![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Hitch - 18-01-2011 Odnośnie RDR jeszcze. Dwie niesamowite piosenki: (powrót do domu) (tuż przed finałem) - Arahan - 18-01-2011 Compass ... cholera, dziwne uczucie towarzyszyło mi podczas powrotu do domu kiedy w tle "leciała" ta piosenka. Dobra rzecz. Swoją drogą 2011 będzie mega ciekawy jeśli chodzi o gry: - Uncharted 3, - Batman: Arkham City, - LA Noire, - Resistance 3, - Mortal Kombat (oj będzie się tłukło z kumplami :D), - Crysis 2 - Rodia - 21-01-2011 Dzisiaj ujawniono kolejną, i mam nadzieję, że ostatnią, datę premiery Duke Nukem Forever. 3 maja w USA i 6 maja w reszcie świata. Z tej okazji pojawił się nowy trailer: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F-xdXcPu0uc&feature=player_embedded[/youtube] Yeah! :D - Jakuzzi - 21-01-2011 Grafika nie powala, (a lokacje wygladaja wrecz tragicznie), ale moze przynajmniej bedzie zabawnie. - military - 22-01-2011 Skończyłem dziś HL2 - gra wytrzymuje próbę czasu bardzo dobrze. Tylko końcówka zrąbana (znaczy walki w mieście) - ostra jatka potrafi ni z tego, ni z owego zmienić się w mozolne pokonywanie przeszkód przy pomocy gravity guna. Wybija to i z klimatu, i z tempa. No i ogólnie dużo ciekawiej było samemu przemierzać wielki zdewastowany świat, a nie błądzić po sztucznym labiryncie alejek z bandą debili, którzy co chwilę zagradzają drogę. Etap z przechodzeniem po żebrowaniu mostu - 10/10. Etap ze snajperami - 10/10. Etap z walkami w mieście - 5/10. Reszta gry - 8/10. Zacząłem za to grać w Metro 2033. Co prawda nie jest to gra tak dopracowana technicznie jak HL2, zdarzą się jakieś bugi itp., ale pod względem klimatu zjada HL2 i każdą inną apokaliptyczną grę na śniadanie. Świat przedstawiony jest nieziemsko szczegółowy, fajne są zwłaszcza "miasta" - zabarykadowane stacje metra, w których mieszkają ludzie. Jeszcze nigdy nie widziałem tak naturalnie odtworzonego gwaru "ulicy". Tutaj nie ma tak jak w HL2, że podchodzisz do kolesia i słuchasz, co ma do powiedzenia - rozmowy toczą się cały czas, nie ma szans wysłuchać wszystkich, ale można podsłuchiwać tych i owych. Ludzie tu wydają się naprawdę żyć. Równie zarąbiste są tunele zajęte przez mutanty, czy zdewastowana Moskwa w środku nuklearnej zimy. Zero bullshitu - full dorosłe podejście. Gameplay, choć trochę niedopracowany, jest tak pomysłowy, że konkurencja wysiada. Konieczność używania maski gazowej i wymiany filtrów, dbania o to żeby nie zbić szybki, możliwość ręcznego podładowania baterii do latarki przez użycie prowizorycznego dynama, wreszcie walka - nie dość, że czuć ciężar i siłę broni, i że każdy strzał jest na wagę złota, to na dodatek w wielu przypadkach lepiej spieprzać niż próbować się bronić. Krótko: o take apokalipse walczyłem. Gra ze względu na, powiedzmy, spójność i szczegółowość świata, powoduje opad szczęki i wciąga jak cholera. Gdyby trochę bardziej dopracowano ją technicznie (animacja twarzy na ten przykład), byłby mega hit. Tak - jest tylko bardzo ładna, ale mega-dobra, wyjątkowa, niepowtarzalna giera. Na pewno jedna z najlepszych, w jakie grałem na X360. Polecam wszystkim miłośnikom realistycznej, dorosłej apokalipsy.:)
- Khet - 23-01-2011 Metro 2033 to jedno z przyjemniejszych zaskoczeń ubiegłego roku. Świetny klimat, ciekawy scenariusz i niezła oprawa plus kilka fajnych patentów, m.in. zaczerpniętych z książki - waluta, czy ręczna ładowarka. Czekam na sequel, tylko mam nadzieję, że nie będą na siłę wpychać tam multi i skupią się na świetnym singlu :) - military - 24-01-2011 Metro jest totalne wyrąbiste, nawet mimo gigantycznego buga powodującego natychmiastową śmierć w jednej z misji - niby są dwie drogi prowadzące do celu, ale jedna ma błąd i pójście nią nie jest możliwe. Cóż, jestem zdolny to wybaczyć, choć sporo krwi mi napsuło. A w ogóle wklimaciłem się w stareńskie KKND, które nie dość że jest świetnym post-apo RTS-em, to jeszcze ma genialny soundtrack i jest po prostu wali po klejnotach humorem. Briefingi rządzą, moja ulubiona kwestia (dotycząca poszukiwań zagubionego zwiadowcy): - We couldn't triangulate, but we quadratraplalate pentagonally his position. (wypowiedziane ze śmiertelną powagą przez pociesznego generała:)) Jednocześnie podczas briefiengu na "komputerze" wyświetlają się rzędy numerów przeplatane informacją, że właśnie następuje "Nonsensical numbers transfer". :) Zresztą przerywniki odegrane przez prawdziwych aktorów w prawdziwej dekoracji mają klimat, nie to co teraz - nawet że w KKND są o milion razy skromniejsze niż choćby w Starcrafcie 2. I kawałek soundtracku: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nGeV7yl5yi0[/youtube] Uwielbiam tę gierkę.:) - Khet - 24-01-2011 Cytat:niby są dwie drogi prowadzące do celu, ale jedna ma błąd i pójście nią nie jest możliwe. Cóż, jestem zdolny to wybaczyć, choć sporo krwi mi napsuło.O którą misję konkretnie chodzi? :o Jedyną alternatywę kojarzę z misji polegającej na przejściu granicy linii Czerwonej i Nazistów, ale to akurat udało mi się przejść na dwa odmienne sposoby (z trudem). - military - 24-01-2011 Outpost - na powierzchni, przechodzi się przez budynek, a następnie drogę pełną wraków należące do nazistów. Można na tę drogę wejść albo przez budynek, albo przez plac z koparką, ale druga z opcji po przekroczeniu pewnego punktu po prostu cię zabija. Myślałem że to jakiś snajper albo mina, ale nie - to bug, inni też go mają. Dobrze że jest druga droga.:) Jeśli go nie masz, to nie wiem - masz szczęście.:) Ew. grasz na PC, bo ja mam wersję konsolową. - Khet - 24-01-2011 Grałem na X360 ;-) Przeszedłem tą misję idąc najpierw na plac z koparką. a potem na dach (odbębniłem opcjonalne zadanie z radiem) i stamtąd do środka. W sumie nie wiedziałem, że jest też drugi sposób - nie próbowałem nawet innego podejścia. - Hitch - 25-01-2011 http://www.rockstargames.com/lanoire/ Rockstar znowu pozamiata. Co prawda można to było już stwierdzić po pierwszych materiałach, ale teraz już zostało odbębnić czekanie do premiery. Co do poziomu produkcji nie mam już najmniejszych wątpliwości. Będzie się działo! - military - 25-01-2011 Khet napisał(a):Przeszedłem tą misję idąc najpierw na plac z koparką. a potem na dach (odbębniłem opcjonalne zadanie z radiem) i stamtąd do środka. W sumie nie wiedziałem, że jest też drugi sposób - nie próbowałem nawet innego podejścia. Akurat w tej misji możliwych dróg jest całkiem sporo - ja zacząłem od wejścia do budynku przez dziurę w prawej ścianie, a na dach wspinałem się po kolejnych piętrach. I wszystko byłoby gites, gdyby nie ten bug, który odpala się kiedy chcę przejść na drogę z placyku z koparką.:) W ogóle w tej misji powiało mi pierwszym Call of Duty - ale tutaj wyglądało to znacznie ciekawiej. - Luis Cyfer - 25-01-2011 Zachęcony recka Metra odpalilem gierke. Faktycznie, klimat genialny, ponure podziemia moskiewskiego metra daja rade. Atmosfera lepka od grozy, ale sam gameplay juz nie taki fajny. Strzelanie nie sprawia zadnej frajdy, dziwne bugi skutecznie przeszkadzaly mi sie wczuc. Jak 'nic sie nie dzieje' jest znakomicie, natomiast jak pojawiają sie mutanty czar pryska. Trzeci Chapter za mna, ale chyba sobie podaruje dalsze przygody, ale ksiazka wydaje sie spoko:) Skonczylem Dead Space 2 No to ja rozumiem:) Siklel idealny. Jak komus podobala sie jedynka to bedzie zachwycony dwojka. A jak komus jedynka nie przypadła do gusty, bo np. znudzily go 'takie same' lokacje na kosmicznym statku to tu takiego problemu nie bedzie. Plansze sa bardzo roznorodne, obszerniejsze. Jest np. hotel, przedszkole etc. Grafa i muza pownownie miażdżą. Wspaniala i calkiem trudna gra. Przeciwnkow sporo i czasami mozna miec prolem z ammo:) Szkoda tylko, ze gra, mimo jest na 2 plytach to czas przejścia wcale nie jest dluzszy od jedynki. Podobny. 9 - military - 25-01-2011 Luis Cyfer napisał(a):Zachęcony recka Metra odpalilem gierke. PC czy konsola? A co do DS2 - czy tak samo jak w jedynce poziom trudności jest taki sam od początku do końca? Bo przez to gra mnie dziś odstrasza - nuda, nuda i jeszcze raz nuda, zero stopniowania napięcia, zresztą potwory widać już po 3 minutach. - Luis Cyfer - 25-01-2011 ma sie rozumiec, ze konsola:) iks military napisał(a):A co do DS2 - czy tak samo jak w jedynce poziom trudności jest taki sam od początku do końca? Bo przez to gra mnie dziś odstrasza - nuda, nuda i jeszcze raz nuda, zero stopniowania napięcia, zresztą potwory widać już po 3 minutach.na poaczatku klasyczne nekromorfy, ale im dalej tym ciezszej. Niejest to jakis przegiety poziom trudnosci ale bywa ciezko. Jest na pewno trudniej niz w jedynce - military - 25-01-2011 I strzelanie nie sprawia ci frajdy? A mnie się w Metrze cholernie podoba.:) Bronie mają mało amunicji, trzeba często przeładowywać, trudno cokolwiek ubić - no czad po prostu, fajna odmiana po prażeniu z karabinu na pestki arbuza w takim CoD.:) A co do DS2, chodzi mi raczej nie o to, czy pojawiają się nowe nekromorfy, tylko o to, czy jest w późniejszych etapach zauważalnie trudniej niż w pierwszych. Bo w jedynce moim zdaniem poziom trudności nie drgnął. - Luis Cyfer - 25-01-2011 military napisał(a):I strzelanie nie sprawia ci frajdy?no moze jak by stworki jakos reagowaly na obrażenia to byloby lepiej. A tak sie strzela w takiego klocka i nie wiadomo czy to juz martwe, czy to bug, czy moze w ogole nie trafialem :)))))) military napisał(a):A co do DS2, chodzi mi raczej nie o to, czy pojawiają się nowe nekromorfy, tylko o to, czy jest w późniejszych etapach zauważalnie trudniej niż w pierwszychtak, jest trudniej. Bez przegiec, ale bywa goraco i trzeba walczyc o zycie:) - military - 25-01-2011 Na ludziach widać efekty postrzałów (także dzięki animacji), na mutantach... cóż, to mutanty:) - zresztą też da się ich w ten sposób wybić z równowagi czy po prostu przestraszyć. Poza tym gra to mimo wszystko w większości naparzanka z ludźmi - zwłaszcza sekcje z nazistami są świetne. - Luis Cyfer - 25-01-2011 dobra, gram dalej:) Coraz lepiej, coraz lepiej. Podoba mi sie. Malo stworkow, duzo ludzików, choc tez potrafia napsuć krwi. Rzucam w takiego 5 razy nożykiem a ten stoi...Teraz niesławne Outpost:) - military - 25-01-2011 Jak dotrzesz do silosu atomowego, kopara opadnie ci na glebę i przebije się do sąsiadów piętro niżej. Tak powinien wyglądać Fallout w 3D. |