![]() |
|
Westworld (HBO, 2016-) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: Westworld (HBO, 2016-) (/Thread-Westworld-HBO-2016--4072) |
RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - jarod - 15-11-2016 Cytat:niby Arnold zginął 30 lat temu, a teraz host wyglądający jak on kręci się po firmie i nikt nie zwrócił na to uwagi Tylko że firma ponoć usunęła wszystkie zapisy o nim, a od początku w parku siedzi chyba tylko Ford. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - raven.second - 15-11-2016 Cytat:post-apokaliptyczną rzeczywistośćNie, to nie jest możliwe. Raz, że widać było parę razy zdjęcia rzeczywistego świata, dwa, że sam koszt przybycia do parku jest zbyt ogromny jak na taki świat, trzy, MiB pracuje w pomagającej ludziom fundacji/jest jej właścicielem i jest w parku na wakacjach. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - jarod - 15-11-2016 Wiesz, Bernard też miał żonę, syna :) RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - BezcelowyAlbatros - 15-11-2016 Właśnie to, że nikt z obecnych nie poznaje Arnolda w Bernardzie może, paradoksalnie, świadczyć zarówno o tym, że jego dane osobowe skutecznie wymazano z wszelkich rejestrów i baz danych, ale też i przemawiać za tym, że cała obsługa parku to androidy, dla których "jego wygląd z niczym się nie kojarzy" (poza tym, co im zaprogramowano). Poza tym w konsekwentnym, poza zdjęciami, niepokazywaniu świata zewnętrznego musi kryć się coś więcej. Choć w sumie, nie musi :--), ale obstawiam, że coś jest tu na rzeczy. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - jarod - 15-11-2016 Dlatego dla mnie nieco mehowy był ten twist bo dzięki uwarunkowaniom androidów Nolan może teraz do fabuły wcisnąć dosłownie wszystko, łącznie z postapo :) Tyle dobrego że Wright może mieć w końcu coś ciekawego do grania jako świadomy android, mam też nadzieję że Knudsen wróci. Cytat:A gdzieś pokazywali szczegółowo "starą technologię", żeby można było porównać z filmem? Jeżeli teoria o tym że wątek Dolores dzieje się w przeszłości to technologia zdecydowanie inna (naboje :), nie mówiąc o tabletach i innych takich). Ale rzeczywiście jeżeli to współczesność to ciągle mogą podpiąć elegancko film pod serial. Tym bardziej że chciało im się bawić w cyfrowe odmładzanie Hopkinsa więc niewykluczone że użyją tego znowu przy oryginalnym MIB. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Albertino - 15-11-2016 Dobrze wiedzieć, że nic nie wiem. Wychodzi na to, że teraz mogą wyskoczyć z czymkolwiek i też będzie się dało to jakoś obronić :P RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Mpower - 15-11-2016 Witam. Zarejestrowałem się, żeby obalić teorie o dwóch liniach czasowych, bo nie dość, że nie ma ku niej żadnych większych podstaw, to jeszcze znalazłem w sumie dwa twarde dowody przeciwko niej. 1. W pierwszym odcinku facet w czerni nachodzi Dolores podczas ataku bandytów na jej chatę. Leży tam zastrzelony jej ojciec. Jest to ten host, który później ulega awarii i zostaje podmieniony na tego wąsatego. Potem w kolejnym odcinku mamy kolejną strzelaninę pod chatą Dolores (kolejna pętla tego wątku) już z tym nowym ojcem. I wtedy dochodzi do ucieczki Dolores. Biegnie ona w nocy przed siebie i trafia na Wiliama i jego kolegę, którzy siedzą przy ognisku. Czyli Dolores spotkana przez Wiliama to już ta z nowym ojcem, a skoro facet w czerni spotkał poprzedniego... Sprawa jest oczywista. 2. Mamy też postać łącząca wątek faceta w czerni z Wiliamem - to Stubbs. Gdy facet w czerni rozmawia przy stoliku z tym bandytą (Lawrence) i rozkręca się z zabijaniem, jeden z techników mówi do Stubbsa, że ten gość ściągnął całą ekipę pościgową, czyli kumpli tego bandyty, i pyta się Stubbsa czy gość powinien zwolnić? Na co Stubbs odpowiada, że dżentelmen robi co chce. Ten sam Stubbs dostaje informacje od współpracownika, że "córka farmera" urwała się z pętli. Chodzi oczywiście o tą wycieczkę Dolores z Wiliamem. Dwa twarde dowody za jedną linią czasową. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 15-11-2016 Jeśli wszystko się zgadza to macie nerdy problem z głowy :) (15-11-2016, 21:05)jarod napisał(a): Jeżeli teoria o tym że wątek Dolores dzieje się w przeszłości to technologia zdecydowanie inna (naboje :), nie mówiąc o tabletach i innych takich). Ale rzeczywiście jeżeli to współczesność to ciągle mogą podpiąć elegancko film pod serial. Tym bardziej że chciało im się bawić w cyfrowe odmładzanie Hopkinsa więc niewykluczone że użyją tego znowu przy oryginalnym MIB. To by mogli akurat spokojnie zignorować bo wiadomo, że ogląd przyszłości był wtedy inny. To tak jak z starszymi filmami, dziejącymi się w przyszłości, gdzie na ścianach wisiały kineskopowe telewizory i używano zwykłych telefonów. Czyli... nie musieliby się kluczowo trzymać wytycznych ze starego filmu. Inna sprawa, że tamten film dział się w jakiejś przyszłości. Tu też nie wiemy, czy przypadkiem niby ta akcja w rzeczywistości to nie jest rok 2050. Wtedy także spokojnie w roku 2015 można by zaakceptować tablety. W ogóle widać tablety i inne przyszłościowe duperele w scenach z Dolores i Williamem? Niby tych scenach z jej przeszłości? PS - rzeczywiście, dobra robota. Było tego więcej, oprócz tego ujęcia?
RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - vast - 15-11-2016 7 odcinek za pasem i nadal nie ma o czym pisać. Jak na razie bieda. Laboratoryjne nerdy oczywiście nie doniosły na zbuntowanego hosta. Przy takim poziomie scenopisarstwa to było do przewidzenia + odgrzewane kotlety, którymi bawiono się chociażby w Blade Runnerze. Leftovers łyka Westworld bez popity. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Albertino - 15-11-2016 Tak, tylko że ten serial wszedł na taki etap "wszystko jest możliwe", że nawet takie błędy scenariuszowe da się wyjaśnić. Mieliśmy w 7 odcinku wyraźnie pokazane, że hosty pracują również na terenie placówki (poza parkiem). Co oznacza, że nerdy od naprawiania hostów same też mogą być hostami, które zostały odpowiednio zaprogramowany by pomóc Maeve, o której wiemy, że ma jakąś rolę do odegrania (w narracji Forda? może to sprawka Arnolda?). Naprawdę, pytania się mnożą, a teoria o akcji mającej miejsce w dwóch różnych czasach jest moim zdaniem wciąż daleka od obalenia - powyższe "dowody" Mpowera wciąż można wyjaśnić zwodniczym montażem (co byłoby lekką dziecinadą, ale to już inna sprawa). RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - jarod - 16-11-2016 Zachowanie rudego to dla mnie największe scenariuszowe WTF tego serialu bo cała reszta na tym etapie ładnie się spina. Fascynację chinola kupuję, ale rudego - za cholerę. Nawet jeżeli to są hosty to i takie wyjaśnienie będzie mega biedne. Analiza mpowera dla mnie bardzo na plus, kompletnie już nie wierzę w dwie linie czasowe, tylko pogadanki Arnolda ( :) ) z Dolores są reminescencjami z przeszłości. I to fajnie otwiera drogę do podłączenia filmu pod serial, akcja filmu mogłaby się dziać na "poboczu " rozgrywki Arnolda z Fordem czy też być jedną z jej konsekwencji. Nie obraziłbym się na odcinek retrospekcyjny z Incydentu jak z Leftovers z wplecionymi fragmentami filmu itp. To zbyt fajny pomysł by z tego nie skorzystali :) RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - raven.second - 16-11-2016 Cytat:Fascynację chinola kupuję, ale rudego - za cholerę.Maeve już raz rudemu groziła, i to ze skalpelem. Teraz, gdy nie da się jej wyłączyć (patrz scena w burdelu, gdy ekipa przyszła po Clementine oraz świadomość Maeve podczas operacji), co mają zrobić? Są w czarnej dupie. Zgłoszą to - stracą pracę. Nie zgłoszą, ale nie zgodzą się pomóc Maeve - mogą umrzeć. Chińczyk nakradł sprzętu, zmienił ustawienia hosta w dziwaczny sposób, a rudy szcza po nogach ze strachu przed wszystkim. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - BezcelowyAlbatros - 16-11-2016 (15-11-2016, 23:39)Albertino napisał(a): (...) powyższe "dowody" Mpowera wciąż można wyjaśnić zwodniczym montażem (co byłoby lekką dziecinadą, ale to już inna sprawa). To jest dokładnie to, o czym Albertino mówisz - "zwodniczy montaż". Pierwszy "twardy dowód" Mpowera, wydaje mi się, że już kiedyś widziałem, że ktoś obalił. W skrócie, cięcia, które następują pomiędzy atakiem na farmę, akcją z MIB-em, ucieczką Dolores, a spotkaniem Dolores z Williamem, bardzo łatwo jest odseparować. Albowiem, mimo, iż istnieje pomiędzy nimi pozorna ciągłość narracyjna, to równie dobrze każda z sekwencji może stanowić element dwóch odrębnych linii czasowych. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 16-11-2016 (15-11-2016, 23:15)vast napisał(a): 7 odcinek za pasem i nadal nie ma o czym pisać. Mamy rozumieć, że ten 7 odcinek to ostatni, który obejrzałeś? A może jesteś masochistą? (16-11-2016, 00:20)raven.second napisał(a): Są w czarnej dupie. Zgłoszą to - stracą pracę. Nie zgłoszą, ale nie zgodzą się pomóc Maeve - mogą umrzeć. Mogą po prostu ją zastrzelić, zatłuc, powiesić, pochlastać itd. Tu albo w Parku... Sorry ale ten motyw z androidem szantażującym ludzi jest kiepski. Tak w najdelikatniejszych słowach. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - majczos - 16-11-2016 Jaki byłby sens wprowadzania postaci takiej jak William, gdyby nie był on kimś istotnym? Sam w sobie nie stanowi obecnie nikogo zbytnio interesującego (rozterki i przeżycia miłosne jakiegoś noname'a). Natomiast jego przemiana w MiB - to jest jedyna rzecz, która usprawiedliwia istnienie postaci Williama w tym serialu. Poza tym nadal nie znamy imienia MiB, co nie miałoby powodu być tajemnicą, gdyby nie planowany w przyszłości twist związany z ujawnieniem jego tożsamości. Jest to jedyny scenariusz, jaki może realizować amerykański serial, tworzony przez amerykańską szkołę scenopisania (postać musi mieć konflikt,cel, przemianę itp.). RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - BezcelowyAlbatros - 16-11-2016 @majczos: Dokładnie. Dla mnie najbardziej istotną kwestią jest, jakiej skali wydarzenie doprowadzić może do tego, że William zmieni się w MIB-a. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - kawa i papierosy - 16-11-2016 Kolejna dobra, dla mnie przynajmniej, wiadomość. Bałem się, że 10 odcinek będzie zakończy się jakimś bublem na siłę, a tu taka miła niespodzianka. :) http://screenrant.com/westworld-season-1-finale-cliffhanger/ RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - tchopz - 16-11-2016 (15-11-2016, 21:05)jarod napisał(a): ... mam też nadzieję że Knudsen wróci. imdb podaje jej udział w 9 odcinkach (a nie było jej w piątym), także wróci. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 16-11-2016 (16-11-2016, 01:49)majczos napisał(a): Jaki byłby sens wprowadzania postaci takiej jak William, gdyby nie był on kimś istotnym? Nie wystarczy, żeby był pierwszym kolesiem, który ucieknie z Parku z robocicą? Wystarczy. RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - nawrocki - 16-11-2016 Tymczasem oglądalność, po spadkach w środku sezonu, znowu idzie w górę - siodmy odcinek obejrzało prawie 1,8mln widzów. Stawiam, że finał pierwszego sezonu zakręci się wokół 2,2 przy obecnej tendencji. Czyli "WW" jeśli chodzi o widownię idzie podobną drogą co "GoT". |