![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Khet - 25-01-2011 Ja chyba w końcu się zbiorę i kolejny raz skończę M2033 na tych hardcorowych trybach z DLC (one shot kill, działający w obydwie strony :P ). Doszedłem w sumie do Outpost właśnie, ale na tym poziomie trudności jest tam dość hardcorowo, a w dodatku filtrów brak. - military - 26-01-2011 A tak w ogóle to mam taką ofertę: Wymienię oryginalnego Dragon Age: Origins na X360 na innego rpga. Stan: jak nowy. Ktoś zainteresowany? - Luis Cyfer - 26-01-2011 Metro skonczone. Dobrze, ze jednak dalem grze szanse:) Kawal dobrego szpila. Z bledami, bugami, ale i ze świetnym, rzadko spotykanym klimatem. Podobalo mi sie na 7/10. Gdyby to dopracowali to bylby hicior. Ksiazke ktos czytal? ps. tez sie zaciąłem w Outpost:) - Khet - 26-01-2011 Książkę czytałem, przed grą jeszcze ;-) Kontynuację również. - Luis Cyfer - 26-01-2011 i warto sie za nia zabrac po przejściu gry? to to samo czy moze inna historia itp? - Khet - 26-01-2011 Gra generalnie ślizga się jedynie po głównym wątku książki (czyli jakichś 30% treści), w dodatku miejscami go upraszczając i zmieniając (to samo tyczy zakończenia). Możesz więc śmiało czytać - książka jest niesamowicie klimatyczna, genialnie opisuje wszystkie zasady rządzące światem metra i jeszcze lepiej niż gra obrazuje całe to post-apokaliptyczne życie. - BezcelowyAlbatros - 27-01-2011 Krótka recenzja ksiązki "Metro 2033", którą popełniłem jakiś czas temu na nieistniejącym już forum: Cytat:Lubię opowieści, których akcja osadzona jest w post-apokaliptycznych klimatach, czy to w literaturze, czy na ekranie. Do tej pory powstało, w sumie, niewiele takich pozycji godnych uwagi, i tak na szybko, gdybym miał wymienić jakąś książkę, powiedziałbym: "Bastion". Wiem, że pewnie powstała tego masa, a ja w swojej ignorancji, po prostu ich (jeszcze) nie poznałem, więc nie wieszajcie na mnie wszystkich psów, za to, że jestem taki niedoinformowany ;--) - Khet - 27-01-2011 Moim zdaniem to właśnie narracja jest główną zaletą Metra, ale widać to już od gustu zależy - ja po prostu lubię takie budowanie klimatu i powolne odkrywanie kolejnych zasad rządzących światem przedstawionym. Niemniej jak najbardziej rozumiem, że wielu taki sposób prowadzenia akcji może znudzić ;-) Poza tym - kto powiedział, że to miała być kontrowersyjna i filozoficzna powieść? :P - BezcelowyAlbatros - 27-01-2011 Oj, wiele osób... Nie chce mi się szukać, ale we większości recenzji wątek filozoficzny i wskazywanie na to, że "Metro 2033" jest "jakąś tam czegoś" parabolą są mocno akcentowane. Powiem tak: jako scenariusz gry ta książka sprawdza się idealnie, bo mamy questa i różne "przeszkadzajki" po drodze, klimatyczne lokacje, itp. - military - 27-01-2011 Gra ma bawić, nie musi być wcale jakąś tam parabolą.:) Poza tym Metro 2033 to JEDYNY spójnie wykreowany w grach świat post-apo. - Khet - 27-01-2011 Cytat:Oj, wiele osób... Nie chce mi się szukać, ale we większości recenzji wątek filozoficzny i wskazywanie na to, że "Metro 2033" jest "jakąś tam czegoś" parabolą są mocno akcentowane. Dlatego nie czytam recenzji :D Metro zacząłem czytać będąc w pełnej nieświadomości, więc może dlatego brak jakichś głębszych przesłań wcale mnie nie rozczarował, ani nie zmartwił. - BezcelowyAlbatros - 27-01-2011 Ja też czytam książki przed przeczytaniem recenzji, z którymi zapoznaje się dopiero po lekturze. Dlatego tym bardziej byłem zdziwiony, ze ktoś znalazł w tej książce jakieś głębsze przesłanie, jakąś filozofię. Dla mnie to słabe, nudne i sztampowe czytadło. - Khet - 27-01-2011 No niemniej - nadal uważam, że jeśli Cyferowi spodobał się klimat i historia w grze, to tym bardziej powinien sięgnąć po książkę. Zresztą zawsze może obadać pierwsze rozdziały/całość w Empiku chociażby ;-) - Luis Cyfer - 27-01-2011 w rzeczy samej, czytam:) na psp, bo jestem biedakiem. Na razie bardzo spoko - Snappik - 28-01-2011 Dead Space - fajny klimat, ociekający Cosiem i Alienem, dobra grafika (na PC chodzi szybko na starszym sprzęcie), świetny dźwięk. Ale: powtarzalność zagrywek (cel = przygotuj się na siekę), monotonia, fabuła (naprawdę mogli sobie darować ten Znak), główny bohater, zbyt mało bossów, brak systemu osłon, kilka głupich pomysłów (magazyny, w których kupuje się broń - wtf). 7,5/10 - military - 28-01-2011 Snappik napisał(a):brak systemu osłon To akurat mi się podobało. System osłon w grze, w której i tak jest ciasno, a potwory mogą wyleźć ze ściany, to nie jest najlepszy pomysł. Snappik napisał(a):powtarzalność zagrywek (cel = przygotuj się na siekę), monotonia Yessss! Nareszcie ktoś to zauważył!:) Nie masz pojęcia ile batów zebrałem na forach krytykując za to tę grę. Snappik napisał(a):główny bohater Oj tam, na Freemana nie narzekasz, a to jest praktycznie to samo. Snappik napisał(a):(magazyny, w których kupuje się broń - wtf) Biorąc pod uwagę, że większość tych broni to narzędzia - ujdzie. Pochwalam pomysł zintegrowania absolutnie wszystkiego z rozgrywką. Ale wkurza mnie fakt, że te "narzędzia" są tak niepraktyczne, że po prostu nie wierzę w ich istnienie. To już wolałbym jasno powiedziane: tak, to są bronie. Bo jakoś nie widzę zastosowania w 3/4 głupot, którymi się w DS strzela. Na DS2 przez jakiś czas byłem nawet napalony - po przeczytaniu recki w PSXE - ale jak tylko obejrzałem recenzję na Gametrailers, od razu przeszedł mi zapał. Więcej tego samego - dużo nagle wyskakujących potwórów, za dużo strzelania, zero prawdziwego budowania napięcia. Za pierwszym zagraniem DS miał u mnie 9/10, ale po tym, jak wróciłem do tej gry, wylazły wszystkie jej wady. Teraz to dla mnie z 5/10, góra sześć. - simek - 28-01-2011 Cytat:Za pierwszym zagraniem DS miał u mnie 9/10, ale po tym, jak wróciłem do tej gry, wylazły wszystkie jej wady. Teraz to dla mnie z 5/10, góra sześć.Miałem identycznie z jedynką na PC i dwójką na Xboxie. Pierwsze parę godzin grania jest kapitalne, potem jest nudno i nużąco. - Snappik - 28-01-2011 Milczący bohater DS w porównaniu do Freemana do wielki babol, bo w fabułę wpleciono dramaturgię związaną z narzeczoną. - shamar - 31-01-2011 Duke Nukem Forever w maju [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F-xdXcPu0uc&feature=player_embedded[/youtube] - Rodia - 31-01-2011 Fajnie, szkoda, że wrzuciłem to 10 dni temu... :P |