![]() |
|
Highlander - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: Highlander (/Thread-Highlander--161) |
RE: Highlander - OGPUEE - 06-04-2026 Mówiąc szczerze, też sądziłem że kolejność nazwisk to widzimisię producentów i fimowanie bardziej znanymi nazwiskami. Uchyl rąbka tajemnicy. RE: Highlander - shamar - 06-04-2026 (06-04-2026, 13:51)Corn napisał(a): Jakie akcje? To jest kwestia kontraktów Shamar Akcje sprzed 40 lat, gdzie na 1. miejscu, na czołówce, wymieniano Brando, Nicholsona czy Langellę. Wyobrażasz sobie, żeby dziś, coś takiego odstawiali? Nawet jeśli w tle jest jakaś gwiazda a rolę główną gra "bezimienny" debiutant. Inna sprawa, że w przypadku "Highlandera" Lambert BYŁ, w czołówce, na pierwszym miejscu więc nie wiem dlaczego w reklamie go przesunęli. Może i stracił renomę po latach ale to ciągle znany i pamiętany aktor. RE: Highlander - zombie001 - 06-04-2026 (06-04-2026, 13:51)Corn napisał(a): Jakie akcje? To jest kwestia kontraktów Shamar Kontrakty kontraktami (Shamar chyba nada nie rozumie idei :D) ale akurat w przypadku Highlandera to rzeczywiście trochę dziwne. Sprawdziłem i Lambert jest tam pierwszy w napisach :/ W starych zwiastunach też. RE: Highlander - Corn - 06-04-2026 (06-04-2026, 14:40)OGPUEE napisał(a): Mówiąc szczerze, też sądziłem że kolejność nazwisk to widzimisię producentów i fimowanie bardziej znanymi nazwiskami. Uchyl rąbka tajemnicy.Niektórzy aktorzy, jak np. Nicholson mogą mieć w kontraktach gwarantowane pierwsze nazwisko na liście płac. Czasem premiowane jest też ostatnie, wtedy w napisach pojawia się "and..." albo "with...". Wynika to ze statusu aktora, ale też jego pozycji w gildii jak i indywidualnych umów na film. RE: Highlander - Dr Strangelove - 06-04-2026 (06-04-2026, 14:40)OGPUEE napisał(a): Mówiąc szczerze, też sądziłem że kolejność nazwisk to widzimisię producentów i fimowanie bardziej znanymi nazwiskami. Uchyl rąbka tajemnicy.Już nie pamiętam dokładnie ale chyba Robert Evans w swojej autobiografii opisywał przypadek jak Steve McQueen odrzucił rolę w "Butch Cassidy i Sundance Kid" bo nazwisko Newmana miało się pojawić jako pierwsze. Ktoś wymyślił kompromis, że nazwisko Newmana ma się pojawić jako pierwsze ale na dole ekranu, a potem McQueena ale na górze. Chyba obie strony odrzuciły to ze wzgardą :D Ile w tym prawdy a ile wymyślonej anegdotki to oczywiście nie mam pojęcia. RE: Highlander - Bucho - 06-04-2026 (06-04-2026, 17:56)zombie001 napisał(a):(06-04-2026, 13:51)Corn napisał(a): Jakie akcje? To jest kwestia kontraktów Shamar W 1986 roku Sean nie byl Seanem, ktorym sie stal min. dzieki Highlanderowi wlasnie. Od 1986 facet zaliczyl kilka hitow i kultowcow, ktore spowodowaly, ze stal sie kims zdecydowanie wiekszym niz aktorem, ktory gral Bonda. No i dzisiaj, nawet po smierci, Connery to globalnie rozpoznawalna marka, a Lambert...coz, wiadomo o co chodzi. Tutaj, tak jak pisze tez Corn, jest tez pewnie rana pod uwage kwestie roznych umow zwiazanych z promocja, uzyczanie nazwiska przez rodzine, etc. W sumie w sprawie tego co pisze Corn, taka mala ciekawostka: https://www.youtube.com/shorts/71RkCprZ4QY RE: Highlander - zombie001 - 16-04-2026 Na comic-conie padło, że będą jeszcze kręcić zdjęcia w Szkocji, Hong Kongu i... Polsce o.O RE: Highlander - shamar - 16-04-2026 Osta Vazilek będzie ścięty na rynku w Krakowie. RE: Highlander - shamar - 18-04-2026 Na Comic Conie pokazali zwiastun. I co? Nikt nie nagrał. Świat zszedł na psy. Pizdeusze same. RE: Highlander - shamar - 05-05-2026 Wg. Wybiórczej sceny kręcone w Polsce, będą kręcone w Czestochowie i Łodzi. RE: Highlander - Dr Strangelove - 11-05-2026 RE: Highlander - zombie001 - 11-05-2026 Za cholerę nie potrafię ogarnąć, czemu Łódź :D I ciekawe jaki kraj 'podrabiamy' w filmie. RE: Highlander - Mefisto - 11-05-2026 heh, czemu akurat tam? A po treningu widzę, że znowu będą piruety z Wicka zamiast normalnej walki. RE: Highlander - OGPUEE - 11-05-2026 (11-05-2026, 22:29)zombie001 napisał(a): Za cholerę nie potrafię ogarnąć, czemu Łódź :D Może w końcu pojawi się we własnej osobie Vazilek i Polska będzie Polską :). RE: Highlander - shamar - 12-05-2026 (11-05-2026, 22:29)zombie001 napisał(a): Za cholerę nie potrafię ogarnąć, czemu Łódź :D jakiś gość napisał, że ta Łódź gra... dworzec w Londynie. W Częstochowie mają kręcić na terenie huty. (11-05-2026, 22:30)Mefisto napisał(a): heh, czemu akurat tam? To było pewne. Co więcej pisali, po tym teaserze sprzed 2ch tygodni, że to dokładnie John Wick tylko z mieczami. RE: Highlander - Snappik - 12-05-2026 RE: Highlander - Mefisto - 12-05-2026 Freeeeedoooom!!! RE: Highlander - shamar - 12-05-2026 Kurva, SAMI BIALI. Skandal! RE: Highlander - Krismeister - 12-05-2026 Już w Szkocji, miałem nadzieję, że go złapię w środę za tydzień Highlander - zombie001 - 12-05-2026 W Szkocji kręcili wcześniej. To zdjęcia sprzed paru tygodni. U nas jeszcze muszą tą Hutę ogarnąć. Wysłane przy użyciu Tapatalka |