![]() |
|
Godzilla - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: Godzilla (/Thread-Godzilla--704) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
|
RE: Godzilla - Lashly - 01-11-2024 Mistrzu wraca. Ciekawe czy zrobi z tym sequelem to co zapowiedział. Więcej możemy się dowiedzieć w dzień Godzilli. W Japonii 3 listopada będzie równo za 24 godziny nie wiem o której zaczynają się te uroczystości ale pewnie wieczorem czy w nocy 2 listopada się dowiemy. RE: Godzilla - Danus - 01-11-2024 Przytoczysz co on mowil o ewentualnym sequelu? RE: Godzilla - Diaz - 01-11-2024 W drugiej części godzilla ma mieć przeciwnika, ale to akurat było do przewidzenia. RE: Godzilla - Lashly - 01-11-2024 Yamazaki mówił coś o stworzeniu idealnego filmu typu "versus." Tak naprawdę kilka razy mówił o różnych planach. Hedorah może być kolejnym przeciwnikiem. Chciałbym zobaczyć go w CGI. Będzie trochę taki Godzilla vs. the Blob. Ludzie od Monsterverse też od dawna mówili o Hedorze ponieważ twórca MV, Yoshimitsu Banno wyreżyserował Godzilla vs. Hedorah i ta seria istnieje do dzisiaj i jest tak mocna bo przez prawie dekadę starał się o zrobienie choćby krótkometrażowego sequela więc byłby to ukłon w jego stronę. Na razie nie ma pewności czy na pewno chce kontynuować tę sama historię z tymi samymi postaciami ale raczej mówi się o eksploracji innego aspektu serii tylko wg Yamazakiego będzie taki sam nacisk położony na scenariusz i historię. Jeśli to bezpośredni sequel to fajnie by było rozwinąć wątek polityczny, bo przecież jest to historia alternatywna no to myślę po wydarzeniach z GMO Japonia będzie się dozbrajać, może będzie uczestniczyć w wojnach w Azji itd. Trochę dziwnie że ujawniono to już dzisiaj jak za dwa dni jest całe święto Godzilli to liczę że tam podadzą jakieś konkrety. RE: Godzilla - Turek - 01-11-2024 Osobiście mam nadzieję na bezpośrednią kontynuację ze znanymi bohaterami, do tego akcja kilka (kilkanaście?) lat później, większe skupienie na militariach itd. Fajnie byłoby widzieć uzbrojonych Japończyków, jakieś przygotowane fortyfikacje na wypadek kolejnego ataku Godzilli, jakieś poszukiwania ciała potwora z Minus One itd. I jakkolwiek super było to że w Minus One akcja była w dzień i wszystko idealnie było widać to chętnie zobaczyłbym też jakąś klimatyczną scenę nocnego ataku, zarówno na morzu jak i na miasto. Ogólnie marzy mi się posępny, ponury klimat z Godzilli 1984 - tamten film pod tym względem był tip top - taka scena ataku Godzilli na elektrownię atomową miała mega klimat. Myślę że Yamazaki znów dostarczy. Co do ewentualnych wrogów - Hedorah byłby idealny w mojej opinii. Mam też nadzieję że Toho sypnie grosza i podniosą konkretnie budżet po to by Yamazaki mógł pójść na całość. Liczę też że nadchodzacy film dostanie już "powszechną" światową dystrybucję. RE: Godzilla - Lashly - 01-11-2024 Większy budżet musi być bo granice 10-12 milionów dolarów to trochę niepoważne dla studia które aspiruje do bycia rozrywkowym hegemonem Azji na rynku światowym niczym Nintendo branży filmowej. I oby Yamazaki miał większy wpływy bo ostatnio źle się dzieje za kulisami i coraz więcej do powiedzenia ma zespół od marketingu, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z serią. Kiedyś był sobie jeden producent który pracował przy serii przez pół życia. RE: Godzilla - Żółte Krzesło - 01-11-2024 Jeżeli zdecydują się na Hedorę, to oby tylko nie poszli w stronę nadmiernego eko-moralizatorstwa (w oryginalnym filmie Hedorah powstał z zanieczyszczeń wytwarzanych przez człowieka). Nie chciałbym też, aby Godzilla nagle stał się obrońcą ludzkości i planety. Ciekawe, czy zmodyfikują wygląd Godzilli, czy zostaną przy modelu z pierwszego filmu. Jeżeli będzie to zregenerowana wersja Godzilli z pierwszego filmu, to regeneracja byłaby dobrym pretekstem dla spróbowania nieco innego wyglądu potwora. RE: Godzilla - Lashly - 01-11-2024 Gwoli ścisłości Hedorah jest z kosmosu ale zanieczyszczenia w Japonii (które były niespotykane co zresztą widać w filmie a jedna scena była zainspirowana historią studentek które zasłabły podczas gimnastyki z powodu smogu) dają mu rosnąć w siłę. Przede wszystkim jest to jakby eksperymentalny film zrobiony przez studenta filmówki na kwasie. Tylko, że trochę naśmiewa się też z hipisów. Yamazaki jak lwia część fanów lubi Godzillę i jako niszczyciela i jako obrońce. Na wszystko jest czas i miejsce, ale pewnie będzie się trzymał swojej raz obranej ścieżki. Inaczej by to po prostu nie pasowało do jego świata. RE: Godzilla - Turek - 01-11-2024 (01-11-2024, 19:04)Lashly napisał(a): I oby Yamazaki miał większy wpływy bo ostatnio źle się dzieje za kulisami i coraz więcej do powiedzenia ma zespół od marketingu A co masz konkretnie na myśli mówiąc że "źle się dzieje za kulisami" i skąd takie info? RE: Godzilla - Lashly - 01-11-2024 Skąd mam info? Bo w tym siedzę więc artykuły, nowości, książki itd. raczej mi nie umykają. No więc przez 50 lat zawsze był jakiś producent na czele czy to Tanaka czy Tomiyama ale po 2016 nowe pokolenie producentów zaczęło delegować niektóre zadania i tak powstał Godzilla Room. Generalnie Toho dało kolesiowi od marketingu prawo decydowania nad każdą pierdołą i tak teraz mamy listę zasad, który ta ekipa sobie tworzy. Na przykład Godzilla nie może umrzeć więc w teorii jakby Yamazaki chciał mieć bardziej definitywne zakończenie to by i tak nie mógł bo jakiś korposzczur chciał się poczuć jak bardzo ważna osoba. Tylko Legendary może robić swoje ale raczej stara się stosować do wytycznych by być w dobrych relacjach z Toho. I tak, od zawsze były pewne reguły, ale ich twórcy pracowali nad filmami i oni decydowali czy się je złamie czy nie. A teraz serią trzęsie banda outsiderów średniego szczebla. Jak dla mnie jest to oznaka słabości zarządzania. Podobnie było kiedyś z WB i Supermanem. No ale Godzilla kończy za dwa dni 70 lat i przeżyje i to. RE: Godzilla - OGPUEE - 02-12-2024 Ugh, creepy... RE: Godzilla - OGPUEE - 08-01-2025 O niezrealizowanym amerykańskim sequelu do japońskiego filmu (tj. Powrót Godzilli z 1999 roku): RE: Godzilla - OGPUEE - 19-02-2025 Z kronikarskiego obowiązku informuję, że Godzilla Minus One będzie na TVNie 28 lutego o 20:00: https://www.facebook.com/ryjowkablog/posts/pfbid02BXtXtMZLieJQwu878m6rWkHyHLkBhUxrt44omwjMvWFJAHuvnKA9egX34XnSDYc3l RE: Godzilla - shamar - 19-02-2025 A na nosnikach oczywiscie wciaz nie wyszedl? RE: Godzilla - Danus - 19-02-2025 Wyszedl. RE: Godzilla - Gieferg - 19-02-2025 Do tej pory się zastanawiam czym tu się ludzie jarają. Po tych wszystkich zachwytach w necie ten film był dla mnie jednym wielkim rozczarowaniem. Może z 15-20 minut z niego było niezłe, a reszta to przeważnie typowa japońska nieoglądalna hooynia :P RE: Godzilla - Lashly - 20-02-2025 No i Minus One otrzymał oficjalne błogosławieństwo i znak jakości. Godzilla - slepy51 - 20-02-2025 shamar napisał(a):A na nosnikach oczywiscie wciaz nie wyszedl? Już dawno temu wyszedł.
RE: Godzilla - Bartholomew - 20-02-2025 (20-02-2025, 00:07)Lashly napisał(a): No i Minus One otrzymał oficjalne błogosławieństwo i znak jakości. coś w tym jest :D hejt Gieferga to jak filmowa gwiazdka Michelin RE: Godzilla - OGPUEE - 06-03-2025 Matthew Modine obsadzony w następnym Monsterverse. |