Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)



RE: Zapowiedzi - Mefisto - 21-08-2023

Zapowiada się spoko, ale zakładam się o wszystko, że te wszystkie mozolnie dopracowywane szczegóły kompletnie pominą złą stronę żydów :)


RE: Zapowiedzi - shamar - 21-08-2023

(21-08-2023, 15:26)Dr Strangelove napisał(a): https://www.pap.pl/aktualnosci/producentka-od-jamesa-bonda-pracuje-nad-filmem-o-pileckim-prof-marco-patricelli-pilecki

To już chyba można określić mianem "Universum Pileckiego".
Tom Hardy jako Pilecki? Czy raczej Fassbender?


Było.com.pl

Ale jakaś niszowa wytwórnia? Chciałbym, żeby to był świetny film. Ale wątpię.


RE: Zapowiedzi - zombie001 - 21-08-2023

(21-08-2023, 15:26)Dr Strangelove napisał(a): https://www.pap.pl/aktualnosci/producentka-od-jamesa-bonda-pracuje-nad-filmem-o-pileckim-prof-marco-patricelli-pilecki

To już chyba można określić mianem "Universum Pileckiego".
Tom Hardy jako Pilecki? Czy raczej Fassbender?
Pewnie bez szans, ale ja właśnie jak o tym czytałem, to pomyślałem, że byłoby fajnie w takiej roli zobaczyć takiego Fassbendera.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Zapowiedzi - shamar - 21-08-2023

Trzeba mu napisać na twittera


RE: Zapowiedzi - Dr Strangelove - 21-08-2023

No uważam zupełnie serio, że Fassbender byłby strzałem w dziesiątkę.


RE: Zapowiedzi - Kryst_007 - 21-08-2023

Dać jeszcze mu tylko komplet dobry reżyser + scenariusz, a można mówić o renesansie kariery, który rozpocznie The Killer.


RE: Zapowiedzi - srebrnik - 21-08-2023

Tym bardziej, że Fassbender mówił nawet w jednym filmie po polsku i wyszło mu to rewelacyjnie. W tej sytuacji nawet film mógłby być polskojęzyczny


RE: Zapowiedzi - Dr Strangelove - 21-08-2023

(21-08-2023, 17:34)srebrnik napisał(a): Tym bardziej, że Fassbender mówił nawet w jednym filmie po polsku i wyszło mu to rewelacyjnie. W tej sytuacji nawet film mógłby być polskojęzyczny
W dzisiejszych czasach nie wiem czy to serio czy żart.
W jakichś X Menach (chyba?) mówił po polsku ale nie wspominam tego jakoś spektakularnie :D


RE: Zapowiedzi - Krismeister - 21-08-2023

Tam każdy dukał, ale Fass zdecydowanie najlepiej. Z lepszym reżyserem by śmigał, w końcu to poliglota.


RE: Zapowiedzi - srebrnik - 21-08-2023

Żart, żart

Kulawe to było bardzo:



A jeszcze bardziej to, ale tu akurat nie Fassbender:



(21-08-2023, 17:44)Krismeister napisał(a): Tam każdy dukał, ale Fass zdecydowanie najlepiej. Z lepszym reżyserem by śmigał, w końcu to poliglota.

Kojarzę, że zna dobrze niemiecki, chyba ze względu na ojca. Jakieś jeszcze? Poliglotą to na pewno wśród aktorów jest Mortensen. I faktycznie ładnie śmiga. On zna chyba z 8 języków


RE: Zapowiedzi - Dr Strangelove - 21-08-2023

A ok, to dobrze pamiętałem :)

No już jak fantazjujemy o niech to kręcą po angielsku. Może by się świat trochę o historii naszego Mocarstwa dowiedział :D


RE: Zapowiedzi - srebrnik - 21-08-2023

Tak, wracając na poważne tory, to zgadzam się - świetny temat i nie ma co się bawić w jakieś językowe poprawności. To powinna być duża produkcja, język angielski i tyle. Coś w stylu Pianisty, tylko żeby może jednak bardziej skupić się jednak na kontekście, a nie jedynie portrecie postaci


RE: Zapowiedzi - Krismeister - 21-08-2023

Poszperałem i w sumie to widzę, że śmiga po niemiecku i francusku, i tak dobrze, ale w głowie miałem więcej xd


Zapowiedzi - zombie001 - 21-08-2023

Fassbender nie jest poliglotą. On nawet kiedyś mówił w wywiadzie, że z tym niemieckim to daleko od perfekcji jest, bo juz za małego dzieciaka przeprowadził się do Irlandii.

Widziałem wywiady z nim. Mówi w nich dobrze, ale na pewno nie jak rodowity Niemiec. :D

Zresztą wydaje mi się, że on się w 100% czuje Irlandczykiem, a to niemieckie pochodzenie to taki tam dodatek do życiorysu.


Te..

W sumie to ja zapomniałem, że on coś tam paplał po francusku kiedyś. Ale też nie jestem pewien w jakim stopniu. No i wróć. Może jednak coś z tych języków więcej ma do zaoferowania, bo przecież mieszka teraz w Hiszpanii. Więc teoretycznie hiszpański też coś tam powinien znać. Ale z polskim to cieniutko było, oj cieniutko. Dramat można powiedzieć.


Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 21-08-2023

(21-08-2023, 18:02)srebrnik napisał(a): To powinna być duża produkcja, język angielski i tyle.
A w polskich kinach dubbing :).


RE: Zapowiedzi - shamar - 21-08-2023

Tak bywa. Choćby film o Żabińskich czy Sendlerowej. Chyba nawet na płytach jest TYLKO DUBBING.


RE: Zapowiedzi - Jackdaw - 21-08-2023

(21-08-2023, 15:54)Mefisto napisał(a): Zapowiada się spoko, ale zakładam się o wszystko, że te wszystkie mozolnie dopracowywane szczegóły kompletnie pominą złą stronę żydów :)
Ubecy będą polakami i pilecki przynajmniej w 50 procentach żydem jestem tego bardziej niż pewien.


RE: Zapowiedzi - shamar - 22-08-2023

Polskie kino, takie nowoczesne.




RE: Zapowiedzi - shamar - 22-08-2023

228 milionów budżet. Reżyser i aktor już wybrani.
Zgadnijcie kto ma zastrzeżenia?
Tak, Holland

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,30104523,film-o-witoldzie-pileckim-nakreci-producentka-bonda-agnieszka.html


RE: Zapowiedzi - zombie001 - 22-08-2023

Myślicie, że będzie to kręcił ktoś znany? Z naszego podwórka?


Hmm np. Komasa, który flirtuje z amerykańcami chyba ostatnio?