![]() |
|
Alien (1979) reż. Ridley Scott - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20) +---- Wątek: Alien (1979) reż. Ridley Scott (/Thread-Alien-1979-re%C5%BC-Ridley-Scott--233) |
RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - OGPUEE - 06-01-2023 Alien od Tarkowskiego: https://joemonster.org/art/66416/Gdyby_Obcego_wyrezyserowal_Tarkowski Niestety, tym razem AI się nie popisała i minęła się ze stylem reżysera. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 06-01-2023 Nie wiem jak wygląda styl Tarkowskiego ale podoba mi się to, co widzę. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Dr Strangelove - 06-01-2023 Styl Tarkowskiego jest po prostu nudny. Sztuczna Inteligencja wie co robi :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Phlogiston2 - 07-01-2023 to raczej "co by było, gdyby Del Toro urodził się w ZSRR" RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Corn - 07-01-2023 Nareszcie coś co można nazwać suptnikpunkiem, próbuję przepchnąć ten termin od lat :P RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - raven.second - 07-01-2023 Cytat:suptnikpunkiemJest taki ruski horror scifi, Sputnik właśnie, o kosmicie-pasożycie :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Bucho - 07-01-2023 (07-01-2023, 09:16)Corn napisał(a): Nareszcie coś co można nazwać suptnikpunkiem, próbuję przepchnąć ten termin od lat :P Swietne, kradne: Sputnikpunk S uvazheniyem, chernaya skala. https://www.ft.com/__origami/service/image/v2/images/raw/https%3A%2F%2Fd1e00ek4ebabms.cloudfront.net%2Fproduction%2F9831bca1-adea-4f79-9359-f85c173afec7.jpg?fit=scale-down&source=next&width=700 :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 20-06-2023 RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Bucho - 20-06-2023 Dobre. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - slepy51 - 13-08-2023 Kapitalne :) Czy Obcy Ridleya Scotta to najlepszy film, jaki kiedykolwiek powstał?? - Derelict Machine - 28-09-2023 Wątek może wydawać się totalnie od czapy i nawet zostać uznanym za zaśmiecanie forum, ale serio ostatnio naszła mnie taka myśl, że jest to pinakiel kina będącego wytworem myślącej małpy Homo Sapiens. Jak się forumowa wiara zapatruje w taką myśl? RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Dr Strangelove - 28-09-2023 Film oczywiście jest profetyczną wizją dzisiejszych czasów. Na spokojny, lecący sobie w kosmosie statek (to metafora zachodniej cywilizacji) dostaje się nieproszony, złowieszczy i morderczy gość (to metafora Dindu i Wakandy). Dostaje się tam przy pomocy konia trojańskiego czyli androida Asha (Ash symbolizuje działania wszystkich tych fundacji NGO finansowanych przez Sorosa). Okazuje się, że Obcy wcale nie chce wtopić się w nowe społeczeństwo. Nie chce być członkiem załogi Nostromo. Mógłby zostać monterem, albo hydraulikiem, może operatorem wózka widłowego? Ale interesuje go tylko chaos i zniszczenie. Członkowie załogi (to metafory poszczególnych zachodnich państw) są zupełnie nieprzygotowani na taką sytuację. Tylko jedna, prawicowa pani premier (Sigourney Weaver) od początku wie, że to nie może się udać, przestrzega, jest sceptyczna, ale niestety reszta załogi tego nie pojmuje. Nie pojmuje, że stawką jest ich egzystencja w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dochodzi do walki, zdradziecki koń trojański zostaje zniszczony, a złowieszczy Dindu pokonany. Niestety jest to pyrrusowe zwycięstwo. Zachodnia cywilizacje (Nostromo) zostaje unicestwiona, członkowie załogi (państwa narodowe) zostają wyrżnięci. Pani premier opuszcza zgliszcza cywilizacji. Na tajemniczej planecie, tysiące Dindu czekają w uśpieniu na sygnał do inwazji... RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Scheckley - 28-09-2023 Na dodatek ksenomorfa zagrał imigrant z Nigerii - Scott jest wizjonerem. BTW:
RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Derelict Machine - 28-09-2023 No ale ai uznało, że wakanda to "perfect organism". RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Debryk - 28-09-2023 (28-09-2023, 08:29)Dr Strangelove napisał(a): Film oczywiście jest profetyczną wizją dzisiejszych czasów. idąc tym tokiem myślenia ALIEN oznacza obcy w wymiarze rasowym. Więc obcy wprowadza własne zasady, eksterminuje autochtonów, a ostatni który ogarnął temat uciekł ze swojego domu. Dobre :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Debryk - 10-12-2023 pytanie mam. Kane, Lambert i Dallas wychodzą ze śluzy w skafandrach, ze względu na to że atmosfera nie pozwala przeżyć bez nich. I facehugger rozbija hełm Kena, więc jak u licha koleś nie zazgonił gdy go nieśli? RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - marsgrey21 - 10-12-2023 Facehugger dostosowuje się do sytuacji, jeśli jego ofiara wymaga tlenu, to mu go dostarczy, jeśli ciśnienie jest nie halo, to je wyrówna. Spójrz jak po boku pracują jego płetwy.
RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Derelict Machine - 22-12-2023 RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Gieferg - 29-01-2024 ![]() LOL :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Dr Strangelove - 29-01-2024 Oj to stare jak świat przecież. Nawet miałem sobie kiedyś taką koszulkę kupić, ale doszedłem do wniosku, że wieśniacka :D |