Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- military - 08-02-2011

Zastanawiam się czasem, czy wiesz co piszesz. Czyli twoim zdaniem wszystkie gry powinny być jak najbardziej realistyczne i rozgrywać się współcześnie? A może "skaner otoczenia mapujący teren do realistycznego 3d" jest potrzebny do ulepszenia Dead Space czy Mass Effecta? Pierdzielisz jak potłuczony, miałem nadzieję że przykład z grą s-f otworzy ci oczy, ale widać że nie - trudno. Bo, jak wiadomo, najważniejsze żeby w grach było dużo otwartych i wiernie odtworzonych przestrzeni, tak żeby jak najmniej elementów tworzono ręcznie. Gears of War z Serą udawaną przez Katowice - to byłoby coś! Brawa dla tej pani z wąsami! Najbardziej absurdalna opinia roku!


- Gal Anonim - 09-02-2011

Zależy w jakich grach. piXi pisał przecież o odtwarzaniu kampanii wojennej, więc nie wiem jak odnosi się do tego sci-fi czy fantasy. To, że rag-doll/euphoria (czy jak sie ten silnik fizyczny z GTA IV nazywa) nie ma będzie miał zastosowania w grach wyścigowych nie znaczy, że nie przyda się w strzelaninie, więc wydaje mi się, że to dziwny kontrargument, military. Zresztą, nawet w grach sci-fi i fantasy użycie takiej technologii mogłoby pomóc. W każdym razie na pewno by nie zaszkodziło :) Zwłaszcza, że już teraz bierze się prawdziwe lokacje i przekształca je się tworząc fikcyjne światy. To normalne i logiczne, że nawet tworząc obcą planetę czy rasę posiłkujemy się tym, co znamy. Równie dobrze można zeskanować Katowice, a potem przerobić je na futurystyczne miasto na komputerze.


- Gal Anonim - 09-02-2011

piXi napisał(a):Największy problem z robieniem plansz do gier to samo podejście opierające się na generowaniu wszystkiego ręcznie przez grafików...
Akurat budowanie plansz i w ogole techniczna strona grafiki (np ubiór itp.) jest na wysokim poziomie w grach. Dość rzadko zdarzają się droższe produkcje, któreby straszyły złym czy nierealistycznym wykonaniem plansz. Choć, jak dla mnie, nikt w tym nie pobije IO Interactive i map z Hitmana, które wyglądają jak przerobienie na cyfrowy język prawdziwych lokacji.


- patyczak - 09-02-2011

Cytat:nikt w tym nie pobije IO Interactive i map z Hitmana, które wyglądają jak przerobienie na cyfrowy język prawdziwych lokacji.

Faktycznie, w pamięci zapadła mi zwłaszcza jedna misja z bodajże świadkiem koronnym, agentami FBI w samochodzie i uroczą posesją z basenem w Blood Money.


- piXi - 09-02-2011

A mi się wydaje, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem... Wyskakujesz mi z jednym gatunkiem s-f, próbujesz tym udowodnić nie wiadomo co (że niby skanowanie terenu jest do żadnego typu gier nieprzydatne?)...

W ten sam sposób zdeprecjonowałem Ci zasadność stworzenia wszystkich konsol w ciągu ostatnich 15 lat, bo w dwuwymiarowych side-scrollerach (tak, jest taki gatunek), a nawet ogólnie w jakichkolwiek grach 2D i tak się do niczego nie przydają...

Poza tym napisałem o tym jako jednym z przykładów (które mi przyszły na szybko do głowy) pokazujących, że na ten moment DEWELOPERZY GIER SĄ OGRANICZANI PRZEZ TECHNOLOGIĘ (mam to wyboldować i na czerwono napisać?) i długo najpewniej jeszcze będą... Nie pisałem nic, że bez tego nie da się tworzyć gier, albo, że każdą grę w przyszłości będą tak tworzyć...


BTW tak to już jest, że jest taka grupa graczy co to co generację mówi, że im nowe technologie do szczęścia nie są potrzebne (bo stara spełnia wszystkie stawiane wymagania)... A jak wychodzi nowa konsola to pierwsi wychwalają tą nową zajebistą jakość grafiki i wprowadzonych usprawnień technicznych (np. gra na konsoli po sieci, bezprzewodowe pady, dźwięk przestrzenny)... Już nie będę przytaczał komentarzy spuszczających się nad grafiką i wykorzystaniem technologii obecnych konsol w Uncharted, GoW, itd. umieszczonych gdzieś tam w odmętach tego wątku co by nikogo nie drażnić... EOT w temacie z mojej strony...


- Khet - 09-02-2011

Cytat:A jak wychodzi nowa konsola to pierwsi wychwalają tą nową zajebistą jakość grafiki i wprowadzonych usprawnień technicznych
No właśnie - i kiedy wyjdzie już PS4/X720 i faktycznie przyniesie ze sobą kolejne technologiczne usprawnienia, to będę się z tego cieszył niezmiernie. A póki co.... stwierdziłem jedynie, że obecnie SAM, OSOBIŚCIE nie odczuwam, żeby technologia była w jakikolwiek sposób zacofana. Tytuły w które gram, w pełni mnie zadowalają - zarówno gameplayowo, jak i w sferze wizualnej.

Odnosząc się do paru wcześniejszych wypowiedzi - uwielbiam design BioShocka i nie wyobrażam sobie aby tę grę można było stworzyć "automatycznie", nie ślęcząc miesiącami nad jedną mapką, aby zachwycała bogactwem szczegółów i swoistą niepowtarzalnością. I w życiu bym nie powiedział, że technologia w jakikolwiek sposób ograniczała 2K.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie też, dajmy na to, symulatora lotów umożliwiającego fruwanie nad wirtualną Europą, bez skorzystania ze zdjęć satelitarnych i gotowych, trójwymiarowych map przedstawiających ukształtowanie terenu. Jeśli jakieś studio faktycznie chciałoby stworzyć jakiś ambitny symulator - ze wszystkimi realnie istniejącymi lotniskami i pełną, trójwymiarową "makietą" powierzchni ziemi, to mogą zacząć się schody.


Dlatego właśnie zaznaczyłem w poprzednim poście, że nie każda gra musi być odpowiednikiem Matrixa i nie każdemu developerowi przeszkadza brak technologii pozwalającej na wymieniane wcześniej cuda :) Stwierdzenie, że deweloperzy są ograniczani przez technologią może być prawdą tylko częściowo i to zależnie od punktu widzenia - szczególnie od punktu widzenia samego developera :P Pamiętam, jak przed premierą MGS2 Hideo Kojima zachwycał się możliwościami PS2 twierdząc, że teraz może stworzyć to, na co nie pozwalał mu PSX. I wtedy faktycznie można było mówić tym, że twórcy mogą być w jakiś sposób ograniczani. Teraz jednak Kojima nie twierdzi, że kolejnego MGSa zobaczymy dopiero na PS5, bo obecna generacja ssie i nie daje mu pola do popisu.

Na koniec jeszcze przypomnę - ja piję ciągle do realnych projektów, które faktycznie mogłyby teraz powstać, ale na drodze stanęłaby technologia. W planach jednak nie ma symulatora Ziemi i Wszechświata, więc ta kłótnia jest trochę z dupy.


- wujo444 - 09-02-2011

Cytat:Teraz jednak Kojima nie twierdzi, że kolejnego MGSa zobaczymy dopiero na PS5, bo obecna generacja ssie i nie daje mu pola do popisu.

nie, teraz tylko stwierdził, że PS3 nie wystarczyła do stworzenia tego, co planowali :)


- Khet - 09-02-2011

To w takim razie pie**oli :D Przy okazji MGS4 też się rozpływał nad możliwościami technicznymi PS3, a nie powie mi chyba, że Rising będzie aż tak sprzętożerne. Zresztą - jeszcze niedawno miała miejsce odwrotna sytuacja - szef Crytek twierdził wszem i wobec, że CryEngine to tak genialne i rozbudowane narzędzie, że na konsole nie trafi nigdy. Teraz jednak CE3 trafił na konsole i reklamowany jest jako najnowocześniejsze developerskie narzędzie i w ogóle cuda wianki.

To tylko potwierdza fakt, że taka dyskusja jest do niczego, bo zależy jedynie od punktu widzenia i w gruncie rzeczy umiejętności samego developera.


- Gal Anonim - 09-02-2011

Hot

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ExoMXB8O-Dc[/youtube]


- Wawrzyniec - 09-02-2011

Genialne są te zajawki od Rockstara. Tegoroczne gry, z L.A. Noir prawie na czele, skutecznie wypłuczą mnie ze wszelkich oszczędności.


- BezcelowyAlbatros - 10-02-2011

Wreszcie gra z "policyjną robotą" inside! Będą śledztwa, przesłuchania, szukanie śladów i kojarzenie faktów. Mam nadzieję. Oby nie okazało się, że te wszystkie motywy z podnoszeniem łusek, szukaniem śladów i przesłuchiwaniem świadków to nie z gamepleya są, ale z cutt-scenek...


- patyczak - 10-02-2011

Clint Mansell ma napisać muzykę do Mass Effect 3:) Super:D


- Khet - 10-02-2011

Ja wiem, czy tak super? Niby jego dokonania na polu filmowym są miejscami świetne, ale w wypadku takiej serii zmiana kompozytora wydaje mi się średnio dobrym pomysłem. Po przygodzie z ME2 wręcz nie mogłem sobie wyobrazić, żeby za OST miał odpowiadać ktoś inny, niż Wall.


- piXi - 13-02-2011

Na sieci pojawiła się przedwczoraj beta Crysis 2 (na PC) jakby kogoś interesowało... Pograłem trochę, wywalało mnie co jakiś czas, więc jednak poczekam aż będzie finalne wydanie...

Ale ponoć na niektórych konfiguracjach można pograć ;-)


- Gal Anonim - 16-02-2011

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,9120099,Dead_Island_zyje__I_ma_nawet_nowy_zwiastun.html

Klimacik jest. Gejmplej chce. Twórcy mówili kiedyś o inspiracji LOST, przynajmniej w kwestii postaci (nie pamiętam już co to miało oznaczać :)).


- patyczak - 17-02-2011

Zaczyna się od ujęcia z okiem i muzyka też mi się kojarzy z LOST:)


- Jakuzzi - 17-02-2011

Rewelacja. Jezeli uda im sie powtorzyc sukces Juareza, bedzie wydarzenie.


- Hitch - 17-02-2011

Swoją drogą trzeci Juarez będzie się dział w czasach współczesnych i opowiadał o wojnie z handlarzami dragów na granicy Teksasu z Meksykiem :)

Fajny zwiastun Dead Island. Ciekawe, ile jeszcze poczekamy.


- Karol - 17-02-2011

Zwiastun rewelacyjny, ciekawe czy gra będzie oferowała podobne klimaty co w zwiastunie, czyli z jednej strony krwawa jatka, ale i niebanalność fabularna i ciekawe rysy postaci. Choć pewnie skończy się na rzeźni. A szkoda, bo brakuje takiego bardziej dramatycznego podejścia do tematu zombie w grach.


- desjudi - 17-02-2011

Przebija jak nic trailery filmowe. Cudne.