![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- piXi - 09-08-2010 military napisał(a):Rewelacyjna grafikaTo ja chyba grałem w jakąś inną grę co się nazywała Gears of War 2... ;-) - simek - 09-08-2010 Ja tam za Gearsami nie przepadam, taka tam sobie gierka, dobra do co-opa, ale wspomnienia mam takie, że jakoś tak się sama przeszła a etapy leciały jeden za drugim i ani jednego nie pamiętam, ale dla mnie grafika jest zajebista, nawet nie tyle sam wygląd świata, który też mi się podoba tak sobie, ale wszystkie modele, tekstury są miodzik, jedyna gierka w której nie miałem wrażanie że gram na kiepskiej rozdzielczości, żadnych różnic co do obecnej grafiki na kompie. - military - 09-08-2010 piXi, krótko: ![]() Nie mam więcej pytań, wysoki sądzie.:) A poważnie to nie wiem, jak grafika w GoW2 może się nie podobać. Jest GENIALNA! Projekty, spójność tego wszystkiego, tekstury, animacja (czasami, przyznam, w przerywnikach szwankuje) - to jest najwyższy poziom, przebijający 99% współczesnych - również pecetowych - gier. Grafa w GoW1 do dziś jest świetna, a co dopiero w dwójce, gdzie wszystkiego jest więcej, lepiej, bardziej.:) (nieskładnie wyszło, ale co tam) ![]() A w ruchu to wygląda jeszcze lepiej! - piXi - 09-08-2010 Wrzuć screeny z rozgrywki w natywnej rozdziałce... Np. to: ![]() PC z roku 2006 na średnich ustawieniach ma lepszą grafikę w takiej rozdziałce... GoW2 jest całkiem "ładna" bo operuje na prostackich i oczojebnych efektach graficznych (tak to już jest w grach na konsole - taka sama przypadłość jak w K2, U2 czy GoW3 na PS3), ale pod względem graficznym jest lata świetlne nawet za leciwym Crysis na PC... PS. Ale, żeby nie było... Piszę tylko o grafice, wszystko pozostałe co napisałeś o grze jest jak najbardziej ok... Sam gram niemal wyłącznie na konsolach, ale pisanie w superlatywach o graficznych aspektach gier na konsole oznacza tylko jedno - taka osoba nie widziała w przeciągu ostatnich 2 lat nowej gry na PC z ustawieniami na full... ;-) - Mierzwiak - 09-08-2010 Tak military, nie ma to jak podrasowane screeny : Co nie zmienia faktu że obie gry wyglądają świetnie, detali nie należy się czepiać, tylko spojrzeć na całokształt, a ten jest mistrzowski. - Khet - 09-08-2010 Wybacz PiXi ale większych bzdur nie słyszałem. Pokaż mi GDZIE taki U2 Ci operuje prostackimi i oczojebnymi efektami? O ile jeszcze w wypadku Gearsów mogę się z tym zgodzić, tak reszta wymienionych przez Ciebie tytułów to jedne z najlepszych, jakie do tej pory widziałem: a) designy lokacji b) mimika i animacje bohaterów c) w związku z czym nie obchodzi mnie w ilu miejscach developerzy musieli pójść na skróty, czy użyć mniej lub bardziej wymyślnych sztuczek, aby osiągnąć dane efekty. Mnie co innego w grafice urzeka i pojedynczych pikseli nie liczę ;-) - piXi - 09-08-2010 ![]() Patrz na ściany, podłogi czy bloki skalne na drugim rysunku... Zwykła tekstura (w niskiej rozdzielczości nomen omen - inne się w pamięci karty graficznej od PS3/X360 nie zmieszczą) nałożona na płaski blok... Albo roślinność na dole drugiego screenu... Jeśli to dla Ciebie nie są prostackie efekty, to nie wiem co nimi jest... Uncharted 2 to zajebista gra, ale jej poziom graficzny w żadnym stopniu nie może się równać nawet z takim Crysis czy Far Cry 2 na PC... Ja tam widzę różnicę w tym czy ktoś mi ładnie i efektownie wstawia pomalowane (jakie by one ładne nie były) tła na proste bryły (konsola), czy ktoś rzeczywiście próbuje wygenerować jakąś trudną strukturę w fizyczny model (pc)... - Khet - 09-08-2010 Patrzę na te ściany iii... co? Widzę całkiem przyzwoite powierzchnie. Zresztą sorry, ale wypadku powyższych lokacji to co innego moją uwagę przyciągało i nadal uważam za jakieś nieporozumienie, żeby czepiać się takich pierdoł jak niższa rozdzielczość tekstur. Cytat:a tam widzę różnicę w tym czy ktoś mi ładnie i efektownie wstawia pomalowane (jakie by one ładne nie były) tła na proste bryły (konsola), czy ktoś rzeczywiście próbuje wygenerować jakąś trudną strukturę w fizyczny model (pc)...Jasne, bo na konsolach nie ma bumpmappingu ani tym podobnych, a całe otoczenie składa się z kwadratów :-) Może ujmę to prościej - CO MNIE OBCHODZI, jakich technik użyli developerzy, skoro to co widzę na TV miejscami wyrywa z butów? Jeśli widoki pokroju panoramy miasta, czy górskiej wioski w U2 uważasz za tanie i efekciarskie, to nie ma mamy o czym gadać. Nie moja wina, że Crysisowa, ultra realistyczna dżungla z Anisofilteringiem i poczwórnym AA mnie nie jara. - military - 09-08-2010 PiXi, pierdzielisz. Co mnie obchodzi, jaka jest rozdzielczość, jaka jest liczba polygonów i to, że może być 10x więcej, skoro gra wygląda świetnie w obecnym kształcie? Przecież nie grasz w nią na monitorze, a na tv niższa rozdzielczość nie rzuca się w oczy. Brzmisz jak fanboj, dla którego gra sprzed dwóch lat jest brzydsza od obecnej - choćbyś tego nie zauważał - bo ma niższe wymagania sprzętowe. Otóż nie, nie jest brzydsza, skoro całokształt mimo wykorzystywanych technik jest powalający. I naprawdę, twoje próby dopatrzenia się "prostackich efektów" w naprawdę fajnych skrinach są raczej żałosne. Znaczy jak powinna wyglądać ta ściana z Uncharted? Czego jej brakuje? "Zwykła tekstura nałożona na płaski bok". I co z tego, skoro wygląda świetnie?! Jakim trzeba być maniakiem, żeby krytykować TAKĄ GRAFIKĘ?! Nie no, kończę dyskusję, bo tacy ludzie działają mi na nerwy. Normalnie człowiek rodem z jakiegoś Gamecornera. - piXi - 10-08-2010 Ja jestem fanbojem? Czego? Mam PS3 i U2 w kolekcji (przeszedłem ją 3 razy), w GoW 1 i 2 grałem u brata dobrych kilkanaście godzin... Obie gry są rewelacyjne (z większym naciskiem na U2) i śmiem twierdzić, że na PC nie ma lepszych gier niż te... Ale nie jestem ślepym konsolo-fanbojem, który będzie uparcie twierdził, że gry na konsole mają "rewelacyjną" grafikę... Ale z kim ja mam dyskutować, skoro na kilometr widać, że komputera z dobrą kartą graficzną nie widzieliście i grą odpaloną na nim... Możemy wrócić do dyskusji, kiedy będziecie mieć jakieś porównanie... Swoją drogą posiadacz PS2 powie, że grafika w GT4 lub God of War jest zajebista (bo najlepsza na tej konsoli) i nic jej się nie równa - gdy nie będzie miał porównania... Cytat:Nie moja wina, że Crysisowa, ultra realistyczna dżungla z Anisofilteringiem i poczwórnym AA mnie nie jara.Ciebie może nawet jarać grafika z oryginalnego Ponga, nic mi do tego... Co nie zmienia faktu, że obiektywnie będzie kupowata... Cytat:skoro to co widzę na TV miejscami wyrywa z butówGdybym zobaczył U2 czy GoW2 5-6 lat temu, też by mnie wyrwało (pod względem graficznym) z butów, w tej chwili nie robi na mnie żadnego wrażenia... Tak samo jak na wszystkie wychodzące blockbustery patrzy się teraz pod względem jakości efektów specjalnych przez pryzmat Avatara tak grafikę w grach oceniam przez pryzmat najlepszej jaką widziałem... A tak swoją drogą za 5 lat jak już będzie GoW5 na X720(?) i U4 na PS4 to nawet nie mrugniecie na widok tych gier, które teraz tak zaciekle bronicie... Już w tej chwili nikt słowem nie wspomina (nikt nie mówi o niej "rewelacyjna grafika, arcydzieło designerów" o grafice w Uncharted 1, mimo, że jak wychodziła to był jeden z większych oręży świadczących o zajebistości grafiki na PS3... ;-) - military - 10-08-2010 A wiesz, jak zajebista jest grafika w Little Big Planet na PSP? A wiesz, jaka jest prosta? Szkoda mi zawsze ludzi, którzy patrząc na ekran nie widzą grafiki, tylko tekstury, cieniowanie etc. - mroziek - 10-08-2010 military napisał(a):Szkoda mi zawsze ludzi, którzy patrząc na ekran nie widzą grafiki, tylko tekstury, cieniowanie etc.Tutaj muszę się z Tobą w 100% zgodzić i podtrzymać twoją stronę. - piXi - 10-08-2010 A wiesz jak ładnie wygląda Legend of Mana na PSX: ![]() Najładniejsza gra w jaką grałem, ale nie oznacza to, że ma super mega wypaśną grafikę... Ładna gra (aspekt artystyczno-designerski) != zajebista grafika (aspekt techniczny) Tyle w tym temacie ode mnie... EOT Cytat:Szkoda mi zawsze ludzi, którzy patrząc na ekran nie widzą grafiki, tylko tekstury, cieniowanie etc.Mi szkoda ludzi, którzy nie widzą gry, tylko grafikę... I to nie ja rozpocząłem tą dyskusję spuszczając się nad grafiką w GoW2... - military - 10-08-2010 ROTFL, to ja przecież chwalę Gearsy za wszystko, w tym grafikę, a TY wyskakujesz że grafika jest be, bo shadery mają wersję sprzed dwóch lat. piXi napisał(a):Najładniejsza gra w jaką grałem, ale nie oznacza to, że ma super mega wypaśną grafikę... ... - wujo444 - 10-08-2010 piXi napisał(a):Ładna gra (aspekt artystyczno-designerski) != zajebista grafika (aspekt techniczny) Podpisuje sie. Grafika na konsolach jest bardzo dobra, na PC moze byc lepsza, ale to nie zawsze idzie w parze z jej "artyzmem". Takie np. Machinarium...: I miliony polygonow sie chowaja ;) - patyczak - 10-08-2010 Można zassać ze steama demo Mafii II. Na moim kompie chodzi słabo, ale wygląda bardzo obiecująco:) - Wawrzyniec - 10-08-2010 Demko Kane & Lynch 2 bardzo konkretne. Stylistyka obracająca się wokół ukazania wydarzeń z pierwszej ręki przez kamerzystę biegającego za głównym bohaterem bardzo mi się podoba. Motywy takie jak cenzura twarzy zabitych przechodniów, czy zakłócenia obrazu spowodowane obrażeniami Kane'a zrobione wybornie. Plus brudny klimat Szanghaju - miasto wygląda jak prawdziwa speluna, w której po pojawieniu się dwójki protagonistów non-stop przewijają się radiowozy z cudownie dopełniającymi atmosfery dźwiękami kogutów. No i po raz pierwszy w FPS'ie czuję, że bohaterowie podczas wymiany ognia boją się o własne życie. Nerwowe sapanie Lyncha nie opuszczało mnie aż do końca demka. Ogólnie szykuje się dojebana do pieca gierka. Czekam na premierę. - Khet - 10-08-2010 K&L to nie FPS! :D - Wawrzyniec - 10-08-2010 Co prawda, to prawda ;). - mroziek - 12-08-2010 ...odbiegając ode tematu...ktoś już grał może w demko Mafii 2 na PC/konsoli? |