Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Danus - 10-04-2011

Uncharted 2- Among Thieves- super gira. Masa wspaniałej akcji, błyskotliwe, lekkie dialogi, fantastycznie wyreżyserowana historia. Bardzo dobry zły charakter i przydupasy które mu pomagają.
Jedyne co mi się nie podobało to:
W ogólnym rozrachunku Uncharted jest grą lepszą od jedynki, dostaliśmy wszystkiego więcej i szybciej w dodatku na takim samym wysokim poziomie reżyserskim.


- BezcelowyAlbatros - 10-04-2011

No, a ja wpadłem na taką oto solucję mojego problemu z odpaleniem Chaos Theory, że kupię sobie XBOX :) Co się będę wku... denerwował, kombinował... Na eBayu chodzą od 20 funtów (niektóre z grami). To pierwszy przypadek, żebym dla starej gierki kupował specjalnie sprzęt, ale od odstawienia przedwczoraj Double Agent pojawiły się pierwsze objawy uzależnienia, więc... nie mam wyboru (no, chyba, że w międzyczasie znajdę inne rozwiązanie).

EDIT:

Znalazłem rozwiązanie! Po prostu kombinowałem trochę nie w tę stronę, co trzeba, a z drugiej strony zapomniałem, że to Microsoft i jedna aktualizacja niczego sama z siebie nie załatwi, bo trzeba łatek do poszczególnych pierdół z osobna. Tak więc chodziło nie tyle, żeby zainstalować update firmwaru, ale EMULATOR XBOX dla XBO360. Oczywiście znaleźć to nie bylo tak łatwo, ale po znalezieniu, wypaleniu na dysk, etc. wszystko działa bardzo ładnie, i od dziś gram w Chaos Theory, fuck yeah!! :)


- Hitch - 11-04-2011

Tia, lepiej wypierdzielić 20 funtów, zamiast ściągnąć 1.4 GB z Pirate Baya. To ma sens.


- BezcelowyAlbatros - 11-04-2011

Problem już rozwiązany Hitchu, i jak dotąd wywaliłem na Chaos Theory 56 pensów (~2 złote 50 groszy), ale to rozwiązanie z konsolą nie było głupie. Lepiej mi grać się jakoś gra na 42 calowym telewizorze, niż na 14 calowym ekranie laptopa, którego obecnie posiadam, i który (wg Can I Run It) spełnia jedynie minimalne wymagania pecetowej wersji rzeczonej gry. Głupi nie jestem i wiem, co robię - gdybym miał nowego, wypaśnego pieca, to pewnie bym się nad takimi głupotami, jak kupowanie konsoli nie zastanawiał.


- Hitch - 11-04-2011

Okej, okej :)


- BezcelowyAlbatros - 11-04-2011

A gierka jest super. Bałem się, że będę miał kłopoty z przestawieniem się w sterowaniu (jak to było przy przejściu Conviction - Double Agent), a tu okazało się, że wszystkie "guziczki" służą tym samym ruchom / opcjom (poza gwizdnięciem :) ) i poszło gładko, jakbym przeszedł do kolejnej misji w DA :) Ponadto wreszcie zacząłem używać noktowizora i termowizji. W Double Agent prawie w ogóle nie były mi potrzebne, a tu... no, przynajmniej na początku, nie wiem jak dalej, ale grać byłoby ciężko bez tych gadżetów. Śmieszne jest trochę to, że można używać termo- i noktowizji używając kamerki na kablu, no ale wybaczam to odstępstwo od "realizmu", bo bywa wielce użyteczne. Ogólnie, bardzo na plus i cieszę się, że się przemogłem i poszedłem dalej w DA... choć cierpliwość, to jest to, czego mi w grach i w życiu brakuje, to było warto tym razem się trochę pomęczyć :)


- Jakuzzi - 11-04-2011

BezcelowyAlbatros napisał(a):Ponadto wreszcie zacząłem używać noktowizora i termowizji. W Double Agent prawie w ogóle nie były mi potrzebne

W DA przez wieksza czesc gry nie sa wrecz dostepne. ;)


- BezcelowyAlbatros - 11-04-2011

No, w misjach są dostępne. Jakkolwiek większość misji rozgrywa się w świetle dnia, nawet w Szanghaju raczej nie było potrzeby ich używać...

A czego mi brakuje w CT to mapki z DA. Była niezwykle użyteczna.


- Jakuzzi - 11-04-2011

Cytat:No, w misjach są dostępne.

Racja, sorry, pomylil mi sie DA z Conviction, gdzie sam dostaje noktowizor dopiero w koncowych partiach gry.


- BezcelowyAlbatros - 11-04-2011

W sumie nawet nie noktowizor a bardziej cos w stylu sonaru, który gdyby był dostępny od początku, umożliwiłby przejscie gry w półtorej godziny. :)


- Gal Anonim - 11-04-2011

No nie wiem czy sonar ma tu coś do rzeczy. Jedyne ograniczenie nie pozwalające przejść Conviction w pół godziny to długość czasu potrzebna na przejście z jednego końca etapu na drugi. Ta gra jest łatwiuuutka :)


- Tyler Durden - 21-04-2011

Mam do oddania cyfrowy egzemplarz gry "Portal"(na PC). Jak ktoś jeszcze nie grał, polecam, pierwszorzędna mieszanka humoru, gry logiczno-zręcznościowej, oryginalności i jednego z najlepszych socjopatycznych A.I. w historii gatunku sci-fi.


- Motoduf - 22-04-2011

CoD: Modern Warfare

Pograłem chwilę wczoraj, chwilę dzisiaj, gra zaczęła się rozkręcać i... w tym momencie się skończyła. Co jest, kurde?! Ja rozumiem, że trzeba wyciągnąć od graczy jak najwięcej kasy, ale bez przesady. Gdybym to kupił w sklepie, czułbym się oszukany.

Ale poza faktem, że MW można na dobrą sprawę przejść w jeden wieczór, to jest to całkiem przyjemny shooter, z rewelacyjną misją w Czarnobylu i świetnym wojennym chaosem.


- military - 22-04-2011

Żartujesz? Pierwszy MW jest porażająco długi w porównaniu z dzisiejszymi shooterami. Przejście go zajmuje spokojnie z 7 godzin. Kane & Lynch 2 przejdziesz w 3 godziny. Homefront w 4. MW2 w niecałe 5.


- Hitch - 22-04-2011

Co nie zmienia faktu, że 7 godzin to wciąż mało.


- military - 22-04-2011

Nie mało. To standard.:) Takie czasy. Jedynym długim FPSem na X360 (i przy okazji najlepszym) jest Quake 4. Trwa dobre 15-20 godzin, wymaga nieco myślenia, strzałka nie pokazuje gdzie iść przez cały czas. Podobnych gier już się nie robi, i to od wielu lat, dlatego dziwi mnie że ktoś w 2011 odkrywa, że w 2007 shootery zaczęły trwać góra 7 godzin.:)


- Khet - 22-04-2011

Cytat:edynym długim FPSem na X360 (i przy okazji najlepszym) jest Quake 4
A nie, bo BioShock :P Za pierwszym razem zajął mi grubo ponad 15h, a to i tak bez 100% eksploracji i wszystkich znajdziek.


- Hitch - 22-04-2011

Miley, ale stare gry przecież nie zniknęły z powierzchni ziemi. Porównanie cały czas ma miejsce, kiedy rano sobie pykasz w "Fallout 2", a wieczorem w "Alpha Protocol". Nikt Ameryki nie odkrywa, ale narzekanie jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli trzymać się standardów to uznałbyś Bourne'y z Damonem za dorosłe filmy szpiegowskie, a Transformery Baya za szczytowe osiągnięcie s-f. Brak laku nie powinień zmuszać do akceptacji dziadowskich realiów.


- Khet - 22-04-2011

Tak na marginesie, bo mi się przypomniało - jakiś czas temu przeglądałem archiwalny numer CDA (z początku 2000 roku bodajże). W recenzji pewnego tytułu, jako jedna z wad wymieniony był czas gry - "na przejście całości wystarczą ledwie dwa tygodnie" :P


- military - 22-04-2011

Hitch napisał(a):Porównanie cały czas ma miejsce, kiedy rano sobie pykasz w "Fallout 2", a wieczorem w "Alpha Protocol".

No tak, chyba że korzystasz z jednej platformy, tak jak ja - czyli z konsoli (a do PC siadasz tylko jeśli właśnie chcesz wrócić do tych 5 gier, w które grasz od 15 lat). Zgadzam się że trzeba na to narzekać - tak też robię, za co jestem zjebywany:



:)

A co do Bioshocka - zapomniałem o tej grze zupełnie, nie grałem w nią i choć kiedyś miałem ochotę zagrać, to po prostu zapomniałem o jej istnieniu. Jedno pytanie: prowadzi za rączkę?