Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
LOST (ABC, 2004-2010) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: LOST (ABC, 2004-2010) (/Thread-LOST-ABC-2004-2010--77)



- Mierzwiak - 23-03-2007

Skusiłem się ostatni raz (przyrzekam!) zresztą nic takiego tam nie było, bardzo chaotyczny montaż.

Chciałbym mieć w sobie tyle silnej woli żeby nie oglądać co tydzień tylko odczekać do końca sezonu i obejrzeć ciurkiem, rewelacyjnie się tak ogląda seriale.


- Mush Room - 23-03-2007

To prawda, ale to niewykonalne ;) Jeśli już serial Cię wciągnął, to nie ma szans, żeby się powstrzymać przed oglądaniem kolejnych odcinków, jeśli masz świadomość, że są właściwie na wyciągnięcie ręki :D


- Spirit - 23-03-2007

Po kilku odcinkach nudy wreszcie zaczęło się coś dziać, tyle, że po takim zaskoczeniu znowu akcja siądzie, cały czas się tak dzieje.Locke mnie zaczął wkurzać, bo nie wiem o co mu biega, a Bena kombinatora chętnie osobiście bym zatłukła :twisted: .


- Khet - 23-03-2007

Ostatni odcinek ponownie był świetny. I niezłe zakończenie. W końcu sezon po półmetku, powinno się coś zacząć dziać. I ciekawe co znowu Ben kombinuje, bo przecież nie będą teraz sobie wszyscy żyli długo i szczęśliwie :p
Zaciekawiła mnie jedna uwaga Locke - dlaczego na Bena "lecznicze właściwości" wyspy nie działają ?


- Mierzwiak - 23-03-2007

Ben sam się nad tym zastanawia i widać nie jest mu z tym dobrze.


- picek - 23-03-2007

Odcinek rewelacyjny choć scenarzyści poszli na łatwiznę jeśli chodzi o wytłumaczenie jak Locke trafił na wózek. Nie mówili o tym przez 3 sezony i oczekiwałem na jakieś tajemnicze, zaskakujące wytłumaczenie...

Teraz pozostaje tylko pytanie... Jak ojciec Johna Locke'a znalazł się na wyspie..? Jednak plotki głoszą...
Jak podaje LA Times, zarówno Johna Locke'a, jak i jego ojca, fani zobaczą dopiero za pięć tygodni. Na pocieszenie producenci dodają, że wraz z ich pojawieniem rozpocznie się szczyt formy tego sezonu.


A teraz z innych ciekawostek:

ABC podało listę programów, których nowe sezony będzie można oglądać w tej stacji od jesieni (sezon 2007/2008). Wbrew obawom niektórych fanów, LOST nie został zdjęty z anteny z powodu spadającej oglądalności. Czwarty sezon został oficjalnie potwierdzony.

A tutaj według czytelników http://darkufo.blogspot.com/ ranking odcinków:
[Obrazek: episoderatinght2.jpg]


- Jakuzzi - 28-03-2007

3x13 - bezapelacyjnie najlepszy odcinek trzeciego sezonu. W koncu cos sie rusza: rozwiazan fabularnych jest w nim wiecej niz w dwunastu poprzednich (inna rzecz, ze wraz z niektorymi odpowiedziami powstaja dodatkowe pytania, ale to juz normalka przy tej serii).

Dwa tylko zgrzyty (a tym samym spoilery):

- Kwestia lodzi podwodnej. Dowiadujemy sie o niej stosunkowo niedawno, wiadomosc dosc rewolucyjna, jeszcze bardziej plan Locka, zeby wspomniana lodz wysadzic. I co? I cala operacja 'wysadzenie lodzi' zajmuje raptem piec minut. Locke bez zadnego trudu rozwalil (rzekomo) jedyna rzecz, dzieki ktorej mozna sie z tej wyspy wydostac. Czy takie cos nie powinno byc chociaz w minimalnym stopniu strzezone?

- Koncowe sceny z retrospekcji Johna. Skladam brawa scenarzystkom, ale krece glowa wobec rezysera. Dramaturgia kuleje. Niektore momenty mogly byc pod wzgledem intensywnosci emocjonalnej powalajace, a zostale nakrecone w sposob: 'pokazmy to wreszcie i mamy spokoj'.


Mimo wszystko odcinek swietny.


- Mierzwiak - 28-03-2007

Jakuzzi napisał(a):Czy takie cos nie powinno byc chociaz w minimalnym stopniu strzezone?
Halo! Cały teren otaczają słupy emitujące śmiertelne ultradźwięki czy co to tam było.

A dramaturgia była jak trzeba. W połączeniu z aktorstwem O'Quinna wyszło wspaniale.


- Jakuzzi - 28-03-2007

Mierzwiak napisał(a):Halo! Cały teren otaczają słupy emitujące śmiertelne ultradźwięki czy co to tam było.

A jednak teren pilnuja uzbrojeni w bron straznicy, wszedzie pelno kamer. Tylko jeden obiekt jakos dziwnie zapomniany.


- Gal Anonim - 29-03-2007

hops napisał(a):
Mierzwiak napisał(a):Szkoda tylko że musimy poczekać dwa tygodnie na kontynuację tego wątku - następny odcinek będzie o Nikki i Paulo.
Wiedziałem, że to co zobaczyłem, było zbyt piękne.
Mam nadzieje, że ten odcinek skończy się podwójną śmiercią.
SPOILER! (po obejrzeniu 14 odcinka)


O rany, wiedziałes! :D


Koniec SPOILERA

Nawet niezły odcinek, fajne nawiazania do niektórych wydarzeń i świetnie wmontowane i dokręcone (bo chyba Nikki i Paulo nie byli na planie od pierwszego odcinka) nowe sceny. Mocne, moim zdaniem, zakończenie - ciekawe czy będzie coś z niego wynikało. Szkoda tylko, że nie ma kontynuuacji wątku Locke'a.


- hops - 29-03-2007

Naprawde dobry odcinek. Nie spodziewałem się czegoś podobnego :) Ten serial naprawdę ma moment zwyżki :)


- massbadass - 29-03-2007

hops napisał(a):Ten serial naprawdę ma moment zwyżki :)

mogę się zgodzić, że zwyżki, ale ponad swój 3 sezonowy mierny poziom - nie trudno więc o zwyżkę ;) ; patrząc na całość to zacytuje rozmowę z gg z moim bardzo tolerancyjnym kumplem(o 13 odcinku)

SPOJLER
"...i powiem tyle, no tylko tam, w ym serialu można lansować tezę, że w autralii to już wszyscy rozmawiali z ojcem Jacka, tlyko nie on sam, i jeszcze zajebiście, ze jack i claire są rodzeństwem...", "..... a już o idiotyzmie Locka to nie wspomnę, ten gostek mi działa na nerwy, przez niego ten serial ma te 5 serii..."; nic dodać, nic ująć
KONIEC


- Dr_Bakier - 30-03-2007

s03 14 ofkorz spojlery
Oglądam i zastnawiam się gdzie podział się ten mierny poziom z początku 3 sezonu;) Bardzo fajny odcinek, taka przypowieść nie popychająca akcji do przodu ale mimo wszystko fajnie zrobiona. Mamy wydarzenia z innej perspektywy i okazuje się że Nikki i Xerxes to banda egoistów. Świetne było to że przez kilkanaście minut sugerowano widzowi żę parka współpracowała z innymi, okazało się ze on tylko znalazł krótkofalówkę ale i tak podobał mi się ten wątek. Nie sądze żebyśmy zobaczyli ich w kolejnych odcinkach, hehe, ale krótkofalówka na pewno znajdzie zastosowanie.
No i doszła kolejna interesująca tajemnica wyspy: nowe gatunki owadów, z jednej strony Artz jest "tylko" nauczycielem w liceum a nie światowej klasy entomologiem ale z drugiej widać że znał się na rzeczy (wieda o medusa spider).


- military - 30-03-2007

Nie widziałem ani jednego odcinka, ale jak czytam wasze posty, wygląda na to że Lost to serial skomplikowaniem przypominający brazylijskie telenowele - Antonio kręcił z Luizą, ale wtrącił się Julio i wydawało się, że razem spiskują przeciwko Juanowi. ;)


- Mush Room - 30-03-2007

Military - bredzisz człowieku :)

A co do odcinka 14. No zakończenie mnie wryło w ziemię prawdę mówiąc, takiego motywu w tym serialu się naprawdę nie spodziewałem. Gdyby Hitchcock żył i oglądał Lost - zakochałby się w tym odcinku ;)

Bez kitu, jestem w ogólnym szoku jeśli chodzi o poziom tego sezonu. W sezonie drugim nie było tyle znakomitych odcinków pod rząd, zawsze było tak - jeden, dwa odcinki masakryczne, kolejny odcinek - drastyczny spadek, po to, żeby w następnym znowu zaskoczyć. Tutaj z kolei od odcinka 8 (pomijając 9 i trochę 10) wysoki poziom cholernie się trzyma. Ba, w niektórych momentach nawet znacznie wzrasta, jak np mocna końcówka tego odcinka.

Czekamy dalej ;)


- Mierzwiak - 30-03-2007

Odcinek rewelacyjny. Nikki i Paulo okazali się całkiem miłą parką i nie tak nudną jak mogłoby się wydawać. Świetne byłe mtugnięcia okiem na poczatku, te wszystkie teksty będące aluzją do seriali i telewizji, no i bardzo miłe cameo Lando Calrissiana :)

Bardzo lubię takie odcinki. jasne że oderwane od głównej akcji, a jednak fajnie się z nią łączące (Ben i Juliet w Perle) i przy tym niesamowicie rozrywkowe. Końcówka wymiata, ale i tak niestety domyśliłem się co będzie -- ostatnim razem jak byłem na blogu chaotic.blox.pl tylko rzuciłem z ciekawości na spis tytułów ostatnich notek - a tam jak wół "pogrzebani żywcem" :evil:

Przeczytałem gdzieś że teraz już reszta odcinków do końca sezonu będzie na tak wysokim poziomie, i raczej mnie to nie zaskoczy. Wydaje mi się że szykuje się coś wielkiego.


- picek - 30-03-2007

Po tym odcinku mogę bez wątpliwości stwierdzić, że 3 sezon jest najlepszy ze wszystkich sezonów Losta... Scenarzyści naprawdę są mądrzy ale nieco chorzy :P


- Akaki - 30-03-2007

Czy bylibyście w stanie wytłumaczyć komuś "z zewnątrz", kto nie ogląda tegoż serialu, o co chodzi? :) Czy może konieczne byłoby przybliżenie moralnych rozterek pana X względem pani Y i tym podobnych...? :)


- Mierzwiak - 30-03-2007

Ja byłbym w stanie wytłumaczyć, to bardzo proste.

A opisy większości seriali wydają się mocno telenowelowate. Dla przykładu, LOST tak opisany (jeśli ktoś mówi o postaciach, a nie o tym o czym ten serial faktycznie jest) brzmi mocno kiczowato, a taki np. PB cholernie intrygująco. I co ciekawe, to LOST jest genialnym serialem, a PB łopatologiczną, idiotyczną bułą.


- picek - 30-03-2007

Akaki napisał(a):Czy bylibyście w stanie wytłumaczyć komuś "z zewnątrz", kto nie ogląda tegoż serialu, o co chodzi? :) Czy może konieczne byłoby przybliżenie moralnych rozterek pana X względem pani Y i tym podobnych...? :)

Ja próbowałem opowiedzieć co wydarzyło się w 3 sezonie osobie która oglądała tylko 2 sezony i potrafiłem wydusić tylko jedno: 'Kate przespała się z Sawyerem" bo resztę tak dokładnie nie da się powiedzieć :twisted: