Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Khet - 23-05-2010

Cytat:granie na obecnym kompie niż inwestowanie 1500 w PS3.
Ja za swoją PS3 z trzema grami, w tym Uncharted, dałem 999 :mrgreen: Zresztą w wypadku kompa napęd to nie wszystko - o ile się ma porządny sprzęt to nie ma problemu, ale jeśli ma się na wyposażeniu totalnego grata to może być gorzej z filmami w HD :]


- Mierzwiak - 23-05-2010

simek napisał(a):Mówicie, że argumentem do zakupu jest Blu, ale w takim wypadku nadal sporo taniej wychodzi mi kupno samego odtwarzacza za 500zł i granie na obecnym kompie niż inwestowanie 1500 w PS3.
Rzecz w tym że ja i tak chcę konsolę, więc upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu : ) Żałuję że nie kupiłem PS3 zamiast komputera w 2007 roku, ale przynajmniej teraz będę mieć tańszą i elegantszą Slimkę.

Oczywiście za dużo ostatnio czytałem i myślałem, a że X360 tańszy, a że większość gier wygląda i działa lepiej a PS3 otrzymuje robione na odwal się porty, a bo Gearsy... ale nie, PS3 to ostateczny wybór i basta.


- simek - 23-05-2010

Cytat:Ja za swoją PS3 z trzema grami, w tym Uncharted, dałem 999

Ja bym potrzebował jeszcze drugiego pada, który troszkę cenę podbija. Poza tym mówiłem o odtwarzaczu takim do TV, taki do kompa po pierwsze byłby niewygodny, bo drugie podobno z nimi problemy, ze skutecznymi, darmowymi programami też nie za dobrze, lepiej bezproblemowy stacjonarny z odtwarzaniem z usb, avi, mkv.


- Mierzwiak - 23-05-2010

simek napisał(a):lepiej bezproblemowy stacjonarny z odtwarzaniem z usb, avi, mkv
PS3 tylko tej trzeciej opcji nie posiada.

Khet, kupiłeś używkę czy miałeś aż tak zajebistego farta i trafiłeś na promocję?


- Rodia - 23-05-2010

Mierzwiak napisał(a):Oczywiście za dużo ostatnio czytałem i myślałem, a że X360 tańszy, a że większość gier wygląda i działa lepiej a PS3 otrzymuje robione na odwal się porty, a bo Gearsy... ale nie, PS3 to ostateczny wybór i basta.
No i dobrze. Gearsy to 2 gry, PS3 ma od cholery tak świetnych exluziwów, że XBox może mu najwyżej tyłek wycierać. Już bardziej bym Halo żałował, ale co tam :) No i jest przecież ten Blu-ray...
A, i podpisuję się pod ostatnim pytaniem Mierzwiaka :)


- military - 23-05-2010

Rodia napisał(a):No i dobrze. Gearsy to 2 gry, PS3 ma od cholery tak świetnych exluziwów, że XBox może mu najwyżej tyłek wycierać.

Nie chcę tutaj zaczynać tzw. flejmłora, bo ogólnie opinie jak powyższa to wyraz czystej ignorancji i/lub głupoty, więc nie skomentuję.:)


- mroziek - 23-05-2010

simek napisał(a):ale w takim wypadku nadal sporo taniej wychodzi mi kupno samego odtwarzacza za 500zł
Ja kupiłem 2 lata temu wiec odtwarzacza BD jeszcze wtedy za 500zł nie było. Poza tym PS3 to jeden z lepszych odtwarzaczy Blu (pierwszy zgodny z 3 odtwarzacz) oraz chyba najlepszy odtwarzacz DVD(świetny scalar do HD)

Mierzwiak napisał(a):Oczywiście za dużo ostatnio czytałem i myślałem, a że X360 tańszy, a że większość gier wygląda i działa lepiej a PS3 otrzymuje robione na odwal się porty, a bo Gearsy... ale nie, PS3 to ostateczny wybór i basta.
Twój ostateczny wybór to świetny wybór. PS3 zawsze będzie lepszą, mnie awaryjną, bardziej przyszłościową konsolą od X-box. X-box zarabia na konsolach (tworząc je tanim kosztem), a PS3 na grach (tracą na każdej sprzedanej konsoli, ale zarabiają krocie na świetnych grach - dzięki temu mamy mnóstwo exclusivów oraz świetnie wykonaną konsolę).


- Danus - 23-05-2010

Ja też bym nie zaczynał Flejmłora, ale Rodia ma rację. Tytuły ekskluzywne na PS3 biją na łeb, na mordę te od Xka nie tylko pod względem grafiki, ale i też na przykład jakością prezentowanej historii oraz grywalnością. Jeśli chodzi o gry multiplatformowe to mit. Podobno GTA4 wyglądało lepiej na Xkie. Grałem na Xkie i grałem na PS3- różnic nie zauważyłem.


- mroziek - 23-05-2010

Mierzwiak napisał(a):
simek napisał(a):lepiej bezproblemowy stacjonarny z odtwarzaniem z usb, avi, mkv
PS3 tylko tej trzeciej opcji nie posiada.

W sumie to posiada:
http://hdtv.com.pl/forum/playstation-3/27424-ps3-jako-odtwarzacz-filmow-matroska-mkv.html


- Wawrzyniec - 23-05-2010

GTA 4 różniło się jakimiś szczególikami, jeśli o grafę chodzi. Tutaj bardziej narzekano na zwiechy, które były notoryczne na PS3.

Fakt, gdybym miał kupować konsolę teraz, to wybrałbym PS3, ale nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na X'a. Ostatnio moja miłość pogłębiła się za sprawą Mass Effect (nie jebać mnie za to, że późno w to gram. To wina dystrybutora-debila).


- Mierzwiak - 23-05-2010

Wawrzyniec napisał(a):Ostatnio moja miłość pogłębiła się za sprawą Mass Effect (nie jebać mnie za to, że późno w to gram. To wina dystrybutora-debila).
Tego akurat żałować nie będę, bo obie części przeszedłem na PC i to samo będzie z trzecią.

Danus napisał(a):Podobno GTA4 wyglądało lepiej na Xkie. Grałem na Xkie i grałem na PS3- różnic nie zauważyłem.
Z mojego śledztwa wynika że na PS3 GTA IV nie działa w pełnym 720p, ma nieco gorszy framerate i więcej doczytujących się z opóźnieniem tekstur. Ale na screenach i filmikach porównawczych to wersja z PS3 wygląda ładniej : )

W kwestii porównań polecam tę stronkę: http://www.eurogamer.net/archive.php?platform=digitalfoundry&type=comparison-gallery


- Khet - 23-05-2010

Cytat:Khet, kupiłeś używkę czy miałeś aż tak zajebistego farta i trafiłeś na promocję
Pachnąca i lśniąca nówka. Podejrzewam, że to miała być promocja, ale sam sklep (Kerfur :P) chyba nie miał o tym pojęcia, bo na pudłach były etykiety z jak byk wypisanym 1299zł.
Dla porównania - dosłownie obok w Empiku była Slimka z Eyepet w zestawie, za 1399 :)
Byłem przygotowany na o wiele większy wydatek, a tak zostało jeszcze na drugiego Uncharted.


- Danus - 23-05-2010

Mierzwiak napisał(a):Z mojego śledztwa wynika że na PS3 GTA IV nie działa w pełnym 720p, ma nieco gorszy framerate i więcej doczytujących się z opóźnieniem tekstur.
Ciekawe czyja ta sprawka lub wina bo przecież bebechy PS3 ma o niebo lepsze od Xka a mimo tego jak mówisz nie radziła sobie tak dobrze z grą. A nie powinna bo sprzętowo wygrywa z X-em.


- wujo444 - 23-05-2010

nie ma lepszych bebechów. Ma powolny napęd BD, no i tylko 512 MB RAM-u dzielonego jeszcze z procesorem graficznym. Procek to nie wszystko :P


- Mierzwiak - 23-05-2010

Danus napisał(a):Ciekawe czyja ta sprawka lub wina bo przecież bebechy PS3 ma o niebo lepsze od Xka a mimo tego jak mówisz nie radziła sobie tak dobrze z grą. A nie powinna bo sprzętowo wygrywa z X-em.
Gry są robione pod architekturę Xboxa, dopiero potem konwertowane na PS3, a że to konsola wymagająca zupełnie innego użycia jej podzespołów, twórcy gier idą na łatwiznę i wersje dla Sony mają często właśnie niższą rozdzielczość, brak wygładzania a nawet gorsze tekstury (sic!), co jest jakimś totalnym kuriozum jeśli weźmiemy pod uwagę pojemność płyty BD. Oczywiście jak chcą to potrafią, tutaj ponownie odsyłam do linka który podałem.

wujo444, gry pisane specjalnie z myślą o PS3 dobitnie pokazują, że jakieś tam słabsze komponenty nie mają tu nic do rzeczy. Chodzi wyłącznie o właściwe wykorzystanie sprzętu.

W poprzednim numerze PSXE w wywiadzie przy okazji Crysisa 2 padło zdanie, że gra będzie wyglądać możliwie najlepiej na każdej z platform, co daje nadzieję że poszczególne wersje powstają niezależnie i z każdego sprzętu zostaną wyciśnięte ostatnie soki.


- mroziek - 23-05-2010

wujo444 napisał(a):Ma powolny napęd BD, no i tylko 512 MB RAM-u dzielonego jeszcze z procesorem graficznym. Procek to nie wszystko :P
Tu bym się spierał.


- wujo444 - 23-05-2010

coś tam zawsze mają, zmuszając twórców do obchodzenia problemów (np. instalacja na dysku, żeby PeeS nie szukała dwie godziny danych na płycie). Bynajmniej Różnica między PS3 a X360 nie jest tak wielka, jak mogłoby to wynikać z porównania samych procesorów.

mroziek: spieraj się :P


- Rodia - 23-05-2010

PS3 ma lepsze gry od X'a i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Nie oznacza to, że nie cenię konsoli Microsoftu - jest tańsza, walnie przyczyniła się do poszerzenia rynku gier i spopularyzowania tego medium (chociaż nie tak jak Wii) no i stała się swego rodzaju standardem. Ale PS3 celuje po prostu wyżej, w inny target, każdy z ich excluziwów to perełka no. I dlatego w nie powinno się głównie grać na tej konsoli, bo z resztą czasem faktycznie są problemy. Ostatnio z Bayonettą tak było. Zresztą, porównanie RDR na obu maszynach: http://www.gametrailers.com/video/console-comparison-red-dead/100419
Nie wiem, ale mi się XBox bardziej podoba. Co nie zmienia faktu, że gdybym kasę na konsolę miał to nabyłbym PS3 nawet się nad tym nie zastanawiając.
A w ogóle to trzeba mieć w domu wszystkie 3 platformy i wybierać sobie indywidualnie najlepszą wersję danej gry, może kiedyś mi się tak uda :P
khet -> farciarz jesteś :/


- military - 24-05-2010

Rodia napisał(a):Ale PS3 celuje po prostu wyżej, w inny target, każdy z ich excluziwów to perełka no

No, np. Lair albo Afrika, albo Resistance.:) Generalnie gadanie "a bo PS3 ma lepszą grafikę" to typowe pieprzenie ludzi, którzy X-a znają z opinii innych osób, albo którzy w grach cenią właśnie grafikę. Zarówno X, jak i PS3 mają biblioteki doskonałych tytułów - i to właśnie one powinny stanowić o wyborze konsoli, a nie to, że X nie ma blu, a PS3 ma skopane konwersje. Jak lubisz FPP, to kupno PS3 jest strzałem nie w stopę, tylko w głowę. Jeśli lubisz platformówki - musisz upaść na głowę, żeby dla nich kupować X-a. Kto mówi inaczej - ten trąba, troll i pedał.:)


- Danus - 24-05-2010

military napisał(a):Jak lubisz FPP, to kupno PS3 jest strzałem nie w stopę, tylko w głowę.
Nie zgodzę się. PS3 ma też zajebiste FPP. Ale to kwestia gustu w sumie.