![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
- Danus - 07-02-2011 gdzie to obejrzałeś, jest już w sklepach T.? - Craven - 07-02-2011 yep. - Cassel - 07-02-2011 Sana napisał(a):a czy to nie jest przypadkiem ten film, o ktorym Clint chcialby zapomniec?Nie zdziwiłbym się, gdyby tak było. Simpsonom też szczęki poopadały. :) - Motoduf - 07-02-2011 Zgon na pogrzebie: wersja amerykańska - mogli chociaż sobie załatwić własnego karła. I w zasadzie to tyle mam do powiedzenia. 2/10, bo Danny Glover cytujący samego siebie mnie nieco rozbawił. - soldamn - 08-02-2011 Świadek (TEN Z FORDEM!) - bardzo się zawiodłem na tym filmie. Miał być dobry thriller, a to raptem miałki melodramat z elementami kryminału. Intryga nieprawdopodobna i absurdalna, całość jest niesamowicie naiwna i rozwiązuje się bardzo szybko. Jedyne co na prawdę można pochwalić to bardzo ładne zdjęcia. I nic więcej. - Hitch - 10-02-2011 Glengarry Glenn Ross 100 minut, a miałem wrażenie, że film urwał się po 15. Dialogowo-aktorski majstersztyk. 10/10 - wujo444 - 10-02-2011 też niedawno oglądałem. Mega klimat, aż włosy na jajcach stają. - desjudi - 10-02-2011 Craven, jest odpowiedni temat, for krajstsejk. - Azgaroth - 10-02-2011 Człowiek pogryzł psa - miało być szokująco wyszło nudno i pusto. Fabuła jest zbyt absurdalna, żeby wywołała jakieś emocje i kompletnie do mnie nie trafia. Twórcy chcieli chyba stworzyć artystyczną prowokacje, ale coś im nie wyszło. 3/10 Córka botanika - Bardzo ładny, poetycki romans. Na uwagę zasługują przepiękne plenery Chin i ładna muzyka. Jest romantycznie, ale również miejscami bardzo dramatycznie. Świetne aktorstwo i nastrój filmu. Może fabuła wielce odkrywcza nie jest, ale ogląda się całość z wielką przyjemnością. Na pewno w przyszłości zapoznam się z poprzednimi dziełami reżysera Sijie Dai. 7/10 - desjudi - 10-02-2011 Azgaroth napisał(a):Człowiek pogryzł psa - miało być szokująco wyszło nudno i pusto. Fabuła jest zbyt absurdalna, żeby wywołała jakieś emocje i kompletnie do mnie nie trafia. Twórcy chcieli chyba stworzyć artystyczną prowokacje, ale coś im nie wyszło. 3/10 Wyszło! - Azgaroth - 10-02-2011 "Kpiarski dokument Poelvoorde, Belvaux i Bonzela operuje konwencjami i schematami budującymi złudzenie, że to, co widzimy na ekranie, jest kontemplacją autentycznych zdarzeń, miejsc i postaci." Ja bym powiedział na odwrót. Absurd oglądania ekipy filmowej, która chodzi sobie za seryjnym mordercą i wszystko rejestruje wręcz potęgował u mnie wrażenie fikcji. Dodać należy jeszcze kompletną bezkarność Bena, który mordował na ulicy kiedy tylko naszła go ochota. Jakby był postacią z GTA, a nie prawdziwym człowiekiem. "Film Belgów zaciera niejako bezpieczna granicę między widzem a przedstawianym widowiskiem strasząc obserwatora reportażu, szokując go już samym tytułem - TO SIĘ ZDARZYŁO W TWOIM SĄSIEDZTWIE" W teorii doniesienia o morderstwach w serwisach informacyjnych powinny mnie jeszcze bardziej szokować, a tak nie jest. Tak więc jedno zdanie w podtytule nie ma jak zmienić mojego nastawienia. "Dodatkowo zabija konkurencyjną ekipę filmową, która podąża za innym mordercą." To już wyglądało jak czysta komedia. ""Człowiek pogryzł psa" przeczy więc popularnym obrazom morderców czyli wyrafinowanych sadystów-estetów pochodzących z klasy drobnomieszczańskiej, zabijających jeśli nie przypadkowo, to misyjnie. " Ale czy to jedyny tytuł który przedstawia w innym świetle seryjnych morderców? Już w Kalifornii pokazano mordercę jako zwykłego kmiota, który zabija na takiej samej zasadzie jak Ben, a film był o wiele lepszy. Jak bym poszukał to pewnie inne przykłady też bym znalazł. Coś czuję, że przyda się wydzielenie tematu. - military - 12-02-2011 American Gangster Rozumiem że przed rozpoczęciem produkcji bracia Scott odbyli męską rozmowę: - Daj Denzela. - Nie. - No daaaj Denzela. Pożyczę ci Crowe'a. - Nie. - Dawaj czarnego albo powiem matce, że nakręciłeś Domino! - No dobra... A poważnie - ALE W PYTĘ FILM! Z początku mnie średnio wkręcił - pomyślałem "ok, fajne, ale Scott to nie Scorsese". Wycofuję. AG jest lepszy niż np. Infiltracja. Rozkręca się powoli, ale w pewnym momencie (sam nie wiem w którym) się w niego kompletnie wciągnąłem. Jeden z tych filmów, co szkoda że się kończą - choć zakończenie ma bardzo satysfakcjonujące i ogólnie nie odniosłem wrażenia, że jakiś wątek jest urwany czy zbędny. 9/10 - Motoduf - 12-02-2011 Amer - pod względem stylistycznym to pełen cytatów hołd dla giallo, ze wszystkimi jego zaletami i dziwactwami. Ale to też niewyobrażalnie subtelna, rozerotyzowana historia dojrzewania głównej bohaterki, rozpisana na trzy wyjątkowo ważne dni z jej życia (jeden z dzieciństwa, jeden z lat nastoletnich i jeden z dorosłości). Świetny, niesamowicie klimatyczny film, opowiedziany głównie zbliżeniami i dźwiękiem, niemal całkowicie pozbawiony dialogów, a przy tym zacierający granicę między jawą a snem. No i każdy kadr to mistrzostwo świata.
- Martinipl - 12-02-2011 military napisał(a):AG jest lepszy niż np. Infiltracja.Amen! Oba filmy oglądałem tydzień temu, i doszedłem do identycznego wniosku :) - Mierzwiak - 12-02-2011 Jest temat o filmie, wcale nie tak trudno go znaleźć: http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?p=225203#225203 - military - 12-02-2011 Mierzwiak: ręcznie się przekopywać nie będę, a jak działa szukajka (i ogólnie jakie jest to forum od strony technicznej) - każdy wie. - Jakuzzi - 12-02-2011 Nie wiem o co wam chodzi z tymi narzekaniami na wyszukiwarke, mi jakos dziala. A wlasnie przed chwila sprawdzilem z ciekawosci American Gangster i tez znalazla bez problemu, z wynikiem na pierwszym miejscu. - Mefisto - 12-02-2011 Human Trafficking - podzielona na dwie (a w niektórych stacjach pewnie i na cztery) części, telewizyjna produkcja robijająca się o temat handlu ludźmi (głównie młodymi, atrakcyjnymi kobietami, choć i mali chłopcy też są pokazani). Nie jest to poziom HBO (które swoją drogą mogłoby ten temat poruszyć po swojemu), ale jest nieźle. Pomijając pewne złagodzenie ogółu dla prime time, to i tak kilka scen jest mocnych. Obsada spisuje się dobrze (Robert Carlyle jako rosyjski boss rządzi), może tylko Sorvino drażni w roli nieskazitelnej pani policjant. Parę wątków po łebkach (dlatego szkoda, że całość tak krótka), kilka problemów niepotrzebnie się rozmywa, no i narracja mimo wszystko dośc sztampowa, a wątek kryminalny naiwnie zrobiony (choć finał trzyma w napięciu). Niemniej obejrzeć warto, choćby po to, żeby dostrzec problem. Choć nas to aż tak nie kontrowersuje, to wyobrażam sobie, że na Amerykanach musiało zrobić ogromne wrażenie. I głównie za to odważne podjęcie tematu i wskazanie problemu ocena nieco wyższa, niż faktyczna jakość tej produkcji. Myślę, że warto zerknąć okiem. 7/10 - Danus - 12-02-2011 military napisał(a):a jak działa szukajkamilitary, szukajka działa bez problemu. - Mierzwiak - 12-02-2011 Takers aka Chętni na kasę (lol). Reżyser i scenarzyści (było ich od groma w napisach końcowych) wykazali się niezwykłym talentem, wymyślając film o grupie złodziei który ma irytujących/żałosnych/pozbawionych charyzmy* bohaterów po obu stronach barykady, jest potwornie nudny i ma beznadziejną, wymęczoną do granic możliwości intrygę. Nie chciało im się do tego stopnia, że skopiowali napad z Włoskiej roboty i jeszcze kazali bohaterom głośno o tym powiedzieć. <facepalm> *niepotrzebne skreślić 2/10 PS. Chyba wiem czemu Chris Brown pobił Rihannę, musiała mu powiedzieć jak tragicznym jest aktorem. Tank Girl - szalone i niesamowicie durne, ale ma swój urok. 5/10 |