![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- military - 06-04-2011 Sniper Ghost Warrior - giera tak niedorobiona, że w niektórych fragmentach można się pociąć z frustracji. Snajperska rozgrywka przerywana cienkimi etapami "a la CoD", w których karabiny pierdzą jak odpalające trabanty. Garść błędów graficznych i praktycznie nieistniejąca fabuła. I świetna, mimo wszystko, grywalność. Lubię tę grę - za to, że zrywa z panującą teraz modą na klony wiadomo jakiej gry, że potrafi wyglądać naprawdę ładnie, że ma świetną mechanikę snajpienia i czadowy bullet cam, który nigdy się nie nudzi i zawsze powoduje, że rzucam pełne satysfakcji "HA!". Liczę na dopracowany sequel. Tymczasem 6/10, choć technicznie zasługuje góra na 4. - shamar - 06-04-2011 http://www.cdaction.pl/news-18427/powrot-komody-nowa-wersja-commodore-c-64-trafila-do-sprzedazy.html
- military - 07-04-2011 The Force Unleashed - doszedłem dopiero do trzeciego bossa (bo gram na hardzie - taki kozak jestem), ale wiem już, co mi się podoba, a co nie. Podoba mi się klimat klasycznych Star Warsów tam, gdzie ma go tworzyć (początek z Vaderem - mocarny! Pierwsze etap ze szturmowcami - piękny), nie podoba mi się klimat NT w miejscach, w których ma się wytwarzać (level "złomowiskowy" - wizualny rzyg jak w filmach). Bardzo fajne i dynamiczne walki z bossami, fajny system combosów w normalnych walkach, świetny balans między koniecznością korzystania z miecza i z mocy. Ogólnie mechanika jest dobra - nie jest tak płynna jak w God of War, ale to też dobrze, bo tutaj combosy nie wchodzą same i czasem trzeba pomyśleć jak rozegrać jakąś sytuację. A teraz wady: - główny bohater trzyma miecz skierowany w złą stronę. Koleś, ostrze kieruj PRZED SIEBIE, nie za siebie. Czy ty jesteś jakiś niedorozwinięty? - kiepscy przeciwnicy inni niż szturmowcy - dziwne opóźnienie przy tym, jak wchodzi cios mieczem (to niby ma pokreślać jego impet? miecz powinien przechodzić przez przeciwników jak przez masło) - nieproporcjonalne QTE - naciskasz dwa przyciski, a kolo robi skomplikowane akrobacje, które powinny wymagać jednak więcej zaangażowania - renderowane przerywniki brzydsze niż grafika w grze - poziomy proste jak w mordę strzelił, no ale w sumie to chodzona bijatyka, a nie przygodówka FU ma też punkty za zatrudnienie Sama Witwera - dzięki temu bohater jest charakterystyczny, można go zapamiętać. No i voice acting to najwyższa półka. Ogólnie - jest fun. Gra ma jakiś taki old-schoolowy klimat, a dla mnie to zaleta. No i przerywniki filmowe są tam, gdzie ich miejsce - między etapami, a nie w ich trakcie. Może i trochę szkoda, że mając tak fajną mechanikę mocy i walki, zrobiono tylko prostą rąbankę, no ale cóż - nie będę narzekał na piecyk, że nie jest lodówką. 8/10, ale może ulec zmianie, zależnie od tego jak będą wyglądać kolejne etapy. - Hitch - 07-04-2011 military napisał(a):główny bohater trzyma miecz skierowany w złą stronę. Koleś, ostrze kieruj PRZED SIEBIE, nie za siebie. Czy ty jesteś jakiś niedorozwinięty?Pewnie twórcy o tym nie wiedzą i zaimplementowali to, żeby wyglądało cool ale jest kilka stylów walki choćby kataną lub ninja-to, gdzie trzyma się miecz ostrzem do dołu (w pozycji stojącej, do tyłu) i wykonuje zamaszyste ruchy. Jednak nie jest to zbyt precyzyjne i przydaje się tylko jeśli przeciwnik sam nie ma miecza i nie jest zbyt ruchliwy :) - military - 07-04-2011 To jest takie cool, że aż wygląda głupio.:) Mogli chociaż dać opcję wyboru stylu. - BezcelowyAlbatros - 10-04-2011 No i lipa! Nie pogram sobie w Splinter Cell: Chaos Theory. Pokazuje mi komunikat, że jest to gra na konsolę wcześniejszej generacji i możliwe jest ewentualne pobranie aktualizacji na stronie xbox.com/games - Niestety, aktualizacji takowej ani tam, ani gdzie indziej znaleźć nie mogę. Ba, nie wiem nawet czy da się grę "aktualizować" z poziomu pendrive (wcześniej updatowałem tak firmware do konsoli i mam najnowsze, więc nie w tym problem), bo nie mam jak internetu podpiąć do konsoli. Kurde, a tak się napaliłem :( - Hitch - 10-04-2011 A na komputerze grać nie możesz? Ja wszystkie Splintery przeszedłem na PC. - military - 10-04-2011 W tym roku i tak wyjdzie zremasterowana do HD cała trylogia SC na PS3 i X360. - BezcelowyAlbatros - 10-04-2011 Dobra wiadomość, military! Chociaż możliwe, że to remasterowanie wiąże się w jakiś sposób z tym, że w ostatnich aktualizacjach firmware do X360 Microsoft zaprzestał wspierania gier z XBOX - kurde, gdybym to wiedział, nie aktualizowałbym najnowszym firmware a poszukał jednego z tych update'ów, gdzie jeszcze owo wsparcie było. Downgrade pewnie nie wchodzi w rachubę... A tymczasem nie mam w co grać :( Polećcie coś w tym temacie, bo ostatnio nabrałem apetytu na skradanki. @Hitch: Cytat:A na komputerze grać nie możesz? Ja wszystkie Splintery przeszedłem na PC. Odwykłem już od grania na kompie i nie wyobrażam sobie teraz siedzenia nad klawiaturą i myszką w Splinter Cell, kiedy przyzywczaiłem się do wygody pada. - Wawrzyniec - 10-04-2011 W grach wymagających precyzyjnego posługiwania się bronią palną "wygoda pada" to sprawa dosyć dyskusyjna. - Luis Cyfer - 10-04-2011 kwestia wprawy:) - Wawrzyniec - 10-04-2011 Być może to tylko ja, ale od roku gram na konsoli w różne FPS'y i mam wrażenie, że już za cholerę nie osiągnę dokładności jaką mogę zaprezentować na piecu. - military - 10-04-2011 Tylko że fpsy na konsole są tak konstruowane, żeby taka dokładność nie była potrzebna do przyjemnego grania. Ja też już mam problemy z powrotem do myszki - ostatnio grywam w Jedi Outcast i mnie to sterowanie po prostu wkurza, zwłaszcza konieczność sięgania do klawiszy funkcyjnych. - Hitch - 10-04-2011 Wawrzyniec napisał(a):W grach wymagających precyzyjnego posługiwania się bronią palną "wygoda pada" to sprawa dosyć dyskusyjna.A dokładnie to jest potrzebne w klasycznych Splinter Cellach. Amunicji ogólnie jest mało i jak już trzeba kogoś zastrzelić, to lepiej trafić prosto w głowę. To samo tyczy się świateł. Malutkie żaróweczki potrafią być bardzo wkurzające, kiedy jest mało czasu na ich zneutralizowanie. Lubię pady od PS3, sam mam jednego podłączonego do kompa i np. gram na nim w NFS: Most Wanted, ale precyzyjne celowanie grzybkiem to wrzód na dupie. - military - 10-04-2011 Hitch napisał(a):Lubię pady od PS3, sam mam jednego podłączonego do kompa i np. gram na nim w NFS: Most Wanted, ale precyzyjne celowanie grzybkiem to wrzód na dupie. Stary, mimo że PS3 technicznie jest silniejsza niż Xbox i ogólnie trudno jej cokolwiek zarzucić, to w kwestii joypadów nie powstało dotąd nic wygodniejszego niż pad do 360. Uwierz - celowanie w głowy to żaden problem. - BezcelowyAlbatros - 10-04-2011 Chyba zajmę sobie czas w oczekiwaniu na zremasterowaną trylogię Splinter Cell (której pierwsze pre-ordery pojawiły się w złodziejskiej cenie 89 dolarów za pakiet) i na - oczywiście - majowe L.A. Noir, pogrywaniem w Rainbow Six Vegas. Rzecz jasna, czekam najpierw na Wasze opinie. Grał ktoś ;) Nie zawiodę się po Splinter Cellu, podobny klimacik? - Wawrzyniec - 10-04-2011 military napisał(a):Tylko że fpsy na konsole są tak konstruowane, żeby taka dokładność nie była potrzebna do przyjemnego grania. Owszem, ale grając na piecu nie mam wrażenia, że mógłbym jakiś ruch wykonać szybciej, czy bardziej dokładnie. Może powinienem trzymać się bijatyk :P. - military - 10-04-2011 Wawrzyniec napisał(a):Owszem, ale grając na piecu nie mam wrażenia, że mógłbym jakiś ruch wykonać szybciej, czy bardziej dokładnie. To gra na piecu, wtf is your problem.:) Jednak jeśli ktoś przywykł do pada, nie musi rezygnować z konsolowej wersji z obawy że nie trafi w żarówkę.;) - Wawrzyniec - 10-04-2011 Będę grał w FPS'owe nowości na piecu, gdy już zastąpię swojego liczącego 7 lat rzęcha. Do tego czasu pozostaje Xbox 360. - Snappik - 10-04-2011 BezcelowyAlbatros napisał(a):Chyba zajmę sobie czas w oczekiwaniu na zremasterowaną trylogię Splinter Cell (której pierwsze pre-ordery pojawiły się w złodziejskiej cenie 89 dolarów za pakiet) i na - oczywiście - majowe L.A. Noir, pogrywaniem w Rainbow Six Vegas. Rzecz jasna, czekam najpierw na Wasze opinie. Grał ktoś ;) Nie zawiodę się po Splinter Cellu, podobny klimacik? Dla mnie każdy Vegas to porażka na całego, oczywiście w kontekście serii Rainbow Six. Ostatnio grałem w "dwójkę Vegas" i odrzuciło mnie po 30 minutach. Denne AI, uproszczone opcje taktyczne, brak fazy planowania (podstawa każdego R6), brak wyboru ekipy itd. Ogólnie zwykła strzelanina z dnem tak głębokim jak kałuża. |