Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- military - 16-06-2010

http://www.destructoid.com/blizzard-in-talks-over-diablo-iii-console-port-145638.phtml

http://www.tomsguide.com/us/Diablo-PC-Game-Consoles-BLizzard,news-4713.html

http://www.shacknews.com/onearticle.x/55256


- piXi - 16-06-2010

Gdzieś czytałem, że w końcu nie wydają... Blizzard chciał aby granie online było możliwe jedynie przez battlenet... Sony i Microsoft (z naciskiem na tego drugiego) nalegały na swoje rozwiązania (PSN i Live)...

Na stronie Blizzard'a też nic o ewentualnych wersjach konsolowych nie ma...


- mroziek - 16-06-2010

military napisał(a):I ile osób chce się bawić w instalację, sterowniki, patche, wysypy do systemu, ulepszanie sprzętu, kombinowanie z detalami grafiki?
Coś w tym jest. Granie na konsoli jest nieporównywalnie przyjemniejsze, łatwiejsze i mniej problemowe.


- wujo444 - 16-06-2010

pomijając już to, że konsole też mają ciągłe uaktualnienia, i nierzadko (zwłaszcza PS3) lubią się po nich wykrzaczyć. To już nie ta generacja co poprzednia, gdzie wszystko śmigało bez zarzutu, a błąd na płycie gry mógł oznaczać wycofanie całej partii ze sprzedaży.


- mroziek - 16-06-2010

ja tam nigdy po żadnym uaktualnieniu nie miałem problemu.


- Khet - 16-06-2010

Bo najwięcej problemów z konsolami mają Ci, którzy ich nie posiadają ;-)


- piXi - 16-06-2010

Tak jak najwięcej problemów z grami na PC mają ci co na nich nie grają... ;-)


- military - 16-06-2010

Weź mnie nie wpieniaj, bo ostatnio włączyłem Turoka na PC. Instalacja - 30 minut. Konfiguracja: za wysokie detale, damn; opcje, zmniejszenie, trzeba zresetować grę żeby zadziałało; reset; loading; teraz wygląda beznadziejnie!; zmiana rozdzielczości i detali; reset; loading; cholera, ale sterowanie słabe; zmiana; DUP - tapeta windows.


- piXi - 16-06-2010

W mniej więcej ciągu ostatniego roku na PC grałem w Metro 2033, Cryostasis, Prey, GoW, 2 Stalkery i Prototype (o ile dobrze pamiętam)... Z żadnym nie miałem jakichkolwiek problemów z instalacją i konfiguracją...

Widocznie nie lubicie się z komputerem... ;-)


- military - 16-06-2010

Ja go po prostu nienawidzę od czasu fochów z pierwszym Maxem Paynem pod XP.:) Gdyby nie fakt, że przypadkowo wygrałem Turoka, od tamtego czasu nie miałbym zainstalowanej żadnej gry na PC.


- Perfik - 16-06-2010

W dupach się poprzewracało. Przecież wszyscy jesteście z pokolenia (ja też), które pamięta jeszcze wielogodzinne sesje ze śrubokrętem przed Commodore :) A teraz nie chce się pół godzinki przed kompem poczekać, aż się gra zainstaluje. No ale ja się w sumie nie znam, bo obecnie na PC gram tylko w przygodówki i RPG-i, a z tymi (szczególnie pierwszymi) nie ma problemów z instalacją :P


- military - 16-06-2010

Perfik napisał(a):A teraz nie chce się pół godzinki przed kompem poczekać, aż się gra zainstaluje.

Na szczęście czasy commodore/atari/spectrum minęły i teraz mamy takie miłe udogodnienie jak MOŻLIWOŚĆ WYBORU. Przy czym nie chodzi o wybór "jeden syf czy drugi - pieniądze takie same", tylko o wybór "popatrz na ładniejszą grafikę, ale męcz się z pierdołami i inwestuj co roku w nowy sprzęt", a "popatrz na gorszą, ale nadal bardzo ładną grafikę, miej w d. problemy sprzętowe, siedź na kanapie i patrz na 40-calowy ekran, grając najlepszym kontrolerem jaki kiedykolwiek wymyślono". Może jestem dziwny, ale wybieram to ostatnie.


- Snappik - 17-06-2010

A ja wybrałem PC z prostego powodu. Nie ma na konsoli żadnej gry, która by mnie zainteresowała w szerszym stopniu. Takiego Mass Effecta uważam mimo wszystko za zjebanego i potwarz na cRPGowego świata PC. Może na konsoli się sprawdza przy dużym ekranie i wygodnym fotelu, ale ja wolę mimo wszystko monitor, mysz i klawiaturę no i nieco bardziej ambitne tytuły niż siódme wody po kisielu MGS'a czy Halo (tego fenomenu zupełnie nie rozumiem).


- Gal Anonim - 17-06-2010

Nie wiem czy jest sens się kłócić po raz setny na ten temat. Sprawa jest prosta, jak ktoś lubi bardziej wymagające gry, jak przygodówki, strategie czy RPG to wybierze PC, a jak ktoś chce się zrelaksować, poskakać i postrzelać to bierze konsole. Inna sprawa, że ja do dziś bez auto celowania w GTA IV nie grałbym z taką przyjemnością na konsoli. Myszka to jednak lepszy wybór jeżeli chodzi o strzelaniny, moim skromnym zdaniem.

Gadanie, że na PC sto lat się instaluje i przygotowuje gry do grania jest bzdurą. Chyba, że faktycznie korzysta się z Visty. :) Chociaż ja z Vistą nie miałem wielkich problemów - bez problemu na laptopie śmiga mi Vampire - the Masquarade: Bloodlines, The Punisher, Batman: Arkham Asylum, Fallout 3, czy ostatnio Splinter Cell: Conviction. Na PCcie akurat gram w Alpha Protocol, które też śmiga bez problemu. Nie wiem, może lepiej się znam na komputerach i wystarczyło, że raz go skonfiguruje i będę mógł grać bez większych usterek... :)


- Perfik - 17-06-2010

Zgadzam się ze Snappikiem. Konsole służą mi głównie do zabicia czasu - ot pół godzinki w jakieś wyścigi czy strzelankę. Od czasu Final Fantasy XII (jeszcze na PS2) nie zdarzyło mi się spędzić na nich dłużej niż 2-3 godziny, a na kompie do dziś trafiają się gry przy których potrafię zaliczyć 10-godzinną sesję. Ostatnie gry przy których naprawdę dobrze sie bawiłem na X360 to Resident Evil 5 (w trybie Co-Op), Fable II i Dead Space (choć wersja na blaszaka jest lepsza).


- military - 17-06-2010

A mnie najbardziej bawi dowartościowywanie się "gram na PC więc jestem mądry, konsole są pustą rozrywką".:) Może nie zdajecie sobie sprawy, ale granie w Starcrafta czy Baldur's Gate nie wymaga szczególnego intelektu.


- Gal Anonim - 17-06-2010

military napisał(a):A mnie najbardziej bawi dowartościowywanie się "gram na PC więc jestem mądry, konsole są pustą rozrywką".:)
Jakiego dowartościowywania się? To jest zwykły fakt. Strategie, przygodówki i RPG wymagają większego zaangażowania i więcej myślenia, niż strzelaniny, platformówki, czy inne ogólnie pojęte gry akcji, które dominują na konsolach.


- military - 17-06-2010

Ta.


- Mierzwiak - 17-06-2010

Jeśli kogoś interesują strategie i gry stricte RPG. Mnie nie, więc I don't give a fuck, a co za tym idzie na PC i konsolach jest dla mnie dokładnie to samo, nie mówiąc już o tym że cała masa gier to tytuły multiplatformowe.

Przygodówki? Wymarły gatunek niestety. Dzisiaj grą przygodową nazywa się Alana Wake'a. Smutne.


- wujo444 - 17-06-2010

Mierzwiak, jaki wymarły? Od groma tego wychodzi. Może na po 2000 był wymarły, ale obecnie zmartwychwstał :P