![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Mush Room - 15-09-2010 Halo zawsze miało bezbłędne trailery, szkoda że gra jest kijowa. niemniej film bym obejrzał. - Wawrzyniec - 15-09-2010 Mówisz o "Reach", czy poprzednich odsłonach? - Mush Room - 15-09-2010 mówię generalnie o serii Halo ;) choć nie grałem w tą ostatnią. ale scenariusz zawsze był ten sam - oglądam trailer - zachwyt, widzę gemplej - nara. - Wawrzyniec - 15-09-2010 Jakbym słyszał siebie przed zagraniem w trzecią część :). Nie wiem, jak poprzednie, ale "trójeczki" możesz spróbować w wolnej chwili. Podziękujesz mi później. - Mush Room - 15-09-2010 mówisz o ODST? a wyszło to to na PC? - Wawrzyniec - 16-09-2010 Mówiąc "trzecia część", miałem na myśli Halo 3. Jeśli nie masz X360, to zapomnij o wszystkim, co napisałem :). - military - 16-09-2010 Mush Room napisał(a):widzę gemplej Sformułowanie używane przez wszystkich hejterów Halo. Jakoś nikt nie pisze "pograłem - nara". - Mush Room - 16-09-2010 "pograłem - nara" mogę powiedzieć o Halo 1 i 2. Wawrzyniec - no nie mam, więc niestety tymczasowo zdania nie zmienię najwidoczniej :) - Snappik - 16-09-2010 Nie rozumie fenomenu Halo - przecież to jest cieńsze od słabego Unreala II. Ale spoko, konsole muszą też mieć swoje pokaleczone FPSy :) - Don Vito - 16-09-2010 FIFA 11 PC Demo: Po 6 latach przerwy FIFA wychodzi na PC :) Demo miażdży wszystko, co zostało do tej pory dokonane w dziedzinie piłki nożnej na PC. Ta fizyka, te animacje, ta grywalność. Po prostu miód. Niestety demko ma wadę - najniższy poziom trudności, którego nie da się zmienić. Wystarczyło zagrać trzy mecze, żeby gromić przeciwników po 5:0. W każdym razie, czekam na pełną wersję. - military - 16-09-2010 Snappik napisał(a):pokaleczone FPSy :) To jest przezabawne jak się niektórzy muszą dowartościowywać swoimi komputerami, jakby to były przedłużenia penisa. Halo zgarnia oceny o średniej 95% nie bez powodu, a wy tego nie zmienicie zaklinając rzeczywistość. Ani nie wydacie sprawiedliwych ocen tych gier a) grając na ich pokaleczonych portach PC, zrobionych tylko po dlatego, bo dawno, dawno temu PC jeszcze liczył się jako platforma do gier i wydawano na niego niedorobione wersje konsolowych gier, żeby uciszyć oburzenie pominiętych pececiarzy b) nienawidząc konsol. Bo z takim podejściem to i God of War 3 zjedziecie (e tam, taki sobie button-masher, przebajerowany wizualnie, dla debili) PC jako platforma niemal umarł, a od zadeptania uratowała go tylko nowa generacja kart graficznych - obecnie grafika to jedyna przewaga komputera nad konsolami. Ale nie aż tak rażąca w oczy, żeby odbić się od dna. Wyniki sprzedaży gier multiplatformowych mówią same za siebie - np. taki MW2. Podejrzewam, że kolejna generacja konsol znów zmiecie komputery z powierzchni ziemi, i pozostaną im tylko koreańskie RTSy oraz RPG wymagające 40 minut zabawy z tabelkami, żeby uzbroić postać. Oczywiście mnie to absolutnie zwisa, tak samo jak zwisa irytujący margines próbujący pocieszać się, mówiąc że gry na konsole ogłupiają, są prostackie, nudne itp. Szkoda tylko, że taka krótkowzroczność dostała się i na to forum. - Snappik - 16-09-2010 military napisał(a):Snappik napisał(a):pokaleczone FPSy To jest dopiero przedłużanie penisa. Ch.. mnie obchodzi jakie Halo zbiera oceny. W czasach kiedy co druga "hypowana" gra ma powyżej 80% takie opinie można sobie włożyć do działu "bajki" :) - Rodia - 16-09-2010 military napisał(a):PC jako platforma niemal umarł, a od zadeptania uratowała go tylko nowa generacja kart graficznych - obecnie grafika to jedyna przewaga komputera nad konsolamiPierdolisz głupoty i do tego nie masz pojęcia o czym. Zasadnicza przewaga kompów nad konsolami polega na mocy sprzętowej, której 7 generacja konsol wciąż posiada zaledwie ułamek względem PC. Po drugie, sterowanie klawiaturą i myszką jest 100000 razy bardziej precyzyjne niż na kontrolerze więc o FPSach bez auto-aimu, strategiach z mikrozarządzaniem i oldschoolowych rpgach (Mass Effect to NIE jest oldschoolowy erpeg) "wy" możecie sobie co najwyżej pomarzyć. "Wy" jest w cudzysłowie bo osobiście pierdoli mnie kto na czym gra, czego jest fanbojem i co o tym myśli - dla mnie ważne jest po prostu granie w dobre tytuły, a czy na PC czy na konsoli to już sprawa drugorzędna. Konsoli zwyczajnie nie posiadam, więc gram na tym co mam. PC przecież też posiada cały szereg wad (z których największą z pewnością jest jebanie się z upierdliwym oprogramowaniem i konieczność ulepszania sprzętu), których nie mam zamiaru bronić. Ba, są pewne gry, w które lepiej jest grać na kontrolerze niż na klawie. Więc przestańcie się kłócić co jest lepsze bo do jednych gier zawsze będę wolał PC, a do innych zawsze konsolę :) Natomiast niepodważalna prawda jest taka, że jeśli jakaś gra wychodzi wychodzi na wszystkie najważniejsze platformy to prawie zawsze wersja na PC jest tą najlepszą. O ile oczywiście jej konwersja jest zrobiona starannie, a nie zjebana na odwal się jak np. właśnie w serii Halo albo Splinter Cell: Conviction. Snappik napisał(a):W czasach kiedy co druga "hypowana" gra ma powyżej 80% takie opinie można sobie włożyć do działu "bajki" :)To jest niestety prawda choć ja tam recenzjom nadal ufam, a i nie zawsze jest tak jak piszesz. Kane & Lynch 2, Mafia 2 albo C&C4 wszystkie były bardzo hajpowanymi grami, a wcale nie uzyskały tak wysokich ocen na jakie wszyscy liczyli. - military - 16-09-2010 Rodia napisał(a):sterowanie klawiaturą i myszką jest 100000 razy bardziej precyzyjne niż na kontrolerze więc o FPSach bez auto-aimu Jak widzę ten argument to się we mnie gotuje. I CO, kurna, Z TEGO? Po pierwsze - myszkę możesz sobie wsadzić głęboko, jeśli grasz w platformówki, wyścigi, piłki nożne, bijatyki, symulatory lotu. Po drugie - skoro grając na padzie nawet nie odczuwasz dyskomfortu ani nie grasz gorzej przez pada, to w którą część odbytu cię to uwiera? Te gry są specjalnie tak projektowane, by uwzględniać inny typ sterowania i dawać wyzwanie odpowiednio dostosowane do możliwości. Poza tym mnie sterowanie myszką w FPSach wkurza niesamowicie, bo możesz w UŁAMKU SEKUNDY odwrócić się o 360 stopni, srać rakietami w każdą stronę i generalnie zachowywać się TOTALNIE NIEREALISTYCZNIE, nawet w grach nastawionych na realizm. Pad jest 100000x bardziej realistyczny, bo NIE POZWALA przycelować w jeden piksel - i to jest ZALETA, NIE WADA. Reszty posta nie przeczytałem, zbyt długi, a taka bzdura w drugim zdaniu zdyskwalifikowała resztę tekstu.:) - Mush Room - 16-09-2010 prawdy są dwie - w FPSy ZAWSZE będzie lepiej grąło się na kompie (wiadomo, że to kwestia wprawy, ale jest to gatunek typowo pecetowy). no i poza tym military wydaje mi się, że masz jakiś kompleks konsolowca, bo od razu reagujesz alergicznie jeśli ktoś zjedzie jakąś grę na konsole. miałem napisać jeszcze drugą prawdę, ale zapomniałem co to miało być :) ja osobiście powiedziałem tylko, że nie lubię Halo i zwisa mi to na czym bym w to grał. ta gierka jest tak kolorowa, że rzygać się chce, fabuła jest mało interesująca DLA MNIE, więc w to zwyczajnie nie gram. konsole lubię, w ogóle stoję dużo bardziej za nimi niż za pecetami jeśli chodzi o maszyny do grania z paru powodów - są wygodniejsze, bo można się rozwalić na kanapie, nie trzeba walić się z oprogramowaniem, wkładasz płytę i grasz, ale to wszyscy wiedzą. poza tym, myślę podobnie jak Rodia i wali mnie kto na czym gra. gra jest albo dobra, albo nie. z gówna miodu się nie zrobi - Halo gówno dla mnie znaczy i znaczyłoby tyle samo nawet jeśli grałbym w to na XboX 7tysięcykurwa80. w życiu bym nie powiedział, że konsole ogłupiają itd itp. każda maszyna elektroniczna ogłupia, więc to nie tylko one :) EDIT: military - widzisz, dla mnie to wada. ja sram na realizm, jakbym chciał realizm to bym wyszedł na dwór, nie szukam tego w świecie wykreowanym wirtualnie. grając w grę, nie szukam w niej realizmu, tylko dobrej zabawy, bo mam ochotę się odprężyć/przestraszyć/zaintrygować historią/łatewer. nie podniecam się sandboxami, bo nie cierpię jeździć pół godziny przez miasto żeby wykonać jakąś misję, tylko po to żeby było REALISTYCZNIE, tak samo nie podnieca mnie to, że nie mogę srać dookoła rakietami. lubię napierdalać, więc chcę :) - Luis Cyfer - 16-09-2010 military ma racje, reszta blefuje:) przeszedłem Mafie 2 na iksie. znakomita gra. 9 - simek - 16-09-2010 military napisał(a):Poza tym mnie sterowanie myszką w FPSach wkurza niesamowicie, bo możesz w UŁAMKU SEKUNDY odwrócić się o 360 stopniPrzecież to zawsze jest kwestia ustawień. Na myszce możesz ustawić niską czułość i będziesz miał realistyczniej, bo żeby się obrócić trzeba będzie troche pomachać myszką po biurku, na Xie, przynajmniej w CoD możesz ustawić czułość taką, że postać obraca się z szybkością malaksera. Dla mnie myszka lepiej symuluje trzymanie broni w rękach(ideałem byłoby przekazywanie ruchu myszki na ekran w skali 1:1) niż kręcenie jakimś grzybkiem. Ogólnie, to w większej ilości gier pad wygrywa, są nawet gry, których lepiej w ogóle nie dotykać bez pada, ale w FPSy i RTSy ZAWSZE lepiej będzie grać myszką. - Rodia - 16-09-2010 military napisał(a):Po pierwsze - myszkę możesz sobie wsadzić głęboko, jeśli grasz w platformówki, wyścigi, piłki nożne, bijatyki, symulatory lotu.A jak nie gram? military napisał(a):Te gry są specjalnie tak projektowane, by uwzględniać inny typ sterowania i dawać wyzwanie odpowiednio dostosowane do możliwości.Jakbyś przeczytał mojego posta do końca to byś zobaczył, że napisałem, że w niektóre gry lepiej grać na PC, a w niektóre na konsoli ;] Tylko, że gry, które naprawdę wykorzystują układ kontrolera zazwyczaj wychodzą... tylko na daną konsolę. Więc problem znika. military napisał(a):Poza tym mnie sterowanie myszką w FPSach wkurza niesamowicie, bo możesz w UŁAMKU SEKUNDY odwrócić się o 360 stopni, srać rakietami w każdą stronę i generalnie zachowywać się TOTALNIE NIEREALISTYCZNIE, nawet w grach nastawionych na realizm. Pad jest 100000x bardziej realistyczny, bo NIE POZWALA przycelować w jeden piksel - i to jest ZALETA, NIE WADA.Nie no, umarłem. Pierwszy raz widzę, żeby ktoś NARZEKAŁ na SWOBODĘ ruchów w grze :D - military - 16-09-2010 Rodia napisał(a):Pierwszy raz widzę, żeby ktoś NARZEKAŁ na SWOBODĘ ruchów w grze A to na padzie nie możesz spojrzeć w jakąś stronę? Myślałem że mówimy o precyzji, nie swobodzie. Poza tym wkurza mnie nawet samo oglądanie gameplayów z PC - drobne ruchy ręką, minimalne korekty, paniczne obroty itp. - to wszystko nie wygląda płynnie, ekran drży, rusza się zbyt szybko. Ja tam wolę bardziej stabilny pogląd na świat, bo i mnie oko nie lata razem z ręką. Może gdyby ruchy myszki kierowały celownikiem, a nie całym widokiem, byłoby lepiej, ale gry FPS na PC to bardziej gry z perspektywy ręki niż ludzkiego oka. - Rodia - 16-09-2010 No mówisz, że na PC możesz w ułamku sekundy obrócić się o 360 stopni - dla mnie to jest swoboda. Poza tym PC wygrywa zarówno nią jak i precyzją - pozwala na dokładne celowanie (co dla Ciebie z jakiegoś powodu jest wadą i zupełnie tego nie czaję) i jednocześnie na swobodne i szybkie ruchy. |