Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Wawrzyniec - 06-02-2011

Nowy sprzęt oznacza coraz znaczniejsze ignorowanie starego, więc siłą rzeczy w końcu większość chciałaby się przerzucić na X720, czy PS4. Ja mam tylko nadzieję, że next gen jeszcze długo nie ujrzy światła dziennego, bo twórcy zamiast skupiać się na technicznych nowinkach, mogą poświęcić czas innym, ważniejszym dla mnie aspektom (chociaż można też rozwijać wszystko jak leci, patrz: L.A. Noir).


- wujo444 - 06-02-2011

od 20 lat nie zwracają na to uwagi, a sądzisz, ze w ciągu 2 lat zwrócą? :D niee, będą walić kolejne części GTA, CoD, NfS, Fify, i tak dalej i tak dalej.


- Wawrzyniec - 06-02-2011

A na co konkretnie nie zwracają uwagi?


- wujo444 - 06-02-2011

wszystko poza rozwojem audiowizualnym.


- Wawrzyniec - 06-02-2011

W ostatnich dwudziestu latach? Na dobry początek spróbuj takich gier jak Planescape: Torment, Deus Ex, Shadow of the Colossus, Vampire the Masquerade: Bloodlines. Z tych nowszych sięgnij chociażby po Bioshock i Mass Effect. Wydaje mi się, że w tych grach skupiono się na czymś więcej niż tylko elementach audiowizualnych.


- shamar - 06-02-2011

wujo444 napisał(a):obecnie mamy technologiczne spowolnienie. Obecna generacja konsol ma już 5 lat, i o ile dotąd był to wiek "starczy"

Co ma zastoj sprzetowy konsoli domownika do innowacyjnych rozwiazan na poziomie twórców ? Kup sobie komputer i zmieniaj karte graficzna co pol roku to bedziesz na czasie.

Zreszta tu nie było nic na temat grafiki w grach bo na to nie nalezy zwracać uwagi. Mina długie lata kiedy grafika w grach bedzie hiperrealistyczna.

Zwróciłem uwage na rozwoj technologi cyfowej - nowe pomysly rozrywki, rozwoj CGI w filmach - dzis już praktycznie w kazdym filmie są takie ujecie gdzie imitacja rzeczywistosci jest nie do odroznienia.

wujo444 napisał(a):gry tanie,

150 , 200 PLN za nową gre na konsole to jest tanio ?


- wujo444 - 06-02-2011

ok, nie mowie, ze gry są ciągle w tym samym punkcie, co X-Com i The Secrets of Monkey Islang, tylko ile na te Twoich tytułów przypada gier mainstreamowych, siódma woda po kisielu Call of Duty i God of War? 10? 15? A sztuk sprzedanych to się boję wspomnieć. Naiwnością jest jednak stwierdzenie, że skoro stoimy technologicznie, to gry rozwiną się w innych kierunkach niż grafika. Rozwój ograniczają słupki sprzedaży, a nie możliwosci sprzętu.

Cytat:Co ma zastoj sprzetowy konsoli domownika do innowacyjnych rozwiazan na poziomie twórców ? Kup sobie komputer i zmieniaj karte graficzna co pol roku to bedziesz na czasie.
Twórca musi równać w dół... Obecnie nie pogramy w full HD, krązkami DVD trzeba pożonglować, albo czekać pół godziny na instalację. Większe, bardziej złożone tak graficznie jak i mechanicznie swiaty nie są możliwe do wygenerowania na obecnych konsolach.

Cytat:150 , 200 PLN za nową gre na konsole to jest tanio ?
a kto mowil o nowych?


- Khet - 06-02-2011

Cytat:Większe, bardziej złożone tak graficznie jak i mechanicznie swiaty nie są możliwe do wygenerowania na obecnych konsolach.
Co rozumiesz przez większe i bardziej złożone światy?

W wypadku PS3 żonglerka płytami odpada (BD), a PC z kolei - w teorii - oferuje takie możliwości, że przerośnięcie konsol na wymienionej przez Ciebie płaszczyźnie nie powinno stanowić problemu. Takie coś miejsca jednak nie ma - owszem, PC prześcigają konsolę w kwestii drobnych bajerów graficznych, ale w niczym więcej.

Mówiąc prościej - akurat kwestie technologiczne nie ograniczają developerów w żaden sposób.


- Wawrzyniec - 06-02-2011

Cytat:ok, nie mowie, ze gry są ciągle w tym samym punkcie, co X-Com i The Secrets of Monkey Islang, tylko ile na te Twoich tytułów przypada gier mainstreamowych, siódma woda po kisielu Call of Duty i God of War?

CoD zgoda, ale każda część GoW to majstersztyk gier akcji (dobra, w "trójkę" nie grałem), więc fuck off ;).

A tak na serio, to zawsze będzie tak, że gdzie ktoś zwęszy kasę, tam produkt teoretycznie mniej szmalopędny będzie przez górę ignorowany na rzecz bardziej popularnych towarów. Gry zarówno konsolowe, jak i komputerowe mają o tyle dobrze, że kolejne sequele są z reguły lepsze od poprzedników. Jasne, jest kilka(naście) serii, które jadą na tym samym schemacie dobre kilka lat, ale, moim zdaniem, są w mniejszości. Wszystkie Cywilizacje, Resident Evil, Tekkeny (może z wyjątkiem "szóstki"), GTA, Halo, Elder Scrolls itd. niezmiennie prezentują wysoki poziom. Sam fakt należenia do serii nie czyni tych gier gorszymi.


- piXi - 07-02-2011

Khet napisał(a):Mówiąc prościej - akurat kwestie technologiczne nie ograniczają developerów w żaden sposób.
To ja bym poprosił sandboxa (może być kolejna część Uncharted lub GTA) odwzorowującego cały glob... Wszystkie miasta na świecie, jeden po drugim... :>

Albo wyścigi samochodowe z każdym modelem samochodu jaki został zaprojektowany przez człowieka... :>

Jeśli uważasz, że technologia nie ogranicza deweloperów w "żaden sposób" to gratuluję poczucia humoru... ;-)


- Wawrzyniec - 07-02-2011

Po cholerę robić coś tak niegrywalnego? ;)


- Gal Anonim - 07-02-2011

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c9eGtyqz4gY[/youtube]


- Khet - 07-02-2011

Cytat:Albo wyścigi samochodowe z każdym modelem samochodu jaki został zaprojektowany przez człowieka... :>
To akurat kwestia licencji, ani technologii - patrz GT5.

Cytat:To ja bym poprosił sandboxa (może być kolejna część Uncharted lub GTA) odwzorowującego cały glob...
Zakładając, że zajmowałoby to nie więcej, niż 100 płyt BD, to pomyśl ile czasu zajęłoby komukolwiek stworzenie czegoś takiego.

Ja pytałem w stu procentach poważnie - sam uważam, że wielkość świata nie definiuje jego złożoności ani stopnia realizmu z jakim został przedstawiony.


- simek - 07-02-2011

Co do sandboxa odwzorowującego cały świat(albo przynajmniej jedno duże miasto, czy mały kraj) to mi się wydaje, że prędzej czy później ktoś wymyśli silnik oparty na zdjęciach satelitarnych i tych z google street view i wsadzi w to samochody i ludzi jak w GTA.


- Anonymous - 07-02-2011

Wiem, że paru z Was tu grywa regularnie, to może mi odpowiecie na małe pytanko związane z padem do Xboxa, gdyż dziś taki nabyłem.

Czy jest opcja podłączyć wersje wireless kablem do peceta? No a jak nie, to czy muszę w niego wsadzać koniecznie zwykłe baterie, czy mogę akumulatorki, które będę ładował, po wyczerpaniu?


- piXi - 07-02-2011

@Khet:

Ale to właśnie kwestie stricte technologiczne, ułomność dzisiejszej mocy obliczeniowej i wzorców (metod) tworzenia gier, która owocuje tym, że typy gier przedstawione przeze mnie nie mają możliwości zaistnieć...

100 płyt BD? A czemuż nie jeden nośnik (aspekt technologiczny)? GT5 ma większość aut przeniesionych żywcem z GT4, bo nie starczyło czasu (ułomność technologii) na wykonanie nawet planowanej ilości, nie mówiąc już o obsuwach premiery ;-)


- Khet - 07-02-2011

Kompletnie nie łapię sposobu w jaki podchodzisz do tematu. Myślałem, że rozmawiamy o poważnych możliwościach rozwoju obecnie istniejącej technologii na najbliższe lata, a nie a totalnym s-f.

Tworzenie gier nie polega na tym, że się siądzie przy kompie i "się zrobi" coś w 5 min.
To proces niesamowicie czasochłonny i pracochłonny. Nie wiem jaka to by musiała być technologia, żeby pozwala tworzyć trójwymiarowy, szczegółowy i złożony wirtualny świat wielkości naszego globu, w czasie chociaż zbliżonym do tego, który obecnie potrzebny jest na stworzenie pierwszego, lepszego tytułu. Następna generacja też nie pozwoli na tego typu fantastyczne projekty.

Zresztą - czy naprawdę do pełni szczęści potrzebujesz realnego Matrixa? :P
Nie każda gra musi być sandboxem z otwartym światem, tak więc tym bardziej to o czym piszesz w żadnym wypadku nie jest dowodem na to, że technologia ogranicza twórców. To raczej szukanie dziury w całym - gdyby obecnie taka kosmiczna technologia istniała, to stwierdziłbyś znowu, że ogranicza twórców bo tworzą pierdoły ze światem wielkości Ziemi, a nie mają możliwości zbudowania uniwersum wielkości Drogi Mlecznej ;-) Jeśli tak na to będziemy patrzeć to fakt - technologia zawsze, niezależnie od stopnia zaawansowania będzie kogoś ograniczała. Inna sprawa, czy to komuś PRZESZKADZA. Bo w wypadku współczesnych gier - nie za bardzo. Przynajmniej ja nie widziałem nigdzie wywiadu z kimś z Rockstar, gdzie padają słowa "Planowaliśmy stworzyć sandbox ze światem o powierzchni równej powierzchni Ziemi, ale w pewnej fazie developingu okazało się że dupa z tego wyjdzie, więc skończyło się na GTAIV" :P

Cytat:Co do sandboxa odwzorowującego cały świat(albo przynajmniej jedno duże miasto, czy mały kraj) to mi się wydaje, że prędzej czy później ktoś wymyśli silnik oparty na zdjęciach satelitarnych i tych z google street view i wsadzi w to samochody i ludzi jak w GTA.
No ba, w takim wypadku nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko domyślam się, ze piXi mówi tu o w pełni trójwymiarowym i szczegółowym środowisku.


- piXi - 08-02-2011

Największy problem z robieniem plansz do gier to samo podejście opierające się na generowaniu wszystkiego ręcznie przez grafików... Amerykańskie wojsko w swoich symulatorach taktycznych stosuje tereny wygenerowane dzięki zaawansowanemu skanowaniu terenu (taka na maksa rozbudowana echo-sonda, najkrócej rzecz ujmując)... Czemu nie wykorzystać tej technologii w grach? Bo moce obliczeniowe domowych pecetów i konsol są mizerne...

Mam kolejny pomysł co nie przejdzie przez technologię -> sieciowe FPS, gdzie na jednej planszy jest np. kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy graczy... Np. "inscenizacja" całej kampanii zachodniej z IIWŚ -> kilka milionów żołnierzy (powiedzmy, że jakiś procent z tego to realni gracze -> reszta to "myślące" i srające pod siebie jak zajdzie potrzeba boty)...

Kolejny pomysł -> wykorzystanie najnowszych technik sztucznej inteligencji do zaprogramowania samo-uczących się botów...

PS. Nie twierdzę, że dzisiejsze gry są do dupy i w ogóle blee, czy brakuje im "mocy"... Ale mówienie, że technika doszła do takiego momentu, że tylko wyobraźnia ogranicza twórców to głupota...


- military - 08-02-2011

Cytat:Czemu nie wykorzystać tej technologii w grach?

A czemu stosować? Myślisz że to sprawdziłoby się w Bioshocku?


- piXi - 08-02-2011

military napisał(a):
Cytat:Czemu nie wykorzystać tej technologii w grach?

A czemu stosować? Myślisz że to sprawdziłoby się w Bioshocku?
A po co ludziom PS2, PS3, X, X360? Przecież do Golden Axe i innych side-scrollerów w 2D moc drzemiąca w perwszym PSX czy N64 to nadto? :roll: