie i grałem na PS3- różnic nie zauważyłem. - mroziek - 23-05-2010 Mierzwiak napisał(a):simek napisał(a):lepiej bezproblemowy stacjonarny z odtwarzaniem z usb, avi, mkvPS3 tylko tej trzeciej opcji nie posiada. W sumie to posiada: http://hdtv.com.pl/forum/playstation-3/27424-ps3-jako-odtwarzacz-filmow-matroska-mkv.html - Wawrzyniec - 23-05-2010 GTA 4 różniło się jakimiś szczególikami, jeśli o grafę chodzi. Tutaj bardziej narzekano na zwiechy, które były notoryczne na PS3. Fakt, gdybym miał kupować konsolę teraz, to wybrałbym PS3, ale nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na X'a. Ostatnio moja miłość pogłębiła się za sprawą Mass Effect (nie jebać mnie za to, że późno w to gram. To wina dystrybutora-debila). - Mierzwiak - 23-05-2010 Wawrzyniec napisał(a):Ostatnio moja miłość pogłębiła się za sprawą Mass Effect (nie jebać mnie za to, że późno w to gram. To wina dystrybutora-debila).Tego akurat żałować nie będę, bo obie części przeszedłem na PC i to samo będzie z trzecią. Danus napisał(a):Podobno GTA4 wyglądało lepiej na Xkie. Grałem na Xkie i grałem na PS3- różnic nie zauważyłem.Z mojego śledztwa wynika że na PS3 GTA IV nie działa w pełnym 720p, ma nieco gorszy framerate i więcej doczytujących się z opóźnieniem tekstur. Ale na screenach i filmikach porównawczych to wersja z PS3 wygląda ładniej : ) W kwestii porównań polecam tę stronkę: http://www.eurogamer.net/archive.php?platform=digitalfoundry&type=comparison-gallery - Khet - 23-05-2010 Cytat:Khet, kupiłeś używkę czy miałeś aż tak zajebistego farta i trafiłeś na promocjęPachnąca i lśniąca nówka. Podejrzewam, że to miała być promocja, ale sam sklep (Kerfur :P) chyba nie miał o tym pojęcia, bo na pudłach były etykiety z jak byk wypisanym 1299zł. Dla porównania - dosłownie obok w Empiku była Slimka z Eyepet w zestawie, za 1399 :) Byłem przygotowany na o wiele większy wydatek, a tak zostało jeszcze na drugiego Uncharted. - Danus - 23-05-2010 Mierzwiak napisał(a):Z mojego śledztwa wynika że na PS3 GTA IV nie działa w pełnym 720p, ma nieco gorszy framerate i więcej doczytujących się z opóźnieniem tekstur.Ciekawe czyja ta sprawka lub wina bo przecież bebechy PS3 ma o niebo lepsze od Xka a mimo tego jak mówisz nie radziła sobie tak dobrze z grą. A nie powinna bo sprzętowo wygrywa z X-em. - wujo444 - 23-05-2010 nie ma lepszych bebechów. Ma powolny napęd BD, no i tylko 512 MB RAM-u dzielonego jeszcze z procesorem graficznym. Procek to nie wszystko :P - Mierzwiak - 23-05-2010 Danus napisał(a):Ciekawe czyja ta sprawka lub wina bo przecież bebechy PS3 ma o niebo lepsze od Xka a mimo tego jak mówisz nie radziła sobie tak dobrze z grą. A nie powinna bo sprzętowo wygrywa z X-em.Gry są robione pod architekturę Xboxa, dopiero potem konwertowane na PS3, a że to konsola wymagająca zupełnie innego użycia jej podzespołów, twórcy gier idą na łatwiznę i wersje dla Sony mają często właśnie niższą rozdzielczość, brak wygładzania a nawet gorsze tekstury (sic!), co jest jakimś totalnym kuriozum jeśli weźmiemy pod uwagę pojemność płyty BD. Oczywiście jak chcą to potrafią, tutaj ponownie odsyłam do linka który podałem. wujo444, gry pisane specjalnie z myślą o PS3 dobitnie pokazują, że jakieś tam słabsze komponenty nie mają tu nic do rzeczy. Chodzi wyłącznie o właściwe wykorzystanie sprzętu. W poprzednim numerze PSXE w wywiadzie przy okazji Crysisa 2 padło zdanie, że gra będzie wyglądać możliwie najlepiej na każdej z platform, co daje nadzieję że poszczególne wersje powstają niezależnie i z każdego sprzętu zostaną wyciśnięte ostatnie soki. - mroziek - 23-05-2010 wujo444 napisał(a):Ma powolny napęd BD, no i tylko 512 MB RAM-u dzielonego jeszcze z procesorem graficznym. Procek to nie wszystko :PTu bym się spierał. - wujo444 - 23-05-2010 coś tam zawsze mają, zmuszając twórców do obchodzenia problemów (np. instalacja na dysku, żeby PeeS nie szukała dwie godziny danych na płycie). Bynajmniej Różnica między PS3 a X360 nie jest tak wielka, jak mogłoby to wynikać z porównania samych procesorów. mroziek: spieraj się :P - Rodia - 23-05-2010 PS3 ma lepsze gry od X'a i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Nie oznacza to, że nie cenię konsoli Microsoftu - jest tańsza, walnie przyczyniła się do poszerzenia rynku gier i spopularyzowania tego medium (chociaż nie tak jak Wii) no i stała się swego rodzaju standardem. Ale PS3 celuje po prostu wyżej, w inny target, każdy z ich excluziwów to perełka no. I dlatego w nie powinno się głównie grać na tej konsoli, bo z resztą czasem faktycznie są problemy. Ostatnio z Bayonettą tak było. Zresztą, porównanie RDR na obu maszynach: http://www.gametrailers.com/video/console-comparison-red-dead/100419 Nie wiem, ale mi się XBox bardziej podoba. Co nie zmienia faktu, że gdybym kasę na konsolę miał to nabyłbym PS3 nawet się nad tym nie zastanawiając. A w ogóle to trzeba mieć w domu wszystkie 3 platformy i wybierać sobie indywidualnie najlepszą wersję danej gry, może kiedyś mi się tak uda :P khet -> farciarz jesteś :/ - military - 24-05-2010 Rodia napisał(a):Ale PS3 celuje po prostu wyżej, w inny target, każdy z ich excluziwów to perełka no No, np. Lair albo Afrika, albo Resistance.:) Generalnie gadanie "a bo PS3 ma lepszą grafikę" to typowe pieprzenie ludzi, którzy X-a znają z opinii innych osób, albo którzy w grach cenią właśnie grafikę. Zarówno X, jak i PS3 mają biblioteki doskonałych tytułów - i to właśnie one powinny stanowić o wyborze konsoli, a nie to, że X nie ma blu, a PS3 ma skopane konwersje. Jak lubisz FPP, to kupno PS3 jest strzałem nie w stopę, tylko w głowę. Jeśli lubisz platformówki - musisz upaść na głowę, żeby dla nich kupować X-a. Kto mówi inaczej - ten trąba, troll i pedał.:) - Danus - 24-05-2010 military napisał(a):Jak lubisz FPP, to kupno PS3 jest strzałem nie w stopę, tylko w głowę.Nie zgodzę się. PS3 ma też zajebiste FPP. Ale to kwestia gustu w sumie. |