Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Khet - 23-04-2011

Cytat:Gry sobie kupuję średnio co 2-3 miesiące i nie pamiętam, jaką ostatnią musiałem instalować.
Dokładnie. Naprawdę mały ułamek tytułów wymaga instalacji i głównie tyczy to gier multiplatformowych. Z ostatnich kilkunastu zaliczonych pozycji nie musiałem instalować żadnej.


- military - 23-04-2011

Motoduf napisał(a):może po prostu mam farta i trafiam na dłuższe gry.

Bo nie grasz głównie w FPS-y, z tego co widzę.:) A Mafia 2 warta wydanych pieniędzy? Tak z perspektywy czasu, bo przez przedpremierowy hype ciężko było wychwycić rzetelne informacje.


- Hitch - 23-04-2011

Na początku sprawia wrażenie solidnej, ale jest wtórna i nudna. Jak sobie pół roku temu zrobiłem przerwę, tak już nie wróciłem do niej i nie czuje żadnej pustki. Do tego papierowe postacie, a fabuła to jedna wielka klisza.


- Motoduf - 23-04-2011

Racja, nie gram w FPS-y specjalnie często : )
Moim zdaniem Mafia jest swojej ceny warta, nawet z perspektywy czasu, tym bardziej, jeśli kupiło się wersję ze wszystkimi dodatkami. Pod względem mechaniki gry, grafiki i muzyki to świetna rzecz. Wsiąkłem naprawdę na długo. Główny problem tej gry polega natomiast na fabule. Dekadę temu, kiedy wychodziła część pierwsza, nikt nie wiedział, że stanie się hitem, więc twórcy mieli całkowitą swobodę. Tutaj w grę wchodziły o wiele większe pieniądze, znalazł się więc oczywiście ktoś, kto wpadł na pomysł, żeby grę pociachać i zarobić na niej jak najwięcej. I to cholernie widać. Fabuła to w zasadzie strzępki, z których nic nie wynika, poprzetykane narracją głównego bohatera, w miejscach, w których miały być misje, ale wydawca je wyciął :roll:. I to rzeczywiście wypada naprawdę źle. Zresztą jest tu pełno błędów i kretynizmów fabularnych, a do tego jest sporo motywów podkradzionych z pierwszej części.
Ja tę grę lubię, ale wady niestety ma, i to spore. Może wyjdzie jeszcze jakiś dodatek, który zapełni te luki, przydałoby się.


- Mierzwiak - 23-04-2011

Hitch napisał(a):Mierzwiaku, z instalacjami spotkałem się na początku mojej przygody z PS3, w 2008 roku. Gry sobie kupuję średnio co 2-3 miesiące i nie pamiętam, jaką ostatnią musiałem instalować.
Widać intuicyjnie wybierasz tytuły niewymagające instalacji : )

Hitch napisał(a):Także wszystko się sprowadza raczej do obcykania ekipy programistów ze sprzętem.
True. Ale chyba nie każdy obcykał PS3 - ekskluzywne dla konsoli Sony najnowsze Gran Turismo na zainstalowanie 6.5GB potrzebuje 42 minut.


- Khet - 23-04-2011

Ostatnie Gran Turismo to w ogóle taki mały fail. Do tych 6,5GB dodaj kolejne mb patchy i aktualizacji jeszcze.

Zresztą ostatnio i tak bardziej zabiło mnie Bad Company 2, które postanowiłem nadrobić - po pracy wrzucam płytkę do konsoli z zamiarem zapoznania się chociaż ze wstępem, a tu wyskakuje obowiązkowy download (2GB) patchy, dodatkowych map i DLC, do części których i tak nie mam dostępu :P


- Hitch - 23-04-2011

To że jakiś tytuł jest ekskluzywny, nie znaczy, że twórcy w pełni dysponują sobie potencjałem sprzętu. Nie będę zaprzeczał, że takie zjawisko istnieje, ale jak już zachodzi (a zachodzi albo w starych grach, albo w tych kiepsko zoptymalizowanych) to nie jest bardziej uporczywe od instalacji komputerowej. Za wyjątek może oczywiście posłużyć taka skrajność, jak Gran Turismo, ale nie należy opierać swojego postrzegania sprzętu o wadliwe tytuły ;)

Jak mówiłem, Uncharted i Uncharted 2 to tytuły chyba z najlepszą grafiką na PS3, a oprócz tego mają też bardzo złożone i pełne detali lokacje, a nie wymagają żadnych instalacji. W żądnym momencie też nie zwalniają, ani nie ma przestojów na doczytywanie czegokolwiek. Także diabeł tkwi w deweloperach :)


- koronex1989 - 23-04-2011

Pojawiło się parę screenów do Max Payne 3:

http://www.gram.pl/news_8AvgHO23_Max_Payne_jakiego_nie_znacie_nowe_screeny_z_Max_Payne_3.html


- Snuffer - 23-04-2011

Retrospekcje? Cool.


- koronex1989 - 23-04-2011

Tutaj jeszcze trochę opisu i jeszcze z 3, 4 nowe screeny:
http://www.rockstarwatch.net/news/1082/Max-Payne-3-details-in-EDGE/

Niby cieszą te zmiany(powrót do znanego wyglądu bohatera) choć z drugiej strony wydaje mi się , że Rockstar chcąc udobruchać fanów zaczyna przerabiać pod pewnym względem pierwotną koncepcję gry. Wole aby twórcy tworzyli grę kierując się swoimi pomysłami niż uginać się pod fanów bo to nie musi wyjść akurat na dobre.


- Anielski_Pyl - 23-04-2011

Hitch napisał(a):Jak mówiłem, Uncharted i Uncharted 2 to tytuły chyba z najlepszą grafiką na PS3
Graficznie na PS3?

1. God of War III
2. Uncharted 2
3. Killzone 2-3
........................
xx. Uncharted


- Khet - 24-04-2011

Pierwszy Uncharted technicznie miażdżył swego czasu. Oczywiście w porównaniu z dwójką pozostaje daleko w tyle, ale nie zmienia to faktu, że nadal wygląda świetnie.

Killzone 2 postawiłbym ciutek wyżej nad trójką, gdyby nie wnerwiające, notoryczne freezy przy doczytywaniu kolejnych lokacji i checkpointach. KZ3 ma o wiele lepsze modele postaci, ale pod względem designu wolę KZ2:) W trójce zdecydowania zbyt liniowo jest.


- military - 27-04-2011

Red Faction Guerilla - miałem trzy powody, żeby napalać się na tę grę.

1. producent to Volition, czyli mistrzowie odpowiedzialni za serię Freespace (no i pierwsze RF - grę bardzo dobrą);
2. akcja osadzona jest na Marsie, a ja lubię Marsa;
3. no właściwie były tylko dwa powody.

Na razie mam ze dwie godziny grania za sobą, i jest tak: gra jest zaskakująco ładna, tekstury są bardzo szczegółowe; zwłaszcza piach wyszedł bardzo fajnie. Fabuła jest szczątkowa, czemu nie mam nic do zarzucenia, ale jednocześnie nienajlepsza, a szkoda. Volition w przeszłości potrafiło pisać lepsze opowieści, a na pewno lepsze dialogi. Główny bohater to standardowy łysy paker. Dno.

Gra to sandbox - nie lubię sandboksów, jeśli nie można na nich poszaleć, np. przeskakiwać budynków itp. Tutaj co prawda skakania jak w Crackdown nie ma, ale za to jest... młot, czyli przepotężna broń, dająca kupę frajdy. I są eksplozje i ogólna rozwałka - czyli jest fun.

Najbardziej podoba mi się jednak ogólnie pojmowana oprawa. Projekty pojazdów czy baz są żywcem wzięte z realistycznego s-f, takiego jak Aliens. Wszystko jest niesamowicie klimatyczne, co w połączeniu z dobrą mechaniką daje bardzo dobrą grę. Przynajmniej na razie. Zobaczymy jak się to rozwinie.


- military - 01-05-2011

RF Guerilla to jednak cienizna na maksa. Momenty totalnej rozwałki są piękne, ale trwają po kilka minut, a w międzyczasie są godziny nicnierobienia. Miłośnicy sandboksów powinni być zadowoleni, ale ja do nich nie należę. Ktoś chce się zamienić na grę z podobnej półki cenowej?


- Wawrzyniec - 01-05-2011

Ja chcę się od jakiegoś czasu pozbyć Super Street Fighter 4, bo po Mortal Kombat już do gry Capcomu nie wrócę. No a jak nie SSF 4, to Marvel vs Capcom 3 też chętnie oddam. Obie gry droższe od RFG.


- military - 01-05-2011

MvC chętnie, SF mam. Na privie możemy ustalić szczegóły transakcji.:)


- Motoduf - 01-05-2011

CoD: MW 2

Część fabularna rzeczywiście jest krótsza niż w jedynce, ale za to w dwójce dostajemy misje Special Ops, dzięki którym żywotność gry wydłuża się o dobre kilka godzin. A poza tym: jest szybciej, lepiej, bardziej widowiskowo, a niektóre fragmenty (jak choćby finał) przechodzi się z zapartym tchem. Na plus warto też zaliczyć różnorodność misji, gra nie ogranicza się do samego biegania biegania i strzelania, więc trudno się drugim MW szybko znudzić.

Moim faworytem są jednak misje dodatkowe, w szczególności te dziejące się w Ameryce Południowej jak "O Cristo Redentor" - mała wioska, kilkudziesięciu uzbrojonych skurwieli, z których każdy zna teren lepiej od ciebie i niesamowicie irytujące psy, dobierające ci się do gardła po sekundzie odkąd je zauważysz. Kiedy się w to gra w środku nocy, posuwając się z duszą na ramieniu po kilka centymetrów wgłąb miasteczka, czekając aż jakiś brudas wyskoczy na ciebie zza węgła z kałachem, klimat osaczenia jest niesamowity <ok>


- Snappik - 02-05-2011

Operation Flashpoint: Red River - co za ŻAL. jestem fanem starego OFP'a (tego z 2001 roku), którego przeszedłem chyba z 10 razy i który zajmuje u mnie miejsce w pierwszej piątce gier wszechczasów. Tam jednak swój talent pokazali Czesi, a teraz mamy pokaz zdolności szpeców od rajdówek czyli Codemasters. I wyszło słabo. 10 misji, z czego 5 polega na odpieraniu kolejnych fal wroga, jakieś dyrdymały związane z nabijanie XP (im wyższy level tym lepsza celność, lol), dobijające AI towarzyszy, kiepski design scenariuszy jak na taktycznego shootera (co chwilę wyskakuje "Nie opuszczaj strefy!"). Na dodatek rozgrywka jest liniowa i banalna i polega na wybijaniu setek Chińczyków.

[Obrazek: operation-flashpoint-red-river-playstati...70-024.jpg]

Od biedy 5/10 bo Cooperative jest w miarę ok, poza tym grałem w wiele gorszych shooterów.


- military - 02-05-2011

To jest ten najnowszy Flashpoint czy ten sprzed roku?


- Snappik - 02-05-2011

Ten najnowszy. Ten sprzed roku trochę lepszy (bo miał edytor misji).