Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Cyberbug 2077 - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Cyberbug 2077 (/Thread-Cyberbug-2077--4920)



RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

Parę nowych rzeczy:




RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 15-06-2018

YongYea, który zasłynął ze szkalowania kultury pracy CDPR i stał się moim go-to gamingowym komentatorem, zbiera szczękę z podłogi po prezentacji dema



RE: Cyberpunk 2077 - zdzichon - 15-06-2018

Dawno nie byłem taki nakręcony. Fajnie. Jedyny minus, to te dwa lata (mniej? mam nadzieję, ale nie sądzę) - będą się dość mocno ciągnąć.


RE: Cyberpunk 2077 - tchopz - 15-06-2018

"Homing bullets"
...




RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

(15-06-2018, 08:32)Huntersky napisał(a): YongYea

Nie skopali mu dupska? Ja osobiście go nie trawie, taki samozwańczy guru, który nie robi w sumie nic poza czytaniem artykułów i mędrkowaniem :)

*

Cyberpunk może być grą dekady:

https://www.news.com.au/technology/home-entertainment/gaming/cyberpunk-2077-is-unashamedly-aimed-at-a-mature-audience-and-could-be-game-of-the-decade/news-story/ffe2a0ba5e9fa573b4d1596fd08d9352


Czy ludzie kochają cyberpunk, czy CD Projekt Red:




RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

Gra wyjdzie na obecną generację konsol, żadna rewelacja, premiera nadal możliwa zarówno w 2019 jak i 2020 roku:

https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=109823


RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 15-06-2018

Przyszły rok utrzyma dotychczasową częstotliwość premier gier CDPR: W1 2007, W2 2011, W3 2015, CP2077 2019


RE: Cyberpunk 2077 - Kuba - 15-06-2018

CDPR nadal ma w planach jeszcze jedno duże AAA do 2021?

Gra wygląda na ukończoną w bardzo dużym stopniu, chyba mają naprawdę dużo rzeczy a przy armii ludzi która tam pracuje wątpie aby potrzebowali jeszcze dwóch lat. No, ale zobaczymy, najważniejsze aby to była ta gra dekady :P


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

Nie przekonują mnie ani wyliczenia rytmu wydawniczego (bo co by ich powstrzymywało przed jego złamaniem?) ani informacje o rządowych grantach, które niby to wymuszały na nich wydanie gry w jakimś tam terminie. Co do tego drugiego, dużego tytułu AAA, też nie jestem przekonany. Sytuacja podobna jak z produkcją Wiedźmina: raczej wszystkie siły przerobowe zostały przesunięte do CP77. Redzi to duże studio, ale nie aż tak aby móc sobie pozwolić na symultaniczną produkcję dwóch wielkich tytułów AAA.


RE: Cyberpunk 2077 - tchopz - 15-06-2018

(15-06-2018, 10:20)Kluski napisał(a): Redzi to duże studio, ale nie aż tak aby móc sobie pozwolić na symultaniczną produkcję dwóch wielkich tytułów AAA.

Tak i nie.

Taki Blizzard (wiem, że są dużo więksi, ale chodzi o zasadę) jak tylko skończy budowanie tytułu od strony programistycznej to przy projekcie zostają zazwyczaj sami "artyści" (modele, tekstury, itd.), a programistów przerzucają do nowego projektu. Czyli niby robią dwa równolegle, ale tak na prawdę nie ma szans, żeby skończyć je w tym samym, czy nawet podobnym czasie.
CDPR pewnie podobnie zrobił z CP77 i dodatkami Wieśka. Dodatki roboty programistycznej w zasadzie nie wymagały. Ale zawartości do naklepania było ogrom.
Jeśli taki CP77 nie ma w założeniu mieć żadnych dodatków to może byliby w stanie wypuścić następny duży tytuł po 2 latach. Jeśli będą dodatki - nie ma szans.


RE: Cyberpunk 2077 - Kuba - 15-06-2018

Dodatki raczej będą, Redzi mówili, że rozwijać grę po premierze będa tak jak Wieska. Chociażby ten multiplayer który może dodadzą po premierze, a raczej dodadzą bo nawet zatrudniali ludzi od działu rozgrywki sieciowej. A KiW i SzK były zbyt wielkimi sukcesami aby nie kombinowali z dodatkami dalej. O ile kojarze, nie znajde teraz linka, ktoś podawał w jakimś raporcie, że u nich jakiś oddział kilkadziesiąt osób już pracuje nad zupełnie nowym projektem mimo, że większość sił jest skierowana na Cyberpunka. Przy Gwincie pewnie pracuje pare osób (może nieco więcej przy kampanii fabularnej).


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

Moim zdaniem dodatki będą i to znaczne, nie tylko w kontekście przygody jednoosobowej. Na pewno nie mogło umknąć ich uwadze to, że W3 zarobił więcej w 2017 niż 2016. Takie RPGi jak Wiedźmin, czy Cyberpunk zarabiają dla twórców latami, a jeśli dodać do tego perspektywę jakiegoś sensownego elementu multi, to gra w pewnym sensie może być "nieśmiertelna", coś na kształt GTA Online (Redzie w wielu aspektach wzorują się na gwiazdach rocka).

Kuba napisał(a):rzy Gwincie pewnie pracuje pare osób (może nieco więcej przy kampanii fabularnej).

Z tego co kojarzę, bodajże 60.


RE: Cyberpunk 2077 - tchopz - 15-06-2018

No to jeśli nie wisi u nich na stronie 20-30 nowych ofert pracy to raczej nie liczyłbym na kolejne AAA przed końcem 2022. ;)


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

(15-06-2018, 10:46)tchopz napisał(a): No to jeśli nie wisi u nich na stronie 20-30 nowych ofert pracy to raczej nie liczyłbym na kolejne AAA przed końcem 2022. ;)

https://pl.cdprojektred.com/jobs/

98. Zaglądam tam raz na pół roku i nigdy nie było mniej niż kilka stron :)


RE: Cyberpunk 2077 - tchopz - 15-06-2018

Tylko w zasadzie wszystkie przypisane do CP77 i kilka do Gwenta.
Chyba, że to zasłona dymna.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

Tak duże studio jest w stanie ciągłego przepływu pracowników, dlatego fakt, że łowią nowe talenty nie powinien nikogo dziwić. Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest jeszcze jedno duże studio AAA (Techland) i kilka średnich, to naprawdę robi się dość ciasno na rynku. Problem rozwiązuje nieco zatrudnianie z zagranicy, podejrzewam, że w tym momencie jakieś 40% studia to obcokrajowcy.


RE: Cyberpunk 2077 - Kuba - 15-06-2018

Przy samym Cyberze pracuje wielu deweloperów z zachodu, swojego czasu dużo sie o tym mówiło bo Redzi ściągali wyjadaczy z Ubisoftu, Cryteku, Rockstar, BioWare czy nawet ludzi bardziej powiązanych z filmami (grafików pracujących przy m.in Blade Runnerze). Myślę, że przy Cyberze to własnie oni wiodą prym. Chociaż reżyserem produkcji jest Mateusz Kanik (info z imdb) i tu jestem lekko zaskoczony bo to dla niego debiut na tym stanowisku. Kto wie może to będzie debiut na poziomie Neila Druckmanna :D
Zależy jaka ma być ta kolejna gra. Fantasy lub Wiedźmin? Jeśli tak to mogli do niej oddelegować tych najbardziej zaangażowanych w serie o Geralcie ludzi, o ile się nie mylę Konrad Tomaszkiewicz czyli reżyser Wiedźmina 3 i dodatków nie działa przy Cyberpunku za bardzo więc to może on wraz z jakąś solidną grupką rozwija kolejną grę. Może póki co po prostu piszą scenariusze, robią ogólne plany i zaczynają tworzyć pierwsze mechaniki. A jeśli to Cyberpunk 2 w co BARDZO WĄTPIĘ to prace mogą trwać równocześnie.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

Z tego co kojarzę to Mateusz Kanik był odsunięty od steru, w sensie nadal pracuje nad grą ale po przesunięciu ludzi z W3 do CP77, to kto inny przejął "opiekę" nad projektem.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 15-06-2018

CP77 grą targów według IGN, było do przewidzenia:

http://www.ign.com/videos/2018/06/15/igns-game-of-the-show-from-e3-2018-is

*

http://www.ign.com/articles/2018/06/14/e3-2018-cyberpunk-creator-turned-down-half-a-dozen-offers-before-cd-projekt-red


RE: Cyberpunk 2077 - Badus - 15-06-2018

Chciałbym, żeby CP2077 okazał się tak wielkim sukcesem, że Bethesda i EA będą się głowić "Co tu się właściwie odjebało?