Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- hops - 12-07-2007

A jakby ktoś chciał pograć w Van Burena...
http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=892


- Dr_Bakier - 12-07-2007

No właśnie te filmiki z van burena prezentują sie kulawo, fakt że pochodża z nieukonczonej gry ale to stary fallout tylko ze z grafiką 3D, kto by chciał grać w coś takiego. Lepsza jest już perspektywa FPP/zawieszony na ramieniu TPP i normalny trójwymiarowy świat.


- military - 12-07-2007

Dr_Bakier napisał(a):to stary fallout tylko ze z grafiką 3D, kto by chciał grać w coś takiego.

Ja! Ja! Właśnie taki powinien być nowy fallout. Zresztą po stokroć wolałbym Van Burena niż F3 - gdyby go dokończyć, przybrudzić grafikę, dodać różne efekty, byłby to Fallout 3, a nie The Elder Scrolls: Fallout FPS.

W ogóle to twój głos jest jak głos młodzika, co dopiero dostał komputer z gf8800 i dla niego gra bez shaderów to nie gra...

P.S.
Grafika w Falloutach jest znakomita i nie starzeje się. W ogóle 2D się nigdy nie starzeje, jeśli jest ładnie narysowane (np. tła z FF7).


- Hitch - 12-07-2007

W Falloutach zestarzaly sie tylko eksplozje :)
A w Tacticsie w sumie nic jesli chodzi o grafike.
A to demo to jest demo techniczne. Zawiera tylko prosta grafike i najwazniejsze elementy do gry. Efekt finalny bylby jakies 20 razy lepszy.


- Dr_Bakier - 12-07-2007

Ok ale rzut izometryczny, nwet trówymiarowy, jakoś niespecjalnie pasuje mi do eksploracji duzych miast, no chyba że będą one na chama uproszczone jak San Francisko w F2 (chociaz w tamtych czasach niespecjalnie lepiej dalo sie to zrobić). Kolejną zaletą nie-izometrycznego ujęcia gry będą postapokaliptyczne krajobrazy których w Van Burenie bys nie zobaczył(bo zgaduje ze skoro całą gre widzisz z góry pod katem to nie silnik nie pozwoliłby na swobodne rozglądanie się)


- military - 12-07-2007

Eee, a co takiego można dodać do grafiki F1, F2 i Tactics, żeby jeszcze dokładniej pokazać zrujnowany świat? Przecież tam był zwizualizowany idealnie, miałeś wrażenie że chodzić po gruzach miast, pustyniach itp. I co najlepsze - miasta wydawały się duże, a nie trzeba było łazić po nich godzinami. W takim cieniastym Morrowindzie jedyną rzeczą wydłużającą rozgrywkę jest konieczność poooowooooolneeeegoooo chodzenia do giiiigaaantyyycznych mapach. Mnie to nie bawi, nie wiem jak ciebie...


- Hitch - 12-07-2007

Morrowind to najnudniejsza gra w jaka kiedykolwiek gralem.


- military - 12-07-2007

A przecież F3 ma być Morrowindem (dokładniej Oblivionem) "with guns". :)


- Hitch - 12-07-2007

Dlatego wszelkie newsy zamiast podsycac oczekiwanie...zniechecaja.


- Hitch - 12-07-2007

Czy będą MUTANCKIE MOCE?
Jeszcze o tym nie mówmy.


Ze co do cholery? Co to wogole za pytanie? Mutanckie moce?? Jesli Fallout 3 beda jacys X-meni to ja wysiadam :?


- Hitch - 13-07-2007

A teraz z innej beczki.
Wiem jak wycisnac wiecej grywalnosci z Chaos Theory na PS2. Jasnosc i kontrast w TV na max :)
Az sie zdziwilem. Ta gra ma grafike! Wczesniej non stop musialem chodzic w noktowizorze bo nic nie bylo widac nawet tam gdzie teoretycznie powinno byc widac...
Jedyny minus takiego rozwiazania: noktowizor nie jest juz potrzebny :)


- Azgaroth - 13-07-2007

W wersji na PC nie ma takich problemów :P


- Hitch - 13-07-2007

Wiem. Gdzies juz opisalem tutaj wyzszosc wersji PC nad wersja PS2.
Przeszedlem na PC to przejde i na PS2. Chociazby ze dlatego, ze levele sa inaczej zbudowane (fakt, ze mniejsze...) wiec zawsze jakis element zaskoczenia :)


- military - 16-07-2007

Może będziecie mogli z tym pomóc: mam problem z emulatorem psx (używam epsxe 1.5 i 1.6). W przypadku niektórych gier czasami coś "jest nie tak" - np. drzwi, które powinny się otworzyć, nie otwierają się, czy też po zakończeniu etapu nie ładuje się kolejny. Bywa, że uda mi się przejść kawałek dalej na innym emulatorze (psxeven), ale i tak w końcu gra "staje". Na razie dręczy mnie to w przypadku Alien Resurrection (drzwi zamknięte na amen) i Syphon Filter 3 (nie ładuje się następny poziom). W przypadku Syphona, który zwisa między etapami, udało mi się "popchnąć" grę do przodu nie sejwując, ale ten numer przeszedł tylko raz. Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu?


- Hitch - 24-07-2007

Chcialbym poruszyc pewna kwestie. Otoz spolszczenia. O ile napisy da sie przelknac to dubbingi wychodza naszym lokalizatorom w sumie jak filmy. Drewno totalne.
Mialem ostatnio watpliwa przyjemnosc grac w polska wersje Chaos Theory. Tlumaczenie merytorycznie i w formie napisow jest bardzo dobre ale glosy sa nieudolnie dobrane a aktorzy dukaja swoje kwestie. Zero dramatyzmu, zero czegokolwiek. Koles napierdala z kartki tekst, przecinek traktuje jak kropke i wogole bida z nedza. Terrorysci brzmia jak nastoletni huligani, w roli Fishera jakis ułom obsadził...Miroslawa Bakę, ktory kompletnie nie czuje roli (choc tu sie nie dziwie jak mu kazali wydukac wszystko na odpierdziel aby bylo...)
W dodatku skroty takie jak np. AKP (Armia Koeri Polnocnej) czytali 'po amerykansku' - ej-ki-pi. Po prostu kpina.
Swietna gra zarznieta polska lokalizacja.
1+/6 (dla polskiej wersji oczywiscie)


- MOLQ - 24-07-2007

Kumpel zapuscil sobie ostatnio Gothic 2 :) i nie wiem jak wam ale mi w ogole nie przypadla do gustu ,chodzi oczywiscie o spolszczenie gry ;] tak samo jak Stalker heh .Nie wiem ale gry Amerykanskie zostawiam Amerykancom , np taki MOHPA w tej grze glosy sa dobrane perfekcyjnie ,nic dodac nic ujac .


- Glut - 24-07-2007

No Stalker to jest ewidentny wymiot. Jak słyszę tego lektora z tvn 7 to mnie musk drętwieje. Całe szczęście że nikt nie zabierał się za dubbingowanie HL 2. Już widzę jęki Freemana w wykonaniu Krzysia Ibisza ;).


- Mierzwiak - 24-07-2007

Hm, nie przypominam sobie żebym grał w zbyt wiele całkowicie spolszczonych gier, ale muszę pochwalić trzy (chyba jedyne tak naprawdę z polish dubbingiem), i są to przygodówki:

1) The Longest Journey - arcygenialna gra i wspaniały polski dubbing, ze szczególnym wskazaniem na Edytę Olszówkę.
2) Syberia - dobrze dobrane głosy i dobrze zagrane, najpierw grałem w wersję oryginalną, a później polską i rodzime głosy w ogóle mi nie przeszkadzały. Chociaż Kate ma jednak lepszy głos w oryginale :)
3) Still Life - podobnie jak wyżej.


- MOLQ - 24-07-2007

Mierzwiak napisał(a):1) The Longest Journey - arcygenialna gra i wspaniały polski dubbing, ze szczególnym wskazaniem na Edytę Olszówkę.

Zgadzam sie ,z tego co pamietam gra jak i dubbing byly bardzo zachwalane. Nie mialem okazji grac w nai ,ale moze sie skusze. Hmm w grze Jack Orlando (1997) byl dubbing ,ale bardzo smetny i usypiajacy jak dobrze pamietam.


- Glut - 24-07-2007

Cytat:The Longest Journey

Olszówka pokazała klasę. Naprawdę, głosy jej (i wszystkich innych aktorów) były tak integralną i idealnie 'dopasowaną' częścią świata że mógłbym tą grę uznać za rodzimą produkcję. Gdybym, rzecz jasna, nie widział że polską produkcję nie jest :). Pozostałe tytuły pozostawię bez komentarza bo praktycznie w przygodówki nie gram.