![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- military - 08-02-2011 Zastanawiam się czasem, czy wiesz co piszesz. Czyli twoim zdaniem wszystkie gry powinny być jak najbardziej realistyczne i rozgrywać się współcześnie? A może "skaner otoczenia mapujący teren do realistycznego 3d" jest potrzebny do ulepszenia Dead Space czy Mass Effecta? Pierdzielisz jak potłuczony, miałem nadzieję że przykład z grą s-f otworzy ci oczy, ale widać że nie - trudno. Bo, jak wiadomo, najważniejsze żeby w grach było dużo otwartych i wiernie odtworzonych przestrzeni, tak żeby jak najmniej elementów tworzono ręcznie. Gears of War z Serą udawaną przez Katowice - to byłoby coś! Brawa dla tej pani z wąsami! Najbardziej absurdalna opinia roku! - Gal Anonim - 09-02-2011 Zależy w jakich grach. piXi pisał przecież o odtwarzaniu kampanii wojennej, więc nie wiem jak odnosi się do tego sci-fi czy fantasy. To, że rag-doll/euphoria (czy jak sie ten silnik fizyczny z GTA IV nazywa) nie ma będzie miał zastosowania w grach wyścigowych nie znaczy, że nie przyda się w strzelaninie, więc wydaje mi się, że to dziwny kontrargument, military. Zresztą, nawet w grach sci-fi i fantasy użycie takiej technologii mogłoby pomóc. W każdym razie na pewno by nie zaszkodziło :) Zwłaszcza, że już teraz bierze się prawdziwe lokacje i przekształca je się tworząc fikcyjne światy. To normalne i logiczne, że nawet tworząc obcą planetę czy rasę posiłkujemy się tym, co znamy. Równie dobrze można zeskanować Katowice, a potem przerobić je na futurystyczne miasto na komputerze. - Gal Anonim - 09-02-2011 piXi napisał(a):Największy problem z robieniem plansz do gier to samo podejście opierające się na generowaniu wszystkiego ręcznie przez grafików...Akurat budowanie plansz i w ogole techniczna strona grafiki (np ubiór itp.) jest na wysokim poziomie w grach. Dość rzadko zdarzają się droższe produkcje, któreby straszyły złym czy nierealistycznym wykonaniem plansz. Choć, jak dla mnie, nikt w tym nie pobije IO Interactive i map z Hitmana, które wyglądają jak przerobienie na cyfrowy język prawdziwych lokacji. - patyczak - 09-02-2011 Cytat:nikt w tym nie pobije IO Interactive i map z Hitmana, które wyglądają jak przerobienie na cyfrowy język prawdziwych lokacji. Faktycznie, w pamięci zapadła mi zwłaszcza jedna misja z bodajże świadkiem koronnym, agentami FBI w samochodzie i uroczą posesją z basenem w Blood Money. - piXi - 09-02-2011 A mi się wydaje, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem... Wyskakujesz mi z jednym gatunkiem s-f, próbujesz tym udowodnić nie wiadomo co (że niby skanowanie terenu jest do żadnego typu gier nieprzydatne?)... W ten sam sposób zdeprecjonowałem Ci zasadność stworzenia wszystkich konsol w ciągu ostatnich 15 lat, bo w dwuwymiarowych side-scrollerach (tak, jest taki gatunek), a nawet ogólnie w jakichkolwiek grach 2D i tak się do niczego nie przydają... Poza tym napisałem o tym jako jednym z przykładów (które mi przyszły na szybko do głowy) pokazujących, że na ten moment DEWELOPERZY GIER SĄ OGRANICZANI PRZEZ TECHNOLOGIĘ (mam to wyboldować i na czerwono napisać?) i długo najpewniej jeszcze będą... Nie pisałem nic, że bez tego nie da się tworzyć gier, albo, że każdą grę w przyszłości będą tak tworzyć... BTW tak to już jest, że jest taka grupa graczy co to co generację mówi, że im nowe technologie do szczęścia nie są potrzebne (bo stara spełnia wszystkie stawiane wymagania)... A jak wychodzi nowa konsola to pierwsi wychwalają tą nową zajebistą jakość grafiki i wprowadzonych usprawnień technicznych (np. gra na konsoli po sieci, bezprzewodowe pady, dźwięk przestrzenny)... Już nie będę przytaczał komentarzy spuszczających się nad grafiką i wykorzystaniem technologii obecnych konsol w Uncharted, GoW, itd. umieszczonych gdzieś tam w odmętach tego wątku co by nikogo nie drażnić... EOT w temacie z mojej strony... - Khet - 09-02-2011 Cytat:A jak wychodzi nowa konsola to pierwsi wychwalają tą nową zajebistą jakość grafiki i wprowadzonych usprawnień technicznychNo właśnie - i kiedy wyjdzie już PS4/X720 i faktycznie przyniesie ze sobą kolejne technologiczne usprawnienia, to będę się z tego cieszył niezmiernie. A póki co.... stwierdziłem jedynie, że obecnie SAM, OSOBIŚCIE nie odczuwam, żeby technologia była w jakikolwiek sposób zacofana. Tytuły w które gram, w pełni mnie zadowalają - zarówno gameplayowo, jak i w sferze wizualnej. Odnosząc się do paru wcześniejszych wypowiedzi - uwielbiam design BioShocka i nie wyobrażam sobie aby tę grę można było stworzyć "automatycznie", nie ślęcząc miesiącami nad jedną mapką, aby zachwycała bogactwem szczegółów i swoistą niepowtarzalnością. I w życiu bym nie powiedział, że technologia w jakikolwiek sposób ograniczała 2K. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie też, dajmy na to, symulatora lotów umożliwiającego fruwanie nad wirtualną Europą, bez skorzystania ze zdjęć satelitarnych i gotowych, trójwymiarowych map przedstawiających ukształtowanie terenu. Jeśli jakieś studio faktycznie chciałoby stworzyć jakiś ambitny symulator - ze wszystkimi realnie istniejącymi lotniskami i pełną, trójwymiarową "makietą" powierzchni ziemi, to mogą zacząć się schody. Dlatego właśnie zaznaczyłem w poprzednim poście, że nie każda gra musi być odpowiednikiem Matrixa i nie każdemu developerowi przeszkadza brak technologii pozwalającej na wymieniane wcześniej cuda :) Stwierdzenie, że deweloperzy są ograniczani przez technologią może być prawdą tylko częściowo i to zależnie od punktu widzenia - szczególnie od punktu widzenia samego developera :P Pamiętam, jak przed premierą MGS2 Hideo Kojima zachwycał się możliwościami PS2 twierdząc, że teraz może stworzyć to, na co nie pozwalał mu PSX. I wtedy faktycznie można było mówić tym, że twórcy mogą być w jakiś sposób ograniczani. Teraz jednak Kojima nie twierdzi, że kolejnego MGSa zobaczymy dopiero na PS5, bo obecna generacja ssie i nie daje mu pola do popisu. Na koniec jeszcze przypomnę - ja piję ciągle do realnych projektów, które faktycznie mogłyby teraz powstać, ale na drodze stanęłaby technologia. W planach jednak nie ma symulatora Ziemi i Wszechświata, więc ta kłótnia jest trochę z dupy. - wujo444 - 09-02-2011 Cytat:Teraz jednak Kojima nie twierdzi, że kolejnego MGSa zobaczymy dopiero na PS5, bo obecna generacja ssie i nie daje mu pola do popisu. nie, teraz tylko stwierdził, że PS3 nie wystarczyła do stworzenia tego, co planowali :) - Khet - 09-02-2011 To w takim razie pie**oli :D Przy okazji MGS4 też się rozpływał nad możliwościami technicznymi PS3, a nie powie mi chyba, że Rising będzie aż tak sprzętożerne. Zresztą - jeszcze niedawno miała miejsce odwrotna sytuacja - szef Crytek twierdził wszem i wobec, że CryEngine to tak genialne i rozbudowane narzędzie, że na konsole nie trafi nigdy. Teraz jednak CE3 trafił na konsole i reklamowany jest jako najnowocześniejsze developerskie narzędzie i w ogóle cuda wianki. To tylko potwierdza fakt, że taka dyskusja jest do niczego, bo zależy jedynie od punktu widzenia i w gruncie rzeczy umiejętności samego developera. - Gal Anonim - 09-02-2011 Hot [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ExoMXB8O-Dc[/youtube] - Wawrzyniec - 09-02-2011 Genialne są te zajawki od Rockstara. Tegoroczne gry, z L.A. Noir prawie na czele, skutecznie wypłuczą mnie ze wszelkich oszczędności. - BezcelowyAlbatros - 10-02-2011 Wreszcie gra z "policyjną robotą" inside! Będą śledztwa, przesłuchania, szukanie śladów i kojarzenie faktów. Mam nadzieję. Oby nie okazało się, że te wszystkie motywy z podnoszeniem łusek, szukaniem śladów i przesłuchiwaniem świadków to nie z gamepleya są, ale z cutt-scenek... - patyczak - 10-02-2011 Clint Mansell ma napisać muzykę do Mass Effect 3:) Super:D - Khet - 10-02-2011 Ja wiem, czy tak super? Niby jego dokonania na polu filmowym są miejscami świetne, ale w wypadku takiej serii zmiana kompozytora wydaje mi się średnio dobrym pomysłem. Po przygodzie z ME2 wręcz nie mogłem sobie wyobrazić, żeby za OST miał odpowiadać ktoś inny, niż Wall. - piXi - 13-02-2011 Na sieci pojawiła się przedwczoraj beta Crysis 2 (na PC) jakby kogoś interesowało... Pograłem trochę, wywalało mnie co jakiś czas, więc jednak poczekam aż będzie finalne wydanie... Ale ponoć na niektórych konfiguracjach można pograć ;-) - Gal Anonim - 16-02-2011 http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,9120099,Dead_Island_zyje__I_ma_nawet_nowy_zwiastun.html Klimacik jest. Gejmplej chce. Twórcy mówili kiedyś o inspiracji LOST, przynajmniej w kwestii postaci (nie pamiętam już co to miało oznaczać :)). - patyczak - 17-02-2011 Zaczyna się od ujęcia z okiem i muzyka też mi się kojarzy z LOST:) - Jakuzzi - 17-02-2011 Rewelacja. Jezeli uda im sie powtorzyc sukces Juareza, bedzie wydarzenie. - Hitch - 17-02-2011 Swoją drogą trzeci Juarez będzie się dział w czasach współczesnych i opowiadał o wojnie z handlarzami dragów na granicy Teksasu z Meksykiem :) Fajny zwiastun Dead Island. Ciekawe, ile jeszcze poczekamy. - Karol - 17-02-2011 Zwiastun rewelacyjny, ciekawe czy gra będzie oferowała podobne klimaty co w zwiastunie, czyli z jednej strony krwawa jatka, ale i niebanalność fabularna i ciekawe rysy postaci. Choć pewnie skończy się na rzeźni. A szkoda, bo brakuje takiego bardziej dramatycznego podejścia do tematu zombie w grach. - desjudi - 17-02-2011 Przebija jak nic trailery filmowe. Cudne. |